|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako zmanjšati število obrokov?
5.4.2006 13:56:09   
TVN
Stari bomo 7 mesecev, gosto hrano uvajamo od dopolnjenega šestega meseca, sadje smo večinoma dali skozi, sedaj smo na zelenjavi. Je pa težava v tem, da se mi zdi, da ima preveč obrokov. Takole izgleda hranjenje pri nas:

ponoči pije čaj, zjutraj postane lačna (enkrat v času od 5.40 - 7.00), takrat popije 100 ml mleka in zaspi nazaj do 8.00, 8.30, včasih tudi do 09.00

med 09.00 - 10.00 mleko, 130 - 200 ml
12.00 - 13.00 gosta hrana, cca. 100 ml sadja ali zelenjave
15.00 - 16.00 mleko, 130 - 180 ml
18.00 - 19.00 gosta hrana (polenta, mlečni riž, kakšno sadje), cca. 100 ml
21.00 - 22.00 mleko, 100 - 200 ml rižolina

Čez dan v povprečju poje okoli 700 ml (šteto brez čaja). 

Sem že poskušala zmanjšati obroke, tako da sem prvo gosto hrano prestavila na okoli 14. ure z namenom izpustiti tisto mleko med 15 - 16.00 uro, pa ni šlo. Je začela neusmiljeno jokati.

Kako se lotiti zadeve? Naj povem, da je že ves čas navajena na manjše obroke, pa večkrat. Pediatrinja je sicer rekla, da je to o.k., vendar se meni zdi vseeno preveč obrokov....

Hvala za nasvete!



_____________________________

*** Imejte se lepo! ***
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
5.4.2006 14:44:34   
bobek05
Ne znam ti svetovati drugega kot to, da se ne trudi. Ravnaj se po svoji punčki. Anej ima pri skoraj 10 m podoben način prehranjevanja, pa se zaradi tega ne obremenjujem, pazim le, da mu ne dajem hrane in pijače ponoči (ker se potem lahko navadi in bo vedno hotel ob določeni uri jesti/piti), se pa seveda zgodi, da včasih ne gre drugače kot da mu dam še kakšen obrok ponoči zlasti zanje čase, ko se mi včasih ponoči zbudi okrog 3h ali 4h (prej je prespal noč in to ni bilo potrebno)....

Ne vem če obstaja recept, kako zmanjšati št. obrokov. Meni se zdi, da pač mojemu otroku paše jesti večkrat pa manj. Takšen pač je in se mi sploh ne zdi čudno, če imamo po 5-6 obrokov na dan. Saj odrasli bi jih naj tudi imeli, kajne? Le kdo še danes zagovarja samo 3 obroke na dan? user posted image

Glej, mi jemo približno takole:
1) - običajno se zbudi okrog 5h ali 5.30 (občasno tudi ob 3h ali 4h), poje cca 160-170 ml adapt. mleka in spi dalje do 7h ali 8h
2) - okrog 8h poje cca 120 ml adapt. mleka (več noče)
3) - ob 11h je sadje (kašice mešam s svežim sadjem ali mu dam samo sveže sadje), cca 1 celo kašico ali pol kašice in 1 banano/jabolko...
4) - 14h kosilo (ali jemo zunaj ali pa kuhamo doma - je meso, krompir ali riž ali enoločnico.. običajno pa vedno juho, ker jih ima zelo rad); koliko poje ne ve - 1 krožnik npr.
5) - ob 16.30 ima malico (mlečna kašica ali jogurt s sadjem/fruchtzwerge)
6) - ob 19.30 okrog 230-240 ml adapt. mleka

Včasih izbustimo kakšen obrok, če dop. ali pop. dlje časa spi, ampak nikoli nima manj kot 5 obrokov na dan.

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
5.4.2006 14:45:34   
bobek05
no, vi še pač jeste med 21h in 22h, Anej pa običajno že spi do 20h...

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
5.4.2006 14:49:27   
TVN
Hvala, saj tudi sama vem, da je mnogo bolj zdravo jesti po malem v več obrokih, vendar če prebiram literaturo, povsod piše pri 7 mesecih - 3 obroki!! user posted image  Še v tisti knjigi, ki sem jo dobila pri svoji P!!!?!

