|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kače pod peskovnikom
19.5.2009 11:56:01   
nas5
No, sej vam že naslov pove, kaj me matra in skrbi!
Namreč imamo plastični peskovnik s pokrovom, in včeraj ko smo ga premaknili sta bili pod njim 20 do 25 cm dolgi rjavi kači. Sedaj pa me je zelo strah, naj povem, da imamo zunaj na travi (redno košena in vzdrževana) še trampolin in gugalnico. Kaj naj damo pod peskovnik, da se ne zaredijo še kakšne kače. Ker kač pa pajkov, pa male golazni je mene groza. Otroke je pa tut že strah!
Prosim svetujte? Kako pa imate ve? Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 12:02:21   
Anonimen
kače se nič ne zaredijouser posted image verjetno je pod peskovnikom vlažno, pa se notri zavlekle, pa verjemi da je blo njih bolj strah kot vasuser posted image
upam samo, da ste jih normalno pustili oditiuser posted image
in zdej, čez poletje, ko bo zunaj več dogajanja, si lahko sigurna, da jih ne bo, ker se bojo popokale na varno in bolj mirno...tko da ni treba nič paničarit. je sosedov pes (pa v veliko primerih tudi domač) bolj nevaren, kot pa kača.

(odgovor članu nas5)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 12:02:43   
Hope2
No zdaj si pa še mene ornk prestrašila user posted image user posted image .

(odgovor članu nas5)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 12:03:54   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

kače se nič ne zaredijouser posted image verjetno je pod peskovnikom vlažno, pa se notri zavlekle, pa verjemi da je blo njih bolj strah kot vasuser posted image
upam samo, da ste jih normalno pustili oditiuser posted image
in zdej, čez poletje, ko bo zunaj več dogajanja, si lahko sigurna, da jih ne bo, ker se bojo popokale na varno in bolj mirno...tko da ni treba nič paničarit. je sosedov pes (pa v veliko primerih tudi domač) bolj nevaren, kot pa kača.



To vse je res, sam enmu fobistu do kač tole razlagat je tak kot krava pa vaterpolo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 12:05:54   
Anonimen
evo, še tud za vse ostale, tel. št. kjer dobite raznorazne informacije, pa tud pridejo in vam kače odstranijo, če se vam naselijo-  
KAČOFON user posted image 040/322-449


jst jo mam na hladilniku, čeprov kače sama polovim in odstranim, če se naselijo kje v bližiniuser posted image


< Sporočilo je popravil ulla80 -- 19.5.2009 12:15:52 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 12:15:36   
pupika
Groza, zdej je pa še mene strah, me ma da bi peskovnik spraznila in prestavila pa pregledala če je kaj spodaj, ker je moj sasm peskovnik naredu, pa spodaj dal samo folijo in pesek not, ta naš peskovnik nima lesenega podna, in ima potem ta folija stik z zemljo, je pa tudi pri nas pod peskovnikom veliko vlage.

Kaj kača te ravno tako lahko piči, če stopiš nanjo, te sigurno ugrizne, pri nas pa vem, da so že bili gadi, ker jih je tast kar nekaj polovil. Enkrat se je moji sestri ena kača naselila v garažo, mene bi kap zadela, če bi jo tam zagledala, je rekla, da je mislila, da jo bo kap, ko je to vidla, pa tud ni bila nevarna, mislim, da je bila belouška, ampak vseeno kača je kača.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 12:18:52   
Anonimen
pobijat kače je kaznivo, ker so čisto vse pri nas živeče zaščitene. in kazni so kr hude. sicer je res, da je folku vseeno, samo jaz bi pa prijavla vsakega, ki bi vedla zanj, da je to storiluser posted image

in če ti zagledaš kačo v garaži al pa pod peskovnikom - ja a morš na njo stopit?user posted image po nesreči se pa to zelo zelo težko zgodi, ker se bo kača umaknila takoj, ko bo zaznala kake vibracije, tko da se morš u bistvu kar fejst potrudit, da jo pohodiš.

