|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Epilog na dogodek v Postojni
5.6.2007 12:41:53   
Sisy
končno neko objektivno in strokovno mnenje....user posted image

Re: Mater izkrvavela po porodu. Ali se tega ne da preprečiti? Napisal: Stanko Pušenjak user posted image Datum: 04.06.2007 23:45

Sicer zgornji dopis načeloma ne sodi na tak forum, pa vendar bom dal kratek komentar kirurga na tragični dogodek, kajti svojci očitno menijo, da je šlo za napako, kar se že iz same diagnoze zdi,da je daleč od resnice.
Karkoli je kdorkoli o dogodku povedal ob njem in po njem, so bile to le izjave prizadetih zdravnikov in odgovornih v stiski in nimajo posebne strokovne teže. Ob rupturi vranične arterije človeku ni pomoči, četudi bi bil že v kliničnem centru, z izjemo, da bi bil ob dogodku že na operacijski mizi in pri odprtem trebuhu kjer bi imel kirurg možnost takoj preščipniti počeno arterijo in s tem ustaviti krvavitev. Po porodu se takšnega dogodka ne pričakuje in tudi na splošno je zelo redek, na sploh gre torej za nepričakovan, nenaden dogodek, ki s porodom ni imel ničesar opraviti in bi se lahko zgodil kjerkoli, kadarkoli in tudi izven bolnišnice, za pravo diagnozo pa bi bila potrebna takojšnja laparotomija, torej odprtje trebušne votline in nato še vse, kar sodi zraven. Zamislite si, da se pred vami zgrudi človek, izgubi zavest in prebledi, koliko možnih teoretičnih razlogov obstaja za takšen dogodek, ki jih je treba v mislih izključiti in sproti preverjati, preden lahko kaj ukrenemo. To bi bilo celo za izkušenega kirurga, čeprav bi bil takoj pri nesrečni porodnici, verjetno preveč in bi le-ta izkrvavela še preden bi utegnili narediti pomemben korak v pravi smeri. Ob takem dogodku se vedno zamislimo prav vsi, ki se nam lahko kaj podobnega zgodi in močno sočustvujemo tako s svojci kot s kolegi, ki so bili v dani situaciji v resnično nezavidljivem položaju. Da o takem dogodku lahko nevtralno sodiš in presodiš, si ga moraš zamisliti v vsej svoji realnosti in v pogojih, v katerih se je zgodil. Menim, da je gnev, s katerim prizadeti svojci razpihujejo informacije po meni znanh podatkih o dogodku nepotreben, nesmiseln in nekonstruktiven in da s tem ne moremo rešiti niti enega podobnega primera nikjer na svetu.
Klikor lahko ocenim iz meni dostopnih informacij in diagnoze, ki je omenjena, smrti porodnice v konkretnem primeru torej ni bilo mogoče preprečiti.


< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 7.6.2007 19:44:46 >


_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)







Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 12:47:16   
tanikaa
Saj sem že napisala. Vedno sta dve strani.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 12:48:04   
Bubamaraa
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Saj sem že napisala. Vedno sta dve strani.


točn tko...

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 12:49:05   
srki
No, res končno še nekaj, kar bo mogoče vrnilo zaupanje v katerokoli porodnišnico.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 12:54:18   
Maxica
No, sam na pravi način je treba znati povedati. Bravo, Stanko.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 13:23:10   
Slončica
Sam svojci bojo še kr gnali svoje,en mora bit krivuser posted image
Žal mi je za otroka

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 13:36:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

No, sam na pravi način je treba znati povedati. Bravo, Stanko.user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu Maxica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 13:38:00   
Anonimen
Verjamem, da je čustvo, ki ga svojci občutijo ob tako bolečem dogodku, tudi jeza. Jeza, nemoč, bolečina, žalost. Kjati take stvarii se tako mladim in tako nedolžnim ljudem res ne bi smele dogajati. Ampak se. Na veliko, veliko žalost. In zato je meni nekako razumljiv  izliv jeze svojcev na zdravnike, morda ne upravičen, ampak razumljiv.
Ostali, ki lahko na vse skupaj gledamo nekoliko objektivnejše, pa pač lahko razumemo pojasnilo dr. Pušenjaka, v sporočilo katerega smo vsaj približno verjeli že preden je on to zapisal.
Moje sožalje družini še enkrat. Res živlljenje ni pravično.

