|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hudo vneta ritka!
30.3.2010 22:16:12   
Urska09
Mamice, pomoč prosim! Mi imamo hudo vnetje ritke. user posted image S presledki že 3 tedne. Bila sem že pri P, dala blato na testiranje, vse ok. Ni alergija, niso bakterije. Pravi, da je najverjetneje zaradi izraščanja kočnikov. Pokakana je tudi 6-7 krat dnevno. Tudi ponoči (seveda jo previjem). Včasih driska, včasih trdo blato. Kožo na ritki ima pa ful rdečo, dobesedno razjedeno. user posted image

Probala sem že vse živo: hrastovo lubje, Sudocrem, Praška pasta, Aven,...pa nič kaj dosti ne pomaga. Ritko umivamo z mlačno vodo, posušimo s fenom, pustimo vsaj 10 min razkrito. Par dni je mal boljše, potem pa spet driska in ožgana koža. user posted image

Kaj naj še naredim?user posted image Tudi če so res krivi zobki, to lahko traja še tedne in tedne, preden vsi 4 kočniki izrastejo.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hudo vneta ritka!
30.3.2010 22:35:21   
rija
moj je tako dobil v bolnici, ko se mu je imunski sistem sesuluser posted image

jaz sem zadevo zelo hitro rešila na sledeči način: obrisala samo z vodo,nobenih robčkov....popivnala, posušila, dala na tanko canesten....ampak res na tanko...čez pa bepanthen mazilo. in je bilo čez 2,3 dni ok.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hudo vneta ritka!
30.3.2010 22:42:01   
nana 27
Pri naših dveh sem ritko po brisanju z vlažilnim robčkom (da sem odstranila drekec), obrisala z vato, ki sem jo namočila v poparku hrastovega lubja, nato pa sem zelo pogosto (na uro in pol, razen ponoči seveda) menjala pleničko in izmenično mazala na suho ritko bepanthen in čez uro in pol canesten in tako do spanja. V dveh dneh se je stanje umirilo. Pogosto kakanje lahko "umiriš" z linex kapsulami. Ne spomnim se točno, ampak mislim, da sem jaz linex dala v malo probiotičnega napitka, da je otrok lažje pojedel. Vprašaj v lekarni. Tudi to se da uredit v nekaj dneh.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hudo vneta ritka!
30.3.2010 22:42:21   
tinas
ja, poskusi s canesten mazilom. moja je tudi imela tako hudo vnetje pri letu pa pol - čisto rdeča ritka! vse smo probali, pa nič. po Canestenu pa je bilo takoj boljše. in je tudi zelo občutljiva, še zdaj pri 4-ih ji moram vedno ritko umit po kakanju in namazat, sicer je spet vnetje. če kaka v vrtcu in je ne obrišejo dobro se ža takoj čoha in jamra da jo peče...
srečno!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hudo vneta ritka!
30.3.2010 22:50:48   
MTFP
Pri kolegici, ki je imela podobne težave je pomagalo samo to, da ga je imela 2 dni doma brez pleničke, da se je ranica začela sušiti, in šele potem hrastovo lubje (prej ji ni nucalo)... ima pa sedaj drug problem, ker je mali ugotovil, da je luštno brez plenice, imajo od takrat cele borbe pri previjanjuuser posted image

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
30.3.2010 23:58:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu MTFP)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 7:00:22   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: tinas

ja, poskusi s canesten mazilom. moja je tudi imela tako hudo vnetje pri letu pa pol - čisto rdeča ritka! vse smo probali, pa nič. po Canestenu pa je bilo takoj boljše. in je tudi zelo občutljiva, še zdaj pri 4-ih ji moram vedno ritko umit po kakanju in namazat, sicer je spet vnetje. če kaka v vrtcu in je ne obrišejo dobro se ža takoj čoha in jamra da jo peče...
srečno!



Enako le canesten in bepanthen sta pomagala.

(odgovor članu tinas)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 7:26:02   
Urska09
Punce, najlepša hvala user posted image user posted image user posted image

Tudi Linex dajemo. Že cel teden.

Takoj grem v lekarno kupit še Canesten, pleničko pa bom menjala še pogosteje. Upam, da nam bo uspelo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 7:43:22   
mumu
Imam čisto iste težave, tudi linex ji ni pomagal. Kupila sem kremo Bebi val in sem zelo zadovoljna.

