|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kriza zaradi pričakovanja novega družinskega ...
16.1.2014 21:44:32   
ZaBcA
POZDRAVLJENE!
Imam en veliki problem katerega nevem kako se ga naj lotim!Imam 3 letnega sina oz.aprila bo star 4 leta. Smo v pričakovanju in konec aprila oz. v začetku maja se nam bo pridružila sestrica.Do zdaj nismo imeli nobenih večjih težav, ne doma in ne v vrtecu.Je sicer bolj čustven fant,ampak drugače pravi mali nagajivec in falot. Zdaj pa je že dober mesec opažena razlika pri njem,tako doma kot v vrtecu.Začel se je umikat za sebe,noče biti v družbi,v vrtecu nič ne odgovarja in danes jim je celo hotel pobegnit :/....Doma sicer ni taknih težav,razen tega da noče bit sam,vedno se mora z njim nekdo igrat kar prej ni bilo.Ko ga kaj vprašaš neve ali se naredi gluhega oz.presliši.Veliko se pogovarjamo o novi članici že od začetka nosečnosti in najprej je bilo veselje veliko,ki pa je zdaj nekam poniknilo in ne da se ne bi več veselil ampak sploh ne pokaže nobenega odziva ne temo SESTRICA!!
Pogovarjala sem se že z različnimi in vsak da nov in drugačen nasvet....sem rahlo v zmedi.KAJ NAREDIT,da bo prav....

< Sporočilo je popravil Flavia RR -- 17.1.2014 18:56:04 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KRIZA ZARADI PRIČAKOVANJA NOVEGA DRUŽINSK...
16.1.2014 21:49:54   
LuLu
4-letnik ne razume, kaj pomeni, da prihaja sestrica... kot drugo... mogoče pa je to le faza pri otroku, ki jih imamo vsi, pa ali so novi člani na poti ali ne. Mogoče nima njegovo obnašanje nobene veze s to fazo. Bila bi v vsakem primeru...

(odgovor članu ZaBcA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KRIZA ZARADI PRIČAKOVANJA NOVEGA DRUŽINSK...
16.1.2014 21:53:35   
Izabelina
če je hotel pobegniti iz vrtca je mogoče tam kaj kar ga žalosti?

drugače bi pa jaz na tvojem mestu poskušala biti čim bolj razumevajoča in mu izkazovat veliko ljubezni (to ne pomeni, da ga boš zdej začela razvajat) samo, da mu pokažeš, da ga imaš res rada in da mu stojiš ob strani in da ti lahko zaupa...
Bolje zdej reševat to njegovo stisko, ki jo očitno ima, dokler sestrice še ni oz. še ne zahteva toliko pozornosti, kot pa potem, ko bo treba skrbeti še za novorojenčka... takrat se mu bo še bolj zamajal svet in bi bilo dobro, da ve da se lahko zanese nate!

Pa srečno z vsem!

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 16.1.2014 21:54:57 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KRIZA ZARADI PRIČAKOVANJA NOVEGA DRUŽINSK...
16.1.2014 22:00:16   
Lukka
IZVIRNO SPOROČILO: ZaBcA

POZDRAVLJENE!
Imam en veliki problem katerega nevem kako se ga naj lotim!Imam 3 letnega sina oz.aprila bo star 4 leta. Smo v pričakovanju in konec aprila oz. v začetku maja se nam bo pridružila sestrica.Do zdaj nismo imeli nobenih večjih težav, ne doma in ne v vrtecu.Je sicer bolj čustven fant,ampak drugače pravi mali nagajivec in falot. Zdaj pa je že dober mesec opažena razlika pri njem,tako doma kot v vrtecu.Začel se je umikat za sebe,noče biti v družbi,v vrtecu nič ne odgovarja in danes jim je celo hotel pobegnit :/....Doma sicer ni taknih težav,razen tega da noče bit sam,vedno se mora z njim nekdo igrat kar prej ni bilo.Ko ga kaj vprašaš neve ali se naredi gluhega oz.presliši.Veliko se pogovarjamo o novi članici že od začetka nosečnosti in najprej je bilo veselje veliko,ki pa je zdaj nekam poniknilo in ne da se ne bi več veselil ampak sploh ne pokaže nobenega odziva ne temo SESTRICA!!
Pogovarjala sem se že z različnimi in vsak da nov in drugačen nasvet....sem rahlo v zmedi.KAJ NAREDIT,da bo prav....


Podobna situacija! Le da bo nasa v tem mesecu dopolnila tri leta. Tudi pricakujemo. Glej, nasa je bila nekaj casa zelo vesela, zdaj pa niti na wc ne morem, ker pritece za mano, da ji le ne bi kam usel. So dnevi, ko niti slisat noce, da bomo se koga dobili, plane v jok in take stvari. Da nepovem, kaj je vceraj zvecer rekla mozu... Da bo bratca zaklala!
Sicer ne vemo, kaj bo, puncka ali fantek, ampak ona en teden govori, da bo eno, en teden drugo.
Ves kako ti jaz svetujem. Daj spreglej te izpade. Mi smo nehali sploh temu posvecati pozornost. Pac ce gre za mano na wc, se jaz lepo zrihtam, ne glede a je ona not a ni! Sploh je ne ugovarjam.
Ce noce poslusat o novem clanu, pac o tem ne govorim z njo. Jo pustim na miru. Kar se tice, da ne ve... uf, hudirjevo dobro vedootroci, da prihajajo se novi otroci.
Skratka, veliko potrplenja, ko bo otrocek v hisi, boste razmerja platli dalje. Vso sreco :)