Torej, bova kar tako nadaljevali, ni druge, a ne?



_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
5.4.2006 19:16:58   
bobek05
veš, tudi sama preberem veliko literature, vendar se ravnam po svojem otroku in po svoji lastni presoji... mene je razkurilo najbolj, ko sem brala kdaj uvajat katero hrano in mnenja so tako različna, da bi se človeku še zmešalo, če bi poskušal vse uskladit, zato se nisem več ozirala na to - Anej zdaj je vse kar pač mi jemo (razen npr. pomaranč, jagod, limon - ker vem, da so alergeni; pa tudi navadno alpsko mleko je dobil le nekaj žličk tu in tam, drugače pa res ne kompliciram več)...

sploh se ne sekiraj, če punčka večkrat je - tudi odrasli ne jemo vsi enako... prilagajaj se predvsem njej

lp

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
5.4.2006 21:16:34   
tina104
Haloooo!? Kje to piše, da bi naj otrok imel 3 obroke dnevno? Še mi odrasli, vsaj jaz imamo pet obrokov dnevno.
Po mojem tvoja nima nič preveč obrokov.

_____________________________

20. 8. 2005 se je rodil naš Aljaž

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
6.4.2006 10:51:54   
TVN
Ja, saj se tudi jaz strinjam s tem, da je pravilno imeti več manjših obrokov!!

Kje to piše? V publikaciji (ne vem naslova, lahko pa pogledam, če te zanima), ki sem jo prejela pri svoji P!

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu tina104)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
6.4.2006 19:16:56   
vevi2
Tudi jaz sem mnenja, da naj otrok je, če je lačen. Moj se nikoli ni dojil na tri ure, ampak na cca 2,5 ure. Ob uvajanju goste hrane sem mu obroke dajala na 3 ure, pa sem hitro ugotovila, da mu tudi gosta paše nekako na 2,5 ure.

Aja, tudi jaz jem večkrat po malo.

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
8.4.2006 22:48:34   
smrka
Nevem zakaj bi zmanjsevala stevilo obrokov ni mi jasno?? Otrok naj bi jedel 5 krat na dan.

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
9.4.2006 21:16:25   
Grascakinja
Tvoj otrok je popolnoma normalno. Bolje večkrat in po malo  kot manjkrat in veliko. Se mu ne raztegne želodček, lahko dobiva bolj pestro hrano in s tem vse potrebne hranilne snovi.

Naša ima skoraj identičen režim prehranjevanja kot Anej od Bobek05, le da popije manj mleka. Torej brez sekiranja lepo papcajta naprej.

Ideja, da naj bi otrok pri 7m imel 3 obroke na dan??? Si prepričana, da ni šlo za 3 goste obroke na dan? Saj ja vedno vsi loputajo, naj jemo 5 obrokov dnevno.... ni nobene logike. 

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
25.4.2006 21:19:05   
dskubin
Mi bi bli pa zlo srečni s takim številom obrokov, pojma nimate, kako bi se mamica lahko spočila ;)


Mi namreč še pri 6 mesecih jemo na 2 uri in to pomeni skoraj vsak dan 9 obrokov (razen ob redkih priložnostih, ko kakšnega prespimo). Pa se čisto normalno redimo, tko da mamica samo čaka, kdaj bo mali pač blagovolil izbrati drugačen urnik ;)

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
26.4.2006 10:18:17   
kati*
IZVIRNO SPOROČILO: Nika35

vendar če prebiram literaturo, povsod piše pri 7 mesecih - 3 obroki!! user posted image Še v tisti knjigi, ki sem jo dobila pri svoji P!!!?!



user posted image

po mojem naš ne bo nikoli tako jedel. Odkar spi 12ur ponoči (ponoči še jeva 1-2x) se hraniva čez dan 5x. Torej skupno 6-7 obrokov dnevno. Pa se mi to ne zdi problem. Tudi potem, ko bo le na gosti hrani, ne bomo zdržali le s 3 obroki dnevno. Vsaj kakšna sadna malica vmes mora biti.

