|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek uva...
8.10.2009 22:59:56   
L1ana
Večinoma se na tem forumu pojavlja vprašanje, kako je z zamrzovanjem hrane z vrta. Mene pa zanima, ali je/bo katera svojemu mladiču pripravljala KUPLJENO zamrznjeno zelenjavo? Mišljeno je seveda za tiste, ki bo/ste z uvajanjem GH začele pozimi ali pa celo že zdaj, ko je več ali manj konec zelenjavarske sezone. Sama sem velika "konzumerka" tovrstne zelenjave: kot priloga k mesu/ribam (kuhana v pari, npr.), za v rižoto in omake ... in jo nameravam naši user posted image pripravljati kuhano v pari (v parnem kuhalniku). Bi morala imeti kake pomisleke, da ni primerna? user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
8.10.2009 23:31:36   
lex
jaz sem jo, ker sem začela uvajt januarja in sem itak mogla kupit al svežo al pa zamrznjeno. V nobenem primeru ni bila iz mojega vrta.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 7:25:30   
Hope2
Jaz mu jo dam bolj poredko, če res nimam nobene sveže. Nekam raje dam svežo, kot zamrznjeno, tudi zamrzujem mu ne, mu raje sproti delam. Vsaj na začetku uvajanja. Zamrznjena zelenjava že izgubi okus (on pa spoznava okuse) in nekaj hranljivosti.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 7:39:54   
bučkabb
ja seveda sem jo dala, saj jo vsi jemo in ne vidim razloga da jo tud otroci nebi.

žal je tako narejeno da ne moreš vedno ponudit sveže in domače!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 7:49:59   
Katy78
Jaz mu zaenkrat dajem svežo, ker je izbira res velika, nekaj malega ima pa tudi tašča na vrtu. Če pozimi ne bo zadovoljive izbire v trgovinah (kar dvomim, saj tista osnovna zelenjava je več ali manj ves čas dostopna), mu bom dala pa tudi zmrznjeno, zakaj pa ne. Mu pa že zdaj dam občasno zmrznjeno špinačo, ki jo prej blanširam in potem zamrznem. Sicer pa zelenjava po moje z zamrzovanjem ne izgubi prav dosti več kot s kuhanjem, praženjem ali osoparjanjem.

Drugače mu pa tudi zamrznem golaž, ker tako majhnih porcij se mi ne da delat vedno sproti, sploh če ga ne kuham tudi za nas, ali pa kakšno zelenjavno-mesno juhico, da jo imam hitro pripravljeno, če greva na fizioterapijo ali pa k zdravniku pa imava kakšno čudno uro, da ne morem v tistem momentu skuhati.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 8:26:42   
kristinaj
še nikoli jim nisem dala zamrznjene zelenjave, ker je niti sama ne uporabljam, vrta nimam.. vse sta dobila kuhano in sveže pripravljeno.. vedno..

pri tamalemu sem začela prakticirati papice od hippa z zelenjavo, ki sem jo uporabila kot dodatek k testeninam....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 8:52:20   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: bučkabb

ja seveda sem jo dala, saj jo vsi jemo in ne vidim razloga da jo tud otroci nebi.

žal je tako narejeno da ne moreš vedno ponudit sveže in domače!


ma ja, seveda lahko. zdaj je sezona in je fino da maš svežo. samo mi recimo smo bili pozimi z uvajanjem GH v Laponiji in sem dala zamrznjeno, kaj češ. je bilo vse BP user posted image

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 9:28:07   
miapia

Za tiste, ki imate morda pomisleke:

http://www.viva.si/clanek.asp?id=5367


Osebno jaz imam poln predal zamrznjene zelenjave, za vse. Večinoma kuham svežo zelenjavo, ker imamo vrt, če česa ni in sem ravno v trgovini, svežo kupim tam. Npr grah, koruzo, brstični ohrovt in še kaj pa vzamem iz zamrzovalnika.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
9.10.2009 11:16:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 13:01:14   
tasa_m
Jaz sem ji že dala kdaj pa kdaj zmrzjeno zelenjavo in ji naredila zelenjavno juhico. Vrta nimam, da pa grem samo po kak brokoli ali pa kaj druga (ker korenje, krompir,cvetačo imam domačo)  v trgovino pa mi ni. Zmrzjen program pa imam vedno v skrinji. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 15:22:42   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: L1ana

