|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dilema
1.10.2008 11:51:05   
Freycha
S tem problemom se že nekaj časa spopadam, danes pa, ko sem res hotela it h G, pa sem ostala doma.

Stara sem 30. let imam enega otroka in otrok ne želim imeti več. Moj partner je star 36. let in na tem področju deliva isto mnenje.

Rada bi šla na sterilizacijo, a mi zakon ne dovoljuje do mojega dopolnjenega 35. leta. Pa še potem moraš pol leta čakati. O tem, kako diskiminatorno je to, raje ne bom govorila, rada bi pa vaš predlog (več glav več ve).

Tablet če se le da, ne bi jemala. Ne samo, da sem proti tabletom nasplošno (sem jih v življenju preveč pojedla in so se mi uprle), sem tudi proti kemiji, ki "uničuje" naravno ravnovesje hormonov v telesu. S kondomom ne bi seksala, če se le da, ker mi je isto, kot bi jedla sladoled čez šipo, za Mireno pa sem se odločala in skoraj že odločila, pa me je danes spet "prpa" stisnila in nisem šla. Moje telo zavrača vse tujke. Nikoli nisem mogla imeti pearcinga, če imam uhane v ušesih (čeprav imam že 15. let preluknjana ušesa), imam še par dni gnojne bulice v luknjah, šivi po carskem so se mi vneli, pa so jih mogli dati predčasno ven, čeprav so mi dali neke posebne. Alergična sem tudi na vse živo, v glavnem moje telo težko kaj prenaša (hvala bogu tamponi še grejo, na vložke sem pa alergična). Zaradi tega in ker sem prebrala, kake vse imajo ženske probleme z Mireno enostavno ne zberem moči, da bi šla tja in si jo vstavila. Saj si govorim, da jo bom že dala ven, če ne bo ok, a to nekako ni dovolj za opogumiti se.

Pa sem danes začela razmišljati, če poleg vzdržnosti, kondoma, tabletk in mirene obstaja še kakšna "lažja" in bolj enostavna oblika zaščite? Se zavedam, da z vsako stvarjo prinašam neko kemijo v telo, na to idejo sem se že nekako navadila, a priznam, da sem na tem področju čisto nepodučena. Imate kak predlog? Slišala sem za neke obliže, pa neke obročke itd.... poznate kaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dilema
1.10.2008 11:53:33   
Anonimen
Kaj pa če bi se mož dal zavezati?


Lažja je sterilizacija moškega, ki ji pravimo tudi vazektomija, kjer se prerežeta oba semenovoda. Moški organi po operaciji funkcionirajo povsem normalno, le v izbrizgani tekočini ni več semena. Ženskam se pri sterilizaciji prerežejo ali zaprejo jajcevodi in se tako spermijem zapre pot do cilja.

< Sporočilo je popravil kind lady -- 1.10.2008 11:58:25 >

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dilema
1.10.2008 11:57:06   
mala maja
a ni tako da gre lahko na sterilizacijo tidi ženska starejša od 28 let in ima že 1 otroka, ter sama podpiše izjavouser posted image  

kar se tiče pa mirene, je baje zakon. Kolegica ima tud full težav s kožo, alergična na 1001 stvar pa ima že 4 leta mireno. M je neboleča, je soraj ni in full je zadovoljna. Ni pa nič bolše z njeno kožo, slabše pa tudi ne.
In kaj imaš za izgubit, mirena je po novem zastonj, če ti ne odgovarja jo daš pa ven.

Druga alternativa od zgoraj naštetih, pa povej ko boš zanjo izvedelauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dilema
1.10.2008 11:59:17   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Kaj pa če bi se mož dal zavezati?


o tem sva imela tudi že ogromno debat, ampak enostavno mu ni. Saj ga probam razumeti, samo me tudi razjezi, da je vso breme na ženski. Od kontracepcije, do zanositve, poroda, vzgoje....... on pa reče: ni mi, pa je to to user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dilema
1.10.2008 12:03:26   
urška
jaz sem si tudi pred kratkim hotla vstavit mireno. in sem šla, da na pregled k mojemu G. povem da sem rodila s CR. in mi je takoj rekel, da bo to najbrž malo težje. po vaginalnem pregledu pa mi jo je odsvetoval. problem je ravno v tem, da sem rodila z elektivnim CRjem, torej ni bilo nič popadkov, nič odpiranja. u glvnem rekel mi je, da če želim, mi jo lahko vstavi, vendar zna bit to zlo boleče in on mi pač odsvetuje. ne vem sicer kako je bilo pri tebi.
rešitve zate pa kljub temu nimam. mogoče bi laho, glede na vse alergije in probleme ki jih imaš, nekako "izsilila" da ti sterilizacijo opravijo že prej.


