|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Druga nosečnost-cerklaža
15.2.2008 13:25:47   
*moni*
Punce živjo!

Pred dvema letoma sem rodila v 26. tednu, zaradi popuščanja MV-no to je bila diagnoza na odpustnici. Jaz samo vem, da celo nosečnost nisem imela nobenih problemov potem pa kar naenkrat ostra bolečina v trebuhu in odprta za 3-4 cm, rodila sem po 4 dneh z CR. Počasi se odločam za drugega sončka, pa mi je moja G rekla naj se ne sekiram, da bo vse o.k, ko sem jo povprašala po morebitni cerklaži. Na med over mi je dr. Pušenjak poredlagal cerklažo. Tako, da sem zdaj čist zmedena in ne vem kja naj naredim.user posted image user posted image user posted image user posted image
Me zanima, če je imela ali ima katera podobne težave oziroma je opravila cerklažo?

Lep dan1
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Druga nosečnost-cerklaža
15.2.2008 13:48:37   
najci
Lahko bi rekla, da sem imela podobno situacijo. Sicer zaradi večkratnih krvavitev v nosečnosti in nosečnosti z dvojčki, sem imele zelo podrobne preglede in so mi odpiranje MV odkrili že v 16.tednu. Kljub strogemu ležanju se odpiranje ni ustavilo in so mi v 20.t naredili urgentno cirklažo, ki pa je zelo riskantna zaradi vnetij. Nažalost je pri meni prišlo do vnetja in veliko prezgodnjega poroda...
Ampak tudi meni je gin.rekla, da mi bodo v naslednji nosečnosti takoj po NS naredili preventivno cirklažo. To naredijo nekje med 12-14t. in ta preventivna cirklaža je res bolj preventiva in ni toliko tvegana glede vnetij. MV se ti znotraj lahko vseeno odpira, vendar pa ga na zunaj cirklaža drži zaprtega, da ne pride do poroda. Poznam že veliko podobnih primerov, da so nosečnicam naredili preventivno cirklažo zaradi poznega splava oz. prezgodnjega poroda v prejšnji nosečnosti in vse te druge nosečnosti so se končale srečno - kar pomeni, da so mamice rodile donošenega otročka oz. vsaj po 30.tednu, ko so najbolj kritični tedni že mimo.
Jaz sem bom v naslednji nosečnosti zagotovo odločila za preventivno cirklažo. Meni je gin.rekla, da je sicer vsaka nosečnost nosečnost zase, toda tole odpiranje MV bi se čisto znalo ponoviti...
Srečno in pogumno!

_____________________________

Naš zakladek se je rodil 4 mesece prezgodaj, zdaj pa nas vsak dan znova razveseljuje s svojimi nasmeški.
http://picasaweb.google.com/nadja.pogacar/Vesna

(odgovor članu *moni*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Druga nosečnost-cerklaža
15.2.2008 17:00:00   
anajmad
Tudi meni so v tretji nosečnosti zagotovili cerklažo in potem nič od tega. Ginekologinja,je rekla,da je brez potrebe. Na žalost sem zopet prezgodaj rodila. Žal mi je bilo,da nisem bolj zatežila,ker mi je non stop nekaj pametovala,da preveč ženem paniko. Jst ti jo svetujem. Vsak dan je pomemben pri takšnih majhnih.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu najci)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Druga nosečnost-cerklaža
24.2.2008 10:47:04   
b.j.n.
zivjo,

jaz sem imela v drugi nosečnosti preventivno cerklažo (prvi porod v 24.tednu), pa se mi je zgodilo popolnoma enako kot v prvi nosečnosti. V 24.tednu mi je cerklaža popustila, MV mi je skupaj držal le še zadnji šiv cerklaže. Tokrat sem v porodnišnici odležala dva meseca in v 31.tednu rodila.

(odgovor članu *moni*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Druga nosečnost-cerklaža
24.2.2008 14:20:37   
minabo
Tudi jaz sem imela v drugi nosečnosti preventivno cerklažo(v prvi nosečnosti sem rodila v 26t). Pomagala je toliko, da sem prišla do 30 tedna, potem pa zaradi patološkega ctg rodila. Vednar mi je moja G rekla, da če ne bi imela cerklaže, bi bilo najbrž isto kot prvič. Tako, da priporočam.

(odgovor članu b.j.n.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Druga nosečnost-cerklaža
13.9.2011 11:19:51   
24julij
Punce vse tiste ki imate preventivno cerklazo zaradi popuscanja maternicnega vratu!!
Tudi jaz sem inela v !" tednu narejeno cerklazo,ker sem se v prvi nosecnosti odprla. Ne berite vsega gar pise po forumih. Vsaka zenska je poglavje zase. Jaz nisem lezala,sem pac pazila da nisem imela prevelikih naporov saj gledas po obcutku.Imam naprev 3 letno puncko doma in zraven ne mores skoz lezat,pa sem sedaj v 37 tednu in vceraj so mi odstranili cerklazo.Tako da vse le pogumno

(odgovor članu minabo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?