< Sporočilo je popravil Lukka -- 16.1.2014 22:02:01 >

(odgovor članu ZaBcA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KRIZA ZARADI PRIČAKOVANJA NOVEGA DRUŽINSK...
16.1.2014 22:14:07   
ZaBcA

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

če je hotel pobegniti iz vrtca je mogoče tam kaj kar ga žalosti?

drugače bi pa jaz na tvojem mestu poskušala biti čim bolj razumevajoča in mu izkazovat veliko ljubezni (to ne pomeni, da ga boš zdej začela razvajat) samo, da mu pokažeš, da ga imaš res rada in da mu stojiš ob strani in da ti lahko zaupa...
Bolje zdej reševat to njegovo stisko, ki jo očitno ima, dokler sestrice še ni oz. še ne zahteva toliko pozornosti, kot pa potem, ko bo treba skrbeti še za novorojenčka... takrat se mu bo še bolj zamajal svet in bi bilo dobro, da ve da se lahko zanese nate!

Pa srečno z vsem!

Ja tudi na to smo že pomislili da bi lahko bilo,ampak danes po pogovoru z vzgojiteljico ni bilo tam nič kaj takega ali pač....pa ga zdaj že vse skupaj muči...nevem hudo mi je ko ga včasih gledam pa nevem kak mu naj pomagama,da bi mi poovedal kaj ga muči

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KRIZA ZARADI PRIČAKOVANJA NOVEGA DRUŽINSK...
16.1.2014 22:24:09   
LuLu
ena tema se je tukaj ored par dnevi odprla.. kako otrok joka, ne pove kaj je... tudi tam je veliko odgovorov, da je drugod podobno, da so to faze... jaz bi za nekaj časa dala "na stran" nosečnost in prihod novega člana, in se le z njim ukvarjala. Kot, da je oz. saj je user posted image ... edini otrok v vaši družini. Sčasoma bo že spoznal, kaj je to sestrica, z njo gor rastel in jo vzljubil. Po moje se ni treba prehitro sekirati. Ne pa res pozabit, da so otroci pri 4 letih svojeglavi, in vsako novo leto prinese nove muhe

(odgovor članu ZaBcA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KRIZA ZARADI PRIČAKOVANJA NOVEGA DRUŽINSK...
16.1.2014 22:27:07   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: ZaBcA


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

če je hotel pobegniti iz vrtca je mogoče tam kaj kar ga žalosti?

drugače bi pa jaz na tvojem mestu poskušala biti čim bolj razumevajoča in mu izkazovat veliko ljubezni (to ne pomeni, da ga boš zdej začela razvajat) samo, da mu pokažeš, da ga imaš res rada in da mu stojiš ob strani in da ti lahko zaupa...
Bolje zdej reševat to njegovo stisko, ki jo očitno ima, dokler sestrice še ni oz. še ne zahteva toliko pozornosti, kot pa potem, ko bo treba skrbeti še za novorojenčka... takrat se mu bo še bolj zamajal svet in bi bilo dobro, da ve da se lahko zanese nate!

Pa srečno z vsem!

Ja tudi na to smo že pomislili da bi lahko bilo,ampak danes po pogovoru z vzgojiteljico ni bilo tam nič kaj takega ali pač....pa ga zdaj že vse skupaj muči...nevem hudo mi je ko ga včasih gledam pa nevem kak mu naj pomagama,da bi mi poovedal kaj ga muči


kaj pa če gresta na en sprehod, samo vidva in se pogovarjata ampak nič o tem kaj ga muči in nič o tem kako je v vrtcu?
To je iz knjige Marka Juhanta, tam pravi, da včasih otroci rabijo samo malo sproščujočega pogovora, da vidijo, da se ne vrti cel svet samo okoli stvari, ki jih mučijo... in se potem lažje odprejo, mogoče bo pa sam povedal...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu ZaBcA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KRIZA ZARADI PRIČAKOVANJA NOVEGA DRUŽINSK...
16.1.2014 22:38:36   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina


kaj pa če gresta na en sprehod, samo vidva in se pogovarjata ampak nič o tem kaj ga muči in nič o tem kako je v vrtcu?
To je iz knjige Marka Juhanta, tam pravi, da včasih otroci rabijo samo malo sproščujočega pogovora, da vidijo, da se ne vrti cel svet samo okoli stvari, ki jih mučijo... in se potem lažje odprejo, mogoče bo pa sam povedal...


se strinjam... prednost starejšega otroka, že od 5 ali 6 let... ko mami, ki nonstop sprašuje kaj je narobe in je tečna, sama sebi tudi včasih user posted image pove naj da mir in ga neha o tem spraševati, ker mu ni do tega pogovora... (ne govorim o sebi in svojih otrocih user posted image )

< Sporočilo je popravil LuLu -- 16.1.2014 22:41:31 >

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KRIZA ZARADI PRIČAKOVANJA NOVEGA DRUŽINSK...
17.1.2014 9:57:18   
pipapopa
Pri nas so trije otroci. srednji je prišel ko je bila starejša stara 2 leti, tretja je prišla ko je bila strejša 3 leta. pri nas nikoli ni bil bratec ali sestrica. Vedno smo se pogovarjali o otroku tako kot mu je sedaj ime (npr. marko). in ona je čakala markota.
je pa tako, da me starejša najbolj potrebuje(sedaj ima 5 let) in grem občasno samo z njo v trgovino in to ji je top-da me ima zase, da se pogovarjava, po svoje hecava,...

Lahko se je vašemu fantku v vrtcu kaj zgodilo. S sestrico pa ga jaz nebi silila, da ne bo zameril. srečno

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?