|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:42:27   
Aniiita
Živjo,

malo sem brala in vidim, da jih ogromno jamlje epiduralno in govorijo, kako je bilo preden so jo dobile naravnost grozno. Sama bom sicer prvorodka in sem morda še preveč pogumna, vendar bi rada, da je porod čimbolj naraven in razmišljam tako, da če so ga pač ženske včasih zmogle, zakaj ga mi sedaj ne bi? Pa v Afriki rodijo po 10 otrok brez kakršnikoli medikamentov.

Rodi torej katera sploh še tako in ali je res porod res tako "grozen", da ni za preživet kao? Meni to ne nekako ne gre skupaj..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:47:00   
rija
...in kdo si še sveti laterno....?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:47:19   
Anonimen
jaz sem 2x rodila brez vsega. edino pri prvem sem imela masko, pa sem jo zabrisala stran, ker se mi je masila. rodila pa sem z vakumom.
ni lih veselica. seveda boli, samo je za vzdrzat.
zdaj grem tretjic. in imam vse moznosti in pogoje, da vzamem epiduralno, pa je ne bom.
sla bom popolnoma naravno, saj se mi zdi, da ce si nafilan s taletami, poroda ne obcutis tako kot naj bi izgledal.
aniita pogum, pojdi naravno, ce si zelis. v porodni samo odklonis sredstva proti bolecinam. ce pa je prehudo, pa ti se vedno lahko v zilo vbrizgajo kaj proti bolecinam.

(odgovor članu Aniiita)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:48:30   
ksenija12
jaz bi takole rekla: razlika med 'naravnim' porodom in recimo porodom z epiduralno je tako kot če greš na puljenje zoba, pa si ga enkrat izpuliš brez narkoze, drugič pa z narkozo...oboje se da preživeti:). Jaz sem vztrajala prvič, da hočem roditi čisto po naravni poti (nobene pomoči nisem hotla)...in sem seveda rodila..ko sem dala 'ognjeni' krst čez in sem šla drugič rodit sem si pa zadevo olajšala z epiduralno..in ja, trejič bi si jo spet:)

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:49:24   
rija
miska, o kakšnih tabletah ti to? v navezi z epiduralnouser posted image

jaz pa ne vem kaj vam je za vraga?

kaj se tu petelinite? vsaka naj rodi kot ji paše.

in dajte si na živo zobe popipat....boste pred znanci izpadle večje junakinje....user posted image



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:51:04   
Hope2
Jaz sem rodila brez katerih koli medikamentov, brez maske, brez inekcije, samo požirki vode in stisk moža za roko. To da sem ga stiskala mi je najbolj pomagalo, vendar še zdaj ne veva koga je bolj bolelouser posted image .
Imam alergijo na opiate in niso našli nič primernega za lajšanje bolečin, potem ko so pa že našli, pa sem bila že skor pri koncu in mi niso hoteli dati, ker bi zavrli oz upočasnili popadke in s tem podaljšali porod. Imela pa sem srečo, da sem se hitro odpirala, da je šlo vse gladko in porod je bil hiter.

Za junakinjo se nimam, ker če bom še kdaj rodila, bom vseeno zahtevala kaj protibolečinskega, kljub temu da imam prvi porod v lepem spominu in ni bilo hudo.


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 21.7.2009 9:52:34 >

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:56:39   
Anonimen
rija, nimam popolnoma nic proti tistim, ki so rodile z epiduralno ali drugimi vrstami lajsanja bolecin. sem samo povedala svoje mnenje, da jaz ne bom vzela nicesar, ker si zelim rodit naravno.
in tudi nimam se za junakinjo.
pac naj se vsaka odloci kakor se hoce.
se 1x: nikakor pa nimam popolnoma nic proti zenskam, ki se odlocijo drugace. saj je porod totalno individualna stvar in se mora vsaka popolnoma sama odlocit kako in kaj.

