|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Francosko ali slovensko ime?
28.5.2007 20:53:10   
Zasanjana
Zadeva je takšna, stoji pa takole:

časa je sicer še na pretek, ampak z možem se sigurno nikakor ne bova mogla do konca sporazumeti glede imena našega user posted image .

Ker živimo v tujini, sva pomislila na dvojno ime. In sicer eno slovensko in eno francosko. Katere kombinacije poznate/so vam všeč/vam padejo na pamet?

Pomislila sva tudi na imena, ki se povsod isto pišejo in izgovarjajo, pa se nisva mogla uskladit glede nobenega (Ema, Ana, Hana, Carmen, Clara). Imate vi kak predlog?

Od slovenskih so nama všeč Tjaša, Meta, Maruša, Matevž, Klemen, Gašper. Tista s šumniki itak izpadejo.user posted image
Od francoskih pa imava te favorite: Adrien, Christian, Aimee, Elle, Anais, Pascal in Romain(Romaine, Romane).

Kateri so vam všeč?user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Francosko ali slovensko ime?
28.5.2007 20:58:58   
maša*
Meni so pa francoska imena tak všeč.user posted image user posted image Kaj pa če data npr. tako francosko ime, ki se bo lahko uporabljalo tudi pri nas?

Meni je Elle tak všeč. user posted image user posted image user posted image Pa Zoe, Angelina, Charoltte,.... user posted image

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Francosko ali slovensko ime?
28.5.2007 21:13:58   
Anonimen
Christian, Elleuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maša*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Francosko ali slovensko ime?
28.5.2007 21:24:52   
timoteja
Meni je ful všeč kombinacija Emily Pascal, poznam eno deklico, prav čedna, super punca je.

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Francosko ali slovensko ime?
28.5.2007 21:26:22   
Maxica
O, meni so francoska imena tudi ful všeč. Elle, mmmuser posted image , se mi sliši krasno.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Francosko ali slovensko ime?
28.5.2007 21:34:58   
sayuri
Aimee user posted image user posted image user posted image  je ful lepo ime.

JAz bi dala kombinacijo Slo - fra

Npr: Ana - Aimee
       Filip - Philipe (al kako se v francoščini napiše?) user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Francosko ali slovensko ime?
28.5.2007 21:47:59   
poška
meni so tudi tudi francoska imena všeč. včasih sem sanjala, da mi je ime delphine, všeč pa mi je tudi denise

doma imamo pa tjašo in žiga

kaj pa Ava, Ema, Kaya, Tonya, Tanya, Vanesa, Emanuela, Erna, Patricija,

Erni, Patrik, Domen, david...


_____________________________

ko ko ko ko daaaak

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Francosko ali slovensko ime?
28.5.2007 21:52:55   
kaycha
 Adrienuser posted image , Christian,user posted image Aimee, Elle,user posted image Anais, Pascal in Romain(Romaine, Romane).


jaz bi dala francosko, ker so ta nasteta full lepa, pa mislim da bi meli slovenci manj tezav z izgovorjavo francoskega kot francozi  slovenskega imena. itak so dovolj univerzalna za obe drzavi. sploh pa ce zivite tam, ga itak ne bo upoabljal/a v slo.
nasteta so mi prav vsa full lepa... sploh ni najlepsegauser posted image
ko sem bila jaz pred kratkim v fr. so mi bila usec tudi (napisala bom izgovorjavo, ker ne znam prav napisat) user posted image Amondin, Mondi... user posted image Hugo, ki se prebere kot "ug", Olivier, Xavier, Claude... al pa samo oni to tok fajn izgovarjajo, da se zaljubis

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Francosko ali slovensko ime?
29.5.2007 1:13:56   
babylove
Mi2 sva bila v isti situaciji, pa sva izbrala passe-partout ime, s katerim otrok lahko gre v frankofonske, anglosaksonske, slovanske drzave, pa nima nikjer nobenega prizvoka.

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Francosko ali slovensko ime?
29.5.2007 9:06:43   
štorkljica


Aimee, Elle, Anais, Romain(Romaine, Romane). 



Meni so ta zelo všeč.

