|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hematom na maternici
19.1.2008 12:42:56   
divans1
Kaj je to in ali je to potrebno operirati, kdaj pride do tega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hematom na maternici
19.1.2008 15:57:47   
lilija*
Hematom je podpludba, strdek krvi, ki nastane kot posledica krvavitve - poči ti kaka žila... Vzrokov zakaj pride do hematomov je veliko, skoraj nikoli ga ne odkrijejo oz. ne raziskujejo, razen če pride do večih zaporednih ss zaradi podobnih razlogov. Hematom se "izcedi" ven v obliki temno rdeče oz. soraj rjave krvavitve - stara kri, lahko pa ga telo "posrka vase". Tako je meni razložil Pušenjak. On pravi, da se 50% nosečnosti, kjer je nekje notr viden hematom konča uspešno, druga polovica pa ne. Se pa nikoli ne ve, kaj botruje temu, da bo ok, ali pa ss....

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hematom na maternici
20.1.2008 19:45:45   
Skabi
Meni je G v 7 t nosečnosti našla hematom v maternici.  Nekaj tednov sem zelo trepetala, kaj bo, nekje v 4. mesecu pa se je hematom absorbiral in nosečnost  normalno poteka naprej user posted image

(odgovor članu lilija*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hematom na maternici
20.1.2008 19:57:36   
frutka_
Jaz sem v 7.t začela kar obilno krvaveti. Šla sem v bolnico. Našli so hematom na maternici. Ležal je direkt na zarodkom in mi je grozil splav. Počivala sem. Zaenkrat je vse BP. Upam na najboljši rezultat.user posted image

(odgovor članu Skabi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hematom na maternici
21.1.2008 7:33:19   
aleksandra silvija
v 16. tuser posted image  sem začela obilno krvaveti, bila hospitalizirana, odkrili so mi hematom.
Po nekaj dneh se je krvavitev sveže krvi ustavila, nadaljujejo pa se rjavi izcedki.
Sem doma, počivam in se prestrašim brez potrebe vsake bolečine ali česarkoli,....
Sedaj sem v 19. t. in nestrpno štejem dni, da bo dete imelo vsaj kg, nato 2user posted image .
Skratka. Zelo sem v skrbeh, a res UPAM na najboljše tako kot Frutka in Skabi.
Držita  se Frutka in Skabi user posted image .

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hematom na maternici
21.1.2008 14:07:50   
frutka_
user posted image user posted image user posted image user posted image
za vse nas!


(odgovor članu aleksandra silvija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hematom na maternici
28.2.2008 19:05:29   
janja*
No tudi meni so odkrili hematom pod posteljico tako,da sem čisto prestrašena.Ker sem krvevela sem odšla na urgenco ,kjer so me obdržali.tam sem dobilaBuscopan,Dabroston,Tofol,Magnesol.Same tablete.ko pa so me odpustili pa so mi dali samo buscopan ob potrebi.Rekli so mi da moram počivat,počivat in še enkrat počivat.Potem pa sem šla na nuhalno svetlino in mi je zdravnica predpisala zdravilo Orgametril.Ko pa sem prebrala navodila nisem mogla verjeti kaj so mi to dali .Notri namreč piše da nosečnice tega zdravila ssploh ne smejo jemati.No pa smo tam.Kličem spet na urgenco in mi rečejo da tega zdravila ne smem jemati.Noro.A se kateri sanja kaj naj naredim?

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hematom na maternici
28.2.2008 19:13:45   
Taula
Orgametril


Žal ne poznam. Čemu naj bi služil?user posted image

Jaz sem imela hematon na začetku nosečnosti, grozil mi je splav, a se je vse Ok končalo.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu janja*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hematom na maternici
2.3.2008 17:46:13   
pajek
Jaz sem zakrvavela v 5. t. , hematom se mi je sčistil po 2 tednih.V ponedeljek sem spet zakrvavela, v 10. t., so našli hematom nasproti posteljice, v sredo so me spustili domov, pa sem prišla že zvečer nazaj, ker sem spet na sveže krvavela. Danes so me odpustili domov. Imam ogromen hematom in sedaj čakamo, čakamo kaj bo. Upamo na najboljše !!!