(odgovor članu pupika)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 12:20:10   
anabanana
o mater mene bi fršlok ruknu od strahauser posted image

mi je zadnjič moj pes prinesel enega slepiča (mrtvega) pa me je skoraj kapuser posted image

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 12:51:44   
Anonimen
pa še tole, za vse kačofobeuser posted image

http://www.herpetolosko-drustvo.si/Index_Files/2x2_Files/Novice/Ali_kaca_res_pici.pdf

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 12:59:50   
pupika
Sej to sem vedela, da kača ne piči ampak ugrizne, jaz kač vidit ne morem. Sem enkrat videla na cesti ko sem šla peš v šolo eno zeleno kačo, take kače pa še nikoli nisem videla ins em se ustrašla, pa je bila kača že mrtva, kar malo še posušena od sonca, ampak vseeno grozljivi občutek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 13:07:53   
Anonimen
Pa si zihr, da sta bili kači? Da nista bila le slepca?

Mogoče če bi tudi pod peskovnik nasula pesek, vem, da se pod lesene terase daje pesek, da se pod deskami ne zaredijo živali.

(odgovor članu pupika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 13:26:41   
end1
sočustvujem s tabo, ker jaz imam fobijo, kar temperaturo dobim, že če jo na cesti vidim, pa v avtu dvignem noge. Grozno. Me ma da grem k kakemu psiho., ker že pretiravam.

Pr vsemu palcu kolkra ga kače majo, se okrog hiše hodijo past.

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 13:34:47   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: end1

sočustvujem s tabo, ker jaz imam fobijo, kar temperaturo dobim, že če jo na cesti vidim, pa v avtu dvignem noge. Grozno. Me ma da grem k kakemu psiho., ker že pretiravam.




Si taka ko jazuser posted image . Vidim mrtvega slepca in se derem kača in skačem oz bežim vstran, pol pa še cel čas gledam pod noge, če bi slučajno še kje kak biluser posted image . Niti v knjigi jih ne morem videt, ampak od kar z malim gledava knjigice se prav psihično pripravim na stran s kačo in se delam, ko da sem kul, ker mu nočem vcepit tega strahu. Mogoče me bo on pozdravu in ne bom rabila psihiatrauser posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 13:35:34   
nas5
Ulla80, ne nismo ju ubili, ju je moj spusti v svobodo, ampak daleč od nas. Ja trava pod peskovnikom je vlažna oz. sej ni več trave je sam še bolj kot ne zemlja. Žal, res se bojim kač.
Kaj pa če damo kot je rekla Ankica, pesek, nad njim pa les? A pol jih pa ne bo?

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 13:35:47   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

evo, še tud za vse ostale, tel. št. kjer dobite raznorazne informacije, pa tud pridejo in vam kače odstranijo, če se vam naselijo-  
KAČOFON user posted image 040/322-449


jst jo mam na hladilniku, čeprov kače sama polovim in odstranim, če se naselijo kje v bližiniuser posted image



potem bom pa kr tebe poklicala...pa še kafe skuham! user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 13:43:19   
nuala
Po moje nista bili kaci, ampak slepca.
Nenevarni so, pokazi jih otrokom, verjetno jih bodo z veseljem opazovali.



_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu nas5)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 14:14:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: amaya

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

evo, še tud za vse ostale, tel. št. kjer dobite raznorazne informacije, pa tud pridejo in vam kače odstranijo, če se vam naselijo-  
KAČOFON user posted image 040/322-449


jst jo mam na hladilniku, čeprov kače sama polovim in odstranim, če se naselijo kje v bližiniuser posted image



potem bom pa kr tebe poklicala...pa še kafe skuham! user posted image



zmenjenouser posted image

(odgovor članu amaya)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 16:09:51   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

pobijat kače je kaznivo, ker so čisto vse pri nas živeče zaščitene. in kazni so kr hude. sicer je res, da je folku vseeno, samo jaz bi pa prijavla vsakega, ki bi vedla zanj, da je to storiluser posted image



Jaz bi pa prijavla vsakega, ki drazi sosedovega psa in ta potem ugrizne in je pes vsega kriv .. bla bla. Pa prijavila bi vsakega packa, ki za svojim psom ne pobere dreka. Pa vsakega kretena, ki parkira svoj avto na zelenici med bloki in unicuje se tisto, kar je sploh se ostalo zeleno. In tako dalje ..