_____________________________

lp, K

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
26.4.2006 10:28:33   
Pobalami
Jaz sem od patronažne dobila literaturo, kjer piše, da uvajaš 3 glavne obroke + 2 malici po 10mesecu. Prej naj bi imel otrok približno 6 enakovrednih obrokov.

Mi imamo podoben urnik kot ti (7m), ponoči mleko 150ml, zjutraj mleko (50ml), ob 10h zel kašico, ob 13h mleko, ob 15h sadje, ob 18h ml. kašica in pred spanjem mleko.

Imate čisto dober urnik in ne se preveč zanašat na literaturo.

(odgovor članu kati*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
26.4.2006 11:38:52   
TVN
Pri nas se je sedaj malce bolj ustalil ritem prehranjevanja. Ponoči smo uspeli ukiniti en obrok, tako da sedaj je samo enkrat čez noč, ostalo pije čaj. Torej, 100 ml mleka spije med 3. in 4. uro zjutraj, potem med 9. in 10. uro cca. 200 ml mleka, okoli 12. ure cca. 200 ml zelenjave, okoli 15h spet mleko (100 - 200 ml), med 18. - 19. uro sadje in zvečer okoli 21.00 rižolino.

_____________________________

*** Imejte se lepo! ***

(odgovor članu Pobalami)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
14.5.2006 0:13:07   
babka
no še en jedec kakor moj. Točno toliko obrokov imava, ob podobnem času.
Stra bo šest mesecev. Delno ga ob vsakem obroku najprej podojim (mislim da mleka ni ravno veliko, le za žejo), potem dodam Aptamil. Tega popije povprečno cca 120 (ob gostem obroku malo manj). Zdaj tri tedne uvajam dopoldansko sadno kašico in kosilo-riževo kašico. Do sedaj sva prišla le na nekaj žlic. Gre zelo počasi. Ker sem imela tako kot ti občutek da ves čas le jeva, sem hotela odpravit en obrok, a bilo je toliko joka, da ni bilo vredno. ZDaj je zadovljen on , z njim  jaz...pa tudi tehtnica. Dojenčkov potreb se ne da pretentat.
         Skušam pa se držati vsaj nekega urnika, jesti pribložno v istih časovnih intervalih, tako ni nikoli preveč razdražen in bolje sprejema tugi gosto hrano.Svetujem ti da pač poslušaš dojenčka.  KAdar si zunaj si poenostavi s pripravljeno hrano. Sploh ko pridejo navrsto skutke in jugurti, pa bananca, ki jo kar postrgaš iz olupka, takrat naenkrat ne boš več štela obrokov. Poznam tudi dojenčke ki so sposobni jesti na štiri ure večje količine, ko takega srečas si nekaj časa zbegan, toda tvoj način je vsekakor bolj normalen. Vidim pa da tudi moj. Imam že enga mulca, pa se vse na novo učim.

uživaj in ne štej.

b


(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako zmanjšati število obrokov?
14.5.2006 7:29:55   
Marogica
Tudi jaz prvič slišim, da bi naj otrok jedel 3 obroke. Kot je že ena napisala, so trije "glavni" obroki" in 2 malici. Pri nas je izgledalo približno tako, da smo imeli 2 mlečna obroka, 1 sadni in 1 zelenjavni obrok, včasih pa še malica popoldan-torej nekje 4 obroke, včasih 5:
ca.7-8 uro: mlečni obrok (ca 150ml-200ml)
okrog 11.00: sadni obrok (pnpr. 1 banana, pol jabolka-ali drugo sadnje)
okrog: 14-14.30: kosilo-zelenjavni obrok (okrog 150 ml)
okrog 16-16.30 ure: malica(keks...)
okrog 19.-19.30 mlečna kašica (ca 150-200 ml)

Ponoči pa ni smo ne jedli ne pili.

Če se m prav razumela, daješ samo mleko in jaz mislim, da je  to premalo kalorično, da bi se otrok nasitil, za 3-4 ure. PRi teh mesecih že. Pa mogoče malo  zvišaj količino, meni se zdi 100 ml premalo za 7-mesečnika, ki je že zelo aktiven in potrebuje pač več.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?