|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kredit
19.1.2014 13:26:58   
brigita23
Pozdravljene

Zanima me ali ima morda katera izkusnje oz. ve kaj vec o kreditih. Zaposlena sem redno za dolocen cas sicer, pa vendar imam sluzbo zagotovljeno iz strani delodajalca. Osnovno placo imam sicer minimalno, potem pa je zraven se vsak mesec okoli 400€ dodatkov in 200€ otroskega dodatka. Z mozem sva lastnika stanovanja pa me zanima ali bi lahko dobila kredit v visini 40000€ za nakup oz. dokoncanje hise. Hvala vsem lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kredit
19.1.2014 13:31:18   
Kerensa
Ne. Ker z minimalno plačo nisi kreditno sposobna, pa še za določen čas si zaposlena.

In na te pogoje tudi hipotekarnih kreditov ne dajejo več prav pogosto (razen za res atraktivne nepremičnine), ker jih potem ne morejo prodati za znesek tržne vrednosti + neodplačanega kredita + njihovih stroškov.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kredit
19.1.2014 17:02:56   
Dashenka
Kredita ti ne bodo odobrili, ker z minimalno plačo žal nisi kreditno sposobna.

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kredit
19.1.2014 18:27:53   
brigita23
Tudi na podlagi porostva ne in ob zastavitvi nove nepremicnine? Hvala

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kredit
19.1.2014 18:30:22   
Kerensa
Tebi ob zastavitvi nepremičnine najverjetneje res ne, če pa poleg tega pripelješ še kreditno sposobnega poroka, se bodo pa morda začeli pogovarjati.

Ampak pri tem pa raje ti razmisli, če se ti to splača.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kredit
21.1.2014 8:39:05   
kikasta.kika
Al se z delodajalcem zmeni, naj ti par mescev nakazuje večjo plačo, da ne boš na minimalcu in ti bojo odobrili kredit. alpa prodaj stanovanje in se s skupcem dogovori da mu plačuješ najemnino dokler ne končaš hiše in se preseliš.
pa srečno

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kredit
21.1.2014 9:50:16   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: kikasta.kika

Al se z delodajalcem zmeni, naj ti par mescev nakazuje večjo plačo, da ne boš na minimalcu in ti bojo odobrili kredit. alpa prodaj stanovanje in se s skupcem dogovori da mu plačuješ najemnino dokler ne končaš hiše in se preseliš.
pa srečno

Osnova je pogodba o zaposlitvi za NDČ.
Poleg tega so na bankah poostrili pogoje. Jaz nimam minimalne plače, pa ne bi dobila kredita, ker sem porok, in po novem to upoštevajo tako, kot da bi sama plačevala kredit vsak mesec. Vsaj na NKBM so taki pogoji. Tako da tudi poroštvo ni samo en podpis, da nekdo pride do kredita.

(odgovor članu kikasta.kika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kredit
21.1.2014 10:17:39   
kalisi
Kaj pa mož? Je morda on kreditno sposoben? Nič ne omenjaš njegovih dohodkov...

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kredit
21.1.2014 16:31:25   
brigita23
Hvala punce za vse odgovore. Takole je, moz je zaposlen za nedolocen cas vendar ima tudi minimalno placo in potem se dodatke "tipicno". Imava stanovanje ki pa ga imava trenutno moznost prodat. Rada pa bi kupila hiso v 3. Podaljsani gradbeni fazi in do zakljucka hise bi potrebovala se nekje 40-50.000. € kredita. Res je da se nisva sla na nobeno banko, ker me je cisto tako info. zanimalo kako je z krediti.
Midva do zdaj nimava nobenih kreditov ali limitov in vem da bi teh 200€ na mesec lahko placevala, zanimalo me je le ce bova sploh lahko dobila kredit? Pa se morda nekaj. Na internetu sem zasledila da nekatere banke hledajo vse prilive pri dodeljevanju kredita ne samo osnovno placo?

_____________________________

NAŠA SREČA JE NAŠE NAJVEČJE BOGASTVO

(odgovor članu kalisi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kredit
21.1.2014 22:57:21   
Stanislava_
Osnova za izračun je redna neto plača + redni mesečni dodatki (npr.redna stimulacija) + malica, prevoz (na nekaterih banka - se moraš pozanimat). NKMB skoraj gotovo ne, ker je med najbolj rigoroznimi. Npr NLB pa upošteva malico...

Če imaš določen čas, je kredit lahko za čas trajanja pogodbe. Predvidevam, da to pri tebi pomeni manj kot 1 leto..?

Pri hipoteki je zavarovanj več - porok, ena hipoteka, lahko tudi dve - samo morate biti pazljivi, da se ne "hipotekirate" preveč.

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kredit
22.1.2014 10:44:58   
gsatalema
midva sva sedaj na lovu za kreditom - hipotekarnim.

Do sedaj imava dva izračuna, ki sta si povsem različna. Za vse banke je pogoj nedoločen čas (in to pri dobri oz večji firmi)- kakšni mali , ali s.p. je že problem ker so kratkoročne zadeve po njihovem. Danes sva naročena še pri dveh in potem vidimo....
Pri nama sicer ni vprašanje ja ali ne, ampak pogoji..... Nekateri hočejo od 20-30% lastnih sredstev, drugi kreditirajo 100%. Vse je odvisno tudi od nepremičnine ki jo zastaviš, ocene gursa...

V vajinem primeru bo menda potebno zatavitev celotnega novega objekta in še dodatni porok ali hipoteka, ker imata nizko plačo, oz. ti nomaš nedoločen čas...podoben primer je imel kolega in samo na tak način je šlo....

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?