|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 14:31:33   
malibauc
Jaz se trudim - perem po 22. uri pa soboto in nedeljo, dajem pokrovke na lonce, ......
Ampak, včasih pa mi kaj uide.......



Posredujte ideje, ker se mi včasih zdi, da sem včasih malo neodgovorna do okolja..........


LP



< Sporočilo je popravil malibauc -- 8.4.2013 14:35:03 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 14:43:13   
Tippi
Ne gre le za okolje, pač pa direktno za finance in jasno tudi okolje.
1. ugašam luči
2. pri kotličku nikoli ne spustim vode do konca, ampak samo do pol, toliko da poplakne (če ne gre za veliko potrebo user posted image )
3. kurimo na drva (to glih ni ekološko, je pa poceni)
4. ne mečemo hrane stran, kupimo samo toliko, kolikor porabimo.
5. Ko si ščetkamo zobe, voda ne teče!
6. Ko pomivam posodo, jo najprej vso 'našamponiram' (takrat je voda zaprta), šele potem splaknem.
7. uporabljam minimalno praška, mehčalca, šampona za lase.
8. Pazim, da nikoli ni hkrati prižgan radio, televizija in računalnik.
9. vozim se s kolesom user posted image
10. Ne kupujem cunj (oblek) iz zabave, ker imam dovolj starih in včasih tud kakšno staro 'usposobim'.
in seznam s tem še ni zaključen, ampak tole so stvari, ki se jih spomnim iz glave. če se bom malo poglobila, pa ti pridem še ene deset pikic naštet. user posted image

(odgovor članu malibauc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
8.4.2013 14:44:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu malibauc)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 14:52:03   
Tippi
Ankica hvala da si dodala še kako se šopingira! user posted image
Pa likanje tudi ja!
Saj pravim, da je še kar nekaj tega, pa se človek niti ne spomni, če je u bistvu tko navajen živet.
Je pa super tema, zagotovo bom dobila še kakšno idejo! Novo, ki jo še ne izvajam. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 14:55:25   
Tippi
Ankica kako beljake zmrzneš? že stepene, al kar tako? kako se pa potem stepejo? mislim a ti nastane pena?

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 17:24:46   
ronja
navadne, nestepene, itak! Nočeš zraka dajat not, je samo večje, pa hitreje se pokvari, če je zrak zraven. POtem jih odtajaš in stepeš, izipizi:)

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 17:27:56   
ronja

2. pri kotličku nikoli ne spustim vode do konca, ampak samo do pol, toliko da poplakne (če ne gre za veliko potrebo user posted image )

Obstajajo tudi kotlički z dvema gumboma - za malo in veliko. Priporočam:). Sicer pa lahko daš v kotliček polno plastenko vode, da se ne napolni do konca, da zmanjšaš kapaciteto kotlička.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 18:03:26   
Lukka
Šparam! Ne zaradi denarja, temveč zato, ker mi gre multipotrošnja na živce.

Ne kupujem v multinakupovalnih centrih. S tem ubijem več muh na en mah.

Vsako dopoldne grem v "trgovino" ampak to ne pomeni, da grem v trgovino štacuno ali kakorkoli se to že reče.

Grem v ribarnico, mesnico, pekarno in tržnico. Kaj s tem naredim - izognem se da bi metal v voziček še milijonsedemstopetdeset kozlarij, kupim izdelek, ki ga vidim in konkretno lahko povprašam o njem. Kupim malo, toliko da je vedno sveže in skorajda nikoli nič za v skrinjo. Vsi izdelki so v teh bolj ekoloških embalažah, niso v škatljah in polivinilu in ne vem v čem še vse... Skratka od mleka do rib, do kruha... vse dobim tam kjer se to kupi, ne pa v multitrgovinah.
Kruh sicer enkrat na teden pečem (rženega), polnozrnatega pa kupim. Hja, priznam da je hrana, ki jo kupuješ še dražja kot v multitrgovinah - vendar v multitrgovinah bi privlekel vsaj dve stvari še zraven domov, tukaj pa jih ne. Jem kvalitetno, spodbujam domače okolje...
To je tisto, kar je pač vsakodnevno. Kar se pa tiče "šparanja" doma - pri nas je drugače... Vi pogledate, da tudi kako stvar v hiši kupite cenejšo ali pač ne ravno "formo". Pri nas se pa kupuje "firma". Tukajšnji ljudje namreč vse kar se da kupujejo izdelke "iz severa", tako podpirajo domače prebivalstvo in gospodarstvo. Zdaj - marsikaj bi se dalo prišparat - ampak mimo mentalitete se ne da.
Pri okolju pa še nič tako zelo ne varčujemo, ker nimam niti občutka da sem hudo potraten. Ne vem. Kakšne embalaže hude nimam... Vode trošimo pač po pameti, luči nam malo gorijo pač v tistih sobah, kjer se nahajamo. No... Seveda bi se dalo :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 20:30:38   
Brinčika
Mene pa zanima nekaj glede teh varčnih žarnic. Nekateri pravijo da je boljše da kar gori tudi več ur 3-4 kot da se vmes 2-3x ugasne, nisem pametna več. Tako da prosim nekoga ki ve kaj več glede tega za odgovor.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 20:39:01   
tintin
mi imamo led žarnice, povsod, ki so sicer drage, a precej bolj trajne in varčne. običajnih varčnih pa ne - zaradi živega srebra.

