|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:09:50   
biga
Noseča sem 7 tednov, trenutno v fazi velikih slabosti in utrujenosti, ampak ker imam dveletnika, se ta seveda želi crkljati. Dostikrat se me oklene, naj ga dvignem ali pa zvečer, pred spanjem, imava navado, da ga za kako minuto ponosim v naročju, nato ga dam v posteljico. Kako je dejansko z dvigovanjem v nosečnosti? Nekje bereš, da ne smeš več kot 5 kg, drugje spet drugače. A je to dovoljeno v začetku nosečnosti, potem ne več? Verjetno je tudi odvisno od tega, če ima nosečnica kake zdravstvene težave, kajne?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:15:04   
ZmajTolovaj
Jah, načeloma ni fajn dvigovat. Samo po moje če nimaš kakih večjih težav, ti vsake toliko ne bi smelo veliko škodit, poleg tega se temu tako ne moreš vedno izognit - mogoče pa poskusiš dopovedat dveletniku, da pač ne moreš, in ga raje objameš pa tako pocrkljaš. Naša je tudi dvigala roke pa hotela k meni, pa sem ji dala lupčka in rekla, da je ne morem dvignit, ker imam dojenčka v trebuhu, in je hitro nehala. Se pride pocrkljat, ampak ve, da mora pazit na trebuh. Dvigam jo ravno toliko, kot moram - previjanje, kopanje itn. 

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:15:32   
hijenca
Jaz sem bila v času nosečnosti zaposlena v jaslih in sem dnevno dvigovala po 10 otrok, večkrat na dan, pa je bilo vse OK.

Pretiravat ti ni treba, da pa pocartaš otroka, ga dvigneš, je pa čisto normalno.

Vse dobro ti želim.

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:21:04   
biga
Hvala za odgovore. Ja, se strinjam, da pretiravati ne smem, je pa res, da je zadnje čase v ospredju trma, in velikokrat ne gre drugače, kot da sinka dvignem in ga odnesem previt ali karkoli že. Pa tudi ne moreš ga kar čez noč nehat crkljat zaradi dojenčka. Je že zdaj ljubosumen, ko ga omenim.

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:21:38   
Bam Bam
Stari dobri Pušenjak pravi:

"že nič kolikokrat sem zapisal, da nobena fizična aktivnost ne povzroči splava, torej tudi dviganje otrok ne."

http://med.over.net/forum5/read.php?19,5561845


(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:37:14   
Anonimen
Jaz ga dvignem če je treba. Nikoli nisem pomislila, da ga nebi dvigovala. Ima pa 13,5 mesecev in 13 kil.

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:42:17   
zmajaz
Enkrat je Pušenjak napisal, da če je z nosečnostjo vse v redu, lahko brez skrbi dviguješ tam nekje do 15 kg. Rizične nosečnosti so pa druga pesem.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:42:38   
Anonimen
Tudi jaz svojo dvigujem,nosim,pa se kasno torbo ali vreco zraven.Ima 14m.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:45:35   
Anonimen
...

< Sporočilo je popravil kleopatra28 -- 23.7.2009 21:47:10 >

(odgovor članu Bam Bam)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:46:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: Bam Bam

Stari dobri Pušenjak pravi:

"že nič kolikokrat sem zapisal, da nobena fizična aktivnost ne povzroči splava, torej tudi dviganje otrok ne."

http://med.over.net/forum5/read.php?19,5561845




Ceprav tale Pusenjakov odgovor mi je malo mim-nobena fizicna aktivnost ne povzroci splava.
Ga je imela od ocima mama,v 7m,je nosila dvojcka.Splav oz.prezgodni porod, je povzrocil dvig tezke kosare z mokrim perilom.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 21:59:23   
stuhica
ja rizična pa to... hmmm sam če drugega ni ga morm glih tko dvignt ker žal drgač enostavno ne gre...



_____________________________

Alvin in Lejla cel moj svet..


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 22:42:16   
Bam Bam
IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: kleopatra28

IZVIRNO SPOROČILO: Bam Bam

Stari dobri Pušenjak pravi:

"že nič kolikokrat sem zapisal, da nobena fizična aktivnost ne povzroči splava, torej tudi dviganje otrok ne."

http://med.over.net/forum5/read.php?19,5561845




Ceprav tale Pusenjakov odgovor mi je malo mim-nobena fizicna aktivnost ne povzroci splava.
Ga je imela od ocima mama,v 7m,je nosila dvojcka.Splav oz.prezgodni porod, je povzrocil dvig tezke kosare z mokrim perilom.