(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dilema
1.10.2008 12:04:36   
Šaki
kaj pa če boš čez eno leto,dve imela drugačno mnenje glede otrok?

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dilema
1.10.2008 12:06:45   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: bad girl

kaj pa če boš čez eno leto,dve imela drugačno mnenje glede otrok?


dvomim.

Pa tudi če bi, sta to posledica in breme, ki ju bova morala nositi z mojim partnerjem skupaj......

(odgovor članu Šaki)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dilema
1.10.2008 12:07:29   
Anonimen
Medicinski razlogi
Za sterilizacijo obstaja tudi medicinska indikacija, in sicer za ženske, ki nimajo druge izbire. Pri ženski s previsokim krvnim tlakom, ki je predebela in ne more jemati kontracepcijskih tablet, materničnega vložka pa ne prenaša ali pa ji izpade, je to medicinska indikacija za sterilizacijo. V takšnem primeru na poseg ni treba čakati pol leta, ampak sterilizacijo opravijo takoj, denimo ob splavu, kar mora komisija seveda predhodno odobriti. Včasih je bila sterilizacija medicinsko indicirana tudi pri drugem carskem rezu, da ne bi prišlo še do tretjega. Toda zdaj so šivalni materiali veliko boljši, brazgotine pa čvrstejše, lepše in trpežnejše, vse to pa ženski omogoča tudi več nosečnosti, če tako želi.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dilema
1.10.2008 12:08:35   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: urška

jaz sem si tudi pred kratkim hotla vstavit mireno. in sem šla, da na pregled k mojemu G. povem da sem rodila s CR. in mi je takoj rekel, da bo to najbrž malo težje. po vaginalnem pregledu pa mi jo je odsvetoval. problem je ravno v tem, da sem rodila z elektivnim CRjem, torej ni bilo nič popadkov, nič odpiranja. u glvnem rekel mi je, da če želim, mi jo lahko vstavi, vendar zna bit to zlo boleče in on mi pač odsvetuje. ne vem sicer kako je bilo pri tebi.
rešitve zate pa kljub temu nimam. mogoče bi laho, glede na vse alergije in probleme ki jih imaš, nekako "izsilila" da ti sterilizacijo opravijo že prej.




Cr sem imela zaradi medenične vstave in je bil tudi 10. dni pred rokom. Nisem bila še nič kaj odprta, nobenih popadkov, nič... čisto "na suho". A vidiš, na to možnost tudi pomislila nisem, čeprav sem prebrala, da si je dala vstaviti Mireno tudi ženska, ki še ni imela otrok in je od bolečin skupaj padla, potem jo je pa 10. dni noro bolelo user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dilema
1.10.2008 12:09:40   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Medicinski razlogi
Za sterilizacijo obstaja tudi medicinska indikacija, in sicer za ženske, ki nimajo druge izbire. Pri ženski s previsokim krvnim tlakom, ki je predebela in ne more jemati kontracepcijskih tablet, materničnega vložka pa ne prenaša ali pa ji izpade, je to medicinska indikacija za sterilizacijo. V takšnem primeru na poseg ni treba čakati pol leta, ampak sterilizacijo opravijo takoj, denimo ob splavu, kar mora komisija seveda predhodno odobriti. Včasih je bila sterilizacija medicinsko indicirana tudi pri drugem carskem rezu, da ne bi prišlo še do tretjega. Toda zdaj so šivalni materiali veliko boljši, brazgotine pa čvrstejše, lepše in trpežnejše, vse to pa ženski omogoča tudi več nosečnosti, če tako želi.


uuu kindy lady ti pa si mi danes polepšala dan user posted image  bom malo razskovala v tej smeri user posted image  Hvala!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dilema
1.10.2008 12:11:20   
urška
jaz tudi nisem prej pomislila na to. potem sem pa tisti dan, ko sem se peljala na pregled, kar tako, začela razmišljat o tem. nekak se mi je zazdelo, da zna to bit problem. in je bil res. in ker verjamem in zaupam mojemu G, je ne bom imela.
jaz zate ne vidim drugega kot to, da ali gre mož na kakšen poseg, ali pa ti poskusiš nekako izsilit sterilizacijo.

