|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko poje 9-mesečnik?
31.8.2008 20:24:02   
timoteja
Koliko po vaših izkušnjah poje 9 mesečni otroček pri obroku, da se naje, pa da ne bo debelušček, npr. za 1 obrok 1/2 žemljice s kakšnim namazom, ali pa koliko žlic suhega čokolina zmešate z mlekom , da dobim malo občutka. Hvala.

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 3.9.2008 9:28:35 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko
31.8.2008 20:31:47   
Pia77
IZVIRNO SPOROČILO: timoteja

Koliko po vaših izkušnjah poje 9 mesečni otroček pri obroku, da se naje, pa da ne bo debelušček, npr. za 1 obrok 1/2 žemljice s kakšnim namazom, ali pa koliko žlic suhega čokolina zmešate z mlekom , da dobim malo občutka. Hvala.


Naš še ni star 9 mesecev, tako da ti ne znam odgovorit. Pa tudi ko bo, ti moj odgovor ne bo nič pomagal... saj je že zdaj debelušček.
(Pa kaj. Men je neznansko lep in sem ponosna nanj.)

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko
31.8.2008 20:36:10   
Paštetka
user posted image user posted image user posted image  da ne bo debelušček? user posted image user posted image user posted image

toliko,kolikor mu paše in dokler se ne naje. Enkrat je to lahko pol žemlje, drugič četrt, tretjič cela.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko
31.8.2008 20:47:17   
Naja31
toliko,kolikor mu paše in dokler se ne naje.


točno tako. Ti bo že sam pokazal ko bo imel dovolj.

Izjave glede debeluščka pa rajši ne komentiram. Saj si se hecala,a ne?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko
31.8.2008 21:29:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: timoteja

Koliko po vaših izkušnjah poje 9 mesečni otroček pri obroku, da se naje, pa da ne bo debelušček, npr. za 1 obrok 1/2 žemljice s kakšnim namazom, ali pa koliko žlic suhega čokolina zmešate z mlekom , da dobim malo občutka. Hvala.


Oprosti, ampak.. user posted image  A zdaj mu boš še kalorije štela?! user posted image  Ne vem no..

(odgovor članu timoteja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko
31.8.2008 21:45:37   
timoteja
No, no, saj tak me pa tud ni treba kregat...Tole glede kalorij, vam samolahko povem, da je od moje znanke tamali, ko je bil dojenček, dojen, dodajan z AM, in so ga kr filali, ko je detece odprlo usta in je dobu al flaško al pa zizo..No, in je imel pri enem letu 13 kg. In pri treh letih je še vedno zelo močan, in mislim, da to ni najbolj zdravo in v redu...Pač, samo moje mnenje.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko
31.8.2008 21:55:46   
Naja31
Meni je P rekla, da je nekako po 4. letu starosti potrebno začeti paziti, da otrok ne poje preveč, če je mogoče nagnjen k rejenju. Pri 9 mesečnem si nekoliko prezgodnja, da paziš na količino hrane.

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko
31.8.2008 21:59:08   
Naja31
No, in je imel pri enem letu 13 kg.


Zdaj sem šla pogledati koliko je imel moj starejši sin pri enem letu,. Pri 13ih mesecih je imel 13 kg, tako da to ni nič pretresljivega. Pa ni bil nikoli debel. Zdaj pri 3eh letih in pol je normalen fantek, ne suh, ne močan.

Moj mlajši sin ima pri 4ih mesecih 9kg.

Mene pri tej starosti bolj skrbi če sta zdrava, kot pa njuna teža, razen če bi bila ta prenizka.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko
31.8.2008 22:00:19   
lemavrica
Malo zgodaj si začela štet kalorije pri otroku.Jaz raje vidim če poje malo več kot pa premalo, ker takrat se začnem sekirat. Ne moreš se pa sekirat da bo tvoj otrok debeluščekuser posted image

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko
1.9.2008 8:32:39   
smejčica
Naj poje kolikor želi. Naj samo omenim, če je otrok preveč debelušen to tudi ni zdravo, saj lahko ovira njegov gibalni razvoj. Pa ne mislim zdaj nekaj malo preko meje(da se ne boste vpičle v mojo izjavo) ampak če je veliko prek meje.  Najbolja je zmernost. 

