|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 12:29:57   
Pina_qulada
Hej hej! lep pozdrav. Imam eno vprašanje za vse mamice, ki ste že rodile...PDP imam jutri in moji štručkiuser posted image se še nikamor ne mudi me pa zanima kako bi lahko na naraven način kaj malo sprožila porod saj me že vse boli od brcanja (je močna ko pikanogavičkauser posted image ). z fantom sva že poizkusila vse (sex, sprehod, stopnice...) ampak še vedno nič niti kakšnih blagih krčev, da bi mi sporočili da se kaj dogaja in da bo moje zlato prijokalo na svet...

Hvala za odgovore!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 12:32:08   
tix
z fantom sva že poizkusila vse


mislim, da je že tu odgovor user posted image  bo treba kar počakat ko bo pripravljen.

(odgovor članu Pina_qulada)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 12:37:43   
Pina_qulada
hjooooj to čakanjeuser posted image ...ni najbolj prijetno ker dobiva 100 klicev na dan če bom že šla rodit pa če me že matra kaj...kaj šele bo po rokuuser posted image verjetno prava norišnicauser posted image

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 12:56:40   
Medea10
Če telo ni pripravljeno ne pomaga NIČ. Preverjeno 2x! Vsega vraga sem delala (stopnice, sex, počepi) pa ni pomagalo nič razen sprožitve v P (prvič 14 po roku, drugič 10 po roku).
Sej bo, ko bo. Navžijta se še en drugega, potem se bosta bolj user posted image posvečala kot en drugemu. Vrjamem pa da sta že nestrpna, sam če malo čakaš je tolk slajše potem svoje dete v naročje dobit. Srečen porod, pa naj se čimprej začne user posted image

(odgovor članu Pina_qulada)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 13:01:25   
naja17
Sej mogoče bo drugič kej drgač, ampak jaz ful nisem bila nestrpna in me je prehitelo. Sem pa šla hodit v hrib, kr vornk hrib, od takrat se ga še nisem lotla user posted image Ne vem kaj sem sicer mislila takrat, ampak sem se tko dobr počutla, da sem pač šla in pol sem zvečer še activity igrala, sem mela same pantonime in skok čez plot in take, naslednji dan je pa voda odtekla user posted image . Uživajta s trebuščkom, še prehitro gre vse skupaj pol user posted image ...

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 13:29:01   
olana
Orgazem pospeši vse skup, vsaj pri meni je blo tako.user posted image

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 14:09:26   
Pina_qulada
Oh ko bi pri men tudi orgazem pospešil tk pa ničuser posted image ...Verjetno čuti to vročino pa ji paše bit not user posted image ...bojim se samo tega da bi mi pospešili porod z umetnimi popadki ker sem slišala da baje bol bolijo kot pa naravniuser posted image zato pa iščem načine za pospešitevuser posted image in da čimprej prideuser posted image

(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 14:16:07   
tulpek
Js sem prvič poskusila vse, še celo sobno kolo sem gonila tako, da sem potem samo upala, da mi ne bo treba it rodit, ker sem bila zmatrana.... pa še vse ostalo, pa ni pomagalo nič, dokler nisem dobila umetnih popadkov.

Drugič nisem delala nič v to smer, ker itak ne pomaga... in rodila 2 dni pred rokom.

Če je telo pripravljeno, bodo naštete ideje pomagale, če ni pripravljeno, ne bo pomagalo nič. Ti pa svetujem, sedaj še lahko greš v trgovino ali kam drugam brez skrbi, brez vozička... izkoristi. Js sicer niti pod razno ne maram trgovin, ampak sedaj pa pogrešam, ker mali mi skoz tuli...

(odgovor članu Pina_qulada)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 14:17:26   
LittleSun
Jaz sem rodila 8 dan čez rok, pa sem delala vse kar je možno, tako kot ti, pa ni bilo haska. Mi je pa odtekla voda in nisem dobila svojih popadkov, sem tako imela samo umetne in imam zelo lepo izkušnjo od poroda. Ni bilo tako hudo user posted image user posted image

srečno

(odgovor članu Pina_qulada)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 15:22:35   
josephine27
jaz sem tudi poskusila vse v tistem zadnjem tednu, ker sem vedela, da me čaka spet carski, če se ne bo začelo spontano. no edino ricinusovega olja nisem šla pit - baje eni tudi to delajo. na začetku sem se res sekirala potem pa ne več. rodila 10 dni čez rok. še zdaj se spomnim k sem plesala nek ples. pomagalo ni nič samo presmejali smo se pa na ta račun veliko. pa tudi to nekaj štejeuser posted image