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dilema
1.10.2008 12:12:24   
urška
no na nekaj takega, kot je kind lady napisala, sem mislila tudi jaz.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dilema
1.10.2008 12:18:18   
bskrle
Meni se zdi možnost simptotemalne metode + uporaba kondoma v rizičnih dneh varna zadeva. Samo se jo pa moraš naučiti. Meni je tudi malo sebično,da moraš za kontracepcijo poskrbet le ti in  to s tako drastičnim posegom.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dilema
1.10.2008 12:20:35   
Naja30
A ne obstajajo tud neki obliži? user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dilema
1.10.2008 12:23:37   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Naja30

A ne obstajajo tud neki obliži? user posted image


menda ja in menda se za njih Slovenke praktično ne odločajo.... pa me vseeno zanima, če ga katera ima.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
1.10.2008 12:34:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dilema
1.10.2008 13:49:32   
urška
ja obliži se tudi dobijo. delujejo enako kot KT, s to razliko, da se absorbirajo skozi kožo in ne gredo čez prebavni trakt. naj bi bili 99% zanesljivi. nosi se jih 3 tedne, potem sledi teden dni pavze. so pa na negativni listi, s to razliko, da če G napiše, da je to edina možna oblika kontracepcije, potem zanje dobiš zeleni recept. drugače belega, stanjeo pa en paketek (3 flajštri) 10 evrov.
so pa tudi stranski učinki, po mnenjih nekaterih močnejši kot pri KT. ker je tudi koncentracija hormonov močnejša. možne so vmesne krvavitve, boleče dojke, ene se po njih tudi zredijo. nikjer nisem zasledila kako vplivajo na libido (meni so ga KT čist pobrale).
na žalost pa ne poznam nobene, ki bi jih dejansko uporabljala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dilema
1.10.2008 19:40:13   
nu_tella
Ravno danes sva se s kolegico pogovarjali, da bi nehali jest kontracepcijske…pač preveč kemije, pa preveč stranskih učinkov, pa ti primeri ki so bili zdej po medijih… ni pa nič 100% glede na to da vsaj 1 leto nočeva še otrok…in sva nekako prišle do diagrafme. Ta res nima nič kemije. Res da je manj zanjesljiva kot tabletke, mirena… ampak ideja je…a katera to uporablja? Kako to zgleda? Ko so nam jo v osnovni šoli pri biologiji kazali je bilo to gromozansko veliko ;)   Freycha a te nič ne skrbi da bi se tudi šivi pri prerezu jajcevodov vneli? Tvoj je res malo egoist…sam taki pač moški so, vsaj kar se kontracepcije tiče :(   Upam da najdeš najboljšo rešitev zase…

_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dilema
1.10.2008 20:14:51   
Freycha
sva danes govorili z mamo in je tudi rekla za diafragmo, samo hudiča, jaz nekako sebi ne zaupam, da bi si to prav vstavila user posted image user posted image  A to sploh še prodajajo? user posted image

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dilema
1.10.2008 22:01:32   
kokoska007
glede sterilizacije: osebno poznam "mlado mamico", ki je pri 41. rodila 4. otroka, pa je bila po 3. na sterilizacij. je rekla, da sploh ni edina!!!

toliko o 100 % zaščiti sterilizacije


(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dilema
1.10.2008 22:01:54   
Alfabeta
Kaj pa injekcija, Depo provera? Sicer pa Freycha, sem v enaki dilemi. Sterilizacije ne bi, kondomov tudi ne ker sem alergična nanje in dobim vnetje, mirene ne bi, ker imam migrene in pa se bojim, da ne bi bila vstavljena kot je treba in bi vseeno zanosila, torej mi ostane ali KT ali pa ?

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dilema
1.10.2008 22:09:40   
Anonimen
Stara sem 30. let imam enega otroka in otrok ne želim imeti več. Moj partner je star 36. let in na tem področju deliva isto mnenje


Konkretnega predloga nimam....samo vprasanje.
Kaj pa ce istega mnenja ne bosta delila cez par let? Jaz si ne bi upala.Samo povem.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dilema
2.10.2008 8:50:38   
Eca
Jaz sem imela po porodu inekcijo depo provera. Sem jo slabše prenašala kot sedaj Mireno (imam jo 6 mesecev), ko nimam nobenih težav. Razen tega pa ni 100% in pri nekaterih deluje 2 meseca, pri drugih 4 mesece. Kakorkoli že, po 3. mesecih, ko kao ne deluje več ti prvo pri g. naredijo nosečniški testuser posted image , nato lahko dobiš novo inekcijo in plačati jo je trebauser posted image in če je nimajo na zalogi, se je potrebno odpraviti v Avstrijo ali Italijo po njo....