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko
1.9.2008 9:20:34   
scubadiver
Zdej se vse spotikate v to ker je napisala da ne bo debelušček.
Moja hči je zelo okrogla. Pri 6h mesecih je imela 10kg, sedaj pri devetih, pa samo še vedno na cca. 10kg.

In toliko - tudi žaljivih - komentarjev kot sem jih slišala.. za bruhat. In to tudi od mladih mamic.
Recimo: joj kakšna bajsa je. Joj kok je debela, a nč ne paziš? Sej ok, skozi eno uho noter, skozi drugo ven, ampak zaboli pa vseeno.
Ne hujšam je namerno in je tudi ne mislim, zdej bomo itak počasi ujeli pravo kilažo. Ampak se ne čudim, da jo skrbi.Rajš vidim da ima kako kilo rezerve, če zboli al pa kaj takega. In sem samo vesela da rada je.
Je pa dejstvo da naš otrok nima nobene meje. Ona bi jedla dokler bi ji dajali. Zato ji jaz bremzam in ko ji neham dajat, je minuta joka, potem je pa dobro.
Ko ji je oči enkrat sam pripravil malico in ji dal (pa je vedel kakšen lonček sadne kašice mora pojest) je naredil preveč, ker ni imel občutka. In naša lepotička je pojedla vse - 380ml sadne kašice. Ne, nisem se zmotila. 380 ml. In zato je pri naši treba nujno bremzat.


< Sporočilo je popravil scubadiver -- 1.9.2008 9:24:50 >


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko
1.9.2008 11:52:11   
bibi77
Glede na to, da je naša 9 mesečna pupa zelo neješča, me zanima koliko ml na obrok pojejo vaši sončki? Naša poje max. 150 ml na obrok..

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko
1.9.2008 12:03:52   
palas
Glej moj 7,5 mesečnik za obrok nikoli ne poje več kot 150ml (le izjemoma), pa ima lepo kilažo. Mene včasih le skrbi, da ne poje dovolj, ampak zgleda da ima dovolj user posted image

_____________________________

* Od 17.1.2008 naju osrečuje Leon *
*3.4.2010 je Leon postal starejši bratec Evi*

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko
1.9.2008 21:11:15   
Tisana
Koliko naj bi otrok pojedel?!? To je pa čisto od otroka odvisno. Naša npr. ni nikoli pojedla tistih "predpisanih" količin, pa ima za svojo starost čisto povprečno težo, pa čeprav je bila rojena 1,5 meseca prekmalu. Pa tudi ful miga. Ampak očitno ne potrebuje toliko. Scubadiver, razumem in imaš čisto prav, da otroku, ki si sam ne zmore postaviti meje, to narediš ti. Ampak da bi pa kar preventivno omejevali otroke pri hrani, samo zato, ker niso 90-60-90, ta je pa "bosa" :) 

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu palas)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko
3.9.2008 22:45:06   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

user posted image user posted image user posted image  da ne bo debelušček? user posted image user posted image user posted image

toliko,kolikor mu paše in dokler se ne naje. Enkrat je to lahko pol žemlje, drugič četrt, tretjič cela.

točno tako!!!!!!! nikoli, ma nikoli si nebi dovolila, da mu nebi dala za jesti, kolikor si sam želi! vedno skuham dosti in ko neha odpirat ustka, takrat vem, da ima dovolj (pa še to 3x probam, če sigurno noče več) pri 9m je šele zaprav začel jesti GH in pojedel nekje 250-350 g hrane. ko sem mu dala kruh z namazom, je pojedel takrat že 2 kosa kruha, zdaj pa še več


