|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Epiduralni porod !
30.5.2007 7:36:15   
Nastya
Lep pozdrav vsem skupaj !

Najprej bi se rada vsem skupaj opravičila, ker verjetno ste o tej temi že govorili oz. razpravljali, a ker sem čisto nova na tem forumu in ker sem tudi prvič noseča, se sedaj okoli tega veliko več zanimam in prebiram. Zato bi vas prosila, če mi katera lahko kaj več pove o epiduralnem porodu, kako to poteka, kako to izgleda ali so res lahko posledice hude če se kaj zakomplicira, ali je res možno da imaš težave potem pri dojenju...itd... In ali se lahko sama odločim za takšen porod ali sploh dajo v porodnišnici kakšno izbiro kako si želiš roditi, s čim ti lahko pomagajo? Skratka drage moje mamice prosim pomagajte mi, da ko bo prišel moj čas, da se bom pravilno odločila tudi z vašo pomočjo.

Hvala lepa in lep dan vam želim !                                                                         Nastya
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 7:42:23   
Blacky30
Najboljše bi bilo, da še poveš, kje boš rodila.user posted image

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 10:18:27   
Nastya
V Ljubljani ali pa v Kranju (a zaradi KR sem mal skeptična).

(odgovor članu Blacky30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 10:25:14   
Nika v službi
V Ljubljani ti poroda z EA ne morejo zagotoviti vnaprej, je odvisno od razpoložljivosti anesteziologov v času tvojega poroda. Za KR pa ne vem.

Kolikor vem, je EA gotova le v PO....

So pa to podatki iz l. 2005, ko sem jaz rojevala (v LJ brez EA).

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 10:43:29   
Nastya
Ja, hudo, jaz pa sem mislila da je to malo bolj enostavno, kriza. To se pravi, če jaz želim roditi na ta način, je najbolje da grem 1 teden pred predvidenem roku v Postojno in čakam user posted image ..ja, tole mi pa ni prav nič všeč - sem pa spet čisto na začetku.user posted image .

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 11:08:24   
Daschi
Porod z EA je porod, ki ga priporočam vsaki mamici. Šele pri tretjem porodu sem vzela EA in zato lahko govorim iz lastnih izkušenj, kako in kaj. naj povem še, da sem bila prej velik zagovornik, da EA ni potrebna. vse dokler nisem rojevala tretjičuser posted image . Tudi sedaj bom šla na EA. Drugače si poroda ne predstavljam več.
V PO je EA dosegljiva vsaki mamici, je pa plačljiva. Najbolje je, da pokličeš in poveš svoje želje kar tja. Vse ti bodo lepo razložili in povedali.
Porod z Ea je zelo pogost, vendar pri nas še ne. zakaj tako, ne vem.
vse, kar gre lahko narobe je to, da anestezist ne zadene prav in te po porodu boli glava.
Dojenje nima nobene povezave z EA. prav tako ne iztis novorojenčka, saj čutiš, ko je čas za roditi. EA zmanjšuje bolečine pri popadkih in je zato porod manj boleč. Prav tako pa je mamica že takoj po pordu veliko bolj pri močeh, kot sicer. kar pa je tud zelo fino.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 11:37:42   
Nastya
Hvala Daschi za odkrit odgovor in iskrene čestitke za user posted image user posted image user posted image , dobra mamica si, priznam in korajžna. Rada bi pa še to vprašala koliko to stane in ali res v LJ ni mogoče to izpeljati na svojo željo - plačniško, da jim pač poveš kakšne so želje. Pa še to mene je kar malo strah vsega od tega koliko se bom zredila (da ne bom kot kakšen medvedek saj sem štartala s 64 kg, velika pa sem 168 cm), to se meni osebno zdi kar veliko, čeprav moja g. pravi da ne, do tega kako bom vse to izpeljala - porod.user posted image  in to da je Kranj in Postojna kar malo odaljeno mesto - če bi imela čas, potem ni panike - če ga pa ni...je pa kriza.

