|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   razdružitev solastnine-pogodba
23.5.2009 10:51:27   
COCKTA
Vem da je vikend, in povrhu še lepo vreme..upam, da bo se vseeno našel kdo, ki bi mi znal pomagat. Nujno bi rabila vzorec pogodbe o razdružitvi solastnine; vsepovsod sem že iskala, a neuspešno.

Rabila bi samo, da vidim kako okvirno ta pogodba izgleda. Vem, kaj mora vsebovati, a  ne vem kako to po vrsti zapisat. Močno upam, da ima to kdo doma, in bo mi znal-a pomagat. Ali pa se celo ukvarja s tem, in mu ne bo odveč izdati par skrivnostiuser posted image

Upam, da boste mi znali pomagat.
Če drugače ne gre, dam mejl naslov: solastnina@gmail.com
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: razdružitev solastnine-pogodba
23.5.2009 13:18:43   
COCKTA
user posted image

(odgovor članu COCKTA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: razdružitev solastnine-pogodba
23.5.2009 14:11:01   
KIKI****
Tole sem našla na netu: (mislim, da boš mogla k notarju da jo on sestavi.


Ker ste solastniki soglasni glede delitve solastnine oz. da jo boste predali enemu od solastnikov, ni smotrno sprožiti spora pred sodiščem. Vsekakor pa boste morali skleniti pogodbo, saj boste za vpis v zemljiško knjigo potrebovali pravni naslov oz. zemljiškoknjižno dolvolilo. To je lahko pogodba o razdružitvi solastnine ali pa kupoprodajna pogodba.

Pogodbo o razdružitvi solastnine vam lahko sestavi tudi notar, ali odvetnik, vendar mora notar overiti zemljiškoknjižno dovolilo, da se lahko edini lastnik po pogodbo vpiše v zemljiško knjigo.

Nujno mora vsebovati podatke o solastnikih in velikosti njihovih deležev ter imetnikih stvarnih pravic na stvari. V pogodbi je potrebno navesti še zemljiškoknjižne podatke ali predložiti listine, s katerimi se dokazuje lastninska pravica na nepremičnini, če nepremičnina ni vpisana v zemljiški knjigi.

Sklenete lahko tudi kupoprodajno pogodbo. Obe pogodbi morata biti overjeni pri notarju, saj gre za prenos lastništva na nepremičninah. Vpis prenosa v zemljiško knjigo bo možen le na podlagi overjene pogodbe.

Glede davčnih vidikov obeh pogodb med njima razlik ni. Davek na promet nepremičnin se namreč plačuje za odplačni prenos lastninske pravice na nepremičninah, ter za zamenjavo ene nepremičnine z drugo. V obeh primerih, tako pri pogodbi o razdružitvi solastnine kot pri kupoprodajni pogodbi gre za odplačen prenos lastninske pravice, zato je potrebno pri obeh plačati davek na promet nepremičnin.

Po mojem boste davek morali plačati tudi, če bi razdelili nepremičnino v nepravdnem psotopku, saj bi pravtako prišlo do prenosa premoženja iz sfere enega lastnika, na drugega.

V kolikor ima obdarjenec po darilni pogodbi , status kmeta, se davek od darila res ne plača pod dodatnim pgojem, da zemljišče proda ali podari pred potekom petih let ali se preneha ukvarjati s kmetijstvom, saj mora potem davek plačati naknadno.

Vendar kolikor se mi zdi, ste v svojem vprašanju omenili, da nihče od solastnikov nima status kmeta.




(odgovor članu COCKTA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: razdružitev solastnine-pogodba
23.5.2009 15:38:21   
COCKTA
To vse sem tudi jaz zasledila na netu...nikjer pa ne najdem obrazca, s katerim bi lahko kaj takega spisala doma, brez notarja.

A nima noben takega papirja doma?


(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: razdružitev solastnine-pogodba
23.5.2009 16:54:33   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: COCKTA

To vse sem tudi jaz zasledila na netu...nikjer pa ne najdem obrazca, s katerim bi lahko kaj takega spisala doma, brez notarja.

A nima noben takega papirja doma?




razdružilna pogodba vsebuje podobne sestavine kakor kupo/prodajne pogodbe, s to razliko, da jo sklepajo solastniki nepremičnin oz. premoženja in vsak od njih poda zemljiškoknjižno dovolilo glede solastnega premoženja. Zelo podobna razdružilni je tudi menjalna pogodba. Vzorca razdružilne pogodbe pa žal nimam nobenega.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu COCKTA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: razdružitev solastnine-pogodba
23.5.2009 22:39:50   
Moyca_
oj,

tega ne boš morala narediti sama doma, ker je preveč komplicirano, treba je pravilno razdeliti solastniške deleže, prav tako je zakomplicirano zk dovolili. Imamo ogromno stranko, ki jim moramo te pogodbe popravljati ker se kasneje ne morejo vpisati  v zk. Včasih popravljamo tudi take, ki so jih pisali "pravniki", ki nimajo nič prakse,...
lahko mi pišeše na zs

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: razdružitev solastnine-pogodba
25.5.2009 8:41:48   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

oj,

tega ne boš morala narediti sama doma, ker je preveč komplicirano, treba je pravilno razdeliti solastniške deleže, prav tako je zakomplicirano zk dovolili. Imamo ogromno stranko, ki jim moramo te pogodbe popravljati ker se kasneje ne morejo vpisati  v zk. Včasih popravljamo tudi take, ki so jih pisali "pravniki", ki nimajo nič prakse,...
lahko mi pišeše na zs


ja to je tudi res, sploh če gre za deleže. Najlažje in najenostvneje je zgolj razdružiti oz. zamenjati parcele, pri navedbi deležev v ZK dovolilu pa se praviloma "zakvačka" v vsaj 60% pogodb.


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?