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Francosko ali slovensko ime?
29.5.2007 20:09:57   
malecka_mateja
recimo rful francosko in tudi slovensko je žanetuser posted image user posted image user posted image user posted image smo imeli v ožjem izboru!zdaj pa mamo tjašouser posted image user posted image user posted image user posted image

všeč za fantka pa mi je žan ki je tudi lahko oboje!

_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu štorkljica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Francosko ali slovensko ime?
29.5.2007 20:22:13   
Strawberrie Cherrie
Zasanjana, meni je najlepše ime Anais - po moji najljubši pisateljici Anais Nin, moje ime je pa Nina. Mi je kar srček zapel, ko si napisala Anais user posted image user posted image user posted image

Drugače pa - zakaj pa ne?

kako bi pa klicali otroka? po slovenskem oz francoskem imenu?

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Francosko ali slovensko ime?
29.5.2007 20:24:54   
Anonimen
Aimee in Anais sta blazno lepi imeni! Zakaj pa bi ob tem imenu morala imeti še slovensko?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Francosko ali slovensko ime?
30.5.2007 11:08:56   
Nea
Kaj pa:
Nina Sophi
Ana Lena

Aimee je trenutno v Nemčiji ful popularno.


Tudi midva sva izbrala takšna imena, da so enako izgovorljiva in v Sloveniji in v Nemčiji in, če bo enkrat treba, tudi v angleškem jeziku.



_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Francosko ali slovensko ime?
30.5.2007 11:25:24   
Anonimen
Meni so tudi ful všeč francoska imenauser posted image .

Najbolj mi je všeč kombinacija Jean-Luca, v slo pa je to itak Žan-Luka in ni nikjer jezikovnih ovir.

Samo pa predvidevam, da ga boste vsi klicali po enem imeni in ne v franciji po prvem in v slo naenkrat po drugemuser posted image .
Sicer pa če živite v franciji in boste tam ostali, je verjetno najboljše ostati kar pri francoskuh imenih, ki pa jih bo lahko njegova prababi če vedno izgovorila brez se polomit zravenuser posted image

(odgovor članu Nea)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Francosko ali slovensko ime?
31.5.2007 12:55:07   
solatja
Elle mi je všeč, čeprav je pomen mal... običajen user posted image Aimee je sicer čudovit pomen, ampak za Slovence po kmalu ratal [ajme], česar pa verjetno nočtauser posted image Pascal pa poznam eno žensko, tukaj v Slo user posted image user posted image pa Hana je za francoski prostor malo, kaj pa vem, sej h-ja itak ne izgovarjajo...

Anais mi je pa fajn. midva sva se odločla za dvojno ime, pri tem pa sva izbrala eno ime tako, ki je povsod enako izgovorljivo in ne predstavlja nobenih težav (Helena). sama sem mela v Franciji precej težav, ker sem Katja in jim ni bil problem izgovarjat, napisalai so pa Katia. Ko pa so videli, kako se to v slovenščini napiše, sem pa v trenutku postala Kača user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Zato pa, ker upam,da bo naša punca velik potovala, pa da ne bo kdaj ratala kaka Geja al pa celo Gej user posted image , je zraven še Helena (ime ji je Gaja Helena).

mogoče res izberita neko ime, ki bo v obeh deželah dobro sprejeto in ne preveč težko izgovorljivo... kaj pa Dominic (Dominique), al pa Marc.... al pa izberita francosko ime (Slovenci smo bolj dojemljivi za tuja kot Francozi).

nasvet moje mame je pa bil, da naj (za božjo voljo!user posted image ) izbereva tako ime, da ji ne bo treba z listkom okrog otroka skakat user posted image user posted image sicer je potrebovala nekaj časa, ampak se je navadila. user posted image


_____________________________

na roditeljskem sestanku: "kaj ste pripravljeni narediti za svoje otroke?"
starši: "vse!"
predavatelj: "in kaj bodo potem oni počeli?"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Francosko ali slovensko ime?
31.5.2007 19:28:10   
Ajvy
Aimee in David user posted image

(odgovor članu solatja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Francosko ali slovensko ime?
1.6.2007 10:52:22   
Laubica
user posted image Zoe
user posted image Christian

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?