|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 9:15:17   
polho3006
Moj mali je star 16 mes. Ima občasne napade trme in kronično neubogljivost, ker kar bom rekla ne, bo samo zaradi mojega ne-ja postalo toliko bolj zanimivo. 
Včeraj se je igral s kljukicami za perilo. Jaz mu to dovolim, ker...so zanj zanimiva igrača in pri igri z njimi se mu nima kaj zgoditi. Seveda jih je med igro razmetal  in pride ati in ga vpraša ˝ja kdo je pa to razmetal˝ in mali kot iz topa ˝MAMA˝ In takrat je po mojem mnenju moj mož popolnoma narobe reagiral, ker je to njegovo izjavo vzel resno in začel kao kregati mene. Saj je to bilo v hecu, ampak...mislim da je treba že tako majhnega otroka usmerjati v to da ve da je za svoja dejanja odgovoren sam, da se ne more, ne sme odgovornosti prelagati na druge. Ne vem no...ko sem se poskusila z možem pogovoriti o tem je bil jezen, užaljen...ampak nisem mislila nič slabega. Ne vem...kako razmišljate drugi o takšni situaciji.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 9:21:50   
Precious
tebe je mož kregal user posted image  ,potem si POSKUSILA se z njim pogovorit in....
kako razmišljamo drugi: da imata z možem resne težave.

< Sporočilo je popravil Precious -- 6.5.2011 9:23:42 >

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 9:26:34   
Petka09
Ja, tu imaš prav, da se takoj pove pravilno, kdo je pač kaj naredil.. V tem primeru jih je mali razmetal in zato, če je rekel "mama", bi pač potem ati lahko rekel oz. bi se ti kao "ubranila": o to pa ni res.. Ti si jih razmetal se spomniš?.. pač, nekaj v smislu dobre volje, ampak pač, da se malemu pove, da to pa ni res, da naj še enkrat razmisli in pove user posted image .
Pri naši je blo isto, da je znala včasih rečt, da je mami nekaj naredila.. Pa sem se kuj oglasla in rekla: Ooo, še enkrat razmisli.. Kdo je razmetal?
No, nisem delovala strogo, ker je to pač bil pogovor, sem se normalno menila... In je bla malo tiho in rekla potem svoje ime user posted image . Potem pa je moj mož rekel: No, in ti boš potem to pospravla, ne?

No, sicer je to odvisno od otroka do otroka, od karakterja itd.. Z našo se načeloma lahko vse pomenimo, zdaj je stara 2 leti. Večinoma tudi sama reče, da je pač ona kriva za nekaj.. Če kaj razmeče po tleh ji kar takoj govorim, da bo pač to morala potem pospravit sama... In se zaveda tega in potem pospravi... Če se potem kasneje zelo upira, pa da kao ne bi pospravila, jo kar spomnim, da je ona to razmetala... Včasih ji tudi pomagam, če jo prosim, da kaj pospravi in samo vzamem en predmet in ga pospravim, potem preostanek naredi ona... Da ji kao dam vzor...

Ampak to je pač naš primer.... Saj pravim, vaš način komunikacije bo odvisen od vaših karakterjev in kako se mali odziva... Tako pač ravnaš.

Imaš pa prav ja, da si potem možu skušala povedati, da se malemu mora takoj dajati pravilne napotke.. če je pač on razmetal, je to razmetal ON in ne mami...

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 11:14:17   
kristinaj
moški pač... nikoli ne poslušajo kaj je dobro za otroka in kaj je treba narediti da bo prav....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 11:43:13   
3jeMi
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Moj mali je star 16 mes. Ima občasne napade trme in kronično neubogljivost, ker kar bom rekla ne, bo samo zaradi mojega ne-ja postalo toliko bolj zanimivo. 
Včeraj se je igral s kljukicami za perilo. Jaz mu to dovolim, ker...so zanj zanimiva igrača in pri igri z njimi se mu nima kaj zgoditi. Seveda jih je med igro razmetal  in pride ati in ga vpraša ˝ja kdo je pa to razmetal˝ in mali kot iz topa ˝MAMA˝ In takrat je po mojem mnenju moj mož popolnoma narobe reagiral, ker je to njegovo izjavo vzel resno in začel kao kregati mene. Saj je to bilo v hecu, ampak...mislim da je treba že tako majhnega otroka usmerjati v to da ve da je za svoja dejanja odgovoren sam, da se ne more, ne sme odgovornosti prelagati na druge. Ne vem no...ko sem se poskusila z možem pogovoriti o tem je bil jezen, užaljen...ampak nisem mislila nič slabega. Ne vem...kako razmišljate drugi o takšni situaciji.


najprej se boš mogla sama zavedat, da vzgajaš dva otroka, ne samo enega user posted image ...

bo najbolj pametno, da že ko pride do take situacije, tudi ti odreagiraš v hecu...

