|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Informativni izračun plačilnega razreda vrtca...
22.11.2012 10:40:57   
Paštetka
A ta obstaja?
Pred tem novim zakonom, vem da si si lahko izračunal, vendar le-ta ne velja za novi zakon. A se je kdo že spomnil in ga naredil? Ker jaz ga ne najdem na googlu.

Bi bila zelo hvaležna, če ga kdo najde oz. ima.

Hvala
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
22.11.2012 13:11:31   
pomar*ANČA*
ravno to iščem, pa najdem tvojo temo... ne morem ti pomagati, ker še nisem našla, se pa zato oglašam, da bom sledila tej temiuser posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
22.11.2012 13:31:38   
Paštetka
Še eno vprašanje imam:
V primeru brezposelnosti se kako upošteva izračun za trenutno fin. stanje?
A) za izračun se vzame mesec, ko nastopi brezposelnost
b) za izračun se vzame tisto celo leto, torej 2012, če je v tem letu nastopila brezposelnost
C) ali kako drugače?
D) ali obstaja kakšna možnost, da ti upoštevajo dohodke iz 2011 kljub brezposelnosti? Oz. obstaja možnost, da ti ne upoštevajo brezposelnosti?

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
22.11.2012 19:43:07   
*pepelka*
Programa za izračun ni, ker je sedaj povsem drugače, kot je to bilo prej. Lahko pa si približno izračunaš, če imaš odločbo o otroškem dodatu in tam imaš % ki ga dosega družina, za znižano plačilo prištejejo še otroški dodatek in potem dobiš % ki ga dosegate na družinskega člana. Lestvica po razredih pa je objavljena na spletu

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
22.11.2012 22:10:49   
petea
Ni problem izracunati razredov, problem je dobiti oz. poiskati dolocene podatke, npr. vrednost vozila, nepremicnin, delnic ...
Ce imas vse podatke o prihodkih in premozenju, je izracun precej enostaven, npr. v excelu, poznam pa punco, ki ga za njihovo druzino naredi kar na kalkulator na telefonu

(odgovor članu *pepelka*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
23.11.2012 9:54:18   
Tasika
Paštetka, če ne bo bistvenih sprememb (ne vem da bi se s 1.1. kaj spreminjalo), potem je izračun možen že sedaj. Približno točen.
Podatke o plači za 2011 imaš. Povprečna plača za 2011 je znana. Edino kar ni znano je tisti procent za izračun fiktivnih prihodkov od premoženja, ki se vzame na dan oddaje vloge in se precej spreminja. Ampak približnega lahko dobiš iz svoje zadnje odločbe, načeloma ti ga povejo tudi na CDS, če jih uspeš dobiti na telefon. Na straneh CSD Šiška, kjer je bil prej programček objavljen, novega ni. Tudi ne verjamem da kdaj bo.

Brezposelnost pa upoštevajo od meseca, ko si brez prejemkov. Npr. v juliju2012 dobiš zadnje nadomestilo, v avgustu lahko oddaš novo vlogo, odločba je od 1.9. naprej. V tem primeru se upoštevajo prihodki tistega, ki še ima službo,  iz 2011, tistemu ki je službo izgubil, pa se prihodki iz naslova zaposlitve 2011 črtajo.  Tako jaz razumem zakon.

Izguba zaposlitve in nova zaposlitev sta edina 2 izredna razloga, ko lahko oddaš novo vlogo preden ti poteče stara. Torej izgubo zaposlitve morajo upoštevati, res pa je, da čakajo na izgubo dohodka, torej mora miniti še čas, ko dobivaš nadomestilo iz zavoda, če si upravičen.


_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
23.11.2012 10:03:39   
Paštetka
a mi ena lepo prosim pove, kako so prišli do cifre za letni fiktovni dohodek?