_____________________________

Svet je okrogel zato, da ga lahko obkroža prijateljstvo.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 8:38:19   
mateyka
preberi navodila za canesten, da ne boš predozirala. samo 3x na dan in max 5 dni, če se dobro spomnim..če greš k zdravniku, ti lahko napiše recept.

aja, canesten je za glivice. a ma take male pikice na vnetih delih? skoraj ranice?

aha, naj samo še omenim, da je naša mela te probleme kadar je jedla surovo sadje in to je trajalo skoraj do drugega leta (da smo lahko prešaltali s kuhanega).


< Sporočilo je popravil mateyka -- 31.3.2010 8:42:26 >

(odgovor članu mumu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 8:50:56   
x_srečka_x
Vem kako je, ker imata oba občutljive ritke user posted image
Nam je pomagal canesten in ribje mazilo, pri večji tudi praška pasta. Ta večji je pomagalo tudi to, da sem zamnjala plenico iz navadnih za enkratno uporabo sem ji dala tetra plenico (je zračna, diha) pa je tudi bilo vedno bolje.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 9:48:05   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

Punce, najlepša hvala user posted image user posted image user posted image

Tudi Linex dajemo. Že cel teden.

Takoj grem v lekarno kupit še Canesten, pleničko pa bom menjala še pogosteje. Upam, da nam bo uspelo.

Raje jo pusti odkrito...se rana lepše suši. Daj ji bombažne hlačke-pajkice-trenirke, karkoli-, pa namaži z vsem kar ti priporočajo. Zelo pomaga, če rdečo ritko zluftaš.


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 10:21:09   
P*****
Tudi naši je pomagal Canesten.
Ko se stanje umiri pa vam zelo priporočam kremo Cavilon, ki se dobi v Sanolaborju. Je malo dražja, vendar jo zelo malo porabiš. Na koži naredi zaščitni film http://www.iris.si/static/uploaded/company/products/pdf/CAVILON-KREMA%20brosura.pdf
To kremo uporabljajo tudi za nedonošenčke v ljubljanski porodnišnici (oni so nam jo zelo priporočili). Odkar jo uporabljamo nima več vnete ritke, kjub temu, da hodi v jasli. Zjutraj namažem potem cel dan samo očistim z vodo in robčki in potem namažem zopet zvečer. Res jo zelo priporočamuser posted image

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 10:48:50   
klara2007
nam je pomagal babyval

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 11:01:22   
koala
Pri mojem je pri tako veti ritki pomagala samo krema ki mu jo je napisala pediatrinja  in so jo namešali v lekarni, mi je čudno da ji pediatrinja ni nič napisala. Zdaj za preprečevnej takih vnetij uporabljam kremo od babylove (DM) z kamilico in zinkoix-dom.


_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 11:34:00   
MC09
Katere plenice pa uporabljaš? Mi smo imeli pamperske in je imel polno ranic, kot razjeda, vneto, rdeče, zdaj imamo baylove in alano in nima več. Kremo sem pa uorabljala takrat sudocrem, je tudi super.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 13:39:45   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
aja, canesten je za glivice. a ma take male pikice na vnetih delih? skoraj ranice?

aha, naj samo še omenim, da je naša mela te probleme kadar je jedla surovo sadje in to je trajalo skoraj do drugega leta (da smo lahko prešaltali s kuhanega).


Ja, tudi pikice ima ampak ne take male. V bistvu je tko, da ko se pokaka (pa ne vsakič), ji blato dobesedno razžre kožo. Če jo takoj (v roku 5 minut) previjem in očistim, je koža samo rdeča. Če pa je pokakana dlje (kar se verjetno dogaja v varstvu user posted image ), je koža razjedena, požgana - kot bi imela opekline.

Hmm... dvomim, da je krivo sadje. Jemo ga brez problema od 6. meseca. Dosedaj je imela samo enkrat vneto ritko. Ko so ji izraščale dvojke. Pa še takrat ni bilo tako hudo.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 13:45:20   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: MC09

Katere plenice pa uporabljaš? Mi smo imeli pamperske in je imel polno ranic, kot razjeda, vneto, rdeče, zdaj imamo baylove in alano in nima več. Kremo sem pa uorabljala takrat sudocrem, je tudi super.

Pamperske. A veš, da sem tudi na to že pomislila. Mogoče niso ravno vzrok za vnetje, možno pa je, da vso stvar samo poslabšajo. Bomo tudi to poskusili.

