|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako zaščititi vrtčevskega otroka pred nasiljem?
17.1.2011 20:47:29   
NTS
Saj to ne more biti res, ampak na žalost je!

Sestra ima v vrtecu hčerko staro 3 leta, v petek pride domov in ko jo mamica preoblači jo bolijo rokice, pa seveda jo sleče in pogleda.
Punčka je imela od pazduhe do komolca na spodnji strani obeh rok polno modric.  Sestra jo pomiri in začne spraševati kaj se je zgodilo, pa reče da je bila poredna in da so jo morali v vrtecu kaznovati, slekli so jo do golega postavili na sredino igralnice in če ni bila pri miru jo vzgojiteljica ščipne po roki, obe rokici pa mora držati dvignjeni in za glavo.

Danes so šli do ravnateljice, ki vse skupaj zanika in jih je samo na hitro odpravila.

Ne vem kaj naj ji svetujem, predaleč od mene je doma da bi jo lahko jaz čuvala, v drugo skupino je nočejo premestiti....

Prosim karkoli, kam se obrniti, KAKO ZAŠČITITI OTROKA, to je trenutno najvažnejše.
Zaenkrat bo doma, ker še ima sestra nekaj starega dopusta, kaj pa potem?

user posted image

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 18.1.2011 9:56:18 >


_____________________________

Naši Nikiti se je pridružil bratec Patrick ! ! !
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 20:54:52   
benika
Punčka je imela od pazduhe do komolca na spodnji strani obeh rok polno modric. Sestra jo pomiri in začne spraševati kaj se je zgodilo, pa reče da je bila poredna in da so jo morali v vrtecu kaznovati, slekli so jo do golega postavili na sredino igralnice in če ni bila pri miru jo vzgojiteljica ščipne po roki, obe rokici pa mora držati dvignjeni in za glavo.



Sori ampak ne verjamem, da je to možno. Žal. Verjamem, da se dogaja marsikaj v vrtcu, ampak da bi pa triletnico slekli do golega in jo ščipali....ne verjamem.user posted image

(odgovor članu NTS)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 20:57:26   
Gina
Jaz tega ne verjamem. Prvič v vrtcu ne dela ena sama oseba, ampak imaš v skupini dve vzgojiteljici in četudi bi ena imela shizofrenijo, bi druga to opazila in bi ji to preprečila, poleg tega imajo redne zdravniške preglede, kjer bi se tudi to opazilo, kot tretje pa ne verjamem, da tega ne bi opazili že drugi starši s starejšimi otroki in vzgojiteljica bi že davno tega letela iz službe. Če pa še vedno meniš, da otroka nekdo fizično zlorablja na kakršenkoli način, pa podaj prijavo na inšpekcijo, ki je dolžna ukrepat - pa ti bodo tam raziskali in dokazali, kaj in kako je na stvari.

(odgovor članu NTS)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 20:57:26   
nynna
Joj mi gre kar na jok. Pa ne more se to dogajat v teh časih. Ravnateljica se ne more nč izmikat. Jaz bi sigurno zagrozila s policijo. Takoj jutri nazaj v vrtec zahtevati pogvor z ravnateljico in z dotično vzgojiteljico in pomočnico. Ne odstopit pa če bo cel dan tam. Naj tamalo poslika ali pa še bolje jo peljat k zdravniku in naredit prijavo. Lej če se ni ravnateljica odzvala ni druge. Bog ve kolikim otrok še to dela. To ni res no user posted image user posted image . Tamalo v drugo skupino oz v tej skupini zamenjat vzgojiteljico, taka nima kaj delat v skupini. Najprej naj bo pa res malo doma da se revček malo pomiri. Joj kok bi jo njo slekla pa ščipala. Res ne odstopat!!!