Imama znesek, imam letno obrestno mero, samo nikakor ne morem dobiti tiste cifre, ko so jo oni lani dobili za ta letni fiktivni dohodekuser posted image

PA še eno vprašanje. Zakaj garaža, ki spada k stanovanju , šteje pod premoženje. Bemo mast!user posted image

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
23.11.2012 10:10:41   
Paštetka
Brezposelnost pa upoštevajo od meseca, ko si brez prejemkov. Npr. v juliju2012 dobiš zadnje nadomestilo, v avgustu lahko oddaš novo vlogo, odločba je od 1.9. naprej. V tem primeru se upoštevajo prihodki tistega, ki še ima službo,  iz 2011, tistemu ki je službo izgubil, pa se prihodki iz naslova zaposlitve 2011 črtajo (torej se temu, nobeni ne upoštevajo?.  Tako jaz razumem zakon.

Izguba zaposlitve in nova zaposlitev sta edina 2 izredna razloga, ko lahko oddaš novo vlogo preden ti poteče stara. Torej izgubo zaposlitve morajo upoštevati, res pa je, da čakajo na izgubo dohodka, torej mora miniti še čas, ko dobivaš nadomestilo iz zavoda, če si upravičen.


Npr. da ima nekdo plačo 1.500, nadomestila pa dobi 800 eurov. A ne pravi zakon, da če se spremenijo dohodki, da moraš vložiti novo vlogo? Ali je to bilo prej. Lahko je npr. obratno. lahko, da imaš službo za 800 eurov, pa potem dobiš novo za 2.000 eurov..user posted image

Mene bolj zanima, če npr. nekdo ne prijavi brezposelnosti, če oni to kje vidijo ali ne, torej, da upoštevajo dohodke iz 2011 obeh.

(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
23.11.2012 10:22:03   
Tasika
Sprmemb višine plače ali plače/nadomestil ne upoštevajo. Prej je pislao v zakonu 'bistvena sprememba dohodka' ali nekaj podobnega in so nekateri CSD jemali vloge tudi če si npr. menjal službo in si imel nižjo plačo. Ampak povišanja pa nihče ni javil :) Zato moraš zdaj ostati brez dohodka, da lahko vložiš novo vlogo. Se pa strinjam, da je lahko bistvena razlika med plačo in nadomestilom na zavodu. Ampak žal....

Za izračun fikt.obresti grem pa gledat na moje odločbe pa sporočim:)

Na nepremičnine se pa ne spoznam preveč, ampak mislim da so bili problemi tam, kjer je v ZK ločena parcela, čeprav gre za 'en kos'.   

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
23.11.2012 10:28:44   
Tasika
Če si izgubil dohodke, se ti lanski seveda ne upoštevajo, saj to je bistvo. Ampak pazi, ne upoštevajo se samo dohodki iz naslova plače in nadomesti, regresa,... če imaš npr. dividende, najemnino ali kaj drugega, ti bo ostalo.

Oni brezposelnosti 'ne vidijo'. CSD dobi podatke davčne o dohodkih preteklega leta, od zemljiške knjige podatke o nepremičninah, od 'občine' podatke o avtomobilih, od borznih družb podatke o delnicah in tako dalje. Zavoda za zaposlovanje v tej igri ni. Dejstvo, da si ostal brez službe, moraš javit sam. 

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
26.11.2012 8:45:46   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

PA še eno vprašanje. Zakaj garaža, ki spada k stanovanju , šteje pod premoženje. Bemo mast!user posted image
Garaža je samostojen nepremičninski objekt, ki se ga lahko prodaja ali kupi. Kaj te tu zmoti?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
26.11.2012 9:19:49   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

PA še eno vprašanje. Zakaj garaža, ki spada k stanovanju , šteje pod premoženje. Bemo mast!user posted image
Garaža je samostojen nepremičninski objekt, ki se ga lahko prodaja ali kupi. Kaj te tu zmoti?


Mogoče je mislila garažni boks.

