|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomagajte mi...premajhen plod...
23.6.2009 18:35:31   
Čebelica27
Pozdravljene!

Sedaj se jaz obrača na vas, da me malo potolažite.....
Sem zelo nervozna, in enostavno ne vem, kako se naj zamotim, da ne bi mislila na to....sem v 35 tednu nosečnosti in ugotovijo mi, da imam premajhen plod, tehta 2085 gramov. Povejte mi, a je to tako zastrašujoče, a se po nepotrebnem tako zelooooooooo obremenjujem? Kontrolo imam spet čez en teden , vendar to se bo tako zelo vleklo..... Povejte mi svoje mnenje, prosim!!!

_____________________________

...Če si otroku nekaj obljubil, obljubo izpolni, kajti ta se bo naučil lagati...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
23.6.2009 18:40:43   
malaMravljica
Sicer sama se nisem tako dalec kot ti, samo sem sla pogledat tukaj na rr v nosecniski koledar, kaj pise za plod v 35 tednu. Meni se tvoj primen ne zdi nic zastrusujoc. Bodo pa komentirale se profi mame.

PLOD
Še vedno raste in pridobiva na teži! Povedano s številkami: tehta od 2,3 do 2,6 kilograma in meri skoraj 46 centimetrov. Moramo povedati, da teža otroka v pozni nosečnosti od ploda do ploda bolj variira kot v prejšnjih fazah nosečnosti! Povprečno pridobiva do poroda od 200 do 250 g na teden.

(odgovor članu Čebelica27)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
23.6.2009 18:53:15   
Anonimen
Ni ti treba biti nervozna.
1. če bi bilo kaj narobe, bi te poslali rodit
2. otroci so majhni - veliki, suhi - okrogli, tako kot ljudje
3. ene rodijo majhne in drobne otroke, druge tako velike, da morajo opraviti carski rez.
Jaz sem rodila 5 dni pred rokom, punčko, 49 cm in 2780g. Pa verjemi, da ji nič ne manjka.
Pa drži se, bo vse ok.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
23.6.2009 19:01:27   
Anonimen
Čebelica, ne se tako sekirat. Otroček je tolko velik kot mora bit. Meni so napovedovali veliiikega otroka, pa sem rodila v 38. tednu deklico veliko 49cm in težko 2370g, pa ji razen malo zlatence ni nič falilo. Ta napovedovanja so bolj tako-tako. Pa tut če je ta napovedana teža pravilna, zdaj je tvoj otroček v fazi intenzivnega pridobivanja na teži in sem sigurna, da bo v teh 5ih tednih vsaj še 500g pridobil.  Bo pač bolj pri tadrobnih, pa nič za to. Tak da ne sekiraj se, ker s tem več škode povzročaš sebi in otročku, kot pa dobrega. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
23.6.2009 19:08:49   
Čebelica27
Hvala lepa, vsem trem, resnično ste me malo pomirile, hvala vam :)



_____________________________

...Če si otroku nekaj obljubil, obljubo izpolni, kajti ta se bo naučil lagati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
23.6.2009 19:16:06   
ssprdamj
Res napovedi niso povsem zanesljive, pri meni so za hcerko v 37. tednu predvideli tezo 2030g, cez 10 dni se je rodila s porodno tezo natancno 1 kg vec in 50 cm.
Tko da kar mirno.


(odgovor članu Čebelica27)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
23.6.2009 19:53:27   
azik
Strinjam se z predhodnicamiuser posted image

(odgovor članu ssprdamj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
23.6.2009 21:15:03   
Najaa
UZ je varljiva zadeva. user posted image
Mojo hčerko so stehtali en dan pred porodom 1500g, drug dan se je rodila s težo malo pod 2 kili. Pol kilce je pa ogromno!