(odgovor članu NTS)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 20:58:36   
blaža
en naš kolega, je pa videl, ko je prišel po tamalega, da je tovaršica enega drugega pri kosilu z žlico po licu udarla. In to ne nežno.
tao,da... ne vem, sliši se grozljivo. Ker malo čudno, da bi se trileten otrok, tako do potankosti vse izmislil.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:01:31   
benika
tao,da... ne vem, sliši se grozljivo. Ker malo čudno, da bi se trileten otrok, tako do potankosti vse izmislil.


Triletnik in bujna domišljija hodita z roko v roki.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:03:03   
frutka_

IZVIRNO SPOROČILO: NTS

ampak na žalost je!

Sestra ima v vrtecu hčerko staro 3 leta, v petek pride domov in ko jo mamica preoblači jo bolijo rokice, pa seveda jo sleče in pogleda.
Punčka je imela od pazduhe do komolca na spodnji strani obeh rok polno modric.  Sestra jo pomiri in začne spraševati kaj se je zgodilo, pa reče da je bila poredna in da so jo morali v vrtecu kaznovati, slekli so jo do golega postavili na sredino igralnice in če ni bila pri miru jo vzgojiteljica ščipne po roki, obe rokici pa mora držati dvignjeni in za glavo.

Danes so šli do ravnateljice, ki vse skupaj zanika in jih je samo na hitro odpravila.

Ne vem kaj naj ji svetujem, predaleč od mene je doma da bi jo lahko jaz čuvala, v drugo skupino je nočejo premestiti....

Prosim karkoli, kam se obrniti, KAKO ZAŠČITITI OTROKA, to je trenutno najvažnejše.
Zaenkrat bo doma, ker še ima sestra nekaj starega dopusta, kaj pa potem?

user posted image



Kaj storiti? NAJPREJ bi morala stopiti do vzgojiteljice in jo vprašati. Pol iti do ravnateljice in šele nato spraševati po forumu.

(odgovor članu NTS)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:03:31   
nynna
Ja ampak modrice so pa resnične...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:05:05   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: benika

tao,da... ne vem, sliši se grozljivo. Ker malo čudno, da bi se trileten otrok, tako do potankosti vse izmislil.


Triletnik in bujna domišljija hodita z roko v roki.



No, v vsakem primeru je imela ta mala od ramena do komolca polno modric. In ne morejo kar tako odpravit mamice z pojasnilom, da se ni zgodilo nič, pa četudi bi jo poščipal kak otrok. Vsaj neko zanimanje morajo pokazat v vrtcu, če je že taka iz vrtca prišla domov oz se je to zgodilo v vrtcu, Al se je otrok sam tako poščipal, da je ves plav??

Če bi se to zgodilo v našem vrtcu, bi vzgojiteljica sigurno pokazala zanimanje za zadevo in nas ne bi odpravla kar tako. Če ne drugega bi še ona skušala govorit z otrokom, pa vprašat, če ga je kak drugi otrok ščipal, da se razčisti zadevo,... Kolkor je pa tle avtorica posta napisala, so jo le na hitro odpravli, kot, da ne bi blo nič posebnega.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:05:08   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: nynna

Ja ampak modrice so pa resnične...


Moj otrok občasno tudi prinese modrico iz vrtca pa zato ne obtožim takoj vzojiteljice, da ga pretepa.

To bo spet ena izmed prenapihnjenih zgodb, ki so prišle v javnost brez, da bi avtor prej pomislil, kakšno škodo s takim pisanjem lahko naredi.



(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:05:39   
frutka_

IZVIRNO SPOROČILO: nynna

Ja ampak modrice so pa resnične...

modrice bi lahko otrok dobil tudi doma...

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:06:04   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR


IZVIRNO SPOROČILO: NTS

ampak na žalost je!

Sestra ima v vrtecu hčerko staro 3 leta, v petek pride domov in ko jo mamica preoblači jo bolijo rokice, pa seveda jo sleče in pogleda.
Punčka je imela od pazduhe do komolca na spodnji strani obeh rok polno modric.  Sestra jo pomiri in začne spraševati kaj se je zgodilo, pa reče da je bila poredna in da so jo morali v vrtecu kaznovati, slekli so jo do golega postavili na sredino igralnice in če ni bila pri miru jo vzgojiteljica ščipne po roki, obe rokici pa mora držati dvignjeni in za glavo.

