|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 20:10:31   
Paštetka
1. Torej, katera sladica je pri vas največkrat na seznamu?
2. Katera je najboljša?

Je možno dobiti recept, sliko?
Hvala.
Na spletu je milikon raznih sladic in sem menja, da če jo nekdo ima res dosti na meniju, mora biti res dobra.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 20:15:15   
petarda

Meni je tole zeloooo dobro user posted image ...so bili dnevi, ko smo ga imeli vsak drugi dan na mizi user posted image

http://www.kulinarika.net/recepti/1426/sladice/pecivo-na-suho-/


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 20:24:04   
pomlad08
Hm ...

Najpogosteje delamo jabolčne mafine, ker jih imamo vsi radi, hitro se jih naredi, dobri so, nimajo preveč cukra itd. Naredim jih pa kar "na pamet", nimam napisanega recepta.

Druga najpogostejša varianta je rulada - v velikem pekaču spečem navaden biskvit (4 jajca, 12 dag moke, 12 dag cukra), pokapljam z limono in namažem z marmelado ter zvijem. Tudi zelo dobro pa hitro.

Najboljša sladica, to je pa drugo vprašanje :) Te se pa menjajo. Trenutno verjetno kremšnite, ker smo se jih glih pred časom naučili narest in so zdaj velik hit.


< Sporočilo je popravil pomlad08 -- 21.2.2013 20:25:58 >

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 20:56:13   
mateyka
ja, pri nas ni tako zelo sinhrono kaj mamo radi in kaj največrat pečem. atm gre bolj v smislu kaj je najbolj enostavno in hitro, pa da je čokoladno ter kolikor toliko okusno user posted image

torej največkrat cupcakes.. po moje bi lahk že miže delala user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 20:56:55   
taška30
Čokoladno bananine mufne.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 20:58:15   
bskrle
tiramisu in rdeča kapica

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 20:58:17   
Medea10
Kider pingvin,
recept iz kulinarike, vendar prilagojen.
user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 21:01:09   
Paštetka
Ma dajte recepte zraven. To lahko tudi googlam. Samo hočem vaše dobre recepte sprobati. Ne bodite no tako skrivnostne. user posted image .
Ma zadnje čase bi samo pekla..z imeni si nimam kaj začeti user posted image

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 21:04:24   
Paštetka
Edino za tiramisu in jabolčne mufine ne rabim recepta. user posted image
Ker od mojega tiramisuja ne grem. user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 21:12:39   
mateyka
aja, najraj majo razne srednjeevropske torte. tukaj so torte, tko, hm, rahlo - neimpresivne
recimo princess cake - men ma okus po sladkorju. nobene note a la čokolada-pomaranča, jagoda-mascarpone, mandelj-čokolada, oreh-bučna semena; v glavnem nima te močne note v okusu..
user posted image

al pa tole - kva je tole za en bogi musli bar? torta, japajade.. kok visoka - 2 cm? pih..
user posted image

al pa meringue torta - samo cukr, za zjokat v glavnem, res..

tko da majo radi da spečem torto - katerokoli, samo da je podobna našim. vsi domači majo to najbolj radi (predvsem prababica, najbolj sladkosneda od vseh..)
je pa res da ne dajem gor fondanta ali tičine, ker jih en maram in bi mi jih vsi pustili, kot pustijo un ovitek iz mandljeve mase pri princess tårti..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.2.2013 21:14:42 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 21:25:55   
mateyka
moj projekt ki sanjam o njemu atm je - Doboš torta "from scraps" user posted image

Tvorac ove torte je svakako Jozsef Dobos(1847-1924),poslasticar koji je bio naprednjak svoga vremena,veliki kulinar i pisac knjiga o poslasticarstvu. Kako je to bilo doba bez rashladnih uredjaja i frizidera,J.Dobos je sacinio tortu koja ce moci da "traje" duze nego ostale poslastice.

