|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Klinični oddelek za otroško kirurgijo in inte...
16.5.2009 16:23:01   
christiana21
Drage mamice, zanima me, če je katera imela svojega malega otročka na tem oddelku v inkubatorju in mi lahko pomaga pri nekaj vprašanjih? Jaz sem rodila zahirano deklico, ki je bila ob rojstvu težka 1370g, rojena pa je bila v 37.tednu.
Zanima me kakšno je osebje na oddelku, jaz se namreč še spoznavam z njimi, saj ima naša deklica šele nekaj dni več, kot pa 1 teden?
Ker sem takoj po CR in jemljem še zdravila je trenutno ne dojim, niti ji nosim mleko, zanima me, če ima katera izkušnje s tem, da more mamica biti v bolnici z otrokom, da otroka doji, ali je dovolj, da se otroku nosi mleko?
So vam morda dojenčke, ko so bili boljši in se je stanje izboljšalo, poslali na porodni oddelek, ali so ostali na oddelku intezivne terapije?
Ko otroček pride iz inkubatorja, ga dajo v toplo posteljico ali v navadno?
Koliko časa po preselitvi iz inkubatorja je vaš dojenček šel domov?
Hvala!



_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
16.5.2009 17:20:32   
emaa
Ti verjetno govoriš o Mb, a ne, ker tam je pa malo drugače kot v LJ. 

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
16.5.2009 18:12:48   
christiana21
Ne, govorim o Ljubljani. Rodila sem na Ptuju, vendar so dojenčico 2 dan po rojstvu odpeljali v Ljubljano z helikopterjem.
Zanima me za Ljubljano.
Zdaj, ko si pa omenila za Maribor, mi pa katera mamica lahko opiše tudi kako je to v Mariboru, da vem kaj pričakovati, če mi deklico prestavijo v Maribor, glede na to, da je bližje.
Torej, dobrodošle so tudi izkušnje iz Maribora.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
16.5.2009 22:04:49   
emica2008
IZVIRNO SPOROČILO: christiana21

Drage mamice, zanima me, če je katera imela svojega malega otročka na tem oddelku v inkubatorju in mi lahko pomaga pri nekaj vprašanjih? Jaz sem rodila zahirano deklico, ki je bila ob rojstvu težka 1370g, rojena pa je bila v 37.tednu.
Zanima me kakšno je osebje na oddelku, jaz se namreč še spoznavam z njimi, saj ima naša deklica šele nekaj dni več, kot pa 1 teden?
Ker sem takoj po CR in jemljem še zdravila je trenutno ne dojim, niti ji nosim mleko, zanima me, če ima katera izkušnje s tem, da more mamica biti v bolnici z otrokom, da otroka doji, ali je dovolj, da se otroku nosi mleko?
So vam morda dojenčke, ko so bili boljši in se je stanje izboljšalo, poslali na porodni oddelek, ali so ostali na oddelku intezivne terapije?
Ko otroček pride iz inkubatorja, ga dajo v toplo posteljico ali v navadno?
Koliko časa po preselitvi iz inkubatorja je vaš dojenček šel domov?
Hvala!


ali ste v kliničnem centru ali v porodnišnici?
če ste v porodnišnici lahk kaj več povem......

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
16.5.2009 23:06:50   
bibyzan
Mislim, da je v kliničnem. V porodnišnici na intenzivi so menda samo tisti, ki se tudi tam rodijo.

(odgovor članu emica2008)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
17.5.2009 6:55:15   
anajmad
Glej, so jo že z enim razlogom prepeljali v LJ. Ti se lepo pogovori z njenim zdravnikom in ti bo vse povedal. Sej ponavadi,ko so otroci bolj stabilni,jih prepeljejo čim bližje domu. Tudi mene so vprašali,ko je bila tamala bolj stabilna,če nas prestavijo v Izolo. Toda na slabe izkušnje nisem hotela niti slišati o tem. Boš videla,kaj ti bodo rekli zdravniki in boš vedela na čem si.

< Sporočilo je popravil anajmad -- 17.5.2009 6:56:20 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
17.5.2009 7:11:03   
christiana21
Emica, mala je v kliničnem v pritličju.
anajmad, saj vem, da so jo z razlogom odpeljali v Lj, ne govorim o tem, da me moti, da je tam, ampak sprašujem kako je tam.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
17.5.2009 7:59:00   
bibyzan
Naša je bila tja prestavljena, ker so sumili na zaporo črevesa in bi jo bili operirali. Nazadnje so zgotovila, da je en čep, ki se je potem izločil z blatom. Tam je bila tri dni. Koliko se spomnim popoldan nimajo glih omejenega časa obiskov. Jst sem mleko nosila tja, pa si ji mojega dajali. ostalo ti pa ne zna povedat glede njihovega reda, ker smo po treh dneh bili prestavljeni nazaj v porodnišnico.

(odgovor članu christiana21)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
17.5.2009 12:38:38   
andras
Moja hčerkica je bila lani na tem oddelku.. mnenje, ki sem si ga jaz ustvarila je bilo takšno, da je bilo odvisno katere sestre so bile takrat na oddelku, ko sva prišla midva na obisk... pričakovala sem nekoliko več razumevanja z njihove strani, in sicer, da si kot starš prestrašen, da ne veš, kaj se dogaja z otrokom, da bi potreboval prave informacije... obiski so bili načeloma od 11. 00 ure, pa mislim, da do 19.00, vendar so nama včasih že po pol ure rekli, da naj greva... mož sicer ni bil tako skeptičen, tako, da so verjetno name delovali še hormoni..user posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci.
(Dante Alighieri)

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
17.5.2009 12:41:23   
andras
ali otročka iz inkubatorja prestavijo v toplo posteljico, je odvisno od otročička, koliko zmore sam uravnavati telesno temperaturo.. najina je bila nedonošena, in sicer je bila 12 dni na intenzivnem oddelku, potem pa so jo prepeljali na Pediatrično, kjer pa je bila še vedno v inkubatorju...

