|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Heineken
13.4.2015 20:40:29   
liliana
Baje so številke take: 114 milijonov EUR, ki se med drugim porazdeli na:
Slaba banka = dobrih 52 milijonov evrov
Kapitalska družba = dobrih 15 milijonov evrov
.
.
.
Anica Aužner Šrot = 872.000 evrov bruto
Podjetje Boška Šrota = 510.000 evrov

Pivovarna Laško je dala za nakup Uniona (ko se je še z vsemi štirimi branil nacionalni interes in Interbrew ni smel v Slovenijo) tam nekje kot zdaj Heneken za "obe" pivovarni.....
Ko se je Lek prodal Novartisu za 880 milijonov je bila to praktično veleizdaja...

No, vsaj rdeča zvezda se zmagoslavno vrača, pa čeprav zgolj na steklenici piva.......





Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
13.4.2015 21:06:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Heineken
13.4.2015 21:10:48   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Anica Aužner Šrot = 872.000 evrov bruto
Podjetje Boška Šrota = 510.000 evrov




user posted image

No, vsaj rdeča zvezda se zmagoslavno vrača, pa čeprav zgolj na steklenici piva.......


Rdeča zvezda je bila 100 let pred časom, in zdaj počasi prihaja nazaj.

Heineken je dobra firma, se razvija, in vsaj v domačem okolju več kot odlično skrbi za družbo in vlaga za izobraževanje ljudi, vsaj tako je bilo prebrati v njihovem muzeju.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Heineken
13.4.2015 21:20:07   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Heineken je dobra firma, se razvija, in vsaj v domačem okolju več kot odlično skrbi za družbo in vlaga za izobraževanje ljudi, vsaj tako je bilo prebrati v njihovem muzeju.


In verjetno bodo še naprej dobro vlagali v svoje ljudi, zelo veseli, da so se znebili še enega konkurenta na tržišču, kot razumem zapis, da so dodali še en biser na svojo ogrlico ...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Heineken
13.4.2015 21:22:33   
Stanislava_
Mi je pa trapast prvi komentar novinarjev, da tovarn v Laškem in Ljubljani ne nameravajo zapreti. To bi lahko nameravali le z resnim konkurentom, kar pa dvomim, da je Lajško napram podjetju z 80.000 zaposlenimi. Če to drži, potem smo pa res prodali kokoš nesnico skupaj s petelinom.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Heineken
13.4.2015 21:25:31   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Heineken je dobra firma, se razvija, in vsaj v domačem okolju več kot odlično skrbi za družbo in vlaga za izobraževanje ljudi, vsaj tako je bilo prebrati v njihovem muzeju.


In verjetno bodo še naprej dobro vlagali v svoje ljudi, zelo veseli, da so se znebili še enega konkurenta na tržišču, kot razumem zapis, da so dodali še en biser na svojo ogrlico ...


Ne vem no, kje jim je Laško konkurent user posted image . V Sloveniji, ki ima 2 Mio prebivalcev? In še malo na Hrvaškem, Srbiji in v Bosni...ali jeLaško seglo bistveno dlje?

Nekaj osnovnih podatkov ponavadi ne škodi, da ne sklepamo na pamet: http://www.theheinekencompany.com/investors/performance-highlights-2014


.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Heineken
13.4.2015 21:27:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

In verjetno bodo še naprej dobro vlagali v svoje ljudi, zelo veseli, da so se znebili še enega konkurenta na tržišču, kot razumem zapis, da so dodali še en biser na svojo ogrlico ...


Boljše bi bilo, da bi pivovarno kupilo eno podjetje, ki se ukvarja s proizvodnjo jekla, ali pa kitajsko tekstilno podjetje........user posted image

Ko je Laško kupilo Union se je tudi znebilo konkurenta na tržišču.......samo tisto ni bil "sovražni" prevzem.......user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 13.4.2015 21:30:18 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Heineken
13.4.2015 21:29:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mi je pa trapast prvi komentar novinarjev, da tovarn v Laškem in Ljubljani ne nameravajo zapreti. To bi lahko nameravali le z resnim konkurentom, kar pa dvomim, da je Lajško napram podjetju z 80.000 zaposlenimi. Če to drži, potem smo pa res prodali kokoš nesnico skupaj s petelinom.


