|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 12:25:46   
LONA13
Po dolgem času se vam oglašam in verjetno ste se spraševale kaj se je z mano dogajalo! Moja zgodba bo verjetno ne najbolj pogosta na tem forumu.

Rok sem imela po UZ 09.7 po ZM 16.7 rodila pa sem 20.7 ponoči in sicer fantka Nejca, 3710 g, 55 cm in 35 obseg glavice. Tukaj se moj zgodba šele začne. Porod je trajal sedem ur, s tem da so mi ga sprožili in me našopali z umetnimi popadjki, da me je kar u luft metalo - naslednjič zagotovo vzamem epiduralno!
Otrok je dobil oceno 9/9/9, vglavnem zdrav fant, vendar ne za dolgo! Ob šestih zjutraj so me prepeljali na oddelek ob desetih se mi je sesul svet. Pediatrinja je slišala šum na srcu, pa barvo kože ni imel pravo.Odpeljali so ga na pregled in čez pol ure sta me obiskala dva pediatra. Naš mali Nejček je imel hudo srčno napako, ki se ji reče transpozicija velikih arterij oz. po domače namesto da bi šla v telo čista kri nasičena s kisikom je on dobival umazano kri. Na vso našo srečo je možno z operacijo to zrihtat, vendar te operacije delajo samo v Londonu. Prvi dan je bil že v Ljubljani operiran, kjer so mu naredili luknjo v srček, da se kri bolje meša, po sedmih dnevih intenzivne nege in opazovanja na otroški kirurgiji in pediatrični kliniki smo odleteli proti Londonu. Tam so ga 2.8. operirali na osprtem srcu, operacija je trajala 5 ur - najhujše ure mojega življenja. Po operaciji je bil stabilen in lepo napredaoval. Po desetih dnevih smo sedaj končno doma, kjer se navajamo na skupno življenje. Če naš mali ne bi imel te operacije bi po parih mesecih umrl, operacije pa so 95%. In s to napako se rodi 1 otrok na 2500 otrok.

Moram pohvaliti vse osebje ljubljanske porodnišnice, otroške kirurgije in pediatrične klinike - zlati so.
Mi bomo sedaj praznovali dva rojstna dneva 20.7 in 2.8.

PS: KAj je s Cipresinim fantkom? Nikjer nisem zasledila!
Poglejte si še slikce našga fantička.
Ena slika je pred operacijo ena pa po njej:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 12:32:24   
malika
Hvala bogu, da se je vse končalo, tako kot se je :bravo: .

Prijateljica je imela pri punčki podobno težavo, ampak so jo lahko operirali v LJ, hospitalizirani pa sta bili 1mesec in pol.Pupika ima pa še vedno luknjico v srčku in tako bo do enega leta.

Držite se! :bravo::bravo::bravo:

:rozica::rozica::rozica:

za Cipreso pa tudi jaz ne vem nič kaj dosti , ker sem bolj malo tukaj gor in se mi zdi, da se ni nič javila :zmeden:

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 12:36:07   
Kofi
Čestitke Nejcu :bravo::bravo: in tudi vama,da sta se tako dobro držala! Še kr tako naprej!:rozica::rozica::rozica:


(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 12:36:12   
LONA13
Nejcu so moral zamenjati aorto in arterijo - okrog obrnt in še dve koronarne arterije. Sej tko sploh ne morš verjet kakšni carji so zdravniki - luknca se mu je pa že zaprla.

Slikce pa drugič ker nekaj štrajka!

Lp, Lona

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 12:45:52   
2ursae
oh, ful sem vesela, da se vam je lepo izteklo :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:

želim vam veliko lepih skupnih družinskih trenutkov :rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

pozdravček, :muca:

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 12:52:43   
CatJa
Cestitke! :rozica: Nejcu pa zelimo ogromno zdravja! :miska:

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 12:54:57   
Teya
čestitke za pogum in VELIKO sreče v naprej! :rozica:

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 13:18:50   
anckabancka
Kar solzne oči sem dobila, ko sem pomislila, da bi se mojemu fantiču zgodilo kaj podobnega.
Vedno bolj vidim kako velika je materinska ljubezen. In ti je premoreš ogromno! Po tej izkušnji verjetno še več... Bravo Lona! :bravo:

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 13:37:07   
žužu
samo da je vse v redu:bravo::bravo::bravo:
bravo malemu borcu, naj bo od zdaj naprej vse samo še lepo:bravo:

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 14:42:38   
mujcek
o joj :(

Res še sreča, da so to takoj ugotovili!

Morda moje vprašanje ni primerno, pa me vseeno zanima: Ali ste pot v London in operacijo morali sami plačati, ali vam je stroške krila zavarovalnica oz. zdravstvo?
Vem, da denar ni problem v takšni situaciji, pa vendar za nekatere je :zmeden2:

Še enkrat pa čestitke in upam, da boste odslej imeli samo še dobre trenutke in veliko mero zdravja :)

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 14:45:43   
LONA13
Ker tega posega ne delajo pri nas, stroške operacije, prevoza in namesdtitve za mamo in dojenčka krije zavarovalnica! Tko se šele vidi da naše zdravstvo tud nekej da od sebe!

Lp!

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 14:51:42   
mujcek
:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo: za naše zdravstvo!