(odgovor članu Slončica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 13:42:12   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Verjamem, da je čustvo, ki ga svojci občutijo ob tako bolečem dogodku, tudi jeza. Jeza, nemoč, bolečina, žalost. Kjati take stvarii se tako mladim in tako nedolžnim ljudem res ne bi smele dogajati. Ampak se. Na veliko, veliko žalost. In zato je meni nekako razumljiv  izliv jeze svojcev na zdravnike, morda ne upravičen, ampak razumljiv.
Ostali, ki lahko na vse skupaj gledamo nekoliko objektivnejše, pa pač lahko razumemo pojasnilo dr. Pušenjaka, v sporočilo katerega smo vsaj približno verjeli že preden je on to zapisal.
Moje sožalje družini še enkrat. Res živlljenje ni pravično.



Se popolnoma strinjam.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 13:42:31   
daria78
V Postojno nisem nikoli podvomila! 
Kaj vse ljudje znesejo skupaj ob takih in podobnih dogodkih pa ni za komentirati. O stvareh nimajo pojma in potem pride ven neko predvidevanje in kmečka logika, ki je pa v medicini ni. Stvari so veliko bolj kompleksne, zapletene in niti najmanj enostavne. Potem še vsak nekaj doda, da stvar izgleda še bolj dramatična, vse skupaj pa je ponavadi daleč od resnice. Žal!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 13:48:48   
Ajvy
Vedno obstajata dve plati, in všeč mi je da je nekdo na kultiviran način razložil še drugo.. za pomiritev..

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu daria78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 13:49:51   
srki
Bravo, Splišni!

(odgovor članu daria78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 13:55:05   
Blacky30
Vsaj nekdo, ki je to razložil nam, laikom, da sploh vemo, zakaj gre. Ne pa dr. Cerar, ki je zadnjič mutil in mutil, da na koncu še sam sebe ni razumel, kaj je hotel povedati.

Slončica, tvoja izjava pa mi je žal zelo nečloveška. Malo se zamisli.....user posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 14:00:51   
Anonimen
Itak, da sta vedno dve plati medalje, pa vendar meni še kar ne gre iz glave, da je tožila o močnih bolečinah v trebuhu, pa je konec koncev po doslej znanih podatkih niso kaj preveč resno jemali in natančno obravnavali.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 14:18:50   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Tašonka

Itak, da sta vedno dve plati medalje, pa vendar meni še kar ne gre iz glave, da je tožila o močnih bolečinah v trebuhu, pa je konec koncev po doslej znanih podatkih niso kaj preveč resno jemali in natančno obravnavali.


meni se zdi pa problematično dejstvo, da nekateri zdravniki ne jemljejo resno pacientov. Vem kako je to, ker sem imela pri 16. letih  grozne bolečine v trebuhu (nisem mogla iz postelje vstat in do telefona pridet) in me je splošna zdravnica poslala v dveh tednih 3x domov, ker pač ni mogla ugotoviti kaj mi je. V četrto me je končno poslala v LJ na urgencu, kjer je bil dežurni zdravnik šokiran nad mojo krvno sliko in je takoj naredil UZ. Vzrok so ugotovili in uspešno odstranili. Sem pa res imela srečo, da niso prej nastopile komplikacije. 

Enako se mi je dogajalo pri ginekologu, vsakič ko sem prišla z mojo neredno menstruacijo, me je sestra nadrla naj najprej test naredim in sem ji komaj dopovedala, da ni razen Sv. duha nobena možnost za nosečnost, zdravnica mi pa tudi ni postavila nobene diagnoze oz. mi ni naredila noben UZ. Šele, ko sem zamenjala zdravnico, sem začela s ta pravo terapijo.

Imam pa na srečo zlato hematologinjo, za katero vem, da lahko vedno pridem k njej in jo lahko tudi vse vprašam.

Zato se mi zdi, da sem še toliko bolj občutljiva, ker vem, kako je to, če te ne jemljejo resno in mogoče je res šlo v tem primeru za splet nesrečnih okoliščin. Jaz si samo želim, da bi vsakega pacienta in njegove težave upoštevali, ker se mi zdi veliko bolj smiselno opraviti kakšen odvečen pregled kot pa izpustiti kakšnega resnično nujnega.

user posted image  za Darjo in njene svojce .


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 18:34:26   
Anonimen
Ja, dve strani obstajajo vedno. In tako napihnjena zgodba kot je bila ta, vpliva na ljudi iz okolice. Sem že na prvem postu glede te teme napisala, da ne sodi, če ne veš komu!!!

Draga Darja pa naj počiva v miru.user posted image

(odgovor članu Olivija)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 18:57:10   
mika
Itak, da sta vedno dve plati medalje, pa vendar meni še kar ne gre iz glave, da je tožila o močnih bolečinah v trebuhu, pa je konec koncev po doslej znanih podatkih niso kaj preveč resno jemali in natančno obravnavali.


men tud to ni jasno...Pušenjak tega ne omenja nikjer. sicer pa nisem razbrala, da bi on sodeloval pri preiskavi, se pravi da  on ve to, kar so mu kolegi povedali.

o epilogu bomo govorili takrat, ko bo konec preiskave. sicer pa glede na ostale primere zdravniških napak, vsi vemo kakšen bo izid. 