Kace so mi pa nagravzne in ga ni cloveka, ki me bo preprical, da mi pa gad pred hiso pa ne bo nic naredil.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 16:11:07   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

in če ti zagledaš kačo v garaži al pa pod peskovnikom - ja a morš na njo stopit?user posted image po nesreči se pa to zelo zelo težko zgodi, ker se bo kača umaknila takoj, ko bo zaznala kake vibracije, tko da se morš u bistvu kar fejst potrudit, da jo pohodiš.



Lani ob Bohinjskem jezeru so tut ble kr fajn "vibracije", pa je vseen prlezla k nam ... Ubila je nisem, ker se kamna zraven skale, na kateri je bla, nisem upala vrzt, da mi ne bo kej nardila.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 16:13:08   
Ribica **
Sicer je pa slepec zame kaca, eno leto na Pagu sem najbrz zbudila vsaj ene par ljudi, ko sem mrtvo kaco srecala, pa psa se tudi nisem dotaknila sploh, ko se je valjala po crknjenih slepcih. Fuj.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 16:28:56   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Kace so mi pa nagravzne in ga ni cloveka, ki me bo preprical, da mi pa gad pred hiso pa ne bo nic naredil.



Tiger te pa ne bi napadel, ker je lepa žival?

Tokrat se z vsem strinjam z ullo in se podpišem pod njene poste. Obenem pa dodajam, da ne razumem kako lahko ubiješ kačo zato ker se ti gravža? Ne vem, meni se nenormalno gravžajo črvi vseh vrst, barv in oblik in to do te mere, da jih tudi ubiti ne bi mogla...tolk hudo so mi nagravžni.



_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 16:30:32   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Sicer je pa slepec zame kaca, eno leto na Pagu sem najbrz zbudila vsaj ene par ljudi, ko sem mrtvo kaco srecala, pa psa se tudi nisem dotaknila sploh, ko se je valjala po crknjenih slepcih. Fuj.


Za biologe je pa kuščar.user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 17:42:44   
mulan
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Sicer je pa slepec zame kaca, eno leto na Pagu sem najbrz zbudila vsaj ene par ljudi, ko sem mrtvo kaco srecala, pa psa se tudi nisem dotaknila sploh, ko se je valjala po crknjenih slepcih. Fuj.


Za biologe je pa kuščar.user posted image



Si me prehitela, ves čas se zgražam nad pisanjem, da so slepci kače... ko pa so kuščarji!!!
p.S. sem biolog user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 18:44:36   
TomTaylor
malo slikicuser posted image :

črni gad:
user posted image

navadni gad:
user posted image

Laški gad:

user posted image

slepec siv (ni kača):
user posted image

slepec rjav:
user posted image

gož progasti:


gož navadni:



modras:

user posted image

Kobranka:
user posted image

belouška:
user posted image

Smokulja:
user posted image

Mačjeoka:
user posted image

Od vseh teh imajo strupene strupnike le: navadni gad, modras in Laški gad. Njihov strup odraslemu človeku ni nevaren.
Ostale kače sicer tudi ugriznejo, vendar nimajo strupa. Ugriz pa menda vseeno boli.
Kače so praviloma zelo plahe živali in se človeku izognejo če se le morejo. Ker pa so hladnokrvne in se grejejo preko sonca so lahko včasih videti otrple - kot da spijo in takrat jih človek zlahka preseneti. Vendar če ima kača vsaj najmanjšo možnost pobega bo pobegnila.

Kakor je razvidno iz zgornjih slik so si kače med seboj že po videzu različne, vendar pa verjamem, da kdor se kač boji je zanj vsaka kača kača - strupena, napadalna, hudobna...


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kače pod peskovnikom
19.5.2009 19:13:36   
Ribica **
V zivljenju se nisem ubila kace, niti dotaknila se je nisem. Sem pa sredi Ljubljane ze pohodila slepca, po nesreci .. ko sem imela ravno holter gor.

TomTaylor, daj, vzemi si cas, pa **** v glavo koga drugega, a prav.


(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?