|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 13:53:08   
KaOs
user posted image Pozdravljene!

Kot že samo naslovno vprašanje pove me zanima kako ste ve občutile popadke...

Brala sem, da nekatere pišejo, da začetni popadki izgledajo kot menstrualni krči - vendar jih jaz nikoli nisem imela; tako, da si vse skupaj še malo težje predstavljam...

Vem, da je vsaka izkušnja drugačna, zato bi vas prosila, če bi katera lahko opisala svojo izkušnjo.


Bolj ko se bližam PDP-ju bolj sem radovedna; in ker pa je moja mama prvega otroka rodila kar 1. mesec pred rokom, se česa podobnega nadejam tudi jaz, torej ne bi bilo čudno, če se bi začelo vse skupaj dogajati čez kakšen teden...

Hvala vsem, ki si boste vzele čas za par besed....


Lep pozdrav,

Radovedna



_____________________________

Najlepši dnevi mojega življenja-09.07.09 in 01.01.11!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 14:04:20   
uršula83
Meni je CTG kazal že zelo intenzivne popadke, ko jih sploh še čutila nisem. Ko sem jih začela čutit, so v pou ure postali takšni, da bi jih še moški prepoznal. Ne morš falit. Prve pou ure pa kukr de bi mela notr eno žvau, ki bi me grizla, sam ne z zobmi. Tko kukr npr. ena žvau brez zob de te grize. Sam sej pravm, ne morš falit popadku. 

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu KaOs)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 14:17:23   
Anonimen
Ja seveda da lahko fališ popadke.
Meni ni neki grozno bolelo.
Skoraj me ni nič bolelo,niti pri porodu

(odgovor članu uršula83)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 14:36:30   
uršula83
Nisem rekla, da je mene grozno bolelo, pač pa da popadke po mojem mnenju ne morš falit. Očitno se motm. No mojih popadku neb nobena zamešala za prebavne motne. KaOs pol ti žal ne znam pomagat.


_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 14:40:34   
uršula83
Pa glede na to, da si redka srečnica, ki jih porod ne boli, bi se lahko predstavila, ker pod anonimno piše marikdo marsikaj. 

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 14:44:19   
Anonimen
Tudi pod nickom lahko marsikdo marsikaj napiše user posted image
Mislim da čeprav sem "srečnica" lahko tudi pod anonimno pišem kajneuser posted image

(odgovor članu uršula83)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 14:46:41   
uršula83
Mislim da sva zgrešili rdečo nit user posted image .

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 15:05:51   
anika87
Jaz pa mislim, da se brez veze razburjata, pustite temo "neoporečno", da bomo lahko prebrale,  kako naj ne bi falile popadkov user posted image .
Sicer pa hvala obema za opis (čeprav nisem avtorica teme, tudi mene to zanima) in upam, da bo moj porod bolj podoben Anonimninemu. user posted image


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 15:20:20   
Anonimen
Zaradi visokega praga bolečin so mi popadki pašali.user posted image Resno mislim,zame to ni bila nikakršna bolečina,prej prijeten občutek.

(odgovor članu anika87)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 15:39:50   
Akil
Pri prvem me popadki niso boleli, splohuser posted image . Sem pa imela rahle "prebavne motnje" na 5 minut user posted image user posted image user posted image Pa sem bila pač neumna in si nisem prišla gor, da so to popadki in sem jim skoraj na WCju rodila. Me je ena sestra našla, ko sem na in ven iz WCja hodila in je vztrajala, da me zdravnica pregleda. Bila odprta 5cm, predret mehur pa piči v porodno. Tam me še vedno ni nekaj drastično bolelo, bolj kot da bi me kdo pikal v jajčnike na minuto in pol. S pikanjem v jajčnikih sem tudi rodila.

Drugi porod je bilo pa čisto nasprotje. Ne zdej, da me je bolelo ko user posted image , je blo pa po moji lestvici blizu! Mi je  bilo kot da bi mi nekdo v križ en zelo dolg in širok nož zabil in ga zavrtel. Zraven pa mi je matrnico hotlo vn strgat!user posted image  
Pa verjele ali ne sem bila kar vesela bolečine, glede na to da sem bila 13dni čez rok!user posted image user posted image user posted image


P.S. Nič se sekirat. Nikoli ni tako hudo, da ne bi mogla zdržat!user posted image


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 16:23:26   
Taddy78
Po PDP-ju so me poslali v porodno, ker je bilo premalo plodovnice , kjer je CTG risal popadke ki jih sama nisem čutila, odprta pa sem bila že 4cm...nafilali so me z umetnimi, ki so na začetku bili bolj blagi in sem jih čutila samo na hrbtu (lahko bi jih primerjala z bolečino prehlajenih ledvic, ali pa bolečino pri vnetju slepiča-na začetku)...nadaljevanja raje ne bi opisovala, saj sem imela samo križne popadke user posted image

Sem se že enkrat pogovarjala na eni podobni temi in nas je bilo kar nekaj, ki popadkov nismo čutile in tudi sama mislim, da če mi ne bi dali umetnih, da verjetno sploh ne bi imela tako bolečega poroda...

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 16:28:50   
Hope2
Sprva kot prebavne motnje, ko misliš, da boš glih kar driskala, pol ko pa so bili močnejši, pa so se začeli v križu (kot da te ornk vseka oz štihne) in ko v križu popusti se takoj naslednjo sekundo preseli bolečina v maternico. Ko sem prišla do slednjih popadkov sem v parih minutah rodila.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
4.6.2009 16:32:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
4.6.2009 16:44:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 16:47:04   
Anonimen
Men so bli tud popadki mala malca proti samemu finišu

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 16:49:19   
fusia
Jaz tudi med menstruacijo nikoli nisem imela nobenih krčev. Pa tudi popadkov nisem čutila kot krče ampak kar eno neopisljivo bolečino v spodnjem delu. Precej dolgo sem dvomila, da so to sploh popadki ampak kmalu je bolečina postala tako močna da bi težko bilo kaj drugega user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 16:58:54   
claud
Men so bli popadki ta hujši del poroda-kar ne pomeni da je blo neznosno, ni blo pa luštno.....sploh umetniuser posted image .....iztis oz. pritiskanje je bil pa pravi balzamuser posted image .....