Običajno podjetje kupi drugo podjetje in da milijone zanj, ker ga potem misli uničiti......taka je pač poslovna logika pri teh nakupih......nekaj plačaš, da potem odvržeš......



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Heineken
13.4.2015 21:32:52   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Ne vem no, kje jim je Laško konkurent user posted image . V Sloveniji, ki ima 2 Mio prebivalcev? In še malo na Hrvaškem, Srbiji in v Bosni...ali jeLaško seglo bistveno dlje?


čisto dovolj veliko tržišče, če so se potrudili za nakup in nizanje ogrlice


(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Heineken
13.4.2015 21:37:32   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mi je pa trapast prvi komentar novinarjev, da tovarn v Laškem in Ljubljani ne nameravajo zapreti. To bi lahko nameravali le z resnim konkurentom, kar pa dvomim, da je Lajško napram podjetju z 80.000 zaposlenimi. Če to drži, potem smo pa res prodali kokoš nesnico skupaj s petelinom.


Običajno podjetje kupi drugo podjetje in da milijone zanj, ker ga potem misli uničiti......taka je pač poslovna logika pri teh nakupih......nekaj plačaš, da potem odvržeš......





Nisem prepričana, da je to običajna logika user posted image . S katerimi podjetji se je v Sloveniji tako zgodilo? Lek, Simobil, BSH, Papirnica Vevče, Danfoss,...Lafarge, ta ja, ampak po koliko letih? Napiši še kakšnega, ziher veš.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Heineken
13.4.2015 21:41:11   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Ne vem no, kje jim je Laško konkurent user posted image . V Sloveniji, ki ima 2 Mio prebivalcev? In še malo na Hrvaškem, Srbiji in v Bosni...ali jeLaško seglo bistveno dlje?


čisto dovolj veliko tržišče, če so se potrudili za nakup in nizanje ogrlice




Zakaj vedno razmišljate le o najslabši možnosti user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Heineken
13.4.2015 21:48:39   
Stanislava_
Na netu je veliko podatkov, od tega, da ima podjetje v lasti več kot 250 znamk do tega, kako se razvijajo pivovarne, ki so jih kupili od leta 2000 naprej. Lahko pa pogledate v prejšnje stoletje, kaj se je dogajalo.

Možnost, da nekaj zapremo, vedno obstaja, ampak zakaj na prvo žogo vedno pomislite samo, kako je vse slabo user posted image

< Sporočilo je popravil Stanislava_ -- 13.4.2015 21:49:26 >


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Heineken
13.4.2015 21:57:06   
petea
Saj to je, Stanislava - zakaj drugi z našim bogastvom in znanjem znajo bolje gospodariti kot mi sami?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Heineken
13.4.2015 22:10:51   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Saj to je, Stanislava - zakaj drugi z našim bogastvom in znanjem znajo bolje gospodariti kot mi sami?


Ne vem, in v tem trenutku je o tem brezpredmetno razpravljati. Heineken je kupil Laško in vse, kar lahko naredimo je, da se pozanimamo, kdo je novi gospodar. No, mogoče lahko še po tradiciji črnogledo jamramo, da bo dal vsaj za prvo gajbo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Heineken
13.4.2015 22:14:22   
mateyka
lahko dam en primer take konkurence od tukaj. pridem sem in nobene pekarne, nobenga pametnega kruha. vse v vrečkah v štacunah. in prašam moža zakaj tako in mi pravi da je blo, ko je bil on še mali tko kot v sloveniji, nato pa je navečja pekarna (recimo mu žito) vse male pokupila, pozaprla in ves kruh preselila v štacune in v te plastične embalaže s tem umetnim kruhom s ful aditivi, da lahko traaaja in se ne pokvari. če hočeš kupit raznolikost kruha, ga ni. tko se to fura na veliki sferi konglomeratov, kar heineken je.

problem take ponudbe je, ker ni raznolikosti. ali pa imaš navidezno 20-30 znamk čokolad, pa so vse v bitvu samo od dveh konglometarov, nestleja in kraft food.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.4.2015 22:15:06 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Heineken
13.4.2015 22:19:04   
Stanislava_
Mateyka, mi je vseeno, pivo je pivo, če se mi vsake toliko let zagušta, je vsako dobro user posted image .