Danes so šli do ravnateljice, ki vse skupaj zanika in jih je samo na hitro odpravila.

Ne vem kaj naj ji svetujem, predaleč od mene je doma da bi jo lahko jaz čuvala, v drugo skupino je nočejo premestiti....

Prosim karkoli, kam se obrniti, KAKO ZAŠČITITI OTROKA, to je trenutno najvažnejše.
Zaenkrat bo doma, ker še ima sestra nekaj starega dopusta, kaj pa potem?

user posted image



Kaj storiti? NAJPREJ bi morala stopiti do vzgojiteljice in jo vprašati. Pol iti do ravnateljice in šele nato spraševati po forumu.


to pa vsekakor,. se strinjam. Najprej se govori z vzgojiteljico pri kateri je otroka prevzela.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:08:15   
benika
Kolkor je pa tle avtorica posta napisala, so jo le na hitro odpravli, kot, da ne bi blo nič posebnega.


Avtorica posta ni mama, ki se ji je to zgodilo. In v navalu panike, besa ali česarkoli že prizadeta oseba marsidaj izpusti kakšen pomemben podatek in potem pride ven vse, samo resnica ne.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:08:32   
tresk
. [/quote]

Triletnik in bujna domišljija hodita z roko v roki.

[/quote]

pa četudi, modrice niso od domišlije
- zdravnik
- policija
ravnateljica... če jo že policaji ne bodo zahaklal prej

imaš tudi zdravljene alkoholičarke za vzgojiteljice, ki ti trdijo da so strokovne, za bruhat

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:09:01   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Kolkor je pa tle avtorica posta napisala, so jo le na hitro odpravli, kot, da ne bi blo nič posebnega.


Avtorica posta ni mama, ki se ji je to zgodilo. In v navalu panike, besa ali česarkoli že prizadeta oseba marsidaj izpusti kakšen pomemben podatek in potem pride ven vse, samo resnica ne.


tudi to je čisto možno.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:11:44   
benika
pa četudi, modrice niso od domišlije
- zdravnik
- policija
ravnateljica... če jo že policaji ne bodo zahaklal prej

imaš tudi zdravljene alkoholičarke za vzgojiteljice, ki ti trdijo da so strokovne, za bruhat


Ah seveda, kaj pa če bi jo kar takoj peljali na zdravljenje na psihiatrijo, kaj češ policijo vpletatuser posted image

(odgovor članu tresk)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:15:19   
blaža
benika, jaz pa vseeno mislim, da ni za 100% pravit, tako prepričano, da se ni nič zgodilo. Po vsej verjetnosti se bo stvar razčistla in čisto možno je tako kot ti praviš.

Obstaja pa vseeno možnost, da se je kaj res zgodilo. Ne bi blo prvič. če se spomnemo v It,...

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:19:54   
nynna
Kaj bi pa ti naredila če bi tvoj otrok prišel domov ne samo z eno modrico. Pomoje če bi v vrtcu imeli čisto vest bi se drugače odzvali. Vzgojiteljica nosi odgovornost za te otroke in ona mora znat razložit od kje modrice če ne pa ne opravlja svoje dela. Pa ne govorimo o samo eni modrici, ker najbžr tudi ta mamica ne bi delala panike za samo eno modrico. otroka oddaš zjutraj v vrtec z mislijo da bo zanjga dobro poskrbljeno, če se to ne zgodi imaš vso pravico zvedeti zakaj se to ni zgodilo in v vrtcu ti morajo to obrazložiti, zato so tam in zato so plačani.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:20:51   
TuBoLina_86
mogoče pa jih je dobila med igro, ali pa od vrstnikov.... lahko pa jo je tudi vzgojiteljica malce bolj grobo prijela za roko, ker ni poslušala.....