(odgovor članu azik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
23.6.2009 22:13:38   
Goldy
čebelica - da ti še jaz povem svojo zgodbo, naša je v 35t tehtala cca 2100, se pravi približno toliko kot tvoja. Moja G se s tem ni obremenjevala, ker sem jaz suha, mož pa manjši. Ker sem pa prišla v bolnico v 33t zaradi popadkov, ki so jih potem ustavili, so mi tam postavili sum na IUGR (zastoj otrokove rasti). Sem morala ležat, bila v bolnici 16 dni. Rast otročka so spremljali z uz, najprej je res počasi rastla, potem se ji je pa odprlo in sem lahko šla domov. Rodila sem 9 dni pred PDP, teža 3010 g in dolžina 48 cm. Tako, da ni bila zahirana. user posted image

Največ kar lahko narediš je, da počivaš, počivaš, predvsem na levem boku.

Če v 1 tednu otrok ne bo dovolj zrastel, te bodo dalu v bolnico, ampak brez strahu, vse bo ok!!!

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
24.6.2009 8:18:35   
Nika v službi
Največ zmot pri določanju teže in velikost je ravno v zadnjih tednih nosečnosti, to mi je povedala moja G.

Tudi jaz bi rekla, da se čim bolj poskušaj umirit, prepričana sem, da se bo vse izteklo normalno! Srečno!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
24.6.2009 8:37:25   
simonakr

IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Največ zmot pri določanju teže in velikost je ravno v zadnjih tednih nosečnosti, to mi je povedala moja G.

Tudi jaz bi rekla, da se čim bolj poskušaj umirit, prepričana sem, da se bo vse izteklo normalno! Srečno!


S temle se čist strinjam! Men ga je na zadnjem UZju ocenila na 3700 rodila sm pa 3300!

Poskušaj se čim bolj sprostit, čim manj mislit na to, naj te dragi razvaja, zamoti se z branjem ali čim podobnim. Pred sabo imaš še 5 tednov uživanja v brcikah, pol jih boš pogrešala! Vsaj jest jih.

Vse bo dobro samo zaupaj vsae!

_____________________________

"Nihče ni nikoli tako visok kot tedaj, ko poklekne k pomoči potrebnemu otroku."

RDEČI NOSKI

19.2.2009 se je rodil naš škorček Larisa

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
24.6.2009 16:55:38   
Taddy78
Meni so ga v 35. tednu zmerili na 3200g (v treh dneh delali 3 UZ-je na enem je imel 2900, na drugem 3100, na tretjem 3200) in je 4 dni po PDP imel 4030g, tako da se pri meni niso kaj dosti zmotili, moj svakinji pa so recimo v istih tednih rekli da ima mali 2900g, se je pa rodil na PDP s 3400g...

Malokdaj ugotovijo vsaj približno težo,tako da lahko da ima vsaj kg več...

Pa če pogledaš da imaš še 5 tednov do konca in če v teh tednih pridobi vsaj 1kg ima potem idealno težo...

Malo mi ni jasno kaj bi se v tem 1 tednu lahko spremenilo...jaz bi na tvojem mestu šla še po drugo mnenje, pa naj ti naredijo 4D UZ (meni je s tem UZ-jem končno premeril kost v stegnu, saj je na ostalih vedno kazalo da je za 3tedne manjša).

(odgovor članu simonakr)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
24.6.2009 16:59:36   
Anonimen
moja pikica ima c 32. tednu okoli 1500 gramov. sicer ginekologinja ne dela panike. u bistvu je rekla, da je glede na mojo konstitucijo ok. pa tudi prva 2 fantka sta imela malenkost cez 3 kile.
samo, ali je mozno, da v dveh mesecih pridobi 1 kilo in pol?

(odgovor članu Taddy78)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
24.6.2009 17:19:29   
valentinčica30
Punce glede tega ne bi delala panike. Pri meni so pri prvi ocenili da bo 1 kg lažja in kar 6 cm manjša. sprožili so porrod, ker so domnevali, da nekaj ni ok. Nazadnje je bila mala lepo težka 3200g in velika 51 cm. Očitno ji ni bilo tako slabouser posted image user posted image .
Pri drugi pa so cel čas govorili  da zaostaja in da ni dovolj velika. na svet pa je prišla kjub napovedim 3700g in 55 cm. ni slabo kaj?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
24.6.2009 17:46:28   
Goldy
miska - naša je imela v 32 t cca 1600g, rodila pa se je 8 dni pred PDP s težo 3010g, tako da je pridobila toliko.

