|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fant noče poroke!
19.8.2008 15:27:40   
A648
Kr na jok mi gre ko vem da  pišem take stvari , ampak kaj čmo tak pač je.
Z fantom sva skupi ze skoraj 5 let in pred 5 meseci sva postala ponosna starša. Otrok ni bil napovedan  vendar sva se vseeno odločila da ga obdrživa in tako da smo postali lepa družinica.
Vse je lepo in prav, vendar z sinčkom imava drugačn priimek in naslov in nevem zakaj se ko me kdo vpraša njegov priiimek počutim kr odtujeno od njega. Ko pa so mi dejali da morem vedno in povsod imet s seboj matični izpis, češ da dokažem da sem mati otroka ker nimava nič isto sem si rekla tako pa ne.... Da pa morem list imet s sabo pa NO WAY.
Zato sem si  zaželala poroke z dragim. Ampak moj sweeti ko mu to omenim kr takoj menja temo...ko ga vprašam kdaj se pa bova poročila se začne na to temo hecat... ali pa mi reče kaj sem tečna s tem, kaj mu s tem utrujam.Nekaj krat mi je omenu da on se ne bo poročil ker  ve da se bomo ločili... v tistem trenutkju me e kr zmrazilo... enostavno nevem več  kaj si mislit...
Res pa da je da imava tudi malo probleme.. mogoče je to zato ker živiva pri starših in se vsi utikajo v naše stvari? morem priznat da sem od kr živiva pr njih zelo zelo živčna..
enostavno sem zelo žalostna saj vem da te moje sanjske poroke v belem, pa poročna noč , potovanje  nikoli nebo.Poleg tega kot zanazšč vse kolegice so bile zaprošene na najjj lepšee načine in vse delajo plane, fanti se kr bahajo kako bodo oni poročili te punce...kako so jih zaprosili, kupili lepe prstane..
Moj pa je zelo zelo daleč od romantike in  volje do skupnega življenja...Vem da vse to kar si stašansko želim nebom nikoli dobila, pa še povrh je otrok vmes.
Jaz pa ga nebom vprašala za poroko ker mislim da je to četudi smo 2008 stvar fanta...
Kaj naj naredim? naj pustim času čas, naj vstrajam...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Fant noče poroke!
19.8.2008 15:30:04   
maruškaŠ
Prisilit ga ne moreš, niti nima smisla. Možnosti imaš več - na UE si spremeni priimek, - otroku daj njegov in svoj priimek ali pa daj otroku samo svoj priimek.

(odgovor članu A648)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Fant noče poroke!
19.8.2008 16:18:51   
baby22
a648,popolnoma te razumem,ker sva skoraj v enakem položaju... meni so tut danes,ko sem urejala neke stvari,sedaj ko sem brezposelna dali vedeti kot da nimava s fantom nič skupnega,ker pač nisva poročena! tudi jaz se ne počutim kot del družine,saj imata fant in sinček enak priimek,jaz sem pa kar nekdo...ki mora povsod nositi vse papirje....itd.itd.itd.
morda je pri meni malo drugače,midva sva se pogovarjala o poroki,sicer ni kazal nevem kakega navdušenja,vendar jo je omenjal,po tem sklepam da si jo želi...nato je prišel sinček,in je ta tema ostala v ozadju... sedaj pa ko omenim poroko vedno odgovori da nimava denarja za poroko (ne vem ali je to izgovor ker se ne želi poročiti al samo hiter odgovor zato da zaključiva to temo....)
v glavnem razmišljava da bi imela preprosto poroko.... bomo videli...
skratka obema želim veliko sreče!!!!

_____________________________

UŽIVAJTE & IMEJTE SE ZELO, ZELO RADI S SVOJIMI SONČKI!!!

