|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Začimbe in olivno olje
4.12.2008 10:05:27   
simona2
Imam še eno vprašanje in sicer glede začimb. ALi lahko npr. korenček, ko ga kuhaš in ostalo zelenjavo minimalno posoliš (s solnim cvetom, ki je zelo kakovostna sol)? Kako pa je z olivnim oljem  ali ga lahko npr. dodaš nekaj kapljic v polento in kdaj? Morda že kar na začetku?

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Začimbe in olivno olje
4.12.2008 10:06:53   
Pikapolonica_
Ja za sol in ja za olivno olje, oboje smo začeli uporabljat po nekje 14dneh uvajanja, ker je bolj okusno pripravljeno tako. 

_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Začimbe in olivno olje
4.12.2008 10:11:43   
KT
Ne za sol - ne vidim potrebe, da za olivno olje (par kapljic na koncu oz ko je jed že pripravljena).


(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Začimbe in olivno olje
4.12.2008 12:37:22   
blazka
Sol če se le da ne, olivno olje pa vsekakor.

(odgovor članu KT)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Začimbe in olivno olje
4.12.2008 14:23:59   
inesc
Sol- ne, za olivno olje sem pa vprašala P, če ima kakšno funkcijo in če ga priporoča, da ga dodajam jedem in je rekla, da ni potrebe po dodajanju. JAz mu drugače pripravljam določene jedi na kakovostnem sončničnem olju.

_____________________________

02.04.2008 smo dobili našega sončka Marka.

Jih je že 5, dva sta na poti. Kaj je že to spanje???

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Začimbe in olivno olje
4.12.2008 23:12:32   
botrca
Sol-da
Olivno olje-da

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu inesc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Začimbe in olivno olje
4.12.2008 23:31:53   
Petr_a
Oboje lahko dodaš

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Začimbe in olivno olje
4.12.2008 23:36:13   
Marogica
Jaz sem tudi oboje dodajala. Sol, ker da okus hrani, saj mi si konec koncev tudi solimo, mar ne? In zakaj se ne bi otrok navajl od začetka hrane takšne, kot jo bo jedel celo življenje? Jaz neke brozge brez soli tudi ne bi jedla, madona...
Olivno olje pa sem dala kasneje na testetine, dodala pa sveže riban parmezan...No saj gostila sem tu pa tam res rada s parmezanom, je dal hrani okus, ki sta ga moja otroka marala.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Začimbe in olivno olje
5.12.2008 9:46:27   
memole80
Jaz sem bila strogo proti soli, samo potem sem začela malo solit in je naša zvezdica dosti bolj jedla. Dodam pa tudi domače olivno olje. Zelo rada uporabljam tudi začimbe (rožmarin, timijan, majaron), saj naredijo okus bolj poln.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Začimbe in olivno olje
5.12.2008 9:57:01   
Anonimen
Sem skuhala za otroka po pravilih, nič soli.Otrok ni hotel jesti.Sem poskusila in mi je obrnilo želodec, popolnoma brez okusa, kako naj pol je?.
Sem malo posolila in otrok je jedel.Evo, toliko o pravilih prehrane pri otrocih, nisem se jih držala.Glede naravnih začimb.Če so naravne ne morejo škodit.
Olivno olje je pa nabolj zdrav dodatek k prehrani tako otrok kot odraslih.Jaz uporabljam samoo livno olje, pri njemu ni potreben noben pomislek.

(odgovor članu memole80)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Začimbe in olivno olje
6.12.2008 18:02:25   
jajula
jaz soli ne uporabljam, tudi ko kuham za odrasle jo uporabljam minimalno, olivnega olja pa kar dost, v manjših količinah tudi za user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Začimbe in olivno olje
6.12.2008 18:07:42   
Petr_a
Pravilna prehrana za otroke,pomeni da se hrana tudi malo soli.
Tako da vse ki pravite ne ,to ni res ;)

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Začimbe in olivno olje
6.12.2008 19:47:44   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Pravilna prehrana za otroke,pomeni da se hrana tudi malo soli.
Tako da vse ki pravite ne ,to ni res ;)

 Tudi mi ji hrano solimo. Me pa zanima, od kje imaš takšno informacijo, ker karkoli sem jaz do sedaj prebrala, je pisalo, da nič soli do 1. leta starosti. Hvala za informacijo že vnaprej. Sicer pa, od začetka nismo nič solili, potem smo pa začeli kakšno hrano malo soliti - tisto, ki sicer res nima nobenega okusa, potem je pa počasi začela jesti tisto, kar jeva midva, s tem, da pač kuhamo njej prilagojeno (manj soli, nič pikantnega,...).  Kar se pa tiče olivnega olja, je pa nam dietetičarka na PK rekla, da ga je potrebno dodajati k zelenjavnemu obroku eno žličko (vendar potem, ko je že kuhano). Omenila je tudi repično in sončnično.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Začimbe in olivno olje
6.12.2008 20:41:36   
jajula
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

kar se pa tiče olivnega olja, je pa nam dietetičarka na PK rekla, da ga je potrebno dodajati k zelenjavnemu obroku eno žličko (vendar potem, ko je že kuhano). Omenila je tudi repično in sončnično.


a vsak dan, torej vsak zelenjavno obrok?