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 11:49:19   
Daschi
v Ljubljani EA dobi 1% porodnic. Žal.
V PO pa je okrog 180 eurov, vsaj mislim, nisem pa prepričana.

_____________________________

Naj nikoli ne izdam otrokovega zaupanja, zadušim njegovega upanja ali uničim njegovih sanj.
(M. Wright - Edelman)

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 12:06:48   
Dejča
Tudi v Slovenj Gradcu in po novem tudi v Celju delajo porode z EA (v Celju plačljivo). Za Lj je pa bila pred kratkim objavljena raziskava (tudi za ostale porodnišnice), kjer je res pisalo, da pri njih opravijo porod z EA le 1 % porodnic. Dvomim, da boš ena od srečnic, saj najbrž poskrbijo le za svoje poznane ali katero od slavnih imen user posted image . Žal.

(odgovor članu Daschi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 13:55:44   
saska5
Živjo. Moj gin. je tudi porodničar v Kranju in še v dveh porodnišnicah. Ima ogromno izkušenj s porodi. V KR je epiduralna zagotovljena. Prej se moraš pa dogovoriti z anestezistom. Cena - 180 EUR. Tudi jaz jo nameravam vzeti. Moj G jo zelo priporoča. Zapleti: 1:140.000, to je nekako tako, kot če bi 10 let vse ženske v slo rojevale z EA, bi se pri eni od teh pojavil zaplet. Mene je to potolažilo.

(odgovor članu Nastya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 13:58:28   
arielca
Jaz sem rodila na Jesenicah z EA, ampak ker sem imela hiter porod in na začetku umetne popadke, sem EA dobila šele proti koncu in lahko povem, da sem klub EA čutila popadke, vedela sem, kdaj moram pritiskat, le bolečina je bila manjša in veliko bolj znosna. Jaz imam na porodnišnico, osebje in tudi na sam porod zelo lepe spomine!
EA na Jesenicah je zastonj, predpogoj je udeležba na predavanju, kjer te seznanijo s samim postopkom in možnimi komplikacijami (ki so res minimalne), na dan poroda pa jo dobiš, če je anestezist prost.
V Kranju je EA možna, vendar se plača, mislim, da je cena cca. 170 evrov (preveri na njihovi spletni strani).

Če te zanima še kaj, me kar vpašaj, lahko tudi na ZS!

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Epiduralni porod !
30.5.2007 18:43:12   
Anonimen
Mogoče katera ve, če priporočajo ali odsvetujejo EA, če bo to moj prvi porod?

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Epiduralni porod !
31.5.2007 6:52:39   
arielca
EA je stvar odločitve posameznice in ni odvisna od tega, ali rodiš prvič ali drugič ali ...

Je pa tako kot pri vsaki stvari - nekatri jo priporočajo, drugi odsvetujejo.



_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Epiduralni porod !
31.5.2007 9:21:04   
polona2
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Mogoče katera ve, če priporočajo ali odsvetujejo EA, če bo to moj prvi porod?


Nima veze. Jaz sem jo imela pri prvem (in edinem) porodu, in se je enkratno obnesla. Priporočam!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Epiduralni porod !
1.6.2007 11:41:17   
Anonimen
Polona2 in ostale, ki ste rodile s pomočjo EA, ali mi lahko prosim opišete ves postopek? Koliko časa ste bile na mizi? Kako je potekalo? Ali te takoj priklopijo na vse tiste aparature, ali se lahko prej npr. sprehajaš in tako lajšaš popadke? Če sem prav razumela, te pri EA takoj dajo na mizo??

(odgovor članu polona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Epiduralni porod !
1.6.2007 11:43:16   
Anonimen
Aja, rodila pa bom v Postojni. Saj grem mesec pred rokom na tisti pogovor z anesteziologom, toda vseeno me zanimajo občutki in dogodki iz prve roke. On bo bolj tako medicinsko povedal.

Hvala.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Epiduralni porod !
1.6.2007 18:48:32   
polona2
Tudi jaz sem bila na predavanju v Postojni in zadevo razložijo čisto preprosto, na koncu jih lahko zasuješ z vprašanji, si vzamejo čas zate.