če naš reče, da sem jaz kaj ušpičila ali pa očka, vedno rečem: A res, sem se jaz (ali pa očka) igrala s tem?... pa že malo pomisli... Odgovor je pa potem itak: Ne... pa začne pospravljat user posted image

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 11:56:15   
manna
Oh pri nas se to redno dogajauser posted image Tamala vedno reče da je mama razmetala, stresla, umazala, popackala,... In vsi vemo da ni res. In seveda ona tudi ve da ni res in se začne smejat. Pa ji rečemo nekaj v stilu da jaz sem pa videla eno malo punčko ki je to razmetala... Skratka brez pretiravanja, malo obrneš na hec, pa je. Prelaganje odgovornosti na druge? Daj no, to je kvečjemu znak, da je mali iznajdljiv in brihten.
Enkrat sem gledala eno dokumentarno oddajo o razvoju otrok in njihovi inteligenci. Inteligenco so otrokom merili tako, da so jih dali v prostor, jim dali na mizo piškote in jim rekli da ne smejo pojesti niti enega piškota. In potem so odšli ven in opazovali skozi steklo. Kot najbolj inteligentne so označili tiste otroke, ki so vzeli piškot, ga pojedli in potem nekako premešali piškote na krožniku da ni bilo videt da eden manjka. Seveda je vsak zanikal ko so ga potem vprašali če je vzel kakšen piškot. Kot "najmanj razvite" so označili tiste, ki se niso dotaknili ničesar in so samo čakali.
Tako da...v taki situaciji mislim da pretiravaš.


(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 13:27:17   
Jada82
Se strinjam z manno! Mislim, da pretiravat pa le ne gre ... sploh ne pri tako majhnem. Pa saj ne moreš pri vsaki besedi pazit, al bo narobe za naprej za njegovo vzgojo al ne ....  mal se pohecat pa tko ... Če pa kdaj kaj kiksnemo, pa pač kiksnemo, ni konec sveta, pa vse se da popravit. Tud jaz mislim, da tako majhen še ne prelaga odgovornosti. Pač fajn se mu je zdelo, da se je zmazal .... takšna odgovornost pride šele z leti ... z moralnimi vrednotami in konstantno vzgojo ... nič naj te ne skrbi!

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 14:00:17   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: manna
Enkrat sem gledala eno dokumentarno oddajo o razvoju otrok in njihovi inteligenci. Inteligenco so otrokom merili tako, da so jih dali v prostor, jim dali na mizo piškote in jim rekli da ne smejo pojesti niti enega piškota. In potem so odšli ven in opazovali skozi steklo. Kot najbolj inteligentne so označili tiste otroke, ki so vzeli piškot, ga pojedli in potem nekako premešali piškote na krožniku da ni bilo videt da eden manjka. Seveda je vsak zanikal ko so ga potem vprašali če je vzel kakšen piškot. Kot "najmanj razvite" so označili tiste, ki se niso dotaknili ničesar in so samo čakali.
Tako da...v taki situaciji mislim da pretiravaš.


oprosti, ampak kak glup test pa je to? če je pa to merjenje inteligence, pol sem pa jaz keks. to meri edino velikost ega, pa še to s perspektive komolčarstva, inteligenca per se pa to NI. da ne govorim, da če otrok ne mara te vrste hrane ali ni lačen (ja, tudi to je možno), če mu enostavno paše ta moment ubogat, je potem označen kot manj razvit user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 14:13:36   
jakipaki83
Eh, pri 16 mesecih jaz ne bi govorila o kronični neubogljivosti. Se mi zdi še premajhen. Pa moževa reakcija se mi ne zdi nič posebnega. Naš 20 mesečnik tudi vedno za vse okrivi mami. In je podobno kot pri manni - malo se pohecamo. Itak tako majhni ne lažejo zato, da bi kaj pridobili. Gre za to, da stvar povejo tako, kot bi radi, da je. Ko naš reče, da je npr. mami kakala v plenico, mu jaz rečem, da se mi zdi, da rita nekemu fantku smrdi. In se tudi on začne smejat... Mislim, da ni treba blazno reagirat, če se mož poheca.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 15:22:15   
tehnofil
 