_____________________________



(odgovor članu LittleSun)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 18:55:39   
ronja
Ko se odločijo, se odločijo. Pri taprvi sva na koncu seksala ko zajčka (še ni bilo otrok, niti prepovedi:) in je bilo prav luštno;) In ker sem si želela rodit predno gre on na službeno pot, da ne bi mel sranja prihajat nazaj (je kar daleč), sem par dni predno je šel (ko je bil pdp že mimo), tekla po stopnicah v bloku - 7 nadstropij + klet - 10_x_ gor pa dol - nič. Potem sem prišla domov in naredila 50 trebušnjakov - nič. Seks (jasno da z orgazmom;) - nič. Dan pred tem sva laufala na grad, da sva ujela kino pod zvezdami - nič. Rodila se je potem dober teden čez rok.
Pri drugi sva pa 1x spala skup, pa še to s kondomom (po pol leta prepovedi), pa je že šibala ven, 14 dni prezgodaj.
Malemu se pa spet ni ne vem kaj mudilo na koncu - prej bi mi parkrat skor ven zlezel, potem pa skoz popadki, ampak ne do konca. No, na koncu se je pa voda usula, 2 dni pred rokom...

hjooooj to čakanjeuser posted image ...ni najbolj prijetno ker dobiva 100 klicev na dan če bom že šla rodit pa če me že matra kaj...kaj šele bo po rokuuser posted image verjetno prava norišnica

Jap, to je najbolj tečno. Po roku te kličejo 2x na dan - vsaj mama in tašča;).
PS: za naslednje(ga) otroka: ko boš povedala PDP, reči vsaj 1 teden kasneje kot ti ga bojo postavili. Se splača;). Ti dajo potem neprimerno bolj mir na koncu:).

je pa to čakanje res mučno, se strinjam in ti želim, da si že na poti v p. po svojo malo srečo:)

< Sporočilo je popravil ronja -- 11.7.2012 18:58:21 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Pina_qulada)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
11.7.2012 18:59:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pina_qulada)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 19:59:09   
tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: ronja



hjooooj to čakanjeuser posted image ...ni najbolj prijetno ker dobiva 100 klicev na dan če bom že šla rodit pa če me že matra kaj...kaj šele bo po rokuuser posted image verjetno prava norišnica

Jap, to je najbolj tečno. Po roku te kličejo 2x na dan - vsaj mama in tašča;).
PS: za naslednje(ga) otroka: ko boš povedala PDP, reči vsaj 1 teden kasneje kot ti ga bojo postavili. Se splača;). Ti dajo potem neprimerno bolj mir na koncu:).

je pa to čakanje res mučno, se strinjam in ti želim, da si že na poti v p. po svojo malo srečo:)


tole (dodala 10 dni na pdp) sem js naredila v drugo, ker sem bila prvič 11 dni čez... in nekaterim kar ni bilo jasno zakaj... ampak mir sem pa imela. je pa mama potem malo panike zagnala, da bom rodila toliko prej user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 20:35:42   
*miska.mcc*
khm....tukaj se pač ne strinjam.
3x mi je uspelo grdo rečeno "sforsirati" porod.
3x sem bila noseca, 3x sem rodila in 3x sem rodila po dolgi turi z avtom po makadamu. se pravi 1 uro pa pol v eno stran in 1 uro pa pol nazaj.


tretjič mi je celo moja ginekologinja svetovala, naj se nalozim v avto in da naj me dragi pelje na izlet.

vsakič sem šla naslednji dan rodit.
samo mora bit res slaba in luknjasta cesta, da te fajn pretrese.

p.s. drugac pa je nekje na RR cela moja dizertacija, glede vprasanja: DOST MAM! JST BI SLA! user posted image


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 11.7.2012 20:38:37 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 20:59:24   
Katjuska986
Pri meni tudi ni nič pomagalo. Niti sex, niti stopnice, pomivanje oken... sem šla tudi na akupunkturo v porodnišnico, za sprožitev in mehčanje vratu pa nič. Pa sem šla na mesažo podplatov oz. točke, ki naj bi sporžila porod - nič. rodila sem 6 dni po PDP s CR. user posted image

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 21:06:34   
tulpek
Miška, js sem dala čez 70 km makadama po takšnih cestah, da mi je še sedaj slabo, v enem starem avtu, ki ga ni bilo škoda... pa nič.

Aja, tudi na akupunkturi sem bila... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Katjuska986)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 21:31:39   
naja17

IZVIRNO SPOROČILO: Pina_qulada

Oh ko bi pri men tudi orgazem pospešil tk pa ničuser posted image ...Verjetno čuti to vročino pa ji paše bit not user posted image ...bojim se samo tega da bi mi pospešili porod z umetnimi popadki ker sem slišala da baje bol bolijo kot pa naravniuser posted image zato pa iščem načine za pospešitevuser posted image in da čimprej prideuser posted image


Lubica moja draga, men je voda odtekla, čez 18 ur so se začeli moji močni popadki, ki so trajali 12 ur, odprla sem nisem nič, po treh urah v porodni so ugotovila, da očitno ne bo nič in sem dobila umetne, ki so bli čist isto močni kot moji, samo da je bilo pol vsega skup več... Nimaš kej, čim manj razmišljaj o tem in se prepusti... Želim ti, da bo hitro in naravno....