Verjemi v svojega otročička in vse se bo dobro izteklo...

Topel objem tvoji hčerkici, vama pa pozitivne misliuser posted image

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci.
(Dante Alighieri)

(odgovor članu andras)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
20.5.2009 15:26:45   
Katy78
Nik je bil sicer na EINT v lj. porodnišnici in jaz sem bila v porodnišnici dokler nisva odšla domov (14 dni), vendar sem srečala kar precej mamic, ki so mleko nosile ali vsak dan ali pa na dva dni, odvisno kako daleč so bile doma, tako da to ni nič nenavadnega.

Nik je bil rojen s 33. tedni, imel je 1930g in je bil pet dni v nekakšnem odprtem inkubatorčku, ki ga je grel in ki je imel priključek za kisik, ki so mu ga dodajali 4 dni, saj drugega ni rabil. Potem je bil še ca. 6 dni v topli posteljici, potem pa še ca. 4 dni v navadni posteljici pri meni na oddelku in potem sva šla domov. Iz tople posteljice so ga dali takrat, ko je bil sam sposoben uravnavati oz. zadržati določeno temperaturo. Kot sem videla iz lastnih izkušenj in iz izkušenj mamic, ki so bile v P takrat kot jaz, je zelo zelo odvisno od samega otročka in njegovega zdr. stanja, kako hitro gre iz inkubatorja, kako hitro se znebi tople posteljice in kako hitro gre potem domov. Sama porodna teža niti ni tako zelo pomembna, važno je (ob predpostavki da nima nobenih drugih zdr. težav) da zna uravnavat lastno temperaturo in da ima sesalni refleks, da normalno pije in pridobiva na teži - to je bilo pri Niku odločilno, da sem ga dobila na oddelek in da sva šla tako hitro domov - domov sva šla pri 34. tednih in pol.

Želim ti, da bo z vašo dojenčico vse v redu in da bo šla čimprej domov v vajin objem. user posted image

(odgovor članu andras)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
20.5.2009 15:43:27   
Katy78
Aja, pa še to. Tudi jaz sem imela CR pa so me že drugi dan po porodu peljali v laktarij kjer so mi pokazali črpalke za iztiskanje mleka, pa sem prav tako jemala še analgetike. A si mleko vsaj črpaš? Začeti moraš čimprej... 

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
20.5.2009 20:31:12   
emaa
David je bil na KOOKIT v LJ (klinični oddelek, itd) 3,5 mesecev. V inkubatorju in s tem na intenzivni pa je bil skoraj en mesec. Je napredoval počasi iz ta boljšega v slabši inkubator, na oddelek je šel še v inkubatorji, pa ga kmalu ni več rabil. Na porodni oddelek ni šel nikoli nazaj, jaz sicer pri njem nisem bila, ker ni prostora, pa tudi drugega dvojčka sem imela doma. Mamice, ki imajo otročke tam, so sprejete, vendar imajo posteljo kjerkoli v KC je prostor. Jaz ga dojila nisem, ker nisem mogla biti ob njem, sem mu pa mleko nosila od začetka (dojila sem le drugega), pa sem bila tudi po CR. Obiski so bili čez cel dan in noč, jaz sem mu tudi ob 22ih prinesla mleko iz porodnišnice v KC Lj.
Koliko časa bo tvoja deklica v inkubatorju, se pa težko napove, je odvisno od tvoje deklice. Moj je bil pač tako dolgo, zaradi okrevanja po operaciji, saj je bil na pragu smrti. Pa še tako jih je z okrevanjem presenetil, je sicer nedonošen, ampak ni bil tam zaradi nedonošenosti. Sestre so bile meni super, saj so mu bile nadomestne mame in se še zdaj na kontrolah pri njih oglasiva. Zdravniki, no o njih pa nimam tako dobrega mnenja, v večini slabo, tako kot za sestre v večini dobro. Je pa res, da je bilo to dve leti nazaj.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
21.5.2009 22:50:38   
* Mateja *
čau! Moj sin je bil tam kot toje dete, cele dva meseca in pol. In zanje imam le dobre besede. Zdravniki so vsi super, tudi zelo dostopni, tako osebno kot po telefonu, razen gaber je mal ošter. sestre so pa klasa zase, ene ful fajn, druge so ble tako tako. ampak če bi potegnila črto je bilo tam super. jaz sem mleko vsak dan gor nosila, nisem bila zrevn sina. je bilo pa to pred 4 leti, tako da se je morda že kaj spremenilo v tem času. našega so tudi teli pol prestavit v Šempeter, kjer se je rodil, ampak sva zahtevala, da ga obdržijo v Lj, na PeK, na neonatalnem oddelku in je ilo super. zagotovo bolj poskrbljeno kot kje drugje.



(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Klinični oddelek za otroško kirurgijo in ...
22.5.2009 6:19:26   
christiana21
Na neonatalnem oddelku? Kje je to, v porodnišnici?
Pa čisto nič nisi bila v bolnici s sinom, dokler ga niso poslali v domačo oskrbo?

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?