|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Igra v vrtcu
15.3.2011 20:52:59   
neisha80
Pozdravljeni. Zanima me ,koliko se vaši otroci( recimo 4 letniki) v vrtcu lahko prosto (po svoje) igrajo oz.se sploh lahko?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Igra v vrtcu
16.3.2011 6:35:22   
miapia
Nimam pojma, kolikor vidim, pa imajo seveda svoj prosti čas. Kaj ga tvoj nima???

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Igra v vrtcu
16.3.2011 8:26:13   
kristinaj
naša bo zdej stara 4 mali pa 2,5 in sov istem vrtecu, le skupino narazen. kolikor vidim imajo prosto zjutraj do 8 ure (potem gredo v svoje skupine)  in potem verjetno usmerjeno igranje do 8,30, do zajtrka ter popoldan ko vstanejo dokler ne gredo domov.... to je kar vidim in opazim... vmes pa verjetno ustvarjajo, pojejo, gredo na sprehod ipd, kar se vidi tudi na izdelkih .....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Igra v vrtcu
16.3.2011 10:13:01   
Najaa
Ponavadi imajo po zajtrku kakšne usmerjene dejavnosti, pol pa grejo ven, vmes se pa tudi prosto igrajo. 

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Igra v vrtcu
16.3.2011 11:18:11   
manna
Naša je v montessori oddelku (1-3 leta) in ker je ravno taka tema, moram povedat, da se mi zdi najboljša stvar te metode to, da so otroci veliko bolj prosti kot pri klasičnem programu. To ne pomeni, da so razpuščeni, ampak samo, da nimajo toliko vodene aktivnosti. Vedno po zajtrku imajo čas, v katerem si sami izberejo kaj bodo počeli, ko jim pade koncentracija (po domače, ko začnejo biti glasni in je videt da ne delajo več nič koristnega, ponavadi po eni uri) pa pride na vrsto skupna, vodena aktivnost. Majhna, ampak zelo pomembna razlika. Pa ravno tako nosijo domov risbice, ogrlice, različne izdelke, se učijo pesmice...
Na vse več koncih berem in slišim, da imajo današnji otroci pravzaprav preveč vodenih dejavnosti, ko pa jih prepustiš samim sebi, sploh ne znajo nič početi. To se mi zdi narobe.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Igra v vrtcu
16.3.2011 12:23:00   
Masha_M
Manna: V katerem Montessori vrtcu pa imaš otročka? Mene zelo zelo mika, vendar so mi cene večinoma previsoke. Malo me je odbilo to, ker sem iz prebranega na spletnih straneh razumela da imajo samo prosto igro in čisto nič vodenega, pa vidim da temu ni tako.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Igra v vrtcu
16.3.2011 21:07:10   
neisha80
Naša vzgojiteljica ,kot sem razbrala med vrsticami na govorilni uri,prav ne prenese ,da bi se otroci igrali.Dobro,saj je vzgojno-varstveni zavod,niso tam zato,da bi 6 ali 7 ur divjali po svoje in prav je ,da ustvarjajo in se česa naučijo,zato tudi plačujemo.Ampak,da se pa otrok 10 min.na dan ne bi smel igrat po svoje se mi pa zdi pretirano. Ali se motim,povejte..

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Igra v vrtcu
16.3.2011 21:10:04   
neisha80
Manna,zelo se strinjam s tem kar si napisala,še posebej z zadnjim odstavkom:da imajo preveč vodenih dejavnosti.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Igra v vrtcu
17.3.2011 9:28:55   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: neisha80

Naša vzgojiteljica ,kot sem razbrala med vrsticami na govorilni uri,prav ne prenese ,da bi se otroci igrali.Dobro,saj je vzgojno-varstveni zavod,niso tam zato,da bi 6 ali 7 ur divjali po svoje in prav je ,da ustvarjajo in se česa naučijo,zato tudi plačujemo.Ampak,da se pa otrok 10 min.na dan ne bi smel igrat po svoje se mi pa zdi pretirano. Ali se motim,povejte..