Prvo inekcijo sem še nekako prenašala, druga pa je bila katastrofa.... stalno krvavitve in bolečine v spodnjem delu trebuhauser posted image .

Po moje je tale inekcija najslabša možnost.

Jaz bi mojemu predstavila tole tako:
Jaz sem morala jemati KT, zanositi, hoditi na preglede v nosečnosti, laboratorij, UZ, morala sem roditi, dojiti......moje telo je stalno na razpolago za posege. Dragi, kaj pa si ti naredil (razen da si skočil parkrat na mene, da sem zanosila), zato da ne bo več otrok?

Vem, da se sliši kruto, samo moški so egoisti. Sicer pa, mogoče mu je težko zato, ker bi pa še imel kakšnega otroka, pa si ne prizna.....mogoče spet kruto, ampak ni nujno da bi imel otroka s tabouser posted image

Se opravičujem, če sem kruto izpadla, samo nikoli ne veš kaj bo v prihodnosti. Žal ni nič večno.

Lp, Eca





_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dilema
2.10.2008 9:28:43   
mojcaziga
V tej dilemi sem tudi sama. Stara sem 30 let, imam enega otroka, ampak jaz bi še imela, vendar trenutno zaradi zdravstvenega stanja ne smem zanosit in tako zame sterilizacija ne pride v poštev. Kondome uporabljava že 12 let in sva se jih strašno naveličala, ampak sama ne smem imeti nobenih hormonskih pripravkov, niti Mirene in niti navadnega materničnega vložka.  Mah, mi ni niti do seksa večuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Teh kondomov sem že strašno naveličana, nekajkrat sva užgača naravno metodo in je hvalabogu šlo srečno skozi, ampak........ Nekako se ne znam več sprostit, le uporabljava kondom mi je že bljak, če kako drugo metodo stalno razmišljam, da ne bo kak česar naj ne bi bilo, .....................................
bo že

To sicer kot informacijo, mene so na sterilizacijo napotili že pri 26. letu zaradi medicinske indikacije (trombofilija) in bi mi jo opravili, ampak se nisem strinjala. Tako da će imaš kak razlog zdravstveni lahko opraviš tudi pred 35. letom in še tistih dodatnih 6 mesecev (ko imaš čas za premisliti se) odpade.

lp, mojca

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dilema
2.10.2008 12:37:45   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: kokoska007

glede sterilizacije: osebno poznam "mlado mamico", ki je pri 41. rodila 4. otroka, pa je bila po 3. na sterilizacij. je rekla, da sploh ni edina!!!

toliko o 100 % zaščiti sterilizacije




kaj kljub sterilizaciji je zanosila? Al je bila srečnica, pa so ji lahko jajcevode spravili v prvotno stanje?

Alfabeta na vzdržnost si pozabila user posted image user posted image  pa tiste injekcije niso za večno ali za 4. leta, da počakam na 35. rojstni dan.....

Mič, sem enkrat na to vprašanje že odgovorila, ampak tebi z veseljem še enkrat napišem user posted image :
dvomim.

Pa tudi če bi, sta to posledica in breme, ki ju bova morala nositi z mojim partnerjem skupaj......

Eca, tebe pa, če ne bi poznala, bi te pa kar za ušesa user posted image  Valda bo ostal z mano do konca življenja. Kam pa naj gre? user posted image  Si mi pa vseeno dala za razmišljat. Pa ja ok, tudi če hoče imeti odprto možnost še za kakega otroka, pa čeprav ne z mano, to kljub vazektomiji ni za moške noben problem. Jim pač cevke nazaj spajkajo. Sem mu ravno včeraj razlagala, da so pri nas v cevi dlačice, ki so nujno potrebne za oploditev, on ima pa golo cevb, ki jo dajo skupaj, zlepijo in je to-to......... Pa tudi tisto, kaj sem jaz vse že naredila, on pa še nič sem mu pod nos vrgla, pa je bil modro tiho user posted image

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?