EA ti dajo šele, ko si dovolj odprta, ne takoj. Prvo te špiknejo, da ti omrtvičijo tisti del, kamor potem vpeljejo kateter z EA. Pri tem moraš biti rahlo pokrčena, v fetusnem položaju. Vse skupaj poteka manj kot dve minuti in ni noben bav bav, neprijetno je samo, da si v tem položaju, medtem ko imaš že popadke. Kateter sam ne boli nič, jaz nisem imela niti modrice. Potem te med porodom večkrat vprašajo po jakosti bolečine in na podlagi tega potem dozirajo EA. Jaz osebno sem popadke čutila kot neke vrste pritisk in sem vedela za vsak popadke posebej. Iztis otroka sem čutila popolnoma, vendar povsem neboleče. Imela sem malo mravljinčasto levo nogo, še kakšne pol ure po porodu, drugače pa nobenih drugih učinkov. Porod je bil dolg 3 ure in pol.

Veliko koristnih podatkov boš našla z iskalnikom, na tem forumu, ali pa na sosednjem MON-u.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Epiduralni porod !
1.6.2007 18:51:21   
polona2
EA izgleda, kot bi ti dajali infuzijo, samo da imaš kateter zadaj. Jaz sem skoraj ves porod napol presedela, ker mi je tak položaj najbolj ustrezal. Mislim, da se, potem ko dobiš EA, ne moreš sprehajati, saj ti EA delno omrtviči tudi spodnje okončine.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Epiduralni porod !
1.6.2007 20:10:31   
Anonimen
Polona2, hvala za informacije.
Mene je edino strah kakšnih hudih zapletov (npr. ohromljenost).

(odgovor članu polona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Epiduralni porod !
1.6.2007 21:02:21   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

.
Mene je edino strah kakšnih hudih zapletov (npr. ohromljenost).


ti so zelo,zelo,zelo redki..mislim da v Sloveniji še ni zabeleženega primera....

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Epiduralni porod !
3.6.2007 11:24:54   
Anonimen
Še kakšna izkušnja bi mi prav prišla :)

(odgovor članu Sisy)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Epiduralni porod !
3.6.2007 11:57:46   
pikica86
moja znanka je tudi šla na EA in jo je nekaj mesecev po operaciji zadela kap po desni strani telesa.iz njene strani prihajajo zdaj očitki, da je to zaradi EA, vendar še danes ne vemo kaj je res.saj veš, najlažje je nekaj oziroma nekoga obtožiti

kljub temu, da jaz nisem za EA-zaradi svojih predsodkov, ne zaradi tega "primera", se mi zdi skoraj nemogoče, da bi bile takšne posledice..ali pačuser posted image

nisem te želela prestrašit, vendar če je to res, je prav da se o tem kaj napiše

kolikor pa spremljam primere z EA, pa ni bilo pri nobeni kakšnih večjih posledic

lepo user posted image  in čim lažjo ter seveda pravilno odločitev


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Epiduralni porod !
3.6.2007 12:17:28   
lik
Sama sem rodila decembra2005 na Jesenicah,seveda z epiduralno.Tudi drugic se bom 100% odlocila za enak porod. Ce katero zanimajo podrobnosti mi lahko napise zasebno sporocilo.Z veseljem pomagam pri odlocitvi.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pikica86)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Epiduralni porod !
3.6.2007 12:19:08   
Anonimen
Kot prvo zaradi ea te ne more bolet hrbet,te ne more zadet kap,te ne boli glava  in ne vem še kaj.To je larifari

(odgovor članu lik)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Epiduralni porod !
3.6.2007 12:25:35   
lik
Glavoboli so po ea mozni,sama pa sem imela nekaj ur mravljincaste noge.Kap te pa res ne more zadet.
Na Jesenicah obstaja predavanje,na katerem povejo popolnoma vse o porodu z ea.Priporocam!!
Nastya,poslji zs pa ti razlozim svojo izkusnjo in splosne informacije.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?