|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako nadomestim?
29.1.2007 18:20:49   
zaliga
Ojla!
Težave se kar vrstijo, druga za drugo.... user posted image
Imele sva težave z mlekom in sedaj mi danes sploh ni hotela flaške user posted image
Težave nastane pri tem, da še ne je vse GH. in v primeru, da flaške ne bo več hotela, kako jo naj hranim oz. kaj.... user posted image

Najun urnik hranjenja je bil sledeč:
- med 6/7 uro flaška,
- med 9/10 uro flaška
- 12/13 uro sadna malica
- čez kakšno uro malo flaške/mleka
- med 15/16 uro telečjo ali zelenjavno juhico...
- čez uro spet malo mleka
- 19/20 rižolino različnih okusov
- za lahko noč pa še malo flaške

In kako ji naj zdaj nadomestim vse te mlečne obroke?????

Prosim pomoč!!!!
Res ne vem kako in kaj, zdi se mi da GH. ne poje dovolj, da bi ji to zadostovalo za en obrok...in kako dolgo bo sita!
Koliko pojejo kaj vaši malčki (mamice MAJČICE in Aprilke ste še najbolj sveže v tem)?

Punce hvala vam, sem res že čisto obupana!!
Le zakaj so mogli ukinit Comformil??? user posted image

< Sporočilo je popravil wahoo -- 29.1.2007 20:53:07 >


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomoč prosim...
29.1.2007 18:26:20   
April
Joj to je pa problem. Moj je do enega leta skoraj samo mleko pil. Če sem te prav razumela, ne prodajajo več mleka, ki si ga do sedaj dajalauser posted image  Hmm, pa si probala tudi več drugih vrst? Otročku je v tej straosti mleko glavna hrana, zato probaj tudi tiste vrste, ki jih do sedaj če nisi.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomoč prosim...
29.1.2007 18:30:19   
Anonimen
Jaz sem imela podoben problem. sedaj kupujem mleko v Muller drogeriji tam jim vse dostavijo iz nemčije. Aptamil ima čisto drugačen vonj in okus pa naj bi bil polnjen v isti proizvodnji kot ta ki ga kupiš v drugih trgovinah. V glavnem hočem povedati da smo tudi mi prešli iz Comformila na Aptamil pa ga ni marala in zato smo že pri 4 mesecih začeli uvajati gosto hrano. Potem pa sem odkrila Aptamil mleko kupljeno v Mullerju in sedaj spet rada pije mleko.
Če si iz Ljubljane poskusi.

(odgovor članu zaliga)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomoč prosim...
29.1.2007 18:46:02   
žiža
a danes je šele prvi dan, ko ti je odklonila flaško?
V tem primeru ti odsvetujem, da delaš paniko. V bistvu ti to v vseh primerih odsvetujem.
Po svojih izkušnjah sem sicer mnenja, da imata mogoče kakšen obrok na dan preveč in deklica odklanja flaško, ker ni lačna. Sploh tiste flaške eno uro po gostem obroku bi jaz na tvojem mestu ukinila. za marsikakšnega otroka je 5 žlic juhe čist zadosten obrok. Pri moji tastarejši je še danes pri njenih 2letih in 4 mesecih 5 žlic juhe vse kar poje za kosilo, če sploh je.
Jaz ti svetujem, da počakaš kakšen dan. Ne bo nič narobe,če ne bo kakšen dan brez mleka. Probaj ji dat mleko po žlički, da boš videla ali je problem v flašli ali v mleku. Katerikoli rezultat lahko rešiš. Če je problem v mleku, poskusi drugega, če pa v flaški ji ga daj v lonček. Mogoče ga bo pila po slamci, al pa po žlički.
Velik sreče

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomoč prosim...
29.1.2007 19:06:57   
Marogica
Najprej sploh ne vem, koliko je tvoj otrokček star, računam pa tam nekje okrog 9. meseca. Če je tako, mu probaj dati najprej mleko oz. kašico po žlici. Moj je v tem obdobju enako naredil. Ni hotel več stekleničke. Zakaj pa jo tudi bi, če pa je vso ostalo hrano jedel po žlici??? Ko sem mu dala z žličko, ni bilo problema.

Pa še to, jaz sem obema dajala v tem obdobju kravje mleko pri mlečnih kašicah.
In tisto, "malo mleka", mu lahko nadomestiš s čajem ali sokomo ali pa nič. Saj otrok v tej starosti ne potrebuje več toliko obrokov. Moj je imel max. 5 obrokov. Upam, da se nisem v starosti zmotila, drugače me popravi.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomoč prosim...
29.1.2007 19:14:15   
zaliga
Punce zlate ste user posted image in predvsem hitre!!!
Ja, naša pupa je stara 7 mesecev in 10 dni!
Flaško ji dam cca. čez eno uro, ker je spet lačna!
Naj povem, da imava težave z kilažo, zato je večkrat in malo!!!
Zato tudi toliko obrokov!

Predvsem me zanima, kakšne obroke jim dajete!?
Do sedaj sem ji večina le prekuhala, a ji lahko že tud prepražim
oz. popečem na olju?

Grema večerjat, pa se še vam pol javim !


