|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 7:26:19   
Anonimen
Ne vem le ta tema sodi sem, pa vseeno me zanima, če katera ve koliko najdlje lahko preživijo spermiji, torej od izliva v nožnico do same oploditve?  Torej kako dolgo lahko ''čakajo'' na ovulacijo? 

 je to lahko nekaj dni?

Nekje sem zasledila, da lahko tudi do 7 dni, samo se mi zdi to malo dosti...

kaj menite?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 7:40:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne vem le ta tema sodi sem, pa vseeno me zanima, če katera ve koliko najdlje lahko preživijo spermiji, torej od izliva v nožnico do same oploditve?  Torej kako dolgo lahko ''čakajo'' na ovulacijo? 

je to lahko nekaj dni?

Nekje sem zasledila, da lahko tudi do 7 dni, samo se mi zdi to malo dosti...

kaj menite?


meni je rekla, da dobri do 48 ur res ekstremno dobri spermiji pa tudi do 72 ur...sicer pa ne računaj kako dolgo...rajši ti svojega dragega bolj matraj...npr. vsak drugi dan...ali pa takoj po menstruaciji začnita...meni je tako ratal v prvo...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 9:33:28   
Taanikaa
Meni je rekla moja G da 48 ur.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 12:39:59   
metka_zone
Jajčece potuje 24h in v tem času pride do oploditve ali pa ne. Spermiji pa preživijo do 72h, tako da če hočeš zanositi,imej nezaščitene spolne odnose 9.,10.,11.,12.,13.,in 14. dan.Takrat je verjetnost zelo velika.
Ovulacijo si pa izračunaj na kakšni spletni strani.

Lp

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 16:10:24   
Lenck
Ja, do tri dni lahko - v telesu. Jajčece je bolj problematično user posted image

Sicer pa baje, če želiš povečati možnosti, ni ok seks vsak dan, ampak na dva do tri dneve (vmes mora bodoči očka seveda abstinirati!), ker so potem spermiji bolj naspidirani user posted image

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega vidiš. In vidiš ga tako, kot ga želiš videti.

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 18:08:32   
ne vem
Sem primer, da spermiji lahko živijo dolgo.V decembru sem imela samo en spolni odnos in sicer 8.12. 22.12 mi je na moje presenečenje test nosečnosti pokazal pozitivno. Zaradi bolečin sem bila hospitalizirana v šestem tednu po menstruaciji.Ker se na uz ni videlo nič razen proste tekočine so mi še testirali na bhcg hormon.No kakorkoli šele po dveh tednih se je v maternici videl plod.Po pogovoru z ginekologinjo sem izvedela, da sem zanosila peti dan po spolnem odnosu.Kar pomeni, da so spermiji v meni preživeli pet dni.In še to nosim punčko.Ja očitno smo ženske zelo vzdržljive že kot spermiji.user posted image

(odgovor članu Lenck)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 18:29:21   
Bety11
user posted image user posted image user posted image Tvoj oplojevalec je zagotovo zdrav moški...Niso pa vsi takšni....

Meni je dr.Reš povedal, da se je moška plodnost v 100.letih zmanjšala za 70%...Včasih so spermiji preživeli in 7 dni, danes pa je že problem 2 dni.....

(odgovor članu ne vem)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 18:38:09   
kristinaj
se mi zdi, da lahko v nožnici, v nekem žepku,preživijo tudi 5 dni ali več...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 19:16:06   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Taanikaa

Meni je rekla moja G da 48 ur.


Toliko preživijo čist zanesljivo, ker je naš drugi otrok narejen 4 dni pred ovulacijo. Trmasta, vztrajna punčka, odločena zmagat. user posted image

(odgovor članu Taanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 19:53:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Taanikaa

Meni je rekla moja G da 48 ur.


Toliko preživijo čist zanesljivo, ker je naš drugi otrok narejen 4 dni pred ovulacijo. Trmasta, vztrajna punčka, odločena zmagat. user posted image


verjetno hočeš povedat da si seksala 4 dni pred ovulacijouser posted image ker narjen pač ni mogel bit takratuser posted image

osnove....

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
13.3.2009 22:20:35   
grahek85
Jaz sem nekje na RR celo našla neke povzetke iz med.over.net, kjer je Pušenjak razlagal, kako lahko deloma vplivaš na spol otroka. Spermiji, ki določajo moški spol (y) so hitrejši, ampak hkrati tudi manj trdoživi kot tisti, ki določajo ženskega (x). Y-lončki preživijo do 2 dneva, ponavadi še to ne, X-ki pa tudi do 5 dni. Če vam torej uspe zadeti spolni odnos nekaj ur pred/po ovulaciji, bo dojenček najverjetneje fantek, če je pa več kot 3 dni pred ovulacijo, potem bo najverjetneje deklica. Vmes je zadeva pač stvar naključja.

Pa vidim, da se je stvar pri ne vem in Gini res odvila tako, kot je rekel Pušenjak. Obe imata deklici, a ne?user posted image








< Sporočilo je popravil grahek85 -- 13.3.2009 22:23:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko časa preživijo spermiji?
18.3.2009 21:03:11   
metka_zone
Pri meni je bilo isto. Prvič sem zanosila takoj in to je bil le en dan user posted image , sva ga načrtovala. Sedaj pa sem po zdajšnih izračunih nenačrtovano zanosila kar pet dni pred ovulacijo in še to ne vem kako nama je uspelo user posted image , ker sva pazila na vse načine user posted image . Sem pa slišala isto, da je boljše, da moški ni toliko aktiven spolno vsak dan, saj se spermiji napolnijo...Verjetno sem jaz tako zanosila..user posted image user posted image user posted image ....  Lp

(odgovor članu grahek85)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?