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Fant noče poroke!
19.8.2008 17:07:12   
Anonimen
Tudi jaz sem od daleč skoraj v podobni situaciji ... no ja no ... midva sva se o poroki pogovarjala in se oba strinjava, da poročila se bova, samo s trebuhom pa ne grem pred matičarja, tako da bo morala še malo počakat. Pa da bi se moj dragi z mano poročil vem tudi za to, ko smo bili zadnjič na poroki od njegovega bratranca, pa smo se z fantovo mami in sestro nekaj hecali okrog poroke, pa da bi se, samo brez velikega pompa in vaške veselice, pa je njegova mami potem rekla v šali, da naj pol greva eno sredo na občino pa se poročiva in je moj dragi rekel nazaj, da ko se bova midva poročila bo pa vseeno malo več romantike zraven user posted image .
Kar se pa priimka in naslova tiče, pa midva že več kot leto in pol živiva skupaj, le naslova še vedno nisem spremenila ... bom pa to uredila še pred porodom, kot bom tudi svojemu priimku dodala fantovega, kar bi naredila tudi v primeru, da bi se že zdaj poročila. Tako bova z malo prijavljeni na istem naslovi in imeli isti priimek

(odgovor članu baby22)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Fant noče poroke!
19.8.2008 23:52:54   
kvaražugon
IZVIRNO SPOROČILO: A648


Vse je lepo in prav, vendar z sinčkom imava drugačn priimek in naslov in nevem zakaj se ko me kdo vpraša njegov priiimek počutim kr odtujeno od njega. Ko pa so mi dejali da morem vedno in povsod imet s seboj matični izpis, češ da dokažem da sem mati otroka ker nimava nič isto sem si rekla tako pa ne.... Da pa morem list imet s sabo pa NO WAY.

Če je to glavni problem, je zelo lahko rešljiv. Za spremenit priimek ne rabiš poroke. Greš na UE in oddaš vlogo za spremembo.
In ja, vem, da si ti želiš še kaj drugega, ampak vsaj en problem bo s tem rešen.


_____________________________

Ne boj se smrti, boj se neizživetega življenja.

(odgovor članu A648)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fant noče poroke!
20.8.2008 0:10:24   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: kvaražugon

IZVIRNO SPOROČILO: A648


Vse je lepo in prav, vendar z sinčkom imava drugačn priimek in naslov in nevem zakaj se ko me kdo vpraša njegov priiimek počutim kr odtujeno od njega. Ko pa so mi dejali da morem vedno in povsod imet s seboj matični izpis, češ da dokažem da sem mati otroka ker nimava nič isto sem si rekla tako pa ne.... Da pa morem list imet s sabo pa NO WAY.

Če je to glavni problem, je zelo lahko rešljiv. Za spremenit priimek ne rabiš poroke. Greš na UE in oddaš vlogo za spremembo.
In ja, vem, da si ti želiš še kaj drugega, ampak vsaj en problem bo s tem rešen.



pa še res je.

Drugače imam pa jaz tudi svoj priimek, otroci ga imajo pa po njemu. In v vseh teh petih letih me to ni niti enkrat zmotilo. Edini problem je pri pediatru, ker rabim par sekund, da ugotovim, da so nas poklicali. user posted image

Do poroke pa meni trenutno ni in tudi on nima nobene želje, bomo videli, mogoče nekega dne se pa bova poročila.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 20.8.2008 0:14:47 >

(odgovor članu kvaražugon)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Fant noče poroke!
20.8.2008 8:12:36   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: baby22

a648,popolnoma te razumem,ker sva skoraj v enakem položaju... meni so tut danes,ko sem urejala neke stvari,sedaj ko sem brezposelna dali vedeti kot da nimava s fantom nič skupnega,ker pač nisva poročena! tudi jaz se ne počutim kot del družine,saj imata fant in sinček enak priimek,jaz sem pa kar nekdo...ki mora povsod nositi vse papirje....itd.itd.itd.
morda je pri meni malo drugače,midva sva se pogovarjala o poroki,sicer ni kazal nevem kakega navdušenja,vendar jo je omenjal,po tem sklepam da si jo želi...nato je prišel sinček,in je ta tema ostala v ozadju... sedaj pa ko omenim poroko vedno odgovori da nimava denarja za poroko (ne vem ali je to izgovor ker se ne želi poročiti al samo hiter odgovor zato da zaključiva to temo....)
v glavnem razmišljava da bi imela preprosto poroko.... bomo videli...
skratka obema želim veliko sreče!!!!


