|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kje roditi?
19.5.2015 15:14:09   
Wildcat
Sem že drugje napisala, pa se mi na žalost ni nobena oglasila.

Sicer menim, da je v Sloveniji še vedno bolj malo žensk, ki se odločajo za kakršen koli drugačen porod kot v porodnišnici... Ampak vprašati pa ni greh (sama živim v Avstriji, vendar moja nemščina še ni tako super, da bi se počutila resnično "doma" na avstrijskih forumih, zato raje vprašam tu, ker vem da je v Avstriji rodilo že kar veliko število Slovenk).

Sem v 15 tednu nosečnosti in počasi naj bi se pričela odločati kako želim roditi.

Od nekdaj sem si želela roditi v zavetju doma z izkušeno babico (in sem tudi našla odlično, ki govori tudi slovensko, vendar sem si morala premisliti, ko sem dobila cenik-namreč nima pogodbe z zavarovalnico). Sedaj ali da mi morda še uspe najti babico, ki ima pogodbo z zavarovalnico in ki je še prosta novembra, ko imam termin...

Ali pa nekaj najbližje porodu, kakor si ga želim, je porodnišnica v Feldbachu, o kateri sem prebrala veliko dobrega tudi tu na forumu (na žalost so vse objave zelo stare in ne najdem nobene novejše, da bi vedela, kakšno je stanje sedaj...). Do tja imam sicer dve uri vožnje... In misel na to mi ni preveč prijetna (kljub temu, da sem prebrala kar nekaj zgodb, ko so šle tja rodit ženske iz Ljubljane)...

Sicer nameravam iti tudi na ogled Celovške porodnišnice... Ampak o njej sem prebrala zelo mešane zgodbe... In ni mi všeč ta čisto bolnišnični pristop (ne želim pojasnjevati zakaj imam tak strah pred bolnišnicami-dovolj je samo to, da vem da je to zame najslabša opcija in da bi tja šla samo če bi bilo nujno-o tem tu presodi ginekolog, ki te spremlja vso nosečnost).

Upam, da je katera izmed vas, ki se je odločala za kakšno drugo možnost razen porodnišnice, ali pa ki je pred kratkim rodila v Feldbachu (ali pa morda v Celovcu-bi rada izvedela še od kakšne Slovenke) pripravljena deliti kak navet. Ker trenutno ne vem na podlagi česa naj se odločim (če sem iskrena bi se takoj za porod doma, če bi bili manjši stroški... tako pa iščem možnosti...).

Najlepša hvala <3 user posted image


< Sporočilo je popravil Wildcat -- 19.5.2015 15:16:12 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kje roditi?
20.5.2015 8:28:05   
PetraD
Zdravo

Sem rodila v Feldbachu in moram povedati same pohvale. Tudi sama nevem dosti nemsko ampak pri komunikaciji ni bilo nobenih problemov. Znajo tudi anglesko in pa nekateri slovensko. Tam je zaposlen tudi ginekolog Miglar, kateri je iz Maribora. Mogoce lahko pri njemu kaj povprasas, saj ima ordinacijo tudi v Mariboru. Osebje je izredno prijazno, porodne sobe so "domace" in ko vstopis v njih se ti sploh ne zdi, da bi bil v bolnisnici. Vsi so nasmejani, prijazni.

Zelo mi je bilo lepo, da dan ali dva po porodu pride fotografinja in poslika otroka (ce se za to odlocis) v razlicnih pozah in z igracami, skupaj s starsi itd.... potem ti to posljejo na dom in se takrat odlocis ali bos imel celoten paket ali samo nekaj od tega...kar hoces imeti obdrzis, ostalo vrnes nazaj.


LP

(odgovor članu Wildcat)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kje roditi?
20.5.2015 9:58:08   
Wildcat
PetraD najlepša hvala user posted image Sama sicer kar dobro govorim nemško, saj v Avstriji živim in delam, vendar mi je nemščina še vedno "tuj jezik"-ko sem šla enkrat na urgenco v hudih bolečinah, nisem znala skoraj nič več povedati... Samo nekaj sem momljala v angleščini (ki jo odlično govorim četudi bi se me sredi noči vrglo iz postelje-ker mi že dolgo let ni več tuja).

Glede na najine želje s partnerjem je ravno Feldbach tisto, kjer najdeva kompromis... Jaz: dovolj "nebolnišnično okolje" in to da so do sedaj še vse povedale, da so tam vsi zaposleni prijazni. Zanj pa to, da je v primeru komplikacij na voljo zdravstvena oskrba (čeprav tudi v Celovcu živiva samo kakšne slabe 4km od porodnišnice, zato sem tudi želela porod doma, ker si res ekspresno v porodnišnici, če je to nujno).

