|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 14:57:55   
ribica.
Če bi se odločili za privat varstvo, komu bi raje zaupali otroka? BI ga dali kaki starejši gospe, ki je že kdaj pazila male otroke? Ali kaki mladi mamici, ki bi poleg svojega otroka pazila še na vašega? In zakaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 15:10:31   
jazz
Mogoče mladi mamici, ker starejše tete se mi zdi da eksperimentirajo še s starimi forami in ne bi hotela da mu dajejo kakšno čudno mleko za piti, pa kakšne druge njihove cukrane zvarke, da o kakšnih mastnih juhah in pečenkah in salamah ne govorim...

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 15:13:36   
jazz
Aja, pa tudi bolj pazljive znajo biti mlade mamice, ki še niso tako okorne...npr. kot moja tašča, ki še vstat ne more, če se vsede na tla, k mojemu Maticu, tko da moram najprej pobrat njo, pol pa še sina:)-:)-:)-:)-- ji ga ne dam več ko za eno uro, se še oba prevržeta!!!!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 16:19:53   
CatJa
Vsekakor starejsi gospe, ki ima najbrz ze kar nekaj izkusenj, prevsem z razlicnimi otroci. Nasa je vsekakor super, ne fila jih z nobenimi packarijami kot so mastne juhe, pecenke in salame. Ponavadi dobijo zelenjavno juho (iz njenega vrta!), meso samo piscancje ali pa kaksne ribice, NEsladkan caj (ki ga btw nas tamali ne pije, ker je navajen na razredcen jabolcni sok). Vsak dan jih neglede na vreme pelje ven, no, razen ce nevem kaj leti dol, umiva jim zobke, navaja jih na kahlico, skratka, super je!
Mladi mamici ga ne bi dala, ker, naj rece kdo kar hoce, bi bil njen otrok vedno na prvem mestu.

Aja, pa tiste, ki organizirajo varstvo na domu, bi rekla, da so precej fit, ker si najbrz ne morejo privoscit vsakih 14 dni it v bolnisko, a ne?

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 17:48:07   
Seven*
Definitivno mladi mami, sploh ce bi vidla, da se strinjava v stvareh kar se tice hrane ipd. Zenske z izkusnjami znajo bit prav grozljivo "pametne" in delati vse po svoje.. Seveda z namenom, da bodo koristile otrocku. Pa tudi metode so ze zastarele.. Zdaj je vse drugace kot je bilo vcasih. Pazit da si kaj ne naredi pa zna tudi mlada punca, ne samo stara..

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 18:07:22   
Anonimen
Starejši gospe, če le ni prestara (fizično oslabela in to).

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 18:07:29   
ribica.
Hvala za vaša mnenja.

Doživela sem namreč, me skenslali in izbrali eno staro mamko.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 18:20:27   
Anonimen
Ja kaj češ, nimaš kej.:)

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 19:59:37   
bskrle
NAŠI DVE sta imeli naslednjo kombinacija, 2 dni na teden moj oče- trda vzgoja, 3 dni moževi teti, ki sta obe čez 40, ena ima otroke, druga se ukvarja z vzgojo mladine. Super kombinacija!

Meni se bolj kot hrana (ne me narobe razumet), zdi pomembna vzgoja. Mislim,da enoletnika ni konec, če poje kako svinjino, klobaso, sploh, če zelenjavne juhe ne marajo:zmeden::zmeden:. Ne vem, zakaj se vsa skrb za otorka tako obeša le na hrano!

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 21:33:31   
nejcko

Jaz bi se itak na vse kriplje trudila, da bi otroka spravila v vrtec, če pa to res ne bi bilo mogoče, bi se pa vsekakor odločila za starejšo gospo - mlajšo upokojenko, da se razumemo, ne kašno 80-letno nono.
In sicer zato, ker mlada mamica, kot je že ena prej napisala, v kakšnih kriznih situacijah ne bi bila objektivna (kar je čisto normalno, naravno in nikakor obsojanja vredno).
In drugič zato, ker mislim enako kot Bskrle.


(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 21:54:54   
Anonimen
Pa saj v vrtcih se tudi ne je povsod tako zelo zdravo, pa kaj. Pri nas naprimer na jedilniku prav piše argo juha, ali pa za malico pizza, pa ocvrto meso imajo tudi precejkrat. Z bonboni jih pa itak dnevno podkupujejo. Meni se to ne zdi nič kaj tako groznega, se mi tudi druge stvari zdijo pomembnejše. Npr. to, da je otrok zadovoljen, da se dobro počuti in da gre z veseljem v varstvo (na argo juho:)- ).