Dandanes je izvenzakonska skupnost tretiranatako kot zakonska. In prve je čedalje več. Tako, da malce pa pretiravate s tem, da ste čisto izločene.

Moj sin iz prvega zakon ima očetov priimek midva s partnerjem pa vsak svojega - pa preživimo. Za sinov otroški dodatek moram vpisato tako preživnino, ki jo sin dobi kot tudi dohodke partnerja s katerim živimo skupaj.

Samo problem priimka, kot že rečeno, lahko reši UE.

(odgovor članu baby22)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Fant noče poroke!
20.8.2008 11:09:58   
PikicaStonoga
Jaz pa mislim, da dekleta nič ne pretiravajo, se pač tako počutijo in jih razumem.
Sama sem sicer poročena ravno zato, ker se nama je s fantom zdelo prav, da ko dobiva otroke, da postanemo drućina z istim priimkov, da v njih vzgajava vrednete, ki dso videti vedno manj pomembne.
Poznam tudi primere, ko starši niso poročeni in zato, da ni problemov s papriji, dobi otrok oba priimka. Poskusite se pogovorite v teh smeri zaenkrat ...;) Poroka pa po mojem ob ko bo čas za to ...DRŽIM PESTI!

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Fant noče poroke!
20.8.2008 14:46:28   
SRCCEK
Nama se je tudi najprej rodil sinček (leta 05), ki sva mu dala njegov priimek in moj naslov.  Ko sem zanosila sva se nekej pogovarjala o poroki, vendar se nisva poročila. Lansko leto sva se pa odločila, da se letos poročiva. Bolje rečeno, sem mu jaz rekla, da bi kmalu rada imela še enega otroka,ker ne bi rada imela prevelikih razlik v letih med njimi in da bi se rada pa še prej poročila. Nisem mu težila, samo svoje mnenje in želje sem mu povedala. In res, letos maja sva se poročila...........in bil je SANJSKI DAN!!!! Vem, da če bi se poročila takrat, ko sem zanosila, poročni dan, ne bi bil tako lep. Zakaj-ker sva si oba želela poroke, ker nisva bila "prisilena" v poroko.
Daj času čas. Vsaka stvar se zgodi v točno določenem trenutku z namenom. In tudi za vajino poroko bo prišel čas, samo noben ne sme biti prisilen v njo!!!!!
Uživaj s svojo družinico. Nekateri še tega nimajo!!!!!

_____________________________

28.1.2005 MUCEK 1
31.03.2009 MUCEK 2

(odgovor članu A648)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Fant noče poroke!
21.8.2008 10:38:44   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: A648
z sinčkom imava drugačn priimek in naslov


IZVIRNO SPOROČILO: baby22
imata fant in sinček enak priimek,jaz sem pa kar nekdo...ki mora povsod nositi vse papirje....



To stanje sta si sami izbrali, ko sta dali prvič podatke o otroku že v porodnišnici. Tudi drugačno stanje si lahko izbereta, ampak bosta za to morale kaj narediti, ne samo jamrati.

S temi stvarmi je pač tako, ko ti prekipi, te nič ne ustavi. Do takrat pa nosita papirje s seboj.




Ene se odločijo da bodo žene, druge pa se zadovoljijo s tem, da so "priležnice", sicer z otroki, a vendarle so le priležnice, niso žene. Vsak pač kar mu pomeni.

Aja, ti spadaš k priležnicam brez otroka.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 21.8.2008 10:45:31 >

(odgovor članu A648)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Fant noče poroke!
21.8.2008 10:44:29   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: A648
z sinčkom imava drugačn priimek in naslov....on se ne bo poročil ker  ve da se bomo ločili...

No super. Formalno se nikoli ne bo treba, ker sploh niste v skupnem gospodinjstvu, tako da bo otrok kar tam ostal kjer je.