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko
3.9.2008 22:48:44   
Doll
timoteja,jaz sem tudi svojega filala z flaško i z joško ,pa ni nič debelušček,ravno nasprotno po zdr. je moj otrok podhranjen.In na koliko ga hraniš nima nobene povezave z debelostjo,še posebno  ne pri tako majhnih otrokih.
Kaj bi potem povedala na to,da od znanke novorojenček,ki je star 6 mesecev pa ima 13 kg.Pa ga hrani na 3 ure

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko
3.9.2008 22:53:05   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

timoteja,jaz sem tudi svojega filala z flaško i z joško ,pa ni nič debelušček,ravno nasprotno po zdr. je moj otrok podhranjen.In na koliko ga hraniš nima nobene povezave z debelostjo,še posebno  ne pri tako majhnih otrokih.
Kaj bi potem povedala na to,da od znanke novorojenček,ki je star 6 mesecev pa ima 13 kg.Pa ga hrani na 3 ure


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko
3.9.2008 22:55:20   
Doll
Kriza sandra ne user posted image
Takšen otrok,bo mene čez 2 leti prehitel s težo user posted image
No,ja bo že...user posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko
3.9.2008 22:56:23   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Kriza sandra ne user posted image
Takšen otrok,bo mene čez 2 leti prehitel s težo user posted image
No,ja bo že...user posted image


user posted image user posted image user posted image mene tut skorajuser posted image mogoče bo pa pol suhec


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko
5.9.2008 8:39:07   
scubadiver
IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

timoteja,jaz sem tudi svojega filala z flaško i z joško ,pa ni nič debelušček,ravno nasprotno po zdr. je moj otrok podhranjen.In na koliko ga hraniš nima nobene povezave z debelostjo,še posebno  ne pri tako majhnih otrokih.
Kaj bi potem povedala na to,da od znanke novorojenček,ki je star 6 mesecev pa ima 13 kg.Pa ga hrani na 3 ure


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Dokler ne boš imela preveč ješčega otroka doma se ne zgražaj in predvsem so odveč tile: user posted image


_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko
5.9.2008 22:15:22   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: scubadiver

IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

timoteja,jaz sem tudi svojega filala z flaško i z joško ,pa ni nič debelušček,ravno nasprotno po zdr. je moj otrok podhranjen.In na koliko ga hraniš nima nobene povezave z debelostjo,še posebno  ne pri tako majhnih otrokih.
Kaj bi potem povedala na to,da od znanke novorojenček,ki je star 6 mesecev pa ima 13 kg.Pa ga hrani na 3 ure


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Dokler ne boš imela preveč ješčega otroka doma se ne zgražaj in predvsem so odveč tile: user posted image



js lahko komentiram kar meni paše in mi prav dol visi, če so tebi tej pujski odveč...meni so prav simpatičniuser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko poje 9-mesečnik?
10.9.2008 18:25:38   
bina30
Ne bom nove teme odpirala, bom kar tule: a vaši 9-mesečniki lepo jedo koščke? Recimo mojemu dajem zjutraj žemljico namazano z margarinico ali kiri sirčkom in poje enih 5 koščkov, pa še te če so malo večji ven pljuva. Če mu dam v rokico žemljo, iz nje naredi katastrofo in tako nič ne poje. Trga velike koščke katerih ne more pojest. Tudi riž pljuva ven, pa je res tako majhen. Kdaj so torej vaši začeli lepo jest koščke in kako ste jih navajale?

(odgovor članu timoteja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko poje 9-mesečnik?
13.9.2008 22:42:55   
sandra85
navadila sem ga tako, da sem mu dajala koščke hrane na mizico in si jih je sam dajal v usta...pri 9.m je že lepo jedel vse v koščkih. sej bo, vztrajaj z koščki-kakor sem js, daj mu kosilo na mizico in jejta skupaj! malo bo umazano user posted image ampak je lepo. moj tako ful uživa