A to si ti med vrsticami razbralauser posted image Ma dej no, lepo te prosim. Prvo kot prvo, nisi tam, da bi lahko vedela ali učiteljica prenaša prosto igro ali ne. Poleg tega sem pa 100%, da niti vzgojiteljica nima toliko volje in koncentracije, da bi 8 ur animirala in vodila otroke. Meni se ne zdi, da bi v vrtcu imeli preveč vodenih dejavnosti. Pa itak še tisto kar imajo, traja max. 1,5-2 uri, več pa niti otroci ne zdržijo.

Včasih je treba mal premislit, preden se sklepa in ne samo kao brat med vrsticami.

< Sporočilo je popravil benika -- 17.3.2011 9:31:51 >

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Igra v vrtcu
17.3.2011 20:33:46   
neisha80
Benika,presenečena bi bila,če bi videla,koliko volje ima naša vzgojiteljicauser posted image   

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Igra v vrtcu
17.3.2011 20:42:54   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: neisha80

Benika,presenečena bi bila,če bi videla,koliko volje ima naša vzgojiteljicauser posted image   


Ja ne vem no, močno dvomim, da toliko, da bi ves čas animirala otroke.


< Sporočilo je popravil benika -- 17.3.2011 20:43:39 >

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 10:12:51   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: Masha_M

Manna: V katerem Montessori vrtcu pa imaš otročka? Mene zelo zelo mika, vendar so mi cene večinoma previsoke. Malo me je odbilo to, ker sem iz prebranega na spletnih straneh razumela da imajo samo prosto igro in čisto nič vodenega, pa vidim da temu ni tako.



Nisem iz LJ. Ampak na primorskem imamo tudi Montessoriuser posted image

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 10:31:10   
dreamhorse
Meni se pa zdi, da ene kar malo preveč komplicirate no. Pa da bi otroci bili več zunaj, pa da imeli boljš prehrano, pa da otroci ne bi bili pogriženi, pa to in ono. Ste otroke zavestno dale v vrtec in s tem v varstvo ljudem, ki se s tem ukvarjajo. Potem jih pa imejte doma, če vam način dela vrtcev na ustreza. A zdravnike tudi učite kako morajo delat? Ne. A mehanike učite, kako popravit vaš avto? Ne. Torej, pustite vzgojiteljice, da opravljajo svoje delo! Drugače pa, kot je ena že napisala, vzamite 14 + otrok in se postavite v vlogo vzgojiteljice. Jaz jih občudujem in verjamem, da jim kdaj kaj spodleti. Če je to rdeča ritka ali buška, ne delam težav.
Seveda se gre za naše otroke, ki jim želimo najboljše. Najboljše bi bilo, da bi lahko bili z nami. Marsikatera bi bila vesela, če bi dobila vrtec in se ne bi spuščala v take stvari, kot se tukaj ene. Dokler moj otrok rad gre v vrtec in doma opazim napredek, se ne spuščam v to, kaj počnejo in kaj ne.
Pa brez zamere. Sploh pa je lahko pametovat na forumu.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 11:11:09   
Masha_M
IZVIRNO SPOROČILO: manna
Nisem iz LJ. Ampak na primorskem imamo tudi Montessoriuser posted image

Sorry! Priznam, da sem res najprej pomislila na Ljubljano, ampak je to pravzaprav irelavantno. Za ime vrtca sem želela vedeti, da bi malo primerjala cene in pogledala kakšen imajo oni program in če se le-ta res kaj razlikuje od tistih, o katerih sem jaz brala in omenjajo samo prosta igra, prosta igra, prosta igra in nikjer nič o vodenih aktivnostih.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 11:40:31   
manna
Masha_M, poslala sem ti ZS.