Kar pa me skrbi, je vožnja do tja... Iz Celovca je to 2h. user posted image

< Sporočilo je popravil Wildcat -- 20.5.2015 9:59:07 >


_____________________________

So stvari, ki bodo vselej močnejše od časa in daljave. Globlje od jezikov in navad. Kot je slediti svojim sanjam in se spoznavati. In deliti z drugimi čarobnost, ko jo odkrijemo ... (Sergio Bambaren, Delfin)

(odgovor članu PetraD)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kje roditi?
20.5.2015 10:11:03   
RIJA*
jaz sem tudi rodila v Feldbachu, vendar že nekaj časa nazaj...in tudi sama imam same dobre izkušnje....

povprašaj pa za ambulatni porod, ki ga v Avstriji prakticirajo, mogoče je to dobra ideja zate.....

(odgovor članu Wildcat)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kje roditi?
20.5.2015 10:20:01   
PetraD
Jaz sem se peljala eno uro do tja. Mi pa prevoz ni delal skrbi, saj mi je bilo najbolj pomembno pocutje, domacnost, prijaznost, ker je kar razlika glede tega v avstriji in sloveniji. Je pa tudi odtehtalo to, da imajo na razpolago porod v vodi - dejansko v vodi. V slo je pa tako, da pred "iztisom" gres nazaj na posteljo.


(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kje roditi?
20.5.2015 10:31:38   
Wildcat
Rija, hvala za odgovor. Ambulantni porod ne bi bil zame, ker meni ravno to okolje nažene strah v kosti (kot otrok sem imela hude izkušnje iz bolnišnic in samo da vidim te aparature in zavoham ta vonj, mi kar slabo rata)-zato mi bi bila prijetnejša opcija roditi doma in kasneje iti v porodnišnico na teste in preglede itd. Tudi nekaj dni ostati tam mi ne bi bil problem... Samo samo rojstvo... Nekje v miru, sama kot žival...

Petra D, jaz v Slo hvala bogu niti roditi ne morem, ker je to za mojo zdravstveno kartico tujina user posted image In plačljivo user posted image Me je mami spraševala, če bom pred porodom prišla domov, da bo ona skrbela zame (kar se mi je zdelo tako zelo lepo, ker tu nimam nikogar razen partnerja) in sem ji komaj razložila, da to pomeni zame, da bi rodila "v tujini"

Hmmmm... Morda pa mi le uspe dobiti kakšno babico, ki ma pogodbo z zavarovalnico in da od kje pride še kakšen denarni priliv, da se bo lahko naša mala biba rodila doma v bazenčku...

_____________________________

So stvari, ki bodo vselej močnejše od časa in daljave. Globlje od jezikov in navad. Kot je slediti svojim sanjam in se spoznavati. In deliti z drugimi čarobnost, ko jo odkrijemo ... (Sergio Bambaren, Delfin)

(odgovor članu PetraD)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kje roditi?
20.5.2015 17:38:58   
RIJA*
fobije premagaš tako, da se z njimi namerno srečuješ :) mogoče ti bo pa porod pomagal, da boš prebrodila to fobijo...saj takrat itak večina nas ni imela misliti na vse svoje ideje, ki smo jih imele pred tem user posted image

(odgovor članu Wildcat)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kje roditi?
20.5.2015 19:43:37   
Wildcat
Ne vem če je prvi porod dober čas za "premagovanje fobij". Glede na moje izkušnje s porodništvom pri živalih je porod čas, ko iščeš mir in varnost za sebe in svojega nerojenega otroka. Meni to deluje bolj sadomazohizem-da veš da se česa na smrt bojiš, potem pa greš to za nalašč narediti in škodiš sebi in še komu...

_____________________________

So stvari, ki bodo vselej močnejše od časa in daljave. Globlje od jezikov in navad. Kot je slediti svojim sanjam in se spoznavati. In deliti z drugimi čarobnost, ko jo odkrijemo ... (Sergio Bambaren, Delfin)

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kje roditi?
20.5.2015 22:31:12   
Pikabu
Nimam izkušenj z Avstijo. Predlagam samo, da se mogoče pozanimaš še za Jesenice, kjer so precej spremenili svoje ravnanje, tudi omogočajo čim bolj naraven, pomojem se da zmenit tudi za ambulatni porod. Zaradi vožnje ti je mogoče vseeno bližje.

(odgovor članu Wildcat)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kje roditi?
20.5.2015 22:37:43   
Wildcat
Pikabu hvala, ampak jaz v Sloveniji ne morem roditi, ker nimam slovenskega zavarovanja in bi morala plačati, kot so plačevale ženske, ki so hodile roditi v Feldbach pred leti.

_____________________________

So stvari, ki bodo vselej močnejše od časa in daljave. Globlje od jezikov in navad. Kot je slediti svojim sanjam in se spoznavati. In deliti z drugimi čarobnost, ko jo odkrijemo ... (Sergio Bambaren, Delfin)

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kje roditi?
21.5.2015 9:40:12   
RIJA*
čas za zdravljenje fobij ni nikoli pravi user posted image vedno najdemo izgovore...

sama sem imela čisto enako kot ti, pa glej ga zlomka...ko nehaš misliti samo nase in na svojo fobijo, se da tudi ta pozdraviti

(odgovor članu Wildcat)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kje roditi?
21.5.2015 10:42:57   
Wildcat
Rija, tokrat mislim predvsem na otroka. Ker imam občutek, da sem dolžna temu malemu nedolžnemu bitjecu omogočiti da se rodi v zavetju lastnega doma ali pa vsaj nekje, kjer bo temu čimbolj podoben.