< Sporočilo je popravil mika -- 5.6.2007 18:58:48 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
5.6.2007 23:32:00   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Itak, da sta vedno dve plati medalje, pa vendar meni še kar ne gre iz glave, da je tožila o močnih bolečinah v trebuhu, pa je konec koncev po doslej znanih podatkih niso kaj preveč resno jemali in natančno obravnavali.


men tud to ni jasno...Pušenjak tega ne omenja nikjer. sicer pa nisem razbrala, da bi on sodeloval pri preiskavi, se pravi da  on ve to, kar so mu kolegi povedali.

o epilogu bomo govorili takrat, ko bo konec preiskave. sicer pa glede na ostale primere zdravniških napak, vsi vemo kakšen bo izid. 


da niso ukrepali ničesar ni res...ko se je potožila o bolečinah so ji takoj UZ naredili in v trebušni votlini ni bilo videt nobene proste tekočine...

kakor koli že, se strinjam z predhodnicami-vsaka zgodba ima dve plati,eni ste pač mnenja da so zdravniki v PO "nesposobni",drugi raje zadeve jemljemo z rezervo-sam bog ve kaj še je bilo v ozadju in kaj je bilo prav zaprav s punco narobe....pa saj smo v 21.stoletju,porodnice vendar ne umirajo na mizah kar brez razloga in to pri popolnoma zravem telesu....jaz v to enostavno ne verjamem.

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
6.6.2007 10:43:21   
Lusa
Pa če je človek star in bolan ,pa ko mu ni več pomoči ,je spet bolnišnica kriva in dohtarji.
Pa ,ko je naša Ajša umrla ,so spet bili dohtarji krivi.Ne niso bili ,ampak vedno iščemo nek razlog.To je in bo tako vedno!
Hudo je ,ko izgubimo tako mlade ljudi ,ki so še imeli vse pred seboj.user posted image
Sočustvujem s svojci.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
6.6.2007 11:03:00   
valči
Strinjam se z Luso in Splišni,sta lepo in realno napisali.

Res,ko se kaj takega zgodi svojcem,iščemo razloge in to so ponavadi zdravniki,ki resnično niso vedno krivi in ki jim je prav tako zelo hudo,ko umre človek.
Predvsem mlad ali otrok.Saj so tudi oni ljudje.
Ljudje,ki poskušajo pomagat bolnim in ki so prisegli...

Zelo mi je žal za darjo in za Ajšo,za vse,ki morajo prerano umretiuser posted image

Pušenjak je lepo napisal.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
6.6.2007 11:11:31   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: Sisy

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Itak, da sta vedno dve plati medalje, pa vendar meni še kar ne gre iz glave, da je tožila o močnih bolečinah v trebuhu, pa je konec koncev po doslej znanih podatkih niso kaj preveč resno jemali in natančno obravnavali.


men tud to ni jasno...Pušenjak tega ne omenja nikjer. sicer pa nisem razbrala, da bi on sodeloval pri preiskavi, se pravi da  on ve to, kar so mu kolegi povedali.

o epilogu bomo govorili takrat, ko bo konec preiskave. sicer pa glede na ostale primere zdravniških napak, vsi vemo kakšen bo izid. 


da niso ukrepali ničesar ni res...ko se je potožila o bolečinah so ji takoj UZ naredili in v trebušni votlini ni bilo videt nobene proste tekočine...

kakor koli že, se strinjam z predhodnicami-vsaka zgodba ima dve plati,eni ste pač mnenja da so zdravniki v PO "nesposobni",drugi raje zadeve jemljemo z rezervo-sam bog ve kaj še je bilo v ozadju in kaj je bilo prav zaprav s punco narobe....pa saj smo v 21.stoletju,porodnice vendar ne umirajo na mizah kar brez razloga in to pri popolnoma zravem telesu....jaz v to enostavno ne verjamem.


Se strinjam.
In dodala bi še to. Zdravniki itak vedno držijo skupaj. In bodo.
Potem ti podajo razlago, s katero se seveda strinjamo, sploh nekdo, ki nima pojma o medicini (jaz).
Pri nas so zdravniki še vedno nekotakljivi.