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hematom na maternici
3.3.2008 23:57:39   
Anonimen
Pajek, upam, da ni več hematoma.


Držim pesti!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


So ti mgoče rekli, kaj je razlog, da imaš hematom?

(odgovor članu pajek)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hematom na maternici
4.3.2008 21:49:30   
cebrca
janja žust oprosti, ker pišem tako pozno, sem šele danes brala ta forum. Jaz sem orgametril jemala ko nisem imela ovulacije in mi ga je predpisala za sprožitev menstruacije, ker sem imela preveč zadebeljeno maternično sluznico! Niti najmanj mi ni jasno zakaj ti ga je napisala, ampak jaz ga najraje nebi, oz. nujno kontaktiraj svojo G in se nujno posvetuj z njo.

Sem pa tudi jaz krvavela in sicer od 31. januarja, sem tudi imela hematom pod posteljico. Zdaj je tam nekje cirka 14 dni kar se mi je ustavilo. Pomembno je, da kri ni sveža, ampak mora bit rjava ko se puca. Pa počitek, počitek in še enkrat počitek. Jaz sem skoraj cel februar preležala in se je splačalo.
Predvsem je pomembno, ničesar ne dviguj kar je težje od 1 Kg in ne obešaj perila in ne pomivaj oken oziroma ne delaj ničesar pri čemer se steguješ.

Za naprej pa držim pesti, da se bo vse dobro izteklo.


_____________________________

Od 22.7. sije sonček Ivan, rjove pa kot levček!
ŽIVIŠ SAMO ENKRAT, A ČE TO NAREDIŠ PRAVILNO, JE ENKRAT DOVOLJ!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hematom na maternici
5.3.2008 18:45:28   
janja*
Hvala za pojasnilo.No meni je predpisala te tablete zato ,ker sem krvavela....Takoj ,ko sem nehala krvaveti sem jih prenehala.Desetega imam kontrolo pri ginekologinji in bom vidla kaj mi bo rekla .Upam ,da je ta hematom izginil.Kar naprej je nekaj.Imam namreč tri sine in so bile vse tri nosečnosti lepe ,zdaj pa kar naprej nekaj.Nevem ali je mogoče zato,ker sem toliko stara?user posted image Misliti je treba pozitivnouser posted image

(odgovor članu cebrca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hematom na maternici
7.3.2008 16:58:12   
pajek
Oj Urskaj !

Ena razlaga za hematom je bila, da, ko se tvori posteljica, se ta vrašča v maternico, ki jo sprejema kot tujek in da lahko kakšna žilica poči. V glavnem pa so govorili: ne vemo. Moj hamatom je danes ogromen, tako, da po moji kmečki pameti že ni od vraščanja.
Sem bila pa včeraj na nuhalni in je bila katastrofa. Moj plodek ima v vratnem delu toliko tekočine, da gre prav gotovo za velike napake.user posted image user posted image user posted image  Drug teden grem v Lj, da to potrdijo, potem pa Čiščenjeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hematom na maternici
7.3.2008 23:17:14   
Anonimen
Jojuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Žal mi je, kar hudo mi je pri srcu.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pajek)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hematom na maternici
8.3.2008 11:02:34   
Anonimen
Nekaj sem našla o hematomu:

Lahko nastane zaradi krčev maternice, od udarca, zaradi nepravilnosti maternice, propada ene nosečnosti pri dvojčkih, včasih pa vzroka ne odkrijemo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hematom na maternici
9.3.2008 15:42:36   
pajek
Ko sem krvavela v 5. t. je rekla ena zdravnica, da je možno, da sta bila 2 plodeka, pa da je eden umrl. A to je bilo samo predvidevanje.Škoda, da danes pri vsej tej tehniki in napredku še ne morejo točno ugotoviti, zakaj hematom nastane.
Ne pa da, ko pomislim na to, da bi imeli še kakšno pikico, me kar stisne in si rečem, kaj pa, če bo spet vse narobe...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hematom na maternici
9.3.2008 23:26:05   
Anonimen
Pajek, se popolnoma strinjam s tabo.