(odgovor članu Hope2)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:57:42   
tintin
ja, jaz sem kljlub možnosti ultive in epiduralne rodila brez vsega.
So mi ponujali, ker me je res kar zašravfalo (umetno sprožen porod 6 dni čez rok), ampak sem rekla, da bom še malo počakala. No, saj mi ni bilo treba dolgo, ker je od prvega popadka do konca poroda trajalo 1 uro in pol.
Se pa da komot zdržat. Sploh s pravilnim dihanjem in sproščanjem med popadki.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:59:01   
suzy85
sama nisem imela za porod nič vnaprej planirano za kakšna sredstva proti bolečinam. sem si rekla, da bom poskusla brez vsega. no, kakšno uro pred koncem, me je babica vprašala, če bi želela kaj in sem takoj sprejela. so mi v žilo nekaj vbrizgali, pa mislim, da ni nič kaj pomagalo. bi pa se dalo zdržat tudi brez.

_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:59:07   
tintin
tudi jaz se nimam za junakinjo, čeprav pa mi ni jasno zakaj že prvič epiduralno ali ultivo? Saj niti ne veš kakšna je bolečina?

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 9:59:11   
Mija79
Tudi jaz sem obakrat rodila povsem naravno,sicer sem se v drugo dogovorila za epiduralno, ampak sem jo kasneje med samim porodom zavrnila,ceprav je bilo obakrat precej hudo user posted image user posted image sem se danes med zivimi in zdravimiuser posted image user posted image user posted image ,tako da, tudi ce se  kdaj rodim se bom odlocila po naravni poti,nimam pa tudi nic proti lajsanjem bolecine med porodo,....

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:00:00   
rija
miska, tebe sem samo vprašala, o kakšnih tabletah govoriš v zvezi z epiduralno in da nisi prav pri sebi zaradi njih?

ker meni so očitno pozabili dati del epiduralne....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:00:31   
lillchy123
jaz sem tudi rodila naravno, a spomočjo maske. user posted image  in je blo enkratno in komaj čakam, da bom spet user posted image  in da grem rodit! user posted image  

je pa res, da sem se hitro odpirala in da je bil user posted image  majhen.

je pa tudi po moje tako, da tle ful naredi psiha. če greš ti rodit brez strahu itd, je po moje čist drugače, kot če te je ful strah.

poznam pa tudi kar nekaj mamic, ki so rodile z epiduralno.

odločitev je pač stvar posameznika, jaz ti želim, da se čim manj ukvarjaš s samim porodom, misli na dojenčka. Pa lep in hitr porod!

ps: za odpiranje MV pomaga pitje čaja iz malinovih listov

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
21.7.2009 10:01:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:01:41   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: tintin

tudi jaz se nimam za junakinjo, čeprav pa mi ni jasno zakaj že prvič epiduralno ali ultivo? Saj niti ne veš kakšna je bolečina?


ker nekateri ne bomo imeli priložnosti za popravnega....user posted image user posted image user posted image

in ker so mi samo enkrat na živo pipali sedmico....user posted image  pa nikoli več....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:02:11   
Anonimen
rija ne vem sploh kaj vsebuje epiduralna. sam po mojem kak analgetih ze.
vem, da ti v hrbtnenico ne nabasejo tablet....user posted image user posted image user posted image
kaj ti pa si imela epiduralno in ti ni pomagala?

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:02:32   
misa4
Jaz sem obakrat rodila brez, drugič sem sicer želele ultivo, samo ni bilo časauser posted image je mali kar ven padeluser posted image

(odgovor članu Mija79)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:02:51   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Jaz sem bila junakinja user posted image user posted image pred 100 leti.user posted image


ti si izven konkurence....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:04:16   
Anonimen
vem samo to, da ti v hrbtenicni kanal nekaj vbrizgajo.
mi je pa pri drugem porodu sestra ponudila analgetik v zilo. in sem jo vprasala, da ce bo pomagalo, naj me nafilajo. pa mi je lepo vzpodbudno odgovorila, da pomagalo sicer ne bo, pocutila pa se bom malce zadrogirano, pa malo manj se bom na koncu vsega spomila....in sem jasno zavrnila.
to nima veze z epiduralno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:04:22   
mišk
Men se pa zdi, da je glih obratno, da vsi neki sanjajo o porodu brez kakršnihkoli protibolečinskih sredstev!user posted image  In seveda, kakor tudi sama praviš, povdarjajo, da če so ženske tisočletja pred njimi lahko, bodo zmogle tudi one. Normalno, da boš zmogla! Od bolečin ni po moje še nobena umrla... Sam zakaj bi te bolel, če ni nujno! Noben ti ne bo dal medalje za prenešene bolečine.

