|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj in kako uvesti jagode?
25.4.2008 23:21:16   
Mesečnica
Naš mali bo konec maja star eno leto. Takrat bodo pri nas doma že zorele gozdne jagode, zato razmišljam, da bi takrat začela z uvajanjem jagod.

Kdaj in kako ste pa ve to storile?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 6:21:49   
barbara b
Z jagodami bodi previdna!
Moj mali ima 3 leta in hudo alergijo na njih. So v vrtcu jedli mešano marmelado (in notri so tudi jagode) pa je postal čisto pikast.


_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 8:58:23   
Paštetka
Jah, daš mu probat user posted image

Če niste imeli težav pri kakšnih jagodnih jogurtih... potem mislim, da tudi z jagodami ne bo težav.

Mogoče mu daš 1. dan eno, dve jagodi, in če nič ne bo pa več user posted image .

Barbara, res je, da so jagode zelo alergene, vendar pri vseh otrocih ne povzročajo alergij. ČE ima v sebi to ima, če ne pa ne. Jaz bi enako z jagodami počela kot z drugimi stavrmi glede uvajanja. Saj pa je že 1. leto star. Ubogi tvoj revše. vraga ne bo vedel kako dobre so jagodeuser posted image  . A kaj pa pravi P, bo to kdaj izzvenelo?


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 9:06:07   
barbara b
Pediater ni rekel nič, oziroma le to, da bo sedaj vsak vnos jagod naredil še hujšo reakcijo. Dal ja sirup proti alergiji in to je to. user posted image

In jaz sem nameravala letos na vrt posaditi jagode user posted image


_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 10:13:22   
Mesečnica
Ja, vem, da so jagode lahko zelo problematične, ravno zato sprašujem.

Zaenkrat ni dobil še čisto nobene stvari, ki bi imela kakršnokoli vsebnost jagod. Mogoče bom pa res najprej poskusila z jagodnim jogurtom. Če ne bo reakcije, pa dobi kakšno gozdno jagodo, ko bodo začele zoreti (zdaj ravno cvetijo). Če ne bo šlo, bomo pa ostali pri borovnicah. Jih ima zelo rad user posted image .

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 10:15:16   
Mesečnica
Če ste imeli alergično reakcijo na jagode: kako hitro se je pokazala?

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 10:23:25   
Clavdy
Mesečnica, moj je tud majski in sicer 24.-tega in bo star eno leto. Pri 5 mesecih sva začela jesti gosto hrano, pri 6-tih pa sem mu začela dajati jagodni jogurt. Ni bilo nobene reakcije. Pomaže vse kar mu dam, od sadnih jogurtov, skute, Fructzwerge, sadne in zelenjavne kašice. Ne mara pa navadnega jogurta, paradižnika in hrenovk.
Pri meni je bolj problem, ker ne vem če je sit, saj mi nikoli ne meče hrane iz ust.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 10:27:00   
katra55
Jaz sem moji jagode dala ko je bila stara 11 mes. Prvič sem ji dala eno jagodo in ker ni bilo nič jih sedaj veselo je. 

(odgovor članu Clavdy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 12:38:04   
kaya2007
naša je že jedla jagodne jogurte in ni bilo reakcije...s svežimi bom pa počakala, da bodo res dobre, te ki jih zdaj prodajajo niso prav nič okusne user posted image

kdaj ste pa s citrusi začeli?

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 12:50:41   
Solero
Naš 6-mesečnik je zmazal kašico iz jagod, ki sem jih skuhala z ovsenimi kosmiči in pretlačeno banano.
Glede na to, da v družinah nimamo alergij sploh, sem si to dovolila, sicer bi čakala dalj časa.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 13:53:41   
barbara b
Naj povem še to: lani je jedel normalno jagode, ne jedel - basal se je z njimi, pa ni bilo nič.  Evo pred enim mesecem, pa so v vrtcu imeli tiste ''štrcunske'' in drugi dan je postal čisto pikčast.  user posted image  


_____________________________

Ne sprašuj in ne bodo ti lagali.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 17:24:51   
Sisy
Tudi naša je že jedla jagode.Prvič sem ji dala jogurt z okusom jagode,naslednjič pa že kar sveže (naredila sem jih tako da sem jih zmiksala skupaj z banano in skuto ter s tem fruit mixom nadevala palačinkouser posted image ).To je bilo pri točno dopolnjenih 8 mesecih. Reakcije ni bilo nobene. Pa še zelo ji je bilo všečuser posted image

< Sporočilo je popravil Sisy -- 26.4.2008 17:25:02 >


_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
26.4.2008 21:04:45   
jančica
Upam, da nisi jezna, ker kar tukaj postavljam vprašanje. Zanima me, če lahko dam 7 mesečniku čaj (Krtek), z okusom jagode. Verjetno to ni nič narobe, ne?

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
28.4.2008 12:55:20   
januskica
naša bo tudi maja stara eno leto. tudi jst ji mislim uvest jagode, saj pri nas doma jagode že lepo cvetijo ... in jih bo verjetno letos kar dosti.
najprej ji bom uvedla jagodni jogurt in jagodno kašico, če ne bo reakcije ... ji bom kot je napisala Paštetka postopno pustila vsak dan pojest malo več jagod.

itak, naši majski otroci bodo letos ugotovili kaj so dobrote domačega sadja (češnje, marelice, breskve, grozje), saj lani niso imeli prilike oz. časa. user posted image

glede citrusov ... tamali sem dala prejšnji pomarančni sok in pa doma narejeno pomarančno marmelado. lp