Tko je na začetku so ponavad rahli krči in ko se večkrat ponovijo veš da so popadki....in ko te prtisne da bi šla na wc....na hudo potrebo....no takrat je pa fajn da si že kr v porodniuser posted image

Nč se bat.....sj ne boš nč zamudila.....ko boš vedla da so se sam lepo sprehaji-če ti plodovnica ne odteče....pa lepo dihajuser posted image

Želim vam lep porod!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 20:31:05   
metka_zone
Moji popadki pri prvem otroku so bili takšni,kot majhni krči pri menstruaciji in sploh nisem vedela,da je to to in da moram roditi.Začeli so se ob petih zjutraj in ker sem smatrala,da ni nič,sem šla ob pol devetih na redni G pregled,od koder me je takoj napotila rodit.Da ostalih dogodivščin ne opisujem user posted image ...Sem pa bila 7cm odprta in sem rodila 10.48h...Bolelo ni nič,kot sem že omenila,je pa bilo grozno,ko mi je predrla mehur.Takrat pa...
Mislim,da boš čutila,ko se bo začelo in ni panike,ampak vzemi zares!
Lp

(odgovor članu claud)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako ste občutile popadke?
4.6.2009 22:30:02   
VRTNICA84

Popadki so bili na začetku malo boleči. Na ctgju jih sploh ni pokazalo. Ko pa so bili že bolj pogosti so malo bolj boleli. Najhujši so bili po predrtju mehurja. Takrat pa so bili ta pravi popadki. Tak, da proti koncu jih sploh nisem več občutla, ker sem komaj čakala, da dobim svojo pikico!!!
Vse pa je odvisno od vsake posameznice. Nekatere bolje prenašajo druge pač malo manj.
Iz svoje izkušnje pa ti lahko povem, da se čim manj obremenjuj z tem.


_____________________________

Ko se otrok rodi, si ne moremo kaj, da ga ne bi ljubili in skrbeli zanj.
Epictetus

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 11:17:19   
KaOs
user posted image Drage mamice!!!user posted image

user posted image Hvala za vaše opise in vas čas!!! user posted image

Prepričana sem, da nas je kar nekaj z zanimanjem prebralo vaše odgovore..

Se priporočam še za kakšnega!

LP

KaOs



_____________________________

Najlepši dnevi mojega življenja-09.07.09 in 01.01.11!!!

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 11:22:03   
dushka
Meni se je najprej 2 dni prej odluščil čep . Dan pred porodom mi je skoz trebuh otrdeval. Ponoč sem čutila močne menstrulne krče, ko sem šla na Wc in se mi je malo ulila kri. Nato sem šla v porodnišnico, tam ni je odtekla voda. Potem sem dobila še popadke in rodila zutraj v 37 tednu.

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 12:06:39   
giotti
Ful pišete, kako vas je bolelo po predrtju mehurja ... Mene pa zanima, zakaj ga predrejo? A se ne bi slej ko prej sam od sebe predrl? A ni to bolj naravno al je narava naredila tako, da mora nekdo drug to predreti? Zakaj pospeševati porod? In zakaj umetni popadki? Zakaj toliko poseganja v naravni cikel? Mogoče bi potem manj bolelo, če bi se bolj pustilo, da narava dela svoje, al kako? user posted image

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 12:17:36   
dushka

IZVIRNO SPOROČILO: giotti

Ful pišete, kako vas je bolelo po predrtju mehurja ... Mene pa zanima, zakaj ga predrejo? A se ne bi slej ko prej sam od sebe predrl? A ni to bolj naravno al je narava naredila tako, da mora nekdo drug to predreti? Zakaj pospeševati porod? In zakaj umetni popadki? Zakaj toliko poseganja v naravni cikel? Mogoče bi potem manj bolelo, če bi se bolj pustilo, da narava dela svoje, al kako? user posted image





Mislim, da je to zaradi tega, da je z otrokom vse vredu.

(odgovor članu giotti)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 12:58:11   
ZmajTolovaj
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Sprva kot prebavne motnje, ko misliš, da boš glih kar driskala, pol ko pa so bili močnejši, pa so se začeli v križu (kot da te ornk vseka oz štihne) in ko v križu popusti se takoj naslednjo sekundo preseli bolečina v maternico. Ko sem prišla do slednjih popadkov sem v parih minutah rodila.


Evo čist isto. Tisto v križu mi je bilo najhuje. Samo nič drastičnega (pa nimam lih visokega praga).


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako ste občutile popadke?
5.6.2009 13:02:26   
_sanika
pozdravljene sonosecke:):)ewo se malo pa bo konec..:)....imam eno uprasanje...mene ze celi dan "zvija",tko kot bi mogla na veliko potrebo a ne morem vec sem ze cisto "prazna":)trebuh mi otrdeva in obcasno boli v krizu ter neha...samo moja user posted image  pa ni pri miru,se na nezno premika!sedaj pa ne vem kaj je to:)me zanima ce se lahko popadki zacnejo in ona se kar malo kobaca notri ali se cisto umiri?

kako je pa z tem med porodom?se otrok se kaj premika oz. jo cutis al kako to gre?
se veselim odgovora
kaos oprosti da se "stulim":)

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?