tudi naš mali jih je poln, le po nogah user posted image user posted image user posted image pa zato ne krivim vzgojiteljic, ampak njegovo nerodnost, saj se na ravni podlagi zaplete v svoje noge, in pade user posted image

treba se je vsesti, in se pogovoriti kot odrasle osebe, lepo, v mirnem tonu..... najprej ravnateljico, nato z vzgojiteljicama.... naj pa bo prisotna tudi deklica, saj ko bo vzgojiteljica rekla kako je bilo, se bo na deklici videlo, če laže ali ne....

da pa so jo slekli, pa ne verjamem, saj se v vrtcu non stop nekaj dogaja, vedno gre nekdo mimo sobe, in bi videl, kaj se dogaja....  bi tehtno premislila, preden bi nekoga obtožila dejanja....

mogoče pa so se otroci med sabo ščipali, pa niso hoteli priznati..... pa so si pač izmislili zgodbico....

če ima mamica te deklice mogoče telefonsko št od katere druge mamice, jo naj lepo pokliče, in ji naj še drugi otroci rečejo kako je bilo, in če lažejo, vsi itak ne bodo isto govorili....


_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:21:43   
Precious
Se ne bom delala sodnice tako kot ostale.Takoj zjutraj bi poklicala vzgojiteljico in se najavila. če s pogovorom  ne bi bila zadovoljna bi šla do ravnateljice.če od ravnateljice ne bi bilo nič,bi se obrnila na višjo institucijo ( ampak samo v primeru če bi bila 100% prepričana da modrice niso kar tako)
kar se tiče tega kar je otrok rekel: otroci imajo bujno domišljijo. Moj fantek je enkrat izjavil,da ga v vrtcu s pasom tepejo ipd
lahko je res,kar je rekel otrok,čeprav malo dvomim,ker vzgojiteljica ni 1,ampak jih je več in vedno nekdo nekaj vidi .
Moj je tudi doma prišel z veliko modrico ,je rekel sin da ga je kar tako ščipnila vzgojiteljica. Sem šla do nje in jo lepo vprašala: kaj je bilo. je pa moj preveč badasal na robu ceste in ga je primila za roko, isti moment pa je moj začel padati na cesto,zato tudi modrica,ker ga je fajn primila da ne pade pod avto

< Sporočilo je popravil Precious -- 17.1.2011 21:23:29 >

(odgovor članu NTS)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:22:54   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: nynna

Kaj bi pa ti naredila če bi tvoj otrok prišel domov ne samo z eno modrico. Pomoje če bi v vrtcu imeli čisto vest bi se drugače odzvali. Vzgojiteljica nosi odgovornost za te otroke in ona mora znat razložit od kje modrice če ne pa ne opravlja svoje dela. Pa ne govorimo o samo eni modrici, ker najbžr tudi ta mamica ne bi delala panike za samo eno modrico. otroka oddaš zjutraj v vrtec z mislijo da bo zanjga dobro poskrbljeno, če se to ne zgodi imaš vso pravico zvedeti zakaj se to ni zgodilo in v vrtcu ti morajo to obrazložiti, zato so tam in zato so plačani.


Po napisanem v uvodnem pismu je razvidno le to, da so šli zjutraj do ravnateljice. NIKJER ne piše, da so se pogovorili z vzgojiteljico. In čisto možno je, da obstaja logična razlaga, le pravega človeka je potrebno povprašat. In čisto logično je, da punčke na vrat na nos ne bo nihče prestavil v drugo skupino, dokler se ne ugotovi, kaj se je zgodilo.

treba se je vsesti, in se pogovoriti kot odrasle osebe, lepo, v mirnem tonu..... najprej ravnateljico, nato z vzgojiteljicama...


Ne, najprej je potrebno povprašat vzgojiteljico, kajti ona je tista, ki ima stik z otrokom. Če pogovor z njo ne reši ničesar, se obrneš na ravnateljico. A na šihtu se tud obrnete najprej na generalnega direktoraja, šele na to na neposrednega vodjo?