(odgovor članu pajek)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hematom na maternici
10.3.2008 19:27:09   
janja*
Moram povedati žalostno novico,da mi je odmrluser posted image .ne morem verjeti,da srček ne bije več.Ko sem odšla na kontrola je ginekologinja vidla da srček ne bije več.Noseča sem bila 15 tednov. Noro,da se lahko to naredi tako pozno,Danes sem prejela neko tableto ,v sredo pa moram na ginekološko ,da mi srožijo,da se sčistim.Ali se je kateri kaj podobnega zgodilo in kaj je bil razlog?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cebrca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hematom na maternici
10.3.2008 20:07:43   
pajek
Pozdravljena Janja !
Najprej naj ti povem, da mi je strašansko žal za tvojo user posted image . Res je ogromno tega. Če malo pobrskaš po forumih, boš videla, da se je dosti puncam zgodilo to. Meni se je  novembra in sicer so to ugotovili v 12. t.., moja gin. pa je rekla, da se ne ve zakaj. In največkrat to rečejo. Pa potolažijo te, da je boljše, da je narava sama poakrbela za to - čeprav je meni to bedna tolažba.
Jaz bom tokrat izgubila še drugo pikico, pa sem gin. vprašala, če bodo kakšne preiskave, zdaj , ko se je že dvakrat zgodilo najhujše, pa je rekla, da ne, da preiskave delajo šele, ko se zgodi tretjič. In pa, ker že imam enega zdravega otroka, je billo najbrž dvakrat zgolj slučajno.
Držim pesti zate, da bo na kliniki vse v redu user posted image  in ti pošiljam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu janja*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hematom na maternici
10.3.2008 20:36:35   
janja*
Res hvala za tolažbo.Tok sem žalostna kot še nikoli do sedaj,pa čeprav imam tri zdrave sončke.Ginekologinja pa itak nič ne ve.Zna samo rečt mogoče je to mogoče je pa kaj drugega.na urgenci si pa tako ali tako številka.Rekla mi je srček ne bije ,to bo za splav in ker nisem tešč naj pridem šele v sredo.No ko pa je vidla da me ne morejo uspavat,ker sem preveč noseča me je poslala na oddelek po tableto in naj pridem v sredo da dobim še v vagino tablete in potem se bom ščistla.Groza to je tko govorila kot da to je kr neki.Saj imam že tri.......user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pajek)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hematom na maternici
10.3.2008 20:43:05   
janja*
Tok sem žalostna da ne razmišljam čisto okej .Kaj vse si mogla šele ti prestat sej si ne predstavljam.Tudi meni je žal za tvoja dvauser posted image  in ti srčno želim da ti bo čimprej spet uspelo zanositi in tudi donositi Res držim pesti zate.

(odgovor članu pajek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hematom na maternici
10.3.2008 21:57:40   
Anonimen
Žal mi jeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu janja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hematom na maternici
13.3.2008 18:34:32   
janja*
No pa je vse za mano.Moram ti povedati da je bilo grozljivo.Dobro da sva bile dve in sva tolažili ena drugo.Ne morem razumeti zakaj je prišlo do tega pri14 tednih.Nikoli ne bom tega izvedela ker nihče nič ne ve.Ali je tebi kdo kaj rekel.V prvi vrsti moram zamenjati ginekologinjo,ker od nje ne dobim nobenega konkretnega odgovora.Povej mi še koliko časa trajajo te napadi joka in ta hudo žalost?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hematom na maternici
13.3.2008 21:23:57   
frutka_
Janja žal mi je...trajalo bo najbrž kar dolgo, da se potolažiš. Sploh, če je bila nosečnost zaželjena in je blizu tebe kakšna user posted image .
Počivaj doma, vzemi si čas zase, za svoje, pa joči, ko je hudo in se smej, ko si vesela...pa bo sonček spet posijal!
Pajek, javi se kaj!

(odgovor članu janja*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hematom na maternici
14.3.2008 6:56:24   
janja*
Frutka res hvala za tolažbo.Upam,da bo res tako kot si rekla.Trenutno me čisto nič ne veseli,samo verjamem ,da bo to enkrat za mano in bo boljše.user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?