(odgovor članu Brinčika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 21:55:48   
josephine27
Zbiramo deževnico za zalivanje
v trgovino vedno nesem vrečko s sabo, da mi ni treba kupovati nove
vse elektronske naprave, ko jih ne rabimo izklapljamo iz vtičnic
biološki odpadki grejo na kompost
peremo večinoma pri nizkih temperaturah
ne uporabljam mehčalca in čistimo večinoma s kisom in sodo
likam samo nujne stvari
predem kupim novo "šaro" se trikrat vprašam ali to res rabim
namesto papirnatih brisač uporabljamo klasične krpe, ki jih peremo...

_____________________________



(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
8.4.2013 23:51:38   
dayya
super tema ... da se malo pofočkam zraven, če boste še kaj pametnega napisale user posted image
pa še nekaj mojih mnenj:
- likam NE, če perilo lepo obesiš in ga takoj ko je suho zložiš in pospraviš v omaro ti ga ni potrebno, takrat ko to zopet potrebuješ je že super zlikano samo od sebe user posted image
- v trgovino hodim z seznamom, ne kupujem drugega kot to kar je napisano, na zalogo kupim enkrat mesečno od moke do olja sestavine ki počakajo tako da so vsak dan pri roki, redno tedensko pa zelenjavo in meso
- oblačila kupujem po potrebi ne zapravljam po nepotrebne ko so popusti, ti so tako in tako skoraj vednouser posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
9.4.2013 7:06:06   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


2. pri kotličku nikoli ne spustim vode do konca, ampak samo do pol, toliko da poplakne (če ne gre za veliko potrebo user posted image )

Obstajajo tudi kotlički z dvema gumboma - za malo in veliko. Priporočam:). Sicer pa lahko daš v kotliček polno plastenko vode, da se ne napolni do konca, da zmanjšaš kapaciteto kotlička.


Ja, obstajajo. Ampak mi takega nimamo in ga samo zaradi varčnosti, ne mislimo še menjat, ker je stari čisto dober. pač uporabiš tehniko, da porabiš malo vode, tudi s starim kotličkom. user posted image drugač pa dobra ideja s plastenko user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
9.4.2013 10:32:13   
kajalin*
Mene pa nekaj zanima, kaj si mislila s tem, da kosti od kosila uporabiš za juho ? Obrane pečene kosti?Ali, ko sama razkosaš pisščanca in ti ostanejo surove ?To drugo mi je jasno in samoumevno, prvo pa ne.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
9.4.2013 11:56:48   
Tippi
kajalin, jaz sicer ne uporabim tako kosti, me pa zanima, zakaj te to tako čudi? konec koncev, tudi hrano, ki ti ostane recimo, lahko naslednji dan ponovno uporabiš (govedina iz juhe, je lahko naslednji dan v musaki, riž je lahko naslednji dan kaj drugega riževega, palačinke so lahko naslednji dan v juhi, in še in še in še). teh receptov, kako ponovno porabiti hrano od prejšnjega dne je na tono. enako bi lahko bilo tudi s kosstmi. jasno da jih prej ne oglodaš, ampak jih ločiš z nožem od mesa. recimo no. ugibam. bo andreja več povedala, me zanima kako to gre.

(odgovor članu kajalin*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
9.4.2013 12:23:38   
Najaa
Super tema. user posted image Tudi jaz se trudim varčevati in sicer tako, da perem med vikendi ali po 22.uri, vodo zapiramo ko umivamo zobe in med tuširanjem, luči ugasnjujemo, kuham s pokrovko, hrane toliko kot se je poje... pa še in še. Skoraj v vsem tule napisanem se najdem in tako navajam tudi otroke. Všeč mi je, da pri svojih letih že lepo ločujeta odpadke in recimo lončke od jogurta opereta, ker jih bomo sigurno za kaj uporable. user posted image Pa za v trgovino si naredim seznam in vzamem vrečko s sabo.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
9.4.2013 12:41:16   
Tippi
Meni tud všeč tema!! user posted image
sem pa zdejle šla gledat če sem kaj izpustila in vidim, da sem zapisala Andreja, namesto ankica. le od kod mi to!
Se pardoniram. uglavnem po moje bo ankica znala povedat kako gre to s kostmi!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
9.4.2013 12:55:54   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
9.4.2013 13:49:28   
Najaa
Ankica, a steklene kozarce od kumaric uporabiš za shranjevanje raznih živil? Pa se ti notri ne naberejo kakšne drobne živali? Jaz najraje pustim v original embalaži pa čeprav zgleda grdo ko je z gumico zaprto, ker drugače se kar neke male živalce not delajo. user posted image
Škatle od čevljev tudi ne vržem, to se vse uporabi za igrače shranit, pa razne druge stvari. Ali če kaj pošiljaš...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
9.4.2013 14:01:16   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Ankica, a steklene kozarce od kumaric uporabiš za shranjevanje raznih živil? Pa se ti notri ne naberejo kakšne drobne živali? Jaz najraje pustim v original embalaži pa čeprav zgleda grdo ko je z gumico zaprto, ker drugače se kar neke male živalce not delajo. user posted image
Škatle od čevljev tudi ne vržem, to se vse uporabi za igrače shranit, pa razne druge stvari. Ali če kaj pošiljaš...