(odgovor članu Pina_qulada)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
11.7.2012 22:25:56   
ronja
Nam so povedali tako: popadki, ki spravijo otroka ven, bolijo - pa ne glede na to, ali so naravni ali umetni. Včasih mamice mislijo, da umetni bolj bolijo, ker so bili pač njihovi naravni prešvoh in zato tudi niso tako boleli, ampak oboji enako bolijo, če so pač dovolj močni. Tega te ni treba bit strah. Je pa fajn naravno rodit:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
12.7.2012 7:38:11   
mamimo
Ojla!

Jaz sem si v 2. nosečnosti en teden pred porodom masirala prsne bradavice. To sem naredila nekje ob 8-ih zvečer med tuširanjem, nekaj čez 10 zvečer je prišel prvi popadek!

Ne vem, mogoče gre za naključje in bi bilo isto brez tiste masaže...

Jaz sem imela v prvo sprožen porod, samo umetne popadke, v drugo je bilo vse od začetka do konca naravno - brez česarkoli proti bolečinam. Ne vem, če umetni bolijo bolj, mislim, da je bolj fora v tem, kako hitro se vse skupaj odvija. V drugo je bolelo ko pri norcih, ampak je bilo hitro mimo, prvič je trajalo in sem bila že vsega naveličana. Je pa bilo roditi naravno zame veliko lepša izkušnja.

lp

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
12.7.2012 7:40:36   
mamimo
Joj, kolk sem čudno napisala: hotela sem povedat, da sem en teden pred rokom prvič poskusila z masažo prsnih bradavic in je takoj prijelo ;)

(odgovor članu mamimo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
12.7.2012 11:16:27   
alysa
Če je telo pripravljeno, bodo naštete ideje pomagale, če ni pripravljeno, ne bo pomagalo nič.


Točno to, tudi sama sem prvič rodila 6 dni čez rok - z umetnimi popadki, ker mojih skorajda ni bilo. Pa sem ravno tako probavala vse mogoče, pa ni pomagalo. Sedaj imam še dober teden do PDP, ampak mojem bom spet čez. Si pa sedaj res želim, da rodim s svojimi popadki. Bomo videli, kako bo in kdaj se bo user posted image odločilo, da pride.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
12.7.2012 12:12:06   
tulpek

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nam so povedali tako: popadki, ki spravijo otroka ven, bolijo - pa ne glede na to, ali so naravni ali umetni. Včasih mamice mislijo, da umetni bolj bolijo, ker so bili pač njihovi naravni prešvoh in zato tudi niso tako boleli, ampak oboji enako bolijo, če so pač dovolj močni. Tega te ni treba bit strah. Je pa fajn naravno rodit:).


nam so tudi to povedali... potem sem pa dala čez oboje... in tisto kar je bilo pri naravnem porodu najhuje, je bilo pri umetnih šele začetek... pa sem obakrat hitro rodila, prvič (umetno) iz nič do konca v 3 urah, naravno v dveh, so me iz oddelka zadnji trenutek v porodno prestavili user posted image user posted image user posted image

je pa pri vsaki drugače, tak da se obremenjevat in vnaprej mislit na to... tudi umetni niso bili tak zelo boleči, kot sem pričakovala.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
17.7.2012 10:36:45   
Ploha
meni ne pomaga nč...sem tudi VSE počela, pa NIČ...

prvič rodila 9 dni čez rok, drugič 12 dni čez rok, tretjič 17 dni čez rok... :S

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
17.7.2012 10:43:35   
ronja
17 dni čez rok.

?? Svašta - sem mislila, da toliko niti ne pustijo! Ne vem, ali si dobila čestitke ob rojstvu, me mobi zeza. Če nisi, no, pa tudi če si - za vsak slučaj še 1x: čestitam! Zdaj sva pa na istemuser posted image . Samo ti nameravaš še nadaljevat kariero, ne?user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako pospešiti porod na naraven način
17.7.2012 12:05:01   
Ploha
hehe ronja, hvala! ja so se zmotil na roku, pa so mi že prej htel sprožt, pa sem rekla da upam da se spontano začne in so me pol kr pustil, glede na to da je biu otrok ok.

ja ni še konec karire hahah, sam za 1x eno večjo pavzo...a pri vas je konec? ne vrjamem, sploh če boste menjali stanovanje, boš hit najdla še kak frej plac za še enga :P

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Posvojitev otroka in istospolni par
agnes

Kakšno je vaše stališče do tega, da otroka posvoji istospolni par?

To popolnoma podpiram. (25%)

To podpiram, kadar gre za otroka, za katerega je težje najti posvojitelje (npr. hendikepiran otrok) (7%)

Ne vem, se ne morem odločiti. (19%)

Tega ne podpiram. (46%)

Drugo. (3%)


Število vseh glasov: 320

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!