(odgovor članu Masha_M)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 12:05:31   
bučkabb
pri nas je tako da se do zajterka, ko se vsi zberejo prosto igrajo, potem po zajterku majo kratek čas za vodeno igro pa ven grejo, potem ob 11 sde začnejo pripravljat na kosilo in po kosilu ko se uredijo grejo počivat oz. spat ( naša ima 2,5l in še spijo- je v skupini do 3l), ko se zbudijo nekaj malega pomalcajo in se prosto igrajo, dokler ne pridemo starši iskat.

men se zdi to čist OK!

kolikor mi je prijateljica, ki je vzgojiteljica povedala pa pripravijo eno vodeno aktivnost na dan in jo vzgojiteljice začnejo izvajat in kdor se jim pridruži se jim, kdor pa ne pač se igra v igralnih kotičkih, jim kodeks ne dovoli, da bi otroka prisilili da naj nekaj dela, vendar zvgojiteljice vedo s čim pritegniti njihovo pozornost, da se vsi pridružijo in skuap kaj ostvarjajo, sigurno pa ne počnejo to ves čas ko so v vrtcu...

tako da ja po mojem mnenju tudi nekatere močno pretiravate, ker tako dobro kot se danes godi otrokom v vrtcih ne vem če se jim je kdaj, vsega imajo na razpolago, so na toplem, priskrbljeni s prehrano in pod budnim očesom strokovnih delavcev, ki se kr lep čas šolajo da lahko tam delajo... 

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 12:08:07   
bučkabb
no da bi bila pa jaz zagovornik vrtca, kjer je samo prosta igra pa sigurno ne, prav je da se tam kaj naučijo in kaj novega zvejo, da se motorično razvijajo in....

a doma tudi otroka postavite pred kup igrač in se mora sam igrat, a ga nič ne usmerjate v igri, nič skupaj ne delate in ustvarjate,.......

svašta....

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 13:07:19   
ronja
po pravici povedano, ne vem. po občutku bi rekla, da tamali (jasličarji) več, pri taveliki pa imajo precej vodenih aktivnosti, ker pač prideta v vrtec šele ob 8:30 in gresta po malici - okoli 15h. Vmes je zajtrkl, kosilo, po kosilu počitek in potem malica. Med zajtrkom in kosilom se največ dogaja (torej ej največ vodenih aktivnosti), vendar se meni zdi to fajn, da kaj delajo skup, ap tudi lažje je skupino obvladovat, če niso vsi zdolgočaseni. Pred zajtrkom in po malici vem, da imajo prosto - ampak meni se zdi, da otroci takrat samo čakajo, da grejo domov... Ne vem, moja si nikoli ne želi tam ostat, da se bo še igrala...

Meni se zdi vse fajn: če se sami igrajo, če se skup igrajo, če imajo nekaj vodenega... Ja, ok, dandanes se pač več otroke animira - tudi doma se bolj trudimo kot so se naši starši - samo ne vem, če je to napačno. Napačno je, če jim ne damo časa zase, kadar ga otrok rabi. Pa če smo vedno na uslugo, da se otrok ne zna več sam zaigrat. Ampak to ni toliko stvar vrtca, ampak bolj nas, staršev.


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 15:28:24   
manna
user posted image user posted image
Samo to bom rekla, da ste zapeljale temo v drugo smer, kot sem jo jaz. Ali pa so ti zadnji komentarji mišljeni še za en kup drugih tem, ki so drugod in za nazaj...
Nihče ni rekel, da morajo imeti otroci samo prosto igro. Nobeden tu ni zagovornik vrtca ki bi imel samo prosto igro. Dvomim da tak vrtec sploh obstaja? In ne, doma otroka ne postavimo pred kup igrač in ga pustimo. Sploh pa nobeden - no vsaj zase lahko rečem - ni nameraval kakorkoli kritizirati razmer v vrtcih. Strinjam se, da kakršnkoli program že imajo, jim je lepo, na varnem so, z njimi se ukvarjajo ljudje, ki so za to izobraženi.
Ampak, če me zanima kako delajo v vrtcu, kakšen program imajo ter katere metode uporabljajo, ne morete reči, da močno pretiravam?

Bistvo montessorija pač ni v tem, da je otrok prost in bluzi naokoli, zdolgočaseno in "nerazvijajoče se". Ampak sej, če bo kjero zanimala ta metoda, si bo že prebrala ali poiskala...