Dobos Torte je prvi put napravio za drzavnu izlozbu davne 1885.Sastojala se od osam tankih listova testa,te namazana kremom-buter kremom,koji je bio izum J.Dobosa i inovacija u tadasnjem poslasticarstvu.
Taj buter krem,kasnije je koristio u kombinaciji sa kaakao prahom,ili vanilom,umesto tadasnjeg krema za torte,koji se pravio uglavnom sa mlekom i praskom za puding,sa naravno malim "nedostatkom",nemogucnosti duzeg stajanja.

user posted image

I originalni recept-poslasticarnice "Zerbo".
http://vojvodjanskakuhinja.blogspot.se/2009/09/dobos-torta.html

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 21:27:59   
kajajaka
Zadnje čase najpogosteje delam tiramisu, ker je v pol ure gotov in ga vsi obožujemo user posted image

Delam pa pol pekača kavinega in pol pekača sadnega (za odrasle in otroke)

- Baby piškoti: pol jih namakaš v kavo (instant zmešam z vodo), pol pa v mleko in polagaš v pekač
- Zmiksaš 2 sladki smetani (400-500ml)
- Zmiksaš 2 mascarponeja (skupaj 500g) s 6 žlicami mleka in 6 žlicami sladkorja
- V mascarpone vmešaš še smetano in daš na pol v dve skledi - v eno primešaš še en štamprle kavinega likerja, v drugega pa par žlic jagodnega soka (od vloženih jagod).

- Pol vsake mase namažeš preko piškotov (kavinega čez tiste s kavo namočene, sadno maso pa preko piškotov z mlekom). Po sadnem delu potreseš še narezane jagode iz kompota.

- Ponovno namakaš v kavo/mleko baby piškote in jih zlagaš na maso.
- Na vrhu daš še preostanek kreme. Kavin del potreseš s kavo (kakavom, na sadni del spet naložiš jagode (ali pa jih že vmešaš v kremo, da so vse prekrite).

Tiramisu daš za par ur v hladilnik (najboljši je pa seveda naslednji dan, če ga dočaka user posted image  

aja, še to: mascarpone, smetano in piškote najraje kupim v Lidlu, ker je precej ceneje kot pri sosedu ali Sparu,...

< Sporočilo je popravil kajajaka -- 21.2.2013 21:29:14 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 22:05:44   
Ribica **
Največkrat mafine - ali čokoladno-bananine ali pa čokoladne z nutelo. Pa cupcakese, najboljši so mi marmorni, recept je v knjigi Tortice od Učil. Pa čokoladno torto s temnim pivom in mascarponejem ("guiness" torta, samo da dam kvalitetnejše pivo) sem zadnje čase ogromnokrat delala, pa malinin cheesecake ... Slike in recepte imam pa na blogu:

http://malenoreideje.blogspot.com/search/label/Sladice

Moram pa kak recept še dodat oz prepisat, ker je najlažje samo po blogu pobrskat, ko kaj pečem, kot pa spet iskat po spletu. Ravno zdajle se hladi malinova skutina torta (cheesecake). user posted image V nedeljo bo pa s čokoladnim moussem, v ponedeljek pa marmorni cupcakesi.

< Sporočilo je popravil Ribica ** -- 21.2.2013 22:06:08 >

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
21.2.2013 22:26:00   
Paštetka
Uauuuu...ribica...so se mi kar sline pocedile....

Ribica, a si ti tista Ribica, ko je 5,5 let nazaj prišla mojo hčerkico v pediatično pogledat?
Se spomnim ene mlade Ribice tukaj na forumu, pa sem se že parkrat vprašala, kaj je z njo.

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 0:12:57   
Ribica **

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Uauuuu...ribica...so se mi kar sline pocedile....

Ribica, a si ti tista Ribica, ko je 5,5 let nazaj prišla mojo hčerkico v pediatično pogledat?
Se spomnim ene mlade Ribice tukaj na forumu, pa sem se že parkrat vprašala, kaj je z njo.


Točno ta, ja. user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 8:15:27   
PinaNina
Poleg klasik:

štrudelj na 1001 način,
raznorazni rogljički,
torte (višnjeva, hruškina...)
mi je všeč tale naredim jih pa iz zelo zrelih banan, tiste, ki so ponavadi v trgovini znižane in še kar nekaj sledic iz tega bloga.
Tele rogljički so super in so redno na jedilniku.



(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 8:43:13   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica **


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Uauuuu...ribica...so se mi kar sline pocedile....

Ribica, a si ti tista Ribica, ko je 5,5 let nazaj prišla mojo hčerkico v pediatično pogledat?
Se spomnim ene mlade Ribice tukaj na forumu, pa sem se že parkrat vprašala, kaj je z njo.