Jst sem prvič rodila z EA, sem bila super zadovoljna.
Tudi v drugo sem hotela roditi z Ea, pa je šlo tko na hitr, da je blo prepozn za karkoli. Tak da sem rodila "po starem", brez česarkoli. In seveda sem tudi tokrat preživela, čeprav mi je blo na trenutke naravnost grozno!
Kakor kateri paše, a jst še zmeri trdim, da zakaj bi človk trpel, če ni nujno. Je pa porod z EA res fajn, ker si lahko pri porodu čist prisebna in slediš dogajanju, ne pa da se zvijaš od bolečin...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:04:46   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Jaz sem rodila brez katerih koli medikamentov, brez maske, brez inekcije, samo požirki vode in stisk moža za roko. To da sem ga stiskala mi je najbolj pomagalo, vendar še zdaj ne veva koga je bolj bolelouser posted image .
tudi jaz sem takole rojevala.....pa imam nizek prag bolečine,pa bom šla sigurno še vsaj 2x roditi....maska je mene dušila zato sem brez vsega in ni bilo hudo......samo predihaj popadke ne bo ok

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:05:36   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

rija ne vem sploh kaj vsebuje epiduralna. sam po mojem kak analgetih ze.
vem, da ti v hrbtnenico ne nabasejo tablet....user posted image user posted image user posted image
kaj ti pa si imela epiduralno in ti ni pomagala?



torej ne veš za kaj se gre, pa kvasiš tu nekaj o zadetosti in temu, da poroda ne čutiš kot bi moraluser posted image user posted image user posted image ....vidiš, tega ne maram....takih nebuloz....to je isto, kot če bi jaz šla govorit, kak je fajn plaža v Cancunu, pa še nikoli nisem bila tam....

razumeš kaj želim povedati?

ja, imela sem epiduralno....žal sem jo zaradi lastne "korajž" dobila prepozno, tako, da mi je nekak znano tisto before in after....



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:06:18   
muki1
2 krat naravno. Z nekimi protibolečinskimi inekcijami, za katere sem moledovala user posted image .

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:09:45   
ugi
Jaz sem tudi. Pa rajš grem rodit, kot pa zobe pulit. user posted image Se pa zaradi tega nimam za nobeno junakinjo. Bolj se mi zdi junaško, da sem preživela prometno nesrečo, ker sem pravilno reagirala v danem momentu user posted image (ampak to je druga zgodba).

Aniiita: Kakorkoli se boš odločila, ti želim lep porod in zdravega otročička. Srečno!

_____________________________

Če imajo otroci doma zapik, ne bodo bežali drugam.
______________
Luka, 30. 3. 2005
Lara, 1. 1. 2010

(odgovor članu tintin)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Katera sploh še rodi-"po starem"?
21.7.2009 10:11:10   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

Živjo,

malo sem brala in vidim, da jih ogromno jamlje epiduralno in govorijo, kako je bilo preden so jo dobile naravnost grozno. Sama bom sicer prvorodka in sem morda še preveč pogumna, vendar bi rada, da je porod čimbolj naraven in razmišljam tako, da če so ga pač ženske včasih zmogle, zakaj ga mi sedaj ne bi? Pa v Afriki rodijo po 10 otrok brez kakršnikoli medikamentov.

Rodi torej katera sploh še tako in ali je res porod res tako "grozen", da ni za preživet kao? Meni to ne nekako ne gre skupaj..



Se slišimo spet oktobra, a je prav?user posted image
Pa v Afriki tudi ne gredo v porodnišnico roditi. Ti greš?

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




uporaba lubrikanta
carmencita

Ali uporabljate lubrikante po porodu pred spolnim odnosom?

DA (29%)

NE (71%)


Število vseh glasov: 52

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!