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
24.6.2009 17:50:31   
cmokec
Podatek o teži ni nikoli točen in se velikokrat zmotijo. Imaš še kar nekaj tednov do poroda in otroček v tem času pridobiva na teži veliko hitreje, kot do sedaj.

V vednost:
Pri meni so se zmotili v treh stvareh. Da bom rodila pred rokom, pa sem rodila 6 dni čez rok. Rekli so, da je otroček velik, pa je bil težak 2870g. Pa da bom 100% imela fantka na vsakem UZ, pa sem rodila fletno punčko. Vse je bilo zmešano, pa za povrh sem rodila 1. aprila, da mi prijatelji še verjeli niso, ker sem vsem ščvekala o našem fantku. Mislili so, da je pač prvoaprilska potegavščina, pa ni bila.

Edini pomemben podatek se mi zdi, da je otrok zdrav in nič drugega. To pa tvoj je, zato se ne sekiraj in uživaj še preostanek časa s tvojim trebuščkom.

Srečno.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu valentinčica30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
24.6.2009 17:56:49   
Goldy
cmokec - pri tebi so pa res mimo udarili na celi črti!

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
24.6.2009 17:59:18   
PapuaNG
user posted image si razmišljala o menjavi G? Toliko zmot...

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
25.6.2009 22:07:57   
Anonimen
Jaz bi tele meritve z UZ gladko prepovedala, ker z njimi toliko gorja mamicam povzročijo, da je joj.

Meni so v 32. tednu namerili, da ima deklica glavo veliko za 37 tednov!! Predstavljajte si mojo grozo, kaj bom rodila, kako bom rodila, mislim meni je domišljija delala sto na uro. Ne spomnim se, da bi se v življenju kdaj tako ustrašila. Pa sem šla še na samoplačniški pregled in tam ne samo da ji je izmerila glavico za 33. teden, ampak mi je tudi povedala, da če G na pregedu samo za centimeter drugam postavi kurzor, ko meri obseg, se slika premakne tudi za nekaj tednov, in mi to tudi praktično pokazala. Te meritve so SKRAJNO nezanesljive!!

Moja deklica je bila popolna, kot je le mogla biti, 3700/55/37.

(odgovor članu PapuaNG)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
25.6.2009 22:11:49   
hothien
Meni je en zelo priznan G user posted image  4 dni pred porodom in že dva dni čez rok nameril, da je user posted image  težka le 2800 g. Ko sem torej čez 4 dni rodila, je bila moja deklica težka celih 3930 g in velika 55 cm. user posted image

_____________________________

Do I look like I give a shit?

(odgovor članu Čebelica27)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
26.6.2009 11:29:21   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: mtv

Ni ti treba biti nervozna.
1. če bi bilo kaj narobe, bi te poslali rodit
2. otroci so majhni - veliki, suhi - okrogli, tako kot ljudje
3. ene rodijo majhne in drobne otroke, druge tako velike, da morajo opraviti carski rez.
Jaz sem rodila 5 dni pred rokom, punčko, 49 cm in 2780g. Pa verjemi, da ji nič ne manjka.
Pa drži se, bo vse ok.user posted image user posted image user posted image


jaz pa 6 dni po roku ( 49, 2760 ) pa ji tud nic ne manjka

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Pomagajte mi...premajhen plod...
26.6.2009 11:32:24   
KatMat

IZVIRNO SPOROČILO: simonakr


IZVIRNO SPOROČILO: Nika v službi

Največ zmot pri določanju teže in velikost je ravno v zadnjih tednih nosečnosti, to mi je povedala moja G.

Tudi jaz bi rekla, da se čim bolj poskušaj umirit, prepričana sem, da se bo vse izteklo normalno! Srečno!


S temle se čist strinjam! Men ga je na zadnjem UZju ocenila na 3700 rodila sm pa 3300!

Poskušaj se čim bolj sprostit, čim manj mislit na to, naj te dragi razvaja, zamoti se z branjem ali čim podobnim. Pred sabo imaš še 5 tednov uživanja v brcikah, pol jih boš pogrešala! Vsaj jest jih.

Vse bo dobro samo zaupaj vsae!


meni so tudi 5 dni pred pdp-jem namerili 3.400 rodila se je z 2760g

(odgovor članu simonakr)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?