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 22:04:09   
jacinta
ooooooooo porkiš! pohanje pa bonboni...kje pa ste Splišni, da nismo tud mi tam:)

nočko

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 22:40:01   
Marogica
Jaz imam svojega otroka v vrtcu, torej bi težila k temu. Glede izbire: dala bi ga ženski med 30 in 50 letom z/brez svojega otroka.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 22:44:40   
Anonimen
Jacinta, v Kranju smo. V vrtcu Simon Jenko.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   Komu bi raje dali otroka?
18.8.2005 23:11:32   
Anonimen
Oboje ima svoje prednosti in svoje slabosti.
Starejše gospe, ki so že pazile otroke, imajo veliko izkušenj, vedo, kaj narediti in ne paničarijo po nepotrebnem. Imajo več razumevanja in bolj izostren materinski čut. Po drugi strani pa imajo manj energije zaradi starosti (obstajajo izjeme) in so morda lahko zaradi lastnih zdravstvenih težav na trenutke bolj nezanesljive.
Mlade mamice se na nek način še vedno učijo (saj se vsi), prej zakomplicirajo zaradi malenkosti in morebitne paranoje, seveda vse v upanju, da delajo dobro in prav. Lahkoa pa otroku nudijo modernejšo vzgojo, primernejšo današnjemu načinu in tempu življenja, čeprav tudi to ni vedno dobro. Po drugi strani pa imajo mlajše ženske več energije in se lahko z otrokom ukvarjajo dlje in intenzivneje. Pa večinoma tudi prej izgubijo živce.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   Komu bi raje dali otroka?
19.8.2005 8:01:31   
Anonimen
Pa hrenovke tudi jedo, pa poli salamo, pa sladoled, pa piškote :grrr: :)-:)-

Drugače pa ja, k starejši gospe, definitivno. Če se samo spomnim moje stare mame (tiste, ja, Volge) ;), ko je naenkrat čuvala tudi po 10 otrok. To ti je bila ženska od sile. Takrat še ni bilo tako vrtcev, pa denarja tudi ne, pa smo vsi lepo gor zrastl. Pri starejši gospe.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   Komu bi raje dali otroka?
19.8.2005 8:11:49   
Seven*
Zgleda da imam samo jaz taksne izkusnje, da stare babnice komplicirajo dosti bolj kot mlade. Pa tud zivcev imajo manj.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Komu bi raje dali otroka?
19.8.2005 8:21:50   
CUKRČEK
ojoj, seven, daj mal bolj pozorno beri RR, pa boš videla, kako na hudičevo komplicirajo mlade mamice. Da se včasih kar vprašam, ali se babe tukaj **** ali resno mislijo:zmeden2:

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Komu bi raje dali otroka?
19.8.2005 8:30:17   
Seven*
Cukercek. Ja. Komplicirajo, vendar na drugacen nacin. Mene kompliciranje pri hrani ne moti, celo zazeljeno je.. Nocem alergicnega otroka. Kompliciranje pri: "Se bo prehladil", "ne more bos okrog hodit", "se bo umazal", "bo bolan".. To kompliciranje mi pa gre na zivce..

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Komu bi raje dali otroka?
19.8.2005 8:33:39   
CUKRČEK
Citiram: "Mene kompliciranje pri hrani ne moti, celo zaželjeno je. Nočem alergičnega otroka."


Otrok je al pa ni alergičen...pa če kompliciraš al ne. Mislim, da ravno razno kompliciranje najbolj škoduje otroku(zavijanje v vato).

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Komu bi raje dali otroka?
19.8.2005 9:30:03   
Seven*
Cukercek. To pa ne bo drzalo. Ce se drzis pravil, ga lahko obvarujes pred morebitno alergijo. Nekatere alergije so res taksne, da bi jih lahko dobil v vsakem primeru, druge pa so taksne, da do njih pride zaradi nerazvitosti otroskega crevesja. Ker je crevo premalo razvito reagira na taksno hrano kot na nekaksen tujek s pretirano obrambo..

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Komu bi raje dali otroka?
19.8.2005 10:45:11   
Anonimen
Jaz imam veliko boljše izkušnje s starejšimi vzgojiteljicami v vrtcu kot z mlajšimi. Moja nečakinja je imela eno starejšo, ful umirjena ženska, nobenega kompliciranja, vsak otrok je bil z njene strani obravnavan kot osebmost zase, ni se strogo držala nekih načrtov, ki so bili vnaprej določeni. To mi je bilo všeč, prilagajala se je otrokom. Tudi Tiborjeva zdajšnja je taka. Par let pred penzijo, ful v redu, otroke ima v malem prstu. Tibor zna težit sto na uro, pa ga popolnoma obvlada, brez mojih "navodil". Ima pač vse živo izkušenj. Čeprav pravi, da takega še nobenega ni imela, se ob tem samo zasmeji in zamahne z roko, češ, brez skrbi, bomo že. Enkrat vmes smo imeli pa eno mlado, sluzasta, govorila je imena otrok v pomanjševalnicah, zraven pa sploh ni vedela, kje se je drži glava.
Na izkušnjah se učimo.

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   Komu bi raje dali otroka?
19.8.2005 10:46:54   
Seven*
Splisni, jaz imam tudi fajn izkusnje z vzgojiteljicami, ki so starejse. Ampak to se mi zdi drugace, ker je vrtec.. Tu pa govorimo o privat varstvu.. Al se motim?

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   Komu bi raje dali otroka?
19.8.2005 10:52:14   
Anonimen
Ja, samo starejši ljudje, posebno taki, ki so že pazili male otroke, kot ta gospa, o kateri je govora, so se imeli možnost na izkušnjah kaj naučiti. Tu je vzporednica.:)

(odgovor članu ribica.)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   Komu bi raje dali otroka?
19.8.2005 10:54:32   
Seven*
Moja mama je imela dva otroka. Pa je obupna varuska. :)-:)-:)-:)-:)-

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?