|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Krema za tiramisu
30.12.2012 14:05:25   
malaMravljica
Vceraj sem delala kremo za tiramisu in mi jo je malo ostalo in sem jo dala zamrznit. Ker je notri surovo jajce ne vem ali jo lahko mal odtajam in pol dam malemu? Ali kaksen drug predlog, tiramisuja pa ne bom vec delala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Krema za tiramisu
30.12.2012 15:58:41   
mateyka
zdej je itak vse pocrkal, ko si zamrznila - po moje mu lahko daš to kremo.
naredi kake cupcakes in flipni kremo gor user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Krema za tiramisu
1.1.2013 15:51:41   
Miška M
jaz nikoli ne dam jajc noter v kremo pa je prav tako okusen tiramisu;

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Krema za tiramisu
1.1.2013 20:38:19   
josephine27
Po moje ne bi smelo biti težav. Mi vedno naredimo tiramisu in ga čez noč putimo v hladilniku, ker nam je veliko boljši, če nekaj časa stoji, pa do zdaj ni bilo še nikoli nobenemu nič. Res pa je, da pazim, da dam vedno sveža domača jajca.

_____________________________



(odgovor članu Miška M)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Krema za tiramisu
1.1.2013 21:27:26   
malaMravljica

Pol mu niti nisem dala in bom enkrat te dni. V bistvu me je zanimalo kaj bo z jajcem, ker sem ga zamrzlna. Bom videla, ko odtajam nazaj user posted image sicer sem pa dala tudi jaz sveza jajca in ene dobre bio kvalitetein nisem cvikala zaradi tega, ker smo tiramisu ze prej pojedli in ni bill nikomur nic.

Se eno vprasanje, ce kdo ve. Men je ta krema za tiramisu res najboljsa, sam ker ga vedno delam, ko imam goste me zanima, ce bi bilo jajce res okuzeno in bi jedli tak tiramisu, po kolkem casu te zacne zvijat in pravzaprav, kok hudo pa je to. Ker jaz itak kremo poskusim,ko delam, ker jo vedno malo ostane in delam vsaj 6 ur preden jemo.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Krema za tiramisu
1.1.2013 21:39:33   
kajajaka
Zakaj pa ne poskusiš brez jajc?
Jaz delam kremo za tiramisu brez jajc, ker se mi pač gravža surova jajca jest user posted image

Dam samo mascarpone, sladko smetano, sladkor in mleko (pa včasih kavni liker, če delam le za odrasle) ali pa jagodni sirup, če delam jagodni tiramisu za otroke.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Krema za tiramisu
1.1.2013 22:21:17   
malaMravljica
Zato, ker z jajcem je neprimerno boljsi. Sem jaz tudi vedno brez jajc delala in zadnjic potem z jajcem, za poskusit in pravzaprav se je meni tudi zdelo no go dat v kremo surovo jajce. Sam jajce stepes v peno, rata skor kot beljakov sneg ves in ta krema je potem res najboljsa. Jaz sem nekako nora na tiramusu in ga v Italiji vedno jem, pa je ta moj sedaj res en najboljsih kar sem jih kdaj jedla. Samo s stepeno smetano in mascarponejem ne bo nikoli taka penasta krema ratala.
Saj drugace pa, nekje sem zasledila, da lahko jajce polijes z vroco vodo in da jajcu to ne skodi, morebitno okuzbo pa nese stran, ker ce je jajce okuzeno je le lupina.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Krema za tiramisu
2.1.2013 8:21:37   
dskubin
jaz nikoli ne dam jajc noter v kremo pa je prav tako okusen tiramisu;

To je pa glih tko, kot bi rekla, da delam bolognese brez čebule ali paradajza, pa je ravno tako OK ;)

Zamrznit mi tiramisuja še nikoli ni uspelo, če bi mi pa ostalo malce kreme bi jo pa dala po kozarčkih, pa v hladilnik in bi to pojedli naslednji dan... Drugače pa se znaki okužbe ne pokažejo prav hitro, 8-48 ur.





_____________________________

I don't know who you are -
But you probably deserve a hug.

(odgovor članu Miška M)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Krema za tiramisu
3.1.2013 15:47:36   
Paštetka
Tiramisu se komot zamrzne. Jaz ga še nisem, vem pa,da ga v nekaterih restavracijah, in potem na hitro v mikrovalovki malo odtalijo, tako da je v sredini še zamrznjen. Kot bi jedel sladoled.

Tiramisu brez jajc pa ni tiramisu. user posted image

Težave z okużeno hrano se pokažejo po parih urah.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 3.1.2013 15:48:44 >

(odgovor članu dskubin)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Krema za tiramisu
11.3.2013 17:49:33   
v3sn4
jaz tut naredim tiramisu brez jajc in mi je prav dober ;)

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kravje mleko za dojenčka: da ali ne?
Čeprav je bilo že veliko povedanega in zapisanega, a še vedno tema o kravjem mleku za dojenčke odpira marsikatere polemi...
Dobre prehranjevalne navade je treba privz...
Prehrana otrok bi morala biti, v primerjavi s prehrano odraslih, energijsko bolj bogata, saj otroci še rastejo in se raz...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?