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 17:04:50   
neisha80
Manna in Ronja-hvala.
Ne nisem imela namena kritizirat ali pametovat tule gor,če je katera pomislila na to.Samo hotela sem izvedet,koliko imajo vaši otroci v vrtcu vodenih aktivnosti in koliko oz.če imajo kaj "časa zase" ,da si lahko vzamejo kakšno igračko ali se naprimer (če vzamem za primer svojo hčerko) s kakšno prijateljico skupaj igrata z punčkami ali kockami...
   Ko se pogovarjam s prijateljicami imam občutek ,da je moj otrok v šoli,ne v vrtcu.Res je,da je hčerka zaenkrat zadovoljna in rada gre v vrtec,samo se mi zdi ,da jim ne dovoli  biti otroci.Saj mogoče njen pristop ni nujno slab,glede na to v kakšen svet stopajo user posted image  


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 20:45:33   
* Mateja *
Otroci v klasičnih programih imajo čas za igro zjutraj do malice. če je vzg. kreativna in ambiciozna se lahko že zjutraj izpelje kako vodeno dejavnost, sploh kar se tiče umetnosti, lahko se tud že kaj zapleše ob glasbi... Med dopoldnevoom je pa odvisno kaj se počne. Veliko stvari se dela individualno ali v manjših skupinah, to pmeni da so določeni otroci pri meni, drugi se igrajo po želji, spet tretji so z pomočnico pri tretji dejavnosti. To je čisto odvisno kaj se dela.
Gre pa itak za učenje preko igre, tako al tako. Sej se vse otrokom približa na igriv  način...

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Igra v vrtcu
18.3.2011 21:27:37   
neisha80
Mateja ti si vzgojiteljica? Ti lahko par vprašanj na zs zastavim?

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Igra v vrtcu
19.4.2012 10:58:31   
neisha80
No,pa smo prišli do točke,ko hčerka NOČE več v vrtec,joka vsako jutro preden mora v igralnico.In tega do sedaj NI počela,odkar je vstopila v vrtec.Se sprašujem zakaj.

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Igra v vrtcu
19.4.2012 11:14:29   
Arwenko
Naši v jaslih, vsi letnik 2010, imajo vodene aktivnosti med zajtrkom in kosilom...zajemajo pa različno, od biti zunaj, do res ustvarjanja, do tega da včasih samo tematsko igranje, npr. v kuhinjskem kotičku ali s kockami. Zjutraj do zajtrka in pa po spanju pa imajo prosto igranje kolikor vem.

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Igra v vrtcu
19.4.2012 11:29:44   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: neisha80

No,pa smo prišli do točke,ko hčerka NOČE več v vrtec,joka vsako jutro preden mora v igralnico.In tega do sedaj NI počela,odkar je vstopila v vrtec.Se sprašujem zakaj.


Mogoče pa pri tebi vidi vso to napetost oz nejevoljouser posted image , mogoče pa je samo obdobje, ki doleti vsakega otrokauser posted image , mogoče pa še sto drugih stvariuser posted image

Naš hodi tudi v montesori v skupino 3-4 leta. 8.30 začnejo s programom, ki traja do malice (9.30 ure), v tem času se igrajo po svojih 5 kotičkih, če kateri izgubi zanimanje ali se ne vključi v igro, ga vzgojiteljica spodbudi torej na pol vodeno oz usmerjeno, na pol prosto). Nekako je na vzgojiteljici, da otroku predstavi vseh 5 kotičkov - zato pravim, da je na pol usmerjeno- ker ne pustijo, da bi se otrok vedno igral samo na eni igrači oz enem oddelku. Po malici imajo voden program. Vsak teden NEKO TEMO, KI JO obdelujejo, sedijo v krogu in se na nek način učijo, pogovarjajo, pojejo.... okoli 11.30 gredo ven in so zunaj od 20-60 minut (odvisno od vremena) ali pa gredo v notranjo skupno igralnico. Sledi kosilo in po kosilu imajo cca 1 uro prosto, kjer lahko otrok počne kar želi. Zaključijo ob 13.30-14.00

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?