Kleopatra, če lahko še tole komentiram: splav (o katerem govori Pušenjak) in prezgodnji porod sta dve povsem različni stvari. Dvojčki so pa itak poglavje zase.

biga, jaz ti svetujem, da se ravnaj po svojih lastnih občutkih in zmožnostih, pa bo vse OK. Pa vse dobro v user posted image ti želim!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dvigovanje starejšega otroka
23.7.2009 23:50:26   
slovenka
Samo kako pa potem punce delajo v trgovinah, domih za starejše, na kmetijah, pa še kup je takih poklicev? Midva sva se proti koncu nosečnosti selila, tako da tudi nisem bila glih omejena na dvigovanje do 1 kg, čeprav škatel s knjigami res nisem jaz nosila... user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Bam Bam)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dvigovanje starejšega otroka
24.7.2009 8:35:57   
metuljčica1
Pri nas je bila tavečja stara 2,5 leta ko sem zanosila, pa sva se prav tako cartlale in vse.Res pa da je nisem več nosila do trgovine in podobno, saj niti mogla nisem več.Sem jo pa ravno tako ko sma bile same mogla skopat, jo dat v banjo in potem prav tako iz nje.Ravnaj po svojih občutkih pa bo, tudi jaz sem imela kak dan ko sem se slabše počutila, takrat sem pač bolj pazila.

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dvigovanje starejšega otroka
24.7.2009 10:52:57   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Noseča sem 7 tednov, trenutno v fazi velikih slabosti in utrujenosti, ampak ker imam dveletnika, se ta seveda želi crkljati. Dostikrat se me oklene, naj ga dvignem ali pa zvečer, pred spanjem, imava navado, da ga za kako minuto ponosim v naročju, nato ga dam v posteljico. Kako je dejansko z dvigovanjem v nosečnosti? Nekje bereš, da ne smeš več kot 5 kg, drugje spet drugače. A je to dovoljeno v začetku nosečnosti, potem ne več? Verjetno je tudi odvisno od tega, če ima nosečnica kake zdravstvene težave, kajne?


Jaz sem otroka normalno dvigovala celo nosečnost in je bil ravno toliko star. Prvorojenec se ne sme čutiti odrinjenega oz. biti za kaj prikrajšan, ker potem, ko sebo rodil 2. otrok, zna biti ljubosumen.

Moj otrok se je do konca moje nosečnosti uspaval na meni, tako da mi je sedel na krilu in bil naslonjen na trebuh. Pa še čudovito mu je bilo, da ga je sestrica malo brcnila tu in tam. Tako se že od vsega začetka pripravlja na prihod.

Pazi le, da ga kako naglo ne dvigneš in z kakšnim zasukom. Drugače pa normalno cartanje naprej s prvorojencem!

Moj se je še včasih cel s komolcem naslonil na trebuh pa tudi kakšna brcika je bila v trebuh. Mene je moj G. pomiril z besedami, da je otrok v trebuščku fajn začiten in plava v vodi, kar vse skupaj ublaži pritiske na trebuh ali kakšen udarec tam do 7. meseca nosečnosti. Malce previdnosti je potrebno le v 9. tednu, ko je otrok že velik in ni toliko vode napram otroku - torej manj začite.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dvigovanje starejšega otroka
24.7.2009 14:06:32   
aprilčica07
Mi imamo doma tudi dobri 2 leti starega mulčka, avgusta pa čakamo še enga... Jst sem našega vedno dvigovala, od štarta dalje. Malo sem se počuvala, pa pogledala kako ga dvignem.. ampak glede na to, da tako malemu otročku ne moreš odrečt malo crkljanja, se mi to ni zdelo nič takega... Se strinjam z paštetko, da se mali ne sme počutit odrinjen zaradi nosečnosti... No, je pa res, da  če je nosečost rizična je to verjetno druga zgodba...


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dvigovanje starejšega otroka
24.7.2009 14:31:03   
emaa
Jaz imam doma dobri 2,5 leti stara dvojčka, ki ju tudi dvigujem celo nosečnost, meni je G rekel, da v kolikor nosečnost ni rizična, se seveda starejšega otroka lahko dviguje, sicer si pa na tako obremenitev že navajena in meni ne povzroča težav. V prejšnji nosečnosti pa nisem smela ničesar dvigovat.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dvigovanje starejšega otroka
24.7.2009 15:02:50   
mama11
Kot so ti večinoma že odgovorile - če ni rizična nosečnost, lahko nadaljuješ s običajnimi aktivnostmi, ki jih je telo vajeno. Jaz sem starejšo dvigovala in nosila skoraj do konca - zadnji mesec nosečnosti sem se bolj šparala, sicer pa kot običajno. Sta pa le 18 mesecev narazen, starejša je shodila s 13 meseci, tako da je bilo dvigovanja še precej.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dvigovanje starejšega otroka
24.7.2009 16:49:57   
SaaS
Jaz sem z drugim zanosila, ko je bil prvi star 9 mesecev. Shodil je pri 17, en mesec preden sem rodila. Celo nosečnost sem ga dvigovala.
Zdaj sem tretjič noseča (24t), mala dva pa sta stara 3 in 4,5 let. Predvsem 3 letnika, kdaj pa kdaj malo dvignem oz. mu bolj pomagam pri kakšnem plezanju ali kaj podobnega. Čisto se ne moreš izogniti.

Predvsem je treba paziti, da pravilno dviguješ. Ne s trebušnimi mišicami, torej ne z upogibom, ampak s počepom v kolenih, z nogam in rokami!

(odgovor članu mama11)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?