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Začimbe in olivno olje
6.12.2008 20:47:42   
evi28

IZVIRNO SPOROČILO: Petr_a

Pravilna prehrana za otroke,pomeni da se hrana tudi malo soli.
Tako da vse ki pravite ne ,to ni res ;)





To pa tud mene zanima, od kod ti ta informacijauser posted image !

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Začimbe in olivno olje
6.12.2008 20:59:31   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

kar se pa tiče olivnega olja, je pa nam dietetičarka na PK rekla, da ga je potrebno dodajati k zelenjavnemu obroku eno žličko (vendar potem, ko je že kuhano). Omenila je tudi repično in sončnično.


a vsak dan, torej vsak zelenjavno obrok?
 Jp. Eno malo žličko.  Še to: po mojem to velja takrat, ko se otroku vse samo kuha, ko ni dodane nobene maščobe. Potem, ko že enkrat dajemo otroku pečeno meso ipd, pa verjetno to ni več potrebno.

< Sporočilo je popravil Tisana -- 6.12.2008 21:00:56 >


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Začimbe in olivno olje
7.12.2008 19:06:27   
Nagajučk
Jaz uporabljam sol, samo malo oz. zmerno. Pri meni velja to za vse zacimbe. Olivno olje pa ze itak uporabljam v kuhi, tko da pri user posted image ni izjema, ji ne skoduje. Sploh ce je se mal cebulca/cesen preprazen ji je vse bolj okusno. Seveda pa kaksen dan drugace pripravim zelenjavo, tko da ni skoz isti smorn. Je pa podobn. P cim manj kompliciram, pripravim vec ali manj kot za sebe in jeva potem enako - skupaj.

poskusi po malem dodajati zacimbice pa bos videla kako ji ugaja. Dostikrat tudi, potem ko zmiksam zelenjavo, zalijem z juhico in ji je se bolj dobro, bolj papa.


(odgovor članu simona2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
11.12.2008 21:37:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Začimbe in olivno olje
12.12.2008 9:34:09   
koala
Dokler sem mu posebaj kuhala in nič solila ni in ni hotel jesti. Ko sem nad tako prkso obupala in mu ponudila tisto kar jeva midva/ s tem da sem se že v nosečnosti navadila na zelo malo slano hrano) je nekoliko bolje, dragi pa si po potrebi dosoli.

Olivno olje pa tusi uporabljamo, pa sončnično.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Začimbe in olivno olje
12.12.2008 17:29:08   
Anonimen
Meni je patronažna rekla, da mora otrok dobivati tako sol (jod) kot maščobe - ker vse to dobiva tudi preko dojenja ali AM, ker pa tega zelenjava nima, je fino mal dodajati - seveda v zmernih količinah.

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Začimbe in olivno olje
15.12.2008 15:51:03   
polonca78
počasi bi rada, da bi jedel tako hrano kot midva (no, nekaj tako že lahko),  pa nisem sigurna od kdaj naprej se smejo uporabljati suhe začimbe kot so npr. poper, origano, timijan in ostale?






(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Začimbe in olivno olje
16.12.2008 6:00:08   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: polonca78

počasi bi rada, da bi jedel tako hrano kot midva (no, nekaj tako že lahko),  pa nisem sigurna od kdaj naprej se smejo uporabljati suhe začimbe kot so npr. poper, origano, timijan in ostale?

 Naša je listnate začimbe (origano, bazilika, timijan, rožmarin, majaron,...) začela jesti že zelo kmalu, ker sicer itak ni hotela kaj dosti spraviti po grlu. Medtem ko mi niti na misel na pade, da bi ji dajala poper, curry ali kaj podobnega, kar je bolj ostrega in pekočega okusa.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu polonca78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Začimbe in olivno olje
16.12.2008 11:15:06   
koala
Dišavenice uporabljam že od začetka, poper pa mi v otroško prehranone sodi, ga tudi sama jem amo na paradižnkovi solati.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Začimbe in olivno olje
16.12.2008 15:10:06   
polonca78
super, hvala za odgovore!

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?