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko poje 9-mesečnik?
14.9.2008 15:16:00   
Anonimen
Naš 9-mesečnik poje; mlečno kašo iz 120 ml mleka ter 4-5 žlicami kaše, sadje npr dva sadeža, kosilo včasih cel krožnik (2dcl ali več), malica puding iz 2 dcl mleka in pol pudinga, večerja pa največkrat 150 ml mleka, če pa je huda lakota, pa kašo, pa zjutraj isto mleka, če se zbudi zgodaj. Ima 9,700 kg. Sem tudi že jaz začela mal z bremzanjem, pa je prejšnje dni zbolel sem vesela, da je začel spet normalno jest.
Bremzala sem ga pa tako, da ko vidim, da tako aktivno ne odpira več ust, ampak bolj leno, umaknem hrano in če ne protestira, potem pač neham s hranjenjem.
Dajem pa v košćkih edino kakšno medno sadje, drugega ne. Se mi ne zdi še dovolj pripravljen na koščke.
Kaj pa pije? Jaz mu dam čaj bebe ali pa sok zmešam z pol vode, da ima komaj še kaj sladkobe. Če pije sladko, tudi redi.
Ker pa imam prvi dve punci naj še rečem, da sigurno drži, da fantki pojedo več.
Če pa gledamo mnenje drugih naj povem, da bi morali biti vsi manekeni, da ne bi bilo pripomb, kajne? Mar ne bi bilo dolgočasno?

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko poje 9-mesečnik?
13.12.2008 17:07:42   
TIMOTY
IZVIRNO SPOROČILO: bina28

Ne bom nove teme odpirala, bom kar tule: a vaši 9-mesečniki lepo jedo koščke? Recimo mojemu dajem zjutraj žemljico namazano z margarinico ali kiri sirčkom in poje enih 5 koščkov, pa še te če so malo večji ven pljuva. Če mu dam v rokico žemljo, iz nje naredi katastrofo in tako nič ne poje. Trga velike koščke katerih ne more pojest. Tudi riž pljuva ven, pa je res tako majhen. Kdaj so torej vaši začeli lepo jest koščke in kako ste jih navajale?


Naš je sam začel kazat zanimanje za hrano, ki ni več pasirana. Zdaj je star 9 mesecev in ma zelo rad da je hrana v koščkih in pasirane skoraj ne mara več, mogoče samo še zvečer, če je kakšno mlečno kašico.

IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

No, in je imel pri enem letu 13 kg.


Zdaj sem šla pogledati koliko je imel moj starejši sin pri enem letu,. Pri 13ih mesecih je imel 13 kg, tako da to ni nič pretresljivega. Pa ni bil nikoli debel. Zdaj pri 3eh letih in pol je normalen fantek, ne suh, ne močan.

Moj mlajši sin ima pri 4ih mesecih 9kg.

Mene pri tej starosti bolj skrbi če sta zdrava, kot pa njuna teža, razen če bi bila ta prenizka.


Naš je star 9 mesecev in ima čez 11 kg ( je pa tud večji kot povprečni v tej starosti )- in sploh ni debel, pa P ni nč omenjal debelost, je reku:"ko bo shodu bo šlo kr dol".
Po mojem je boljš, da je malo zaloge, saj otrok lahko tud kaj zboli in nima apetita pa shujša- pol je boljš met mal zaloge kot pa bit glih na meji- pri takih se prej zakomplicira in so pol revčki na pediatriji na infuziji, da ne dehidrirajo.
Z malo zaloge ni čist nč narobe.

IZVIRNO SPOROČILO: sandra85

navadila sem ga tako, da sem mu dajala koščke hrane na mizico in si jih je sam dajal v usta...pri 9.m je že lepo jedel vse v koščkih. sej bo, vztrajaj z koščki-kakor sem js, daj mu kosilo na mizico in jejta skupaj! malo bo umazano  ampak je lepo. moj tako ful uživa


Tako tud mi delamo in mu je super! user posted image


< Sporočilo je popravil TIMOTY -- 13.12.2008 17:09:02 >

(odgovor članu bina30)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Neverjetne porodne fotografije
Porodne fotografije, ki vas bodo pustile odprtih ust.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?