Že na začetku pa sem prosila samo za nasvet žensk, ki imajo izkušnje z altenrativnimi oblikami poroda in ne da me bo katera silila v porodnišnico... Ne vem v čem je to fora? Kot da bi nekomu, ki sprašuje recept za vegi obliko kosila vsiljevali recept za mesno kosilo, če človek izrecno napiše... user posted image user posted image

_____________________________

So stvari, ki bodo vselej močnejše od časa in daljave. Globlje od jezikov in navad. Kot je slediti svojim sanjam in se spoznavati. In deliti z drugimi čarobnost, ko jo odkrijemo ... (Sergio Bambaren, Delfin)

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kje roditi?
21.5.2015 11:06:17   
_Alina_
Sicer nimam izkušenj iz Avstrije, vendar da bi se s popadki vozila 2 uri stran, mi pa ni za pomislit. Meni je ponoči odtekla voda in v takem stanju naj bi čim prej prišel do porodnišnice. V roku pol ure so mi začeli šopati popadki in to že tisti ta boleči, tako da si ne predstavljam, da bi jih predihavala sede v avtu. Tako da jaz bi na tvojem mestu izbrala najbližjo porodnišnico oz. tako, do katere prideš v cirka pol ure.

Sicer pa bodi pripravljena tudi na to, da gre lahko karkoli "po svoje", torej ne po tvojem načrtu. Lahko načrtuješ naravni porod, porod doma ali kjerkoli pač že, ampak če pride do komplikacij, je le fino, da imaš možnost medicinske oskrbe (če bi morali narediti cr), saj je na prvem mestu zdravje tvojega otroka (in tebe seveda).

Zavedaj se tudi, da so izkušnje žensk zelo različne. Preden sem rodila, sem o Postojni slišala samo oh in sploh, moja izkušnja je bila pa SLABA. In po porodu sem slišala več slabih izkušenj, tako da pač odvisno, koga poslušaš user posted image

(odgovor članu Wildcat)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kje roditi?
21.5.2015 11:49:43   
RIJA*
debate se znajo včasih razviti malo levo in desno user posted image

noben te nič ne sili...vsak naredi kot želi, je pa res, da ni nujno, da je porod doma lahko najboljša oblika poroda...in vse smo ti predlagale Felbach, ki ima res zelo pozitivno klimo v porodnišnici...

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 21.5.2015 11:51:16 >

(odgovor članu Wildcat)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kje roditi?
21.5.2015 11:53:20   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: _Alina_



Zavedaj se tudi, da so izkušnje žensk zelo različne. Preden sem rodila, sem o Postojni slišala samo oh in sploh, moja izkušnja je bila pa SLABA. In po porodu sem slišala več slabih izkušenj, tako da pač odvisno, koga poslušaš user posted image

user posted image kot je različen tudi zorni kot opazovalca ali akterja

(odgovor članu _Alina_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kje roditi?
21.5.2015 12:47:10   
Wildcat
Kot sem že nekajkrat povdarila zanimajo me izkušnje žensk z alternativnimi oblikami porodov ali izkusnje žensk, ki so rodile v Avstriji.

Če me zanimajo izkušnje o Slo porodnišnicah (pa tu tako ali tako ne morem roditi zaradi plačila porodov v tujini) lahko vprašam katerokoli izmed prijateljic ali sorodnic, ki so rodile v porodnišnicah v Slo. Na forum sem se obrnila ravno zato, da izvem kaj novega.

Hvala tistim, ki to razumete in ste delile dragocene nasvete user posted image user posted image

_____________________________

So stvari, ki bodo vselej močnejše od časa in daljave. Globlje od jezikov in navad. Kot je slediti svojim sanjam in se spoznavati. In deliti z drugimi čarobnost, ko jo odkrijemo ... (Sergio Bambaren, Delfin)

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kje roditi?
21.5.2015 18:13:02   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Wildcat
ali izkusnje žensk, ki so rodile v Avstriji.



a Feldbach ni v Avstrijiuser posted image

(odgovor članu Wildcat)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kje roditi?
22.5.2015 14:19:19   
mateyka
na švedskem že nekaj časa ne prakticirajo poroda v vodi. kolikor so meni povedali, ker je stopnja okužbe v vodi višja kot "izven vode" (rana, kri ipd. kar je prisotno pri porodu). tko da jaz odsvetujem porod v vodi. lahko se namakaš v njej prej, sam izstis pa jaz ne bi izvajala v vodi. tko da "bazenčka za bibo" jaz ne bi glih priporočala....

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?