(odgovor članu MC09)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 13:49:20   
Soncnica Sandra ***
Najprej Canesten, po parih dneh pa Bepanten plus

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 13:50:26   
Soncnica Sandra ***

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: MC09

Katere plenice pa uporabljaš? Mi smo imeli pamperske in je imel polno ranic, kot razjeda, vneto, rdeče, zdaj imamo baylove in alano in nima več. Kremo sem pa uorabljala takrat sudocrem, je tudi super.

Pamperske. A veš, da sem tudi na to že pomislila. Mogoče niso ravno vzrok za vnetje, možno pa je, da vso stvar samo poslabšajo. Bomo tudi to poskusili.


Sploh če so Pamperske kupljene v Mercatorju...tako pravijo kolegice, katere so uporabljale Pamperske

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 13:50:39   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: polma

Raje jo pusti odkrito...se rana lepše suši. Daj ji bombažne hlačke-pajkice-trenirke, karkoli-, pa namaži z vsem kar ti priporočajo. Zelo pomaga, če rdečo ritko zluftaš.


Veš, da bom vse sprobala.

Glavni problem je v tem, kako kožo preventivno dnevno zaščititi, da preprečiš vnetje? Ker, ko je enkrat koža vneta verjamem, da vse te kreme bolj ali manj pomagajo.

S čim torej dnevno mazati kožo, da je agresivno blato ne bo požgalo?

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 13:51:24   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: Soncnica Sandra ***


IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: MC09

Katere plenice pa uporabljaš? Mi smo imeli pamperske in je imel polno ranic, kot razjeda, vneto, rdeče, zdaj imamo baylove in alano in nima več. Kremo sem pa uorabljala takrat sudocrem, je tudi super.

Pamperske. A veš, da sem tudi na to že pomislila. Mogoče niso ravno vzrok za vnetje, možno pa je, da vso stvar samo poslabšajo. Bomo tudi to poskusili.


Sploh če so Pamperske kupljene v Mercatorju...tako pravijo kolegice, katere so uporabljale Pamperske

V bistvu jih kupujem v Mullerju

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 13:53:12   
Soncnica Sandra ***

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: Soncnica Sandra ***


IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: MC09

Katere plenice pa uporabljaš? Mi smo imeli pamperske in je imel polno ranic, kot razjeda, vneto, rdeče, zdaj imamo baylove in alano in nima več. Kremo sem pa uorabljala takrat sudocrem, je tudi super.

Pamperske. A veš, da sem tudi na to že pomislila. Mogoče niso ravno vzrok za vnetje, možno pa je, da vso stvar samo poslabšajo. Bomo tudi to poskusili.


Sploh če so Pamperske kupljene v Mercatorju...tako pravijo kolegice, katere so uporabljale Pamperske

V bistvu jih kupujem v Mullerju



Te naj bi bile boljše....ampak kot pravim, enim to ne paše, drugim drugo...poskusita najprej z Canestonom, pa bosta videli..tako je moje mnenje

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 13:54:39   
Eva19
canesten res pomaga

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hudo vneta ritka!
31.3.2010 14:25:29   
ČebelicaMaja
Canesten tanjša kožo in ni za dolgotrajno uporabo. Je za zdravljenje glivic, ne priporočajo pa ga za odprte ranice.
Mi smo imeli enako pred kakšnim mesecem zaradi viroze- naš postopek je bil naslednji: večkrat previt, umila rito z vatko, ki sem jo namočila v hrastovo razstopino in ji posušila s fenom (ker jo je tako bolelo mi sploh ni pustila, da bi jo obrisala do suhega, kar tresla se je od bolečin, ko sem ji blato dol dajalauser posted image )- potem pa sem ji na debelo namazala z Bepantenom in Riboderminom (ker je ribodermin masten, naredi zaščitno folijo), ko je bilo malo bolje sem ji pa začela mazat z Weleda- Ognjičevo kremo (dobiš v Mullerju), ki nam ful pomaga pri koncu ali začetku takega vnetja- res vse sprobano, ampak magičnih zadev ni. Občasno namažem s Sudokremom, ampak se bolj kot ne izogibam zadevam, ki vsebujejo cinkov oksid.

Drugače pa tudi nam P ni predpisala nobene specialne kreme.
Da bi pa pustila malo brez planice, pa nekako ne znese iz praktičnih razlogov, ker prvič imamo samo 22 stopinj v stanovanju in bi se nagica prehladila, drugič pa zato, ker enostavno kaka prepogosto, pa še namazana mora bit rita v vsakem primeru. 

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?