Točno ta, ja. user posted image

user posted image

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 8:49:38   
witch
Jaz pa rada eksperimentiram in nimamo neke najljubše sladice. s tem da moj dragi še vedno prisega na tiste kvašene stvari - buhteljni, kifli, potice user posted image

Paštetka mene pa zanima recept za tiramisu, ki je ful dober user posted image

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 9:21:03   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: witch

Paštetka mene pa zanima recept za tiramisu, ki je ful dober user posted image


Mene tudi. user posted image

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 9:56:25   
Paštetka
Tiramisu (ki sem ga sicer tu na RR źe večkrat napisala in je bil skoz pohvaljen in baje zmazan v parih urah. Poznam eno, ki je polovico pekača sama pojedlauser posted image )

110 g cukra
4 rumenjake
3 paketke bebi piškotkov (tistih s cukrom, ne plazme ali kakšne hippove . te pustite deci)
kakav v prahu
500g macarpone sirčka
2 deci sladke smetane
pol deci ruma
2 dcl kavice brez zosa

cuker in rumenjake penasto stepeti, nato po žlicah dodajate sirček. Na koncu dodate stepeno sladko smetano in premešate.

Vmes skuhaš močno kavo, dodaš rum, vanjo namakaš piškotke in zlagaš v tortni model.

Piškotki >>> 1/2 kreme >>> piškotke >>> 1/2 kreme

daš v hladilnik za par ur, da se strdi vse skupaj in tik preden postrežeš potreseš s kakavom.

Najboljši je na drugi dan, ko se vsi okusi premešajo med sabo.

Ta tiramisu je narejen v dobrih 15 minutah. Pomembno je le, da se najprej v kremo stepejo rumenjaki in sladkor in potem po žlici dodaja sir.

Jaz ga naredim v okroglem pekaču 24cm premera. Če je 26 cm, dajte + 2 rumenjaka, + 250 g mascarponeja + žlico, dve cukra, pa malo smetane.


< Sporočilo je popravil Paštetka -- 22.2.2013 9:58:04 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 9:59:51   
Paštetka
Evo, sem se odločila, da jih bom VSE naredila user posted image .

Petarda, danes pade kot prva tvoja najljubša sladica. user posted image

Ve pa pridno pišite recepte, lepite linke, da bom imela kaj pečt. user posted image
Nekak se mi dauser posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 22.2.2013 10:00:52 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 10:03:07   
mateyka
mene pa zanima če ima katera kak IZI (!!) recept za testo za štrudelj, ker tle nič pametnega ne morem kupit in posledično ne delam veliko štrudljev. sam bi rada neki simpl, da doma hitro nardim testo..
je kak dober recept okoli tukaj? user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 10:30:28   
petarda
Evo mateyka

http://okusno.je/recept/jabolcni-zavitek

Moj mož ga dela po tem recptu....Ko ga je prvič delal - enkrat oktobra lani, kar ni mogel verjeti kako je izi...od takrat ga sploh ne dobim iz kuhinje user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 10:35:09   
nyna84
Jaz pa pri peki slaščic gledam predvsem na to, da je hitro, enostavno in da pri tem samo počistim zaloge (brez ekstra šopinga za peko).
Pečem vsak vikend (ne kupujemo piškotov in slaščic), največkrat so to:

browniji: http://okusno.je/recept/brownies

domači prijatelj: http://www.kulinarika.net/recepti/1509/sladice/domaci-prijatelj/ (naredim zalogo, ki traja ves teden - namesto kupljenih piškotov)

skutno pecivo za požrešne sosede: http://www.kulinarika.net/recepti/8100/sladice/skutino-pecivo-za-pozresne-sosede/

jabolčno jogurtovo pecivo: http://www.kulinarika.net/recepti/16921/sladice/jabolcno-jogurtovo-pecivo/


Poleti pa tudi jagodni tiramisu - delam po receptu za pravi tiramisu , samo da dam namesto kave po piškotih jagodni kompot in jagode v vmesno plast.

< Sporočilo je popravil nyna84 -- 22.2.2013 10:36:15 >


_____________________________

Sem iz Posočja in nisem Gorenjka ;)
http://www.radio1.si/strani/Fun.aspx?ID=20254&LNK=7

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Katero sladico najpogosteje delate?
22.2.2013 10:35:10   
petarda

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Petarda, danes pade kot prva tvoja najljubša sladica. user posted image



Pa zdaj...ne, da je najljubša...je pa zelooo dobra. V bistvu, če bi se mogla odločit za najljubšo sladico, sploh ne vem kaj bi izbrala, ko so vse takoooo dobre...user posted image Mogoče kakšno pana coto s prelivom gozdnih sadežev ali pa palačinke z marelično marmelado...take izi stvari user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





3 enostavni in drugačni recepti za velikon...
photo
Velika noč lahko postane obred, ki si ga podarimo drug drugemu za druženje in skupno ustvarjanje. Skupno pospravljanje s...
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?