|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj vetrovne kapljice?
6.12.2009 9:32:35   
endrina
Zanima me kdaj ste svojim malčkom začele dajati vetrovne kapljice. Meni je nekako od prvega otroka ostalo v spominu, da po 3 tednih starosti otroka, a to še vedno drži?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
6.12.2009 16:04:11   
divja
Pri nas so se vetrovi pojavili že taoj po prihodu iz porodnišnice, tako da smo našemu user posted image že začeli dajati kapljice iz koroških lekarn ko je bil star en teden-nam je patronažna rekla da je potrebno postopoma začeti, najprej po 2-3 kapljice 3x na dan potem pa vedno kakšno kapljico več

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
11.12.2009 17:51:01   
pikapolončica
mi smo dajali kapljice že od drugega tedna dalje, ni nikjer pisalo da ne bi smela

(odgovor članu divja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
22.12.2009 13:14:13   
MiNa*
a to začneš dajati že kar preventivno, še predno se krćki pojavijo, pa čeprav sploh ne veš ali se bodo pojavili?
Kaj pa takrta, če se eno noč kot strela z jasnega pojavijo krči, kaj imate za takrat v prvi pomoči?

(odgovor članu pikapolončica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
22.12.2009 14:16:18   
kalypso
ne, vetrovne kapljice daš, ko ima vetrove in ne vnaprej.

jsz mu jih dajem na dudo, če pa je res fejst hudo, potem mu dam 6-8 kapljic na žlico in potem čez podojim ali pa dam par požirkov čaja. star je 9 tednov, tako pa delam že od 2. tedna.

(odgovor članu MiNa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
5.1.2010 16:05:10   
zmajči25
A vam te vetrovne kapljice kaj pomagajo? Jaz iščem vse možne rešitve za mojo malo čebelico, ki jo pošteno matrajo krči, pa me zanimajo še te vetrovne kapljice. Kje se jih dobi? A se jih daje pred ali po dojenju? A je učinek takoj viden? Vam povem, da sem že čisto izmozgana od teh krčev in iščem vse mogoče, da bi jih vsaj malo omilili.

(odgovor članu kalypso)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
5.1.2010 18:43:47   
tweety83
Jaz sem ravno danes preko spleta naročila vetrovne kapljice Lekobeba,ki se lahko uporabljajo od dopolnjenega prvega tedna dalje.
Našo bibo krči jezijo takrat ko se naje in včasih je kr hudo. Bomo videli koliko bodo pomagale,čeprav ne nameravam pretiravati s tem.

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
6.2.2010 13:44:20   
animsaj28
Pozdravljena dekleta oziroma mamice!
Doma imamo težavice. Našega malega cukerčka dajejo krčki. Zasledila sem, da se da dobit vetrovne kapljice, ki naj bi pri tem pomagale. A mi lahko katera priporoča katere oziroma kje jih dobiti.

Hvala za pomoč.
Enga cmok na lička vsem našim cukrčkom.
Lp.

(odgovor članu tweety83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
6.2.2010 13:48:17   
Katy78
IZVIRNO SPOROČILO: animsaj28

Pozdravljena dekleta oziroma mamice!
Doma imamo težavice. Našega malega cukerčka dajejo krčki. Zasledila sem, da se da dobit vetrovne kapljice, ki naj bi pri tem pomagale. A mi lahko katera priporoča katere oziroma kje jih dobiti.

Hvala za pomoč.
Enga cmok na lička vsem našim cukrčkom.
Lp.


Jaz sem poklicala v Koroško lekarno (http://www.koroskalekarna.si/) in so mi jih poslali domov.

Ne pa biti razočarana, če ne bodo pomagale. Teh kapljic proti krčem je kar nekaj, enim dojenčkom pomagajo ene, drugim druge, večini pa nobene. Edino učinkovito zdravilo je žal čas - okoli 3. meseca naj bi krči ponehali.

(odgovor članu animsaj28)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
11.2.2010 16:12:26   
animsaj28
Hvala za informacije Katy78!
Mi smo že rešili problem.
So mi v naši lekarni dali Lekobeba vetrovne kapljice.
Baje se dobijo v vseh lekarnah!
Skratka krčki so šli in naš cuker se že smejka.user posted image

Hvala še enkrat in lep pozdrav!

P.S.: So mi pa priporočali redno uporabo ob pogostih krčkih sicer pa ob potrebi.
Lahko pa se jih uporablja od prvega tedna dalje.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
16.2.2010 16:30:27   
endrina
Ma vsaka lekarna v bistvu meša sama te vetrovne kapljice oz. kuminov sirup. Po informacijah več mamic so baje najboljše ravno te iz koroških lekarn - zgleda da imajo malenkost drugačno sestavo ali pa kombinacijo sestavin, da baje bolje delujejo. Se pa dobijo v Avstriji tudi Lefaksin kapljice z okusom po banani. No mi imamo hvala bogu srečo - pri prvem nisem ponucala niti 1/4 Lefaksin kapljic, pri tem ta drugem pa prav tako. Krčeke sta imela manj kot je prstov na eni roki.

(odgovor članu animsaj28)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
16.2.2010 16:53:17   
divans1
Ali so te kapljice proti krčem ali vetrovom? Ali se dojenčkom dajejo tudi kapljice proti vetrovom? user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu endrina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj vetrovne kapljice?
16.2.2010 21:08:22   
endrina
Te kapljice so eno in ista stvar - nimaš dvojnih kapljic - enih proti vetrovom, drugih proti krčem. Gre za iste kapljice, ki se uporabljajo ko otroka zvija po hranjenju. Dobro je da otrok med in po hranjenju podre kupček, da ga to ne tišči v želodćku, ker če tega ne naredite dobro, ja ponavadi zvija, tudi zelo radi prdikajo. Zrak nekako mora ven, če ne z riganjem pa s prdanjem.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pomladna potepanja z dojenčki in malčki
Lepi pomladni dnevi kličejo po dolgih sprehodih z dojenčki in kavico s prijateljico, kajne? Da bodo daljši sprehodi udob...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?