o kakšnih živalicah ti to? user posted image
Drugače sem pa jaz zdejle pred kratkim dobila za darilo keramične posodice za shranjevanje. iste so kot plastične, samo da so iz keramike. no, edino pokrovček je plastičen. sem ful navdušena nad njimi!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
9.4.2013 18:54:56   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: Tippi


o kakšnih živalicah ti to? user posted image
Drugače sem pa jaz zdejle pred kratkim dobila za darilo keramične posodice za shranjevanje. iste so kot plastične, samo da so iz keramike. no, edino pokrovček je plastičen. sem ful navdušena nad njimi!


Živalice kot so metuljčki in pol so not ku ene pajčevine. Samo to je že v moki in kosmičih. Ker mi smo se vselili na novo, vse prebeljeno, novo pohištvo in nove vrečke z moko, pa so se s cajtom nabrali not metuljčki.

Drugače pa so kozarci res fajn. Saj je pokrovček gor. Samo mene pol moti, ker ni gor podatkov iz deklaracije in datuma o proizvodnji.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
10.4.2013 11:52:51   
Medea10
Matkurja, to bodo ppa molji. Nadloga grozna.

Drugače pa super tema, bom uvedla kakšno stvar, vsekakor. Treba je šparat.

(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
11.4.2013 10:28:52   
Hope2
Skorajda več ne kupujem vrečk za smeti. Uporabim vrečke od raznih nakupov, četudi so manjše od samega koša, nas ne moti. Male vrečkice ali vrečke od sadja in zelenjave, pa uporavljamo za pasje kakce.

Avto ne peremo s šamponom, samo splaknemo z vodo in potem ga obrišemo s krpo.

Veje od grmovja, nasekam in shranim, da se posušijo in uporabimo pri roštilju.

Na madeže bučnega olja in ajvarja ali na rdeče madeže ne dajem več nekih hudih čistil (prej sem skoz imela vse možne odstranjevalce madežev), niti ne kuham na 90stopinj, ampak jih dam na sonce (tudi bele usnjene stoleuser posted image ) in vse izgine v 10 minutah.

Razne plastične posodice od sadja, zelenjave, sladic.... vedno shranim in jih porabim za kaj drugega

Kuhamo itak skoz doma. Kuham vedno samo toliko da vse pojemo ali zmanjka. Razen jedi na žlico, tisto zamrznem. Doma si tudi naredim muslije, ker iz kupljenih vedno kaj ven pobiram- določenih stvari ne maram ali so presladki ali niso okusni, so predragi.... tak pa si nakupim večje pakunge različnih sestavin in zmešam.

Namesto sesalca večkrat vzamem metlo v roke

Ko je potrebno zalit travo, dam malega v kopalke in se špricamouser posted image )

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 11.4.2013 10:33:51 >

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
11.4.2013 11:28:38   
*miska.mcc*

Na madeže bučnega olja in ajvarja ali na rdeče madeže ne dajem več nekih hudih čistil (prej sem skoz imela vse možne odstranjevalce madežev), niti ne kuham na 90stopinj, ampak jih dam na sonce (tudi bele usnjene stoleuser posted image ) in vse izgine v 10 minutah.



a?  user posted image

a lahko malo razložiš tole, prosim?

user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako varčujete v gospodinjstvu?
11.4.2013 11:48:28   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*


Na madeže bučnega olja in ajvarja ali na rdeče madeže ne dajem več nekih hudih čistil (prej sem skoz imela vse možne odstranjevalce madežev), niti ne kuham na 90stopinj, ampak jih dam na sonce (tudi bele usnjene stoleuser posted image ) in vse izgine v 10 minutah.



a?  user posted image

a lahko malo razložiš tole, prosim?

user posted image



nimaš kaj razlagatuser posted image
Obriši si zelene roke v kuhinjsko krpo, daj direkt na sonce in čez par minut ne bo nič zeleno. sICER POL ITAK CUNJO ŠE OPEREM. Če pa se kaka cunja znajde prej v stroju in se opere- itak zeleni madeži ostanejo- pa dam sušit na sonce. Direkt, cunjo poležem vodoravno- ne obešam navzdol.

Zadnjič mi je mulc cele zelene roke razmazal na bel usnjeni stol, sem ga samo ven odnesla in čez 5 minut je bil cel bel. magicuser posted image

od kar poznam ta način, se doma več ne sekiram če mali je z roko solato in kaj počne poluser posted image

Nekateri oranžni oz rdeči fleki tudi delujejo- ne vsi žal.

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?