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
6.6.2007 12:34:20   
bucka01
Tudi jaz sočustvujem z sorodniki umrleuser posted image

Vendar moram reči tole da ni lahko zdravniku ki ima na viziti za pregledati 30 novo pečenih mamic in vsaka toži o bolečinah v trebuhu tudi jaz sem jih imela prve dni in to grozneuser posted image vendar je bila to posledica tega da se krči maternica
bila sem prav tako v POSTOJNI in takrat je bila porodnišnica nabasana do zadnjega kotička.
Sedaj se pa zamislite da jo po vsem tem mogoče res niso jemali tako resno kot bi jo morali verjetno je bil pa to redek primer ki ga pač niso pričakovali.
(Kot pa že dr.Pušenjak navaja Ji ni bilo pomoči)

Se pa ne strinjam s sorodstvom umrle ki sedaj tako kritizirajo in blatijo  eno izmed najboljših porodnišnic pri nas.

(odgovor članu Felicity)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: EPILOG NA DOGODEK V POSTOJNI
6.6.2007 16:17:32   
katis
KONČNO se je odzval še nekdo od strokovnjakov! In hvala Sisy, da si objavila tole.

Sama sem itak bila že ob branju prvotnega maila prepričana, da sama smrt ni imela ravno veze s porodom. Vendar pozdravljam odziv dr.Pušenjaka.

Neka splošnja gonja proti zdravnikom in bolnišnicam, kakršna se dogoaja zadnje čase vsekakor ni konstruktivna in dobrodošla ne za pasiente ne za zdravnike. Jaz v svoji službi tudi ne bi mogla zbrano delati, če bi pričakovala (in morala pričakovati zaradi vzdušja v družbi), da me bo vsak trenutek nekdo napadel, obtožil in kaj vem kaj še.

Ja pa res, da se napake tu in tam dogoajajo. In te bi morale biti prepoznane ter ne spravljene kam pod preprogo. Takoj bi bilo tudi zaupanje v zdravstvo večje.

Toda, ali bi res lahko Darjo rešili? Si sploh kdo resnično predstavlja, kako hitro lahko človek izkrvavi ob predrtju arterije? Sploh pa vranične? Ali se še spomnite prometne nesreče Nejca iz Popstars, ki je po trku svojega motorja v križišču s kombijem (če se prav spomnim) še menda vstal in rekel, da ni hujšega, nato pa že izgubil moč ter notranje izkrvavel še predno je lahko dobil kakršnokoli pravo medicinsko pomoč?

Ali pa si predstavljate grozo moje znanke, ki ji je še majhna hčerka po popoldanskem spancu v svoji posteljici potožila zaradi glavobola, nato vida in ko so šle k zdravniku, ki ju je urgento poslal v bolnico , kjer je lahko le še dočakala smrt zaradi anevrizme v njenih možganih. Pa ravno tako ni bila nikogaršnja krivda.

Žal, takšno je življenje. Nepredvidljivo in nepravično. In običajno 'nasrkajo' nedolžni, a hkrati najboljši ljudje. Vendar nas grenkoba dogodkov ne sme zastrupiti, da bi pljuvali vsevprek. Vsaj trezno razmislite prej...

_____________________________

19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

(odgovor članu bucka01)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Epilog na dogodek v Postojni
6.6.2007 20:15:15   
lorch
Strinjam se, da ima vsaka zgodba dve plati, vendar pa vseeno ne bi šla tako daleč, da bi postojnsko porodnišnico hvalila kot najboljšo, saj je bilo slišati že kar nekaj primerov, ki jim niso najbolj v ponos.
Žal so imeli bajno oskrbo v večini primerov kar tisti VIP pacienti, medtem ko navadne pacientke velikokrat doživijo bolj hladen tuš kar se odnosa osebja do pacientov tiče.
Ponavljam: velikokrat, ne vedno!!!


< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 7.6.2007 19:44:57 >

(odgovor članu katis)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Epilog na dogodek v Postojni
12.6.2007 10:47:22   
Slončica
IZVIRNO SPOROČILO: lorch

Strinjam se, da ima vsaka zgodba dve plati, vendar pa vseeno ne bi šla tako daleč, da bi postojnsko porodnišnico hvalila kot najboljšo, saj je bilo slišati že kar nekaj primerov, ki jim niso najbolj v ponos.
Žal so imeli bajno oskrbo v večini primerov kar tisti VIP pacienti, medtem ko navadne pacientke velikokrat doživijo bolj hladen tuš kar se odnosa osebja do pacientov tiče.
Ponavljam: velikokrat, ne vedno!!!


A si rodila v Postojni?No jst sem in nisem bla VIP pacijentka in nisem doživela hladnega tuša,je bla skoz topla voda,najlažje je govoriti sem slišala,je povedala,od prijateljičine sosede sestrična....Nima veze kdo si,vedno morjo poskrbet za pacijentko..

(odgovor članu lorch)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?