IZVIRNO SPOROČILO: polho3006
...je star 16 mes. ...mislim da je treba že tako majhnega otroka usmerjati v to da ve da je za svoja dejanja odgovoren sam, da se ne more, ne sme odgovornosti prelagati na druge.

Kaj boš šele zahtevala od njega ko bo star 32 mes. user posted image  

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 15:48:25   
tehnofil
Bogi otrok. Ni  čudno da ima napade trme in kronično neubogljivost.


Pa tudi če ti USPE ZLOMITI njegov odpor, boš vse pokasriala z mnogokratnikom, v času njegove pubertete. Takrat se boš spraševala, Kako je lahko iz tako ubogljivega fantička postal tak ... (pa boš že zdavnaj pozabila, da si ga v otroštvu prisilila da je vso svojo trmo in odpor potlačil za toliko časa, ko bo on dovolj močan, da bo zlomil tebe).


Tako stroga načelnost, kot jo imaš je za tako majhne otroke samo škodljiva. Namreč še veliko časa bo imel, da ga boš naučila o odgovornosti, ko bo to zmogel umsko predelati in razumeti. To kar je pa tvoja ideja je pa v bistvu dresura, ker nima zmogljivosti predelave informacije - tako kot pes ne.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 15:55:57   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
oprosti, ampak kak glup test pa je to? če je pa to merjenje inteligence, pol sem pa jaz keks.

Improvise, Adapt and Overcome

Znajdi se, prilagodi se in premagaj oviro - kaj od tega ne vključuje inteligenco?

Kakšen keks pa si? čokoladen? bio? user posted image





(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
6.5.2011 16:24:35   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
oprosti, ampak kak glup test pa je to? če je pa to merjenje inteligence, pol sem pa jaz keks.

Improvise, Adapt and Overcome

Znajdi se, prilagodi se in premagaj oviro - kaj od tega ne vključuje inteligenco?

Kakšen keks pa si? čokoladen? bio? user posted image


bio user posted image

sorry, ampak to sigurno ni edino in/ali splošno merilo inteligence - bit sposoben ukrast keks, a res al kaj user posted image  

hmm, kaj bi šele bil, če bi si sam znal spečt piškote - super genij? al je pa to mama, ki ga je raje piškote naučila spečt namesto da jih krade? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 6.5.2011 16:25:37 >

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
10.5.2011 14:21:57   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
oprosti, ampak kak glup test pa je to? če je pa to merjenje inteligence, pol sem pa jaz keks.

Improvise, Adapt and Overcome

Znajdi se, prilagodi se in premagaj oviro - kaj od tega ne vključuje inteligenco?

Kakšen keks pa si? čokoladen? bio? user posted image


bio user posted image

sorry, ampak to sigurno ni edino in/ali splošno merilo inteligence - bit sposoben ukrast keks, a res al kaj user posted image  

hmm, kaj bi šele bil, če bi si sam znal spečt piškote - super genij? al je pa to mama, ki ga je raje piškote naučila spečt namesto da jih krade? user posted image

user posted image
Mislim, da ni poanta lih v keksih ampak v odzivu na situacijo , pa najbrž poleg tehle keksov še obstaja kakšen test user posted image

Jaz vsekakor vem, da mi naš Miha pojedel prav VSE kekse in se zraven zadovoljno smejal user posted image user posted image  

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako vedeti kaj jej prav?
10.5.2011 15:52:17   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: hedviga
....naš Miha pojedel prav VSE kekse in se zraven zadovoljno smejal

Nimaš kaj, inteligenten malček. user posted image



(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Domače živali
Taddy78

Koliko živali imate doma?

od 1-2 (37%)

od 2-4 (13%)

imamo kmetijo/jih je več (13%)

nimamo živali (38%)


Število vseh glasov: 413

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!