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kako nadomestim?
29.1.2007 19:20:07   
Anonimen
Ja imava pa res popolnoma iste probleme. Samo da bo moja user posted image  stara že 8 mesecev čez dober teden. Tudi moja ni hotela jesti in sva se hodile vagat vsake 5 dni. Ampak moja je imela te muhe pri 4 mesecih. in zato še danes nimava nobenega urnika je pomalem in kadar ji paše , včasih se mi zdi da cel dan je pa je še sedaj suha vendar hvala Bogu ne več presuha.
Saj bo minilo... Me pa zanima glede na to da so tvoji problemi precej podobni mojim. Ali tvoja spi ponoči? Moja namreč neuser posted image

< Sporočilo je popravil wahoo -- 29.1.2007 20:53:20 >

(odgovor članu zaliga)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomoč prosim...
29.1.2007 19:25:30   
eya
Moj Žiga ima tudi bolj nizko težo, na spodnji 5. percentili je. Meni so svetovali, naj ima manj obrokov, da bo več pojedel in je res tako. Ima pa takole obroke (star bo 10 mesecev, a imava ža kaka 2 meseca tako razporejene obroke):
ob 6ih dojenje
ob 9.30 sadna malica
ob 13ih jogurt ali skuta, piškot
ob 16ih kosilo (največkrat juhica z mesom, zelenjavo, kuskusom ali rižem ali kako drugo zakuho), obvezno žlička olivnega olja, kaki 2 žličke kisle smetane-za dodatne kalorije), košček kruha, včasih malo skute
ob 19ih mlečno-žitna kašica
ob 20 ih dojenje, ob 2h dojenje

Količinsko poje nekje okoli 120-140 ml GH na obrok. Koliko pa tvoja?

Če bo res zavračala mleko, lahko počasi poskusiš z jogurtom, skuto, sirčkom, da bo dobila tudi mlečne stvari.

Seveda ji lahko pripraviš stvari na olju, najbolje na olivnemu, mogoče ji bo tako bolj okusno.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kako nadomestim?
29.1.2007 20:41:55   
zaliga
IIayla  hvala bogu, spi ponoči!
In to že od cca. 3 mesecev! Evo zdaj sem jo spravla, vklopla vrtiljak
in je že ni! Smo pa na začetku imeli težave, ni zaspala drugače,
kot na rokah! user posted image No da dokončam, spi do cca. 5.30/7 ure!
Čisto odvisno, včasih tud do 7.30h, kaki dan oz. noč ima user posted image


Glede količine pa je  tud pri naši isto; non stop bi jedla,
a zelo zelo malo! na začetku je kot volk, po nekaj žličkah pa ji ne
spravim v usta več nič! Čez eno uro pa je spet lačna....
najraje ima jabolko+banano in malo skute; to poje cca. 150 ml. ali več,
drugače pa juhice poje max. 120ml.
Res sem jezna, ker tako kot si napisala, nimama nobenega urnika!
Pol pa nekaj gremo, pa tovorim hrane poleg od sadja, juhice, rižolina....

Moram se vsest malo in pogledat recepte, da bom dobla ideje kaj kuhat!
Hvala še 1x!!!! Sre zlate....


< Sporočilo je popravil wahoo -- 29.1.2007 20:53:33 >


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako nadomestim?
29.1.2007 22:18:17   
nina64
Lep pozdrav. Tudi mi imamo že od samega začetka težave z hranjenjem. Kakšnih 14 dni nazaj je tud naš kar naenkrat začel odklanjat flaško. Spil je kakšnih 70-80 ml mleka in to je bilo za njega dovolj. Hranili smo ga z Comformilom tako kot ti tvojo. Saj se še vedno dobi tako da te najbolj ne razumem ko si napisala da ga več ni. Če ga slučajno nimajo več pod starim imenom pa se zdaj dobi v okrogli embalaži in na njem piše Aptamil Comfort - to je to, le enbalaža je nova. Skratka mi smo po hitrem postopku zamenjali en obrok za sadje in enega za zelenjavo. Ostale tri obroke pa ima še vedno mlečne. Vedno mu najprej ponudim mleko po steklenički in če se mi zdi da spije premalo mu ostanek zgostim z mlečno kašico in dam po žlički. Vse poje kar prej ni nikoli. Aja naš Tim je star 8,5 meseca, vendar je nedonošen in se smatra da je star šele 5,5 meseca(kar se tiče dodajanja hrane vedno gledamo na korigirano starost). 

_____________________________

Namesto avgusta, je naš sonček Tim pokukal na svet že 7.maja.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako nadomestim?
30.1.2007 9:28:37   
zaliga
nina64 tud mi smo zamenjali za Aptamil c. in je dobila fulll drisko po tem,
tako da ni isto, kot so rekli!!
Če bi bilo isto, ne vem zakaj je še "zunaj" za dobit Comformil,
le pri nam so ga ukinili???
In tud če primeš Comformil in Aptamil v roke,
je Comformil bolj masten, bolj drobno "mlet"...
Aptamil pa bolj suhi in bolj grobi...
No ne vem, nekaj mora bit drugače,
da je naša tak odreagirala user posted image !!
Bomo   vidli...


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...



(odgovor članu nina64)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako nadomestim?
30.1.2007 14:13:06   
Luns
Pri nas smo comformil nadomestili z milumilom mogoče bi poskusila, je pa od 8 meseca vztrajno zavračal mleko oz max 1-2dl na dan, gosto hrano pa je od 8m jedel enako kot vsi, pač skuhaš malo prilagojeno, ker kar je bilo skuhano posebej zanj je zavračal. Sedaj pri 15m sploh ne mara mleka kakršnega koli poje pa ogromno jogurtov in skut in vse nadomesti.

(odgovor članu zaliga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...
Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?