< Sporočilo je popravil benika -- 17.1.2011 21:26:41 >

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Saj to ne more biti res, ...
17.1.2011 21:24:35   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Precious

Se ne bom delala sodnice tako kot ostale.Takoj zjutraj bi poklicala vzgojiteljico in se najavila. če s pogovorom  ne bi bila zadovoljna bi šla do ravnateljice.če od ravnateljice ne bi bilo nič,bi se obrnila na višjo institucijo ( ampak samo v primeru če bi bila 100% prepričana da modrice niso kar tako)
kar se tiče tega kar je otrok rekel: otroci imajo bujno domišljijo. Moj fantek je enkrat izjavil,da ga v vrtcu s pasom tepejo ipd
lahko je res,kar je rekel otrok,čeprav malo dvomim,ker vzgojiteljica ni 1,ampak jih je več in vedno nekdo nekaj vidi .
Moj je tudi doma prišel z veliko modrico ,je rekel sin da ga je kar tako ščipnila vzgojiteljica. Sem šla do nje in jo lepo vprašala: kaj je bilo. je pa moj preveč badasal na robu ceste in ga je primila za roko, isti moment pa je moj začel padati na cesto,zato tudi modrica,ker ga je fajn primila da ne pade pod avto


od kod mu pa ta ideja, da se s pasom sploh lahko tepe?

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Saj to ne more biti res, ...
18.1.2011 8:10:02   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: nynna

Ja ampak modrice so pa resnične...


Si jih videla?

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Saj to ne more biti res, ...
18.1.2011 9:04:57   
pety78
[/quote]

pa četudi, modrice niso od domišlije
- zdravnik
- policija
ravnateljica... če jo že policaji ne bodo zahaklal prej

imaš tudi zdravljene alkoholičarke za vzgojiteljice, ki ti trdijo da so strokovne, za bruhat

[/quote]

Točno tako, saj sama poznam eno...user posted image Prvi dan v vrtu sem videla, kako je jokajočega otroka, ker se ni usedel ob steno, prijela za roko in ga dobesedno zabila z glavo v steno, ko ga je potegnila tja (hvala bogu, da so bile deske okoli in okoli). Brez kančka občutka.
Tudi mojega sina je udarila. To je bilo prvič, da je sploh rekel, da ga je kdo udaril in tudi zadnjič. Sem šla do nje, je zanikala, sin je bil zraven in mu je govorila, da ga ni udarla. Potem je pa mali rekel, ja kaj si pa potem to naredila in pokazal, kako ga je z roko po glavi...Mi je bilo vse kristalno jasno!!!

In ja, ni vsaka primerna za vzgojiteljico. Tako kot vsaka ne zna dober kuhat, ...
In ja, veliko stvari se dogaja v vrtcih, ampak zavoljo dobrih odnosov in zaradi strahu pred izgubo službe, so nekatere raje TIHO!

V tem primeru bi šla ponovno v vrtec, tudi do vzgojiteljice in takoj še do ostalih staršev, da vidim, če imajo tudi drugi kakšne neprijetne izkušnje. Potem pa tako vidiš, če tudi drugi začnejo jamrati.





_____________________________



(odgovor članu tresk)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Saj to ne more biti res, ...
18.1.2011 9:51:53   
ribica.
jaz bi najprej šla do vzgojiteljic, ne do ravnateljice. Vsaka vzgojiteljica ima rada da se stvari razčistijo, šele potem se gre do ravnateljice, če je potreba. In ponavadi je tako, da če vidijo, da gnjaviš, oz. če nisi tiho, in poveš s čim nisi zadovoljna, potem se že morajo zadeve izboljšat. Saj vzgojiteljica bo tudi v paniki, da je ne bi odžagali, se bo že bolj potrudila, da ne pride več do podobnih zadev.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?