Ravno danes razmišljam, koliko imamo proti naši državi, v takšnih trenutkih in situacijah pa vseeno vidiš, da ni vse tako črno! Pomislila sem na tiste uboge otročke katerih starši si ne bi mogli privoščiti takšne operacije (če bi jo bilo treba plačati), saj vemo, da je pri nas zdravstvo še super, če primerjamo z nekaterimi državami, kjer je treba vse takšne stvari plačati, potem so pa še takšne cene...:zmeden2:

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 15:23:44   
ameli
Lona, samo, da je sedaj vse OK. So mi kar solze stopile v oči, ko sem prebrala tvojo zgodbo. Čudno se mi zdi, da na UZ niso ugotovili napakce? No, saj vsega res ne morejo ugotoviti.
Cartaj svoj zakladek :angel:

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 16:28:39   
Joni
:rozica::rozica::rozica:Čestitke za sinčka in držala bom pesti, da bo z njim vse o.k. in bo 100% okreval!:pujs::pujs::pujs:

Joni:metulj:

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 16:46:36   
tinaaja
Drzim pesti za malega bojevnika :miska::miska:

Kdo pa je bil operater? Namrec, v Londonu vem za enega kardikirurga, ki naj bi bil enden najboljsih na svetu za operacije otrockov na srcku, pa me zanima, ce je to on..

Veliko crkljanja in ljubezni, pa bo :)


(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 16:47:32   
štimana
Ja dobri ste, da vse to zdržite.
Tudi jaz sem imela fantka na intenzivni, k sreči samo 1 dan in sem mislila, da me bo pobralo. Vsa trda, objokana in depresivna sem hodila naokoli. K sreči je pri nas bilo vse v redu.

Res so zdravniki na svojem mestu, pa tudi sestre tam so nekaj čisto drugega kot gor na oddelku.
Držim pestke in molim za vse, ki ob takih trenutkih trpite.

dio

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
17.8.2005 16:55:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LONA13)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 17:55:57   
cmokec
Bravo Nejc, bravo srečna družinica. :bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo: Naj vas spremlja zdravje in sreča. Res si zaslužite vse to. :rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 18:46:29   
Anonimen
Ojej Lona, kaj ste morali prestati.:( Nejc je močan in pogumen fantek.
Želim vam predvsem zdravje in veliko veliko crkljanja.:bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu LONA13)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 18:47:29   
petarda
:bravo::bravo::bravo: za mamico in Nejčka, pa tudi za druge sorodnike, saj nikomur ni bilo lahko. Je pa res,da tudi mene čudi, da tega niso odkrili že na ultrazvoku...

Pa srečno in veliko veselja ob malem Nejčku.

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 19:15:30   
andrejalj
Joj, sem kar nehala dihat....še dobro, da se je vse srečno končalo!! :bravo::bravo::bravo:
Čestitke in veliko lepih trenutkov vam želim.

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 19:41:17   
LONA13
Ginekologi teh preiskav nimajo predpisanih da kontrolirajo. Nekateri celo ne znajo pogledat. v glavmnem ne bi nič spremenilo - jst bi blča celo nosečnost živčna in panična.

Ta kirurg ki ga je operiral se je bisal Tsang.

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 20:21:38   
CIPRESA
Joj Lona kolk sem vesela da si se javila. Sem vedela da je nekaj narobe ker drugače bi se javila takoj po treh dneh. Groza to so nočne more ko enkrat slišiš da je z otrokom nekaj narobe in vsi samo hitijo sem in tja mimo tebe nobeden nič ne ve ....
Tudi z našim Žigcem je bilo nekaj narobe ampak so mi ga odpeljali 2 dan ko je sestra ob 4h popoldne stopila v mojo sobo kjer sva z možem opazovala našega malega sončka in povedala da je nekaj narobe s krvjo in da mora takoj v pediatrično kliniko v ljubljano kjer bo na intenzivni negi za novorojenčke na opazovanju. Namreč imel je zelo nizko vsebino trombocitov v krvi (7 namesto 300) kar bi lahko povzročilo notranje krvavitve ker so trombociti pomembni za strjevanje krvi. Tudi meni se je takrat življenje kar ustavilo. Prejokala sem celo noč v porodnišnici sama brez moje male štručke. Naslednji dan zjutraj pa so me odpustili in našopali s tableti da sem sploh lahko kam šla, z možem sva šla direkt na pediatrično kjer so nama povedali da se stanje ni izboljšalo in da bodo morali narediti transfuzijo krvi.Vzeli so mi kri a moja ni bila dobra zanj tako da so potem odnehali in čez vikend ter praznik je bil samo na opazovanju. V Nedeljo pa sva z možem prvič slišala dobro novico, trombociti se povečujejo in tako vsak dan jih je več. Danes jih je imel naš fant že 63 in to jih je pridelal sam brez infuzije in transfuzije. Hvala bogu da se stanje tudi za našo malo štručko izboljšuje. Še vedno je na pediatrični kliniki in ga zelo močno pogrešam vsak dan hodim tja in mu nosim svoje mleko in z možem upava da bo konec tedna presegel številko 100 ker potem po mnenju zdravnice (dr. Severjeve ki jo moram pohvalit je tudi zlata)lahko gremo domov in po enem tednu na pregled potem pa k svojemu pediatru na redne kontrole.

Tudi jaz upam da se mu bo to poštimalo in bo zdrav fantek.

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
17.8.2005 20:30:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LONA13)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   Drage moje julije in ostale..
17.8.2005 21:52:00   
Grascakinja
Joooj Lona13, pa tako smo se veselile bit cimre s Tinko... pa tako čez rok.
Čestitke za malega borca in vas, resnično dobro, da ste ga lahko pozdravili in se zdaj lepo cartate! Daj lubčka svojemu zakladu od mene in Karoline! :rozica:

Cipreska, zate pa držimo pesti na kubik, da boste kmalu skupaj doma!!!!

(odgovor članu LONA13)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?