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
1.6.2008 15:55:11   
Anonimen
Naš ima 8 mesecev. Danes mu je prinesel stric celo skledo domačih jagod. user posted image  user posted image  user posted image  In sem v dvomih ali naj mu jih dam ali ne. Po eni strani bi, ker so domače, nič špricane; po drugi strani pa me je strah, da izzovem kakšno alergijo. user posted image  user posted image  user posted image  JOJ, pa tako so dobre!!! Ne vem kaj bom... user posted image

(odgovor članu januskica)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
1.6.2008 16:02:01   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: barbara b

Naj povem še to: lani je jedel normalno jagode, ne jedel - basal se je z njimi, pa ni bilo nič.  Evo pred enim mesecem, pa so v vrtcu imeli tiste ''štrcunske'' in drugi dan je postal čisto pikčast.  user posted image  



enako. edino izvor je pri nas obrnjen.

lani svojih še nismo imeli, pa je jedel štacunske, vse ok. jogurti, skutke z jagodami ni problema.

letos pa imamo prvič svoje, neškropljene, pa je postal cel flekast. je pa res, da hodi mulček tudi v travo in je gozdne. pa valjda, da si jih ne gre umit...ampak nikjer v bližinini ni ničesar škropljenega user posted image

smo ravno za poskusne 3 dni ukinili jagode......pa se pikice umirjajo.

so pa jagode eno redkega sadja, ki ga je. in zdaj naj črtam še touser posted image


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu barbara b)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
1.6.2008 16:30:33   
bumerang
Kolikor sem jaz spomnim, laično po spominu, se alergija ne pokaže takoj, ko v telo vstopi alergen ampak šele precej kasneje, tudi leta kasneje.
Telo, ki na določeno snov še ni pripravljeno (dojenčkova prebavila, presnova), ob prvem vstopu določene snovi lahko sploh ne reagira ali pa tudi reagira z določeno reakcijo, ki ji mi sicer pravimo alergija, v resnici pa to še ni.
Alergija nastane kasneje, ko telo zaradi te iste snovi, ko jo je sprejelo drugič ali pa postopoma, ustvari protitelesa, ki potem sprožijo reakcijo, ki pa je prava alergija, ki potem tudi ostaja, velikokrat trajno.
Zato tudi niso čisto prepričani v to, da je alergija (samo) genetsko pogojena, vedno več jih trdi, da je posledica prezgodnjega uvajanja določene vrste hrane, ki je danes drugačna kot je bila včasih.




_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
2.6.2008 11:54:24   
kristinaj
nečak je jedel vse možne sadne jogurte in skute a je pri 1,5letu ko mu je sestra dala svežo jagodo postal cel rdeč in pikast......

razlika je med svežimi jadodami ali pa obdelanimi v jogurtih in skutah.....

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
2.6.2008 12:13:31   
POLAND
Naš je star 8mesecev in sem zadnjič v RA. vprašala,če mu lahko dam jagode;in odgovor je bil-probajte mu jih dat zmerno količino,če ne bo reakcij jih lahko normalno uživa.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
2.6.2008 12:32:42   
oktoberka
Gozdne jagode niso alergene. Navadne so. Naša je stara 7,5 mesecev in je gozdne jagode kot nora. Vsak dan skoraj eno celo skledico. Pa ni nič. Smo pa poskusili tud navadne, pa tud ni blo nič. Sam navadno pa dobi samo po eno. Kar poskusi.

_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
2.6.2008 12:36:43   
Strawberrie Cherrie
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Kolikor sem jaz spomnim, laično po spominu, se alergija ne pokaže takoj, ko v telo vstopi alergen ampak šele precej kasneje, tudi leta kasneje.
Telo, ki na določeno snov še ni pripravljeno (dojenčkova prebavila, presnova), ob prvem vstopu določene snovi lahko sploh ne reagira ali pa tudi reagira z določeno reakcijo, ki ji mi sicer pravimo alergija, v resnici pa to še ni.
Alergija nastane kasneje, ko telo zaradi te iste snovi, ko jo je sprejelo drugič ali pa postopoma, ustvari protitelesa, ki potem sprožijo reakcijo, ki pa je prava alergija, ki potem tudi ostaja, velikokrat trajno.
Zato tudi niso čisto prepričani v to, da je alergija (samo) genetsko pogojena, vedno več jih trdi, da je posledica prezgodnjega uvajanja določene vrste hrane, ki je danes drugačna kot je bila včasih.




No tako nekako je nam razložila pediatrinja. Mi jih pri 18m nismo še probali, niti jagodnega jogurta še ni jedel. slednjega zato, ker ga jaz ne maram oz nihče pri nas, posledično jih ne kupujemo. bomo pa sedaj, ko bodo domače obrodile (jagode namreč), poizkusili kakšno.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
5.6.2008 21:50:11   
Anonimen
Dala sem mu jagodo. Ne celo, samo 2x je malo ugriznil. In je dobil pikice po vratu. user posted image  S čim mu lahko namažem?

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
5.6.2008 22:13:07   
majrim
naša pa jih kar veselo mažeuser posted image user posted image user posted image domače z vrta...pa tudi limonon je že cuzalauser posted image

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
5.6.2008 22:35:28   
kaya2007
nam je zadnjič pediater svetoval, da bi z jagodami počakali celo do 2. leta-pa ne zato ker so alergene, ampak ker jih špricajo z raznimi stvarmi ali nekaj podobnega...je rekel, da če že, vsaj domače...

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj in kako uvesti jagode?
5.6.2008 22:38:25   
Anonimen
Ja to itak. Jaz sem mu dala domačo, nič špricano, svežo. Pa ja no... Kar je je. Z jagodami smo torej zaključili do 1 leta. Pa poln vrt jih bo.

No, a katera ve s čim mu namažem te pikice, al pustim pri miru?

(odgovor članu kaya2007)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?