Imajo še veliko večje kikse, kot je to. Npr. parkirišče pred blokom je v Zemljiški knjigi vpisano pod lastnino vsakokratnega lastnika in se to lastnikom stanovanj ne šteje v odločbi (še dobro, da ne). Pri nas pa imamo naselje 6 hiš skupno zunanje parkirišče. Ker na parceli lastništvo ni opredeljeno kot vsakokratni lastnik preostalih parcel ampak imamo opredeljene lastniške deleže, se mi parkirišče (imamo 4 parkirišča za 6 hiš) šteje kot luksuz. Še več, kot luksuz se šteje tudi del parcele, na kateri stoji hiša, pa imamo parcele samo 250 m2 - za bruhat.user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
26.11.2012 10:25:41   
Paštetka
Imajo še veliko večje kikse, kot je to. Npr. parkirišče pred blokom je v Zemljiški knjigi vpisano pod lastnino vsakokratnega lastnika in se to lastnikom stanovanj ne šteje v odločbi (še dobro, da ne).

vraga da ne. Meni se je. Eno imam zunaj, pred blokom parkirišče, + pod blokom pa je garaža, kjer so parkirišča samo za stanovalce. Pa so šteli obe varianti. Saj potem bi mi klet po tej logki tudi morali šteti. saj se enako tretira, kot to parkirišče. LAhko jo prodam samostojno, kot parkirišče. poleg tega sem šla na gledat na tisti spletni strani, da je vrednost mojih parkirišč jurja več vredna kot ostala. user posted image Izmerjena je večja površina kot pri ostalih. Pa vraga, če so črte vse enako velike user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 26.11.2012 10:28:11 >

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
26.11.2012 10:39:34   
*bubi*

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Imajo še veliko večje kikse, kot je to. Npr. parkirišče pred blokom je v Zemljiški knjigi vpisano pod lastnino vsakokratnega lastnika in se to lastnikom stanovanj ne šteje v odločbi (še dobro, da ne).

vraga da ne. Meni se je. Eno imam zunaj, pred blokom parkirišče, + pod blokom pa je garaža, kjer so parkirišča samo za stanovalce. Pa so šteli obe varianti.


no, meni lani niso šteli nič od tega. Samo naj probajo user posted image

_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
26.11.2012 10:44:01   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: *bubi*


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Imajo še veliko večje kikse, kot je to. Npr. parkirišče pred blokom je v Zemljiški knjigi vpisano pod lastnino vsakokratnega lastnika in se to lastnikom stanovanj ne šteje v odločbi (še dobro, da ne).

vraga da ne. Meni se je. Eno imam zunaj, pred blokom parkirišče, + pod blokom pa je garaža, kjer so parkirišča samo za stanovalce. Pa so šteli obe varianti.


no, meni lani niso šteli nič od tega. Samo naj probajo user posted image


no saj meni meni so samo pol šteli, pol pa možu user posted image . user posted image
Daj bubi, kje naj najdem kaj, da se jim uprem user posted image

(odgovor članu *bubi*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
26.11.2012 10:54:47   
sazi
Za upor nimam idej. Jaz sem se pritožila na metodologijo izračuna "prevelike hiše", kjer imamo potem 9 m2 ocenjenih na skora 40.000 EURuser posted image

Paštetka, ali imate v Zemljiški knjigi posebej navedene lastniške dele? Torej za vsak stvar svoj ZK izpisek? Če je tako, potem ti res vse štejejo, kot da ni del stavovanja in je luksuz.

Meni je CSD sploh stopil na žulj, ker so mi kar sami od sebe poslali novo določbo (čeprav prejšnja pritožba sloh še ni rešena). Kao po uradni dolžnosti,ker je sin šel v šolo. Ugotovili so, da imamo vsega enako kot prej, le OD so mi zdaj vzelim, čeprav sem imela veljavno odločbo do konca leta (pač zato, ker zgornjim trem razredom ne pripada, prej pa je bilo rečeno, da tistim, ki imamo veljavne odločbe še velja do poteka) - no, zdaj moram še OD za 2 meseca vračat nazajuser posted image

< Sporočilo je popravil sazi -- 26.11.2012 10:57:12 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Informativni izračun plačilnega razreda v...
11.12.2012 20:56:49   
supaprincess
pozdravljeni, zanima me ali je kdo, ki je dobil napačen izračun za vrtec oziroma meni, da se mu je z izdano odločbo kakorkoli zgodila krivica in torej da pove, da JE nova zakonodaja krivična do staršev, in bi bil to pripravljen povedat pred kamero(lahko na željo zakrijejo obraz ter spremenijo glas). Prosim, če bi bil kdo pripravljen naj piše na ZS.
Hvala, v upanju, da se nekdo najde.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?