Ne vem, nekak imam občutek da paše zraven
Se splača zaradi doklade? V resnici prenašaš okrog sebe, ne državo.
lahko pa se motim.

(odgovor članu A648)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Fant noče poroke!
21.8.2008 10:47:02   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Dandanes je izvenzakonska skupnost tretiranatako kot zakonska.

Prvi se seznani z definicijo izvenzakonske skupnosti. Morajo biti eni pogoji izpolnjeni, da se jo lahko tako obravnava. Prvi od teh je, da morajo biti v skupnosti, ne pa samo skupaj spat hodit.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 21.8.2008 10:48:01 >

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Fant noče poroke!
21.8.2008 11:08:34   
zimbra
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Dandanes je izvenzakonska skupnost tretiranatako kot zakonska.

Prvi se seznani z definicijo izvenzakonske skupnosti. Morajo biti eni pogoji izpolnjeni, da se jo lahko tako obravnava. Prvi od teh je, da morajo biti v skupnosti, ne pa samo skupaj spat hodit.



Res je, izvenzakonska skupnost se obravnava kot taka, ko je tako tudi registrirana. To pomeni, da imata partnerja isti stalni naslov vsaj dve leti. Šele po tem datumu ti pripradajo vse pravice (in tudi obveznosti) iz določb zakona o izvenzakonski skupnosti.

Moje mnenje je, da ne bi silila v poroko z nekom, ki že pred dejansko poroko govori o ločitvi. Vsak, ki vstopa v zakonsko skupnost, naj bi to naredil z namenom, da bo držala za vedno. Seveda se lahko zalomi in pride do ločitve, a že pred poroko, govoriti da se bosta itak ločila user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Fant noče poroke!
21.8.2008 11:42:43   
Olivija
sicer nevem, če se je zakonodaja kaj spreminjala, ampak jaz imam tako v spominu, kot piše na e-upravi:

Zunajzakonske skupnosti po naši prvni ureditvi zaenkrat ni mogoče registrirati. Obstoj le te pa se ugotavlja v vsakem postopku za ugotovitev pravice ali dolžnosti posebej, kjer se ugotavlja obstoj dalj časa trajajoče življenjske skupnosti moškega in ženske.

< Sporočilo je popravil Olivija -- 21.8.2008 11:43:11 >

(odgovor članu zimbra)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Fant noče poroke!
21.8.2008 12:44:10   
zimbra
Pri meni je bilo žal tako, da je veljal datum prijave stalnega bivališča na skupnem naslovu. Ker je bil ta manjši od dveh let, nisem bila upravičena do določenih pravic, ki bi mi pripadale... Je bilo pa res to že nekaj let nazaj in se je zakon najbrž medtem spremenil. 

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Fant noče poroke!
21.8.2008 13:05:27   
maruškaŠ
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ
Dandanes je izvenzakonska skupnost tretiranatako kot zakonska.

Prvi se seznani z definicijo izvenzakonske skupnosti. Morajo biti eni pogoji izpolnjeni, da se jo lahko tako obravnava. Prvi od teh je, da morajo biti v skupnosti, ne pa samo skupaj spat hodit.



Sem brala zakon o Zakonski zvezi in družinskih razmerjih:

12. člen
(1) Dalj časa trajajoča življenjska skupnost moškega in ženske, ki nista sklenila zakonske zveze, ima zanju enake pravne posledice po tem zakonu, kot če bi sklenila zakonsko zvezo, če ni bilo razlogov, zaradi katerih bi bila zakonska zveza med njima neveljavna; na drugih področjih pa ima taka skupnost pravne posledice, če zakon tako določa.
(2) Če je odločitev o pravici ali dolžnosti odvisna od vprašanja obstoja življenjske skupnosti iz prejšnjega odstavka, se o tem vprašanju odloči v postopku za ugotovitev te pravice ali dolžnosti. Odločitev o tem vprašanju ima pravni učinek samo v stvari, v kateri je bilo to vprašanje rešeno.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?