Bolj me zanima, kaj bodo naredili s tovarno in v kakšno smer jo bodo razvijali. Na Hrvaškem so lastniki Karlovačke in je pivo opazno pod svojo blagovno znamko.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Heineken
14.4.2015 0:32:23   
Vijoličarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Baje so številke take: 114 milijonov EUR, ki se med drugim porazdeli na:
Slaba banka = dobrih 52 milijonov evrov
Kapitalska družba = dobrih 15 milijonov evrov
.
.
.
Anica Aužner Šrot = 872.000 evrov bruto
Podjetje Boška Šrota = 510.000 evrov

Pivovarna Laško je dala za nakup Uniona (ko se je še z vsemi štirimi branil nacionalni interes in Interbrew ni smel v Slovenijo) tam nekje kot zdaj Heneken za "obe" pivovarni.....
Ko se je Lek prodal Novartisu za 880 milijonov je bila to praktično veleizdaja...

No, vsaj rdeča zvezda se zmagoslavno vrača, pa čeprav zgolj na steklenici piva.......




Hm, ali je zakonito, da kriminalci (zaradi katerih moramo davkoplačevalci reševati banke) profitirajo takole? Mislim, če je Šrot odgovoren za kredit, ki ga moramo odplačati mi, bi mu lahko vsaj delnice zaplenili? Ni neka velika vsota, kar se vseh teh slavnih kreditov tiče, ampak vseeno. Pišuka, za 1,5mio EUR bi šel marsikdo za par let na Dob knjige brat in se rekrekirat, pa še izhode imajo.

In ja, zdaj bo res malo težko zahtevati, da se mora redeča zvezda prepovedati. Včeraj sem se peljala skozi Trnovo in Svetlana je imela spet brisačko na balkonu, nedvomno v čast nakupa. user posted image




_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Heineken
14.4.2015 6:26:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mi je pa trapast prvi komentar novinarjev, da tovarn v Laškem in Ljubljani ne nameravajo zapreti. To bi lahko nameravali le z resnim konkurentom, kar pa dvomim, da je Lajško napram podjetju z 80.000 zaposlenimi. Če to drži, potem smo pa res prodali kokoš nesnico skupaj s petelinom.


Običajno podjetje kupi drugo podjetje in da milijone zanj, ker ga potem misli uničiti......taka je pač poslovna logika pri teh nakupih......nekaj plačaš, da potem odvržeš......





Nisem prepričana, da je to običajna logika user posted image . S katerimi podjetji se je v Sloveniji tako zgodilo? Lek, Simobil, BSH, Papirnica Vevče, Danfoss,...Lafarge, ta ja, ampak po koliko letih? Napiši še kakšnega, ziher veš.


Govorila sem v prenesenem pomenu.......kot odgovor na to, da podjetje kupi drugo podjetje, da uniči konkurenco, torej ga kupi zato, da ga uniči......user posted image

Običajno pa podjetje kupi drugo podjetje, da to naprej dela in ustvarja dobiček......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Heineken
14.4.2015 6:29:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Saj to je, Stanislava - zakaj drugi z našim bogastvom in znanjem znajo bolje gospodariti kot mi sami?


Mogoče zato, ker politika tako ne vpliva na poslovne odločitve kot pri nas......ker Laško in Mercator je pri nas v prvi vrsti politika "uničila"......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Heineken
14.4.2015 6:45:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

lahko dam en primer take konkurence od tukaj. pridem sem in nobene pekarne, nobenga pametnega kruha. vse v vrečkah v štacunah. in prašam moža zakaj tako in mi pravi da je blo, ko je bil on še mali tko kot v sloveniji, nato pa je navečja pekarna (recimo mu žito) vse male pokupila, pozaprla in ves kruh preselila v štacune in v te plastične embalaže s tem umetnim kruhom s ful aditivi, da lahko traaaja in se ne pokvari. če hočeš kupit raznolikost kruha, ga ni. tko se to fura na veliki sferi konglomeratov, kar heineken je.

problem take ponudbe je, ker ni raznolikosti. ali pa imaš navidezno 20-30 znamk čokolad, pa so vse v bitvu samo od dveh konglometarov, nestleja in kraft food.


Trgovine pa drugače prodajajo tisto, kar kupci kupujejo......oz. prilagajajo kupcu....in če kupec pri nas ne kupujejo krašove čokolade, ampak zgolj milkino, kraševe ne bodo prodajali več.......

Drugača pa, kar se tiče kruha......Hofer je recimo v začetku imel pri nas samo kruh v plastičnih vrečkah......ker pa ga slovenski kupci niso kupovali, je naredil pekarno in zdaj prodaja svež kruh in ne več kruh v vrečkah......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Heineken
14.4.2015 6:46:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Mateyka, mi je vseeno, pivo je pivo, če se mi vsake toliko let zagušta, je vsako dobro user posted image .

Bolj me zanima, kaj bodo naredili s tovarno in v kakšno smer jo bodo razvijali. Na Hrvaškem so lastniki Karlovačke in je pivo opazno pod svojo blagovno znamko.


Točno to.....na Hrvaškem so se pokazali pozitivni učinki Henekenevega prevzema.......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Heineken
14.4.2015 6:50:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Hm, ali je zakonito, da kriminalci (zaradi katerih moramo davkoplačevalci reševati banke) profitirajo takole? Mislim, če je Šrot odgovoren za kredit, ki ga moramo odplačati mi, bi mu lahko vsaj delnice zaplenili? Ni neka velika vsota, kar se vseh teh slavnih kreditov tiče, ampak vseeno. Pišuka, za 1,5mio EUR bi šel marsikdo za par let na Dob knjige brat in se rekrekirat, pa še izhode imajo.

In ja, zdaj bo res malo težko zahtevati, da se mora redeča zvezda prepovedati. Včeraj sem se peljala skozi Trnovo in Svetlana je imela spet brisačko na balkonu, nedvomno v čast nakupa. user posted image



Ne bodo mu ga zaplenili.......ker je problem, da ni odgovoren samo Šrot......ker so Šroti, Kordeži, Bavčarji itd.....delali to skupaj s politiko, dogovorjeno, ker so branili nacionalni interes.......ker vlada je spremenila zakonodajo tako, da jim je to omogočila........in problem Laškega, s tem tudi Mercatorja in Rogaške ni naredil samo Šrot, temveč tudi vlada........


(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
14.4.2015 7:18:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Heineken
14.4.2015 8:48:05   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Trgovine pa drugače prodajajo tisto, kar kupci kupujejo......oz. prilagajajo kupcu....in če kupec pri nas ne kupujejo krašove čokolade, ampak zgolj milkino, kraševe ne bodo prodajali več.......


Pravzaprav gre precej tudi v obratni smer - kupci kupujejo, kar trgovine ponujajo.
Če ponujajo krašovo čokolado, jo bomo vsaj kdaj pa kdaj kupili, če pa je ni na policah, pa je ne moremo kupiti, pa če se na glavo postavimo ...

Precej pa na vse skupaj vplivajo tudi oglaševanja in 'in' izdelki.




IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Drugača pa, kar se tiče kruha......Hofer je recimo v začetku imel pri nas samo kruh v plastičnih vrečkah......ker pa ga slovenski kupci niso kupovali, je naredil pekarno in zdaj prodaja svež kruh in ne več kruh v vrečkah......

In to je sigurno pogruntavščina samo slovenskega Hoferja, avstrijski pa tega ne pozna ... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Heineken
14.4.2015 8:51:15   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ne bodo mu ga zaplenili....


In tako se poleg njega veselo hahlja še nekaj ljudi, ki so tako ali drugače sodelovali pri tem ...

Mi pa vse lepo mirno in pridno opazujemo ...
in plačujemo ...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?