Večinoma se na tem forumu pojavlja vprašanje, kako je z zamrzovanjem hrane z vrta. Mene pa zanima, ali je/bo katera svojemu mladiču pripravljala KUPLJENO zamrznjeno zelenjavo? Mišljeno je seveda za tiste, ki bo/ste z uvajanjem GH začele pozimi ali pa celo že zdaj, ko je več ali manj konec zelenjavarske sezone. Sama sem velika "konzumerka" tovrstne zelenjave: kot priloga k mesu/ribam (kuhana v pari, npr.), za v rižoto in omake ... in jo nameravam naši user posted image pripravljati kuhano v pari (v parnem kuhalniku). Bi morala imeti kake pomisleke, da ni primerna? user posted image

jaz imam otroka,in ne mladiča

je le zmrznjeno špinačo,drugo vse sveže

< Sporočilo je popravil majchy23 -- 9.10.2009 15:23:22 >

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 16:40:30   
mateyka
hmmm, ne vem, ne vem.. mogoče pa tisti brez humorja jejo samo svežo zelenjavo, ostali ki redno dajo vase tudi zmrznjeno, pa to prispeva k boljšemu smislu za humor in fleksibilnosti v izražanju? user posted image

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 16:45:39   
Brbs
točno to, mateyka, ma so eni občutljivi na vsako besedo

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
9.10.2009 16:48:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 17:35:23   
Čebel@
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

hmmm, ne vem, ne vem.. mogoče pa tisti brez humorja jejo samo svežo zelenjavo, ostali ki redno dajo vase tudi zmrznjeno, pa to prispeva k boljšemu smislu za humor in fleksibilnosti v izražanju? user posted image
user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 17:46:15   
pokica_
user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
9.10.2009 22:08:19   
L1ana
IZVIRNO SPOROČILO: majchy23

... jaz imam otroka,in ne mladiča



Ob vseh ježkih, čebelicah, krof(e)kih ... je tale "mladič" še najbolj primerno poimenovanje za naše (človeške) mladiče. user posted image


Drugače pa hvala vsem, ki ste povedale svoje mnenje glede kupljene zm. zelenjave. Načeloma nisem nagnjena h kompliciranju, vendar ko prebiram forum in vidim, da se eni (no, ja, ene user posted image ) ubadajo s tem, ali zamrzniti zelenjavo z lastnega(!) vrta, začnem še sama dvomiti v (ne)oporečnost kupljene zmrznjene zelenjave. user posted image

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
10.10.2009 7:12:03   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: L1ana

ubadajo s tem, ali zamrzniti zelenjavo z lastnega(!) vrta, začnem še sama dvomiti v (ne)oporečnost kupljene zmrznjene zelenjave. user posted image


Industrijsko obdelana zelenjava je boljše obdelana (v smislu ohranjanja vitaminov, okusa, mineralov...) kot pa če bi packal doma.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
19.10.2009 14:56:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miapia)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
19.10.2009 15:07:16   
zaspancek1
Meni se kupljena zamrznjena zelenjava sploh ne zdi problematicna oz. je velikokrat boljsa, kot pa "sveze" kupljena (pa ceprav na trznici, kjer naj bi bila domaca, slovenska  - ja najbrzuser posted image ), saj je pot od "njive pa do koncnega uporabnika" precej dolga, v tem casu pa izgubi ogromno tistega, zaradi cesar je koristna. Bom poskusila poiskati link do oddaje nemskega RTL, kjer so dokazali, da je zamrznjena zelenjava boljsa od sveze kupljenje v trgovini. Vecina zelenjave k nam pa pride v nase trgovine npr. iz Grcije, Spanije,Cila... prek Italije. Kot zanimivost: na trznici v LJ  so letos prodajali gobe iz Bolgarije, pa ceprav jih je tudi pri nas bilo ogromno. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
20.10.2009 20:11:39   
L1ana
Niia, a lahko, lepo prosim, pojasniš, zakaj si proti tej zelenjavi. Imaš kako slabo izkušnjo?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kupljena zamrznjena zelenjava kot začetek...
21.10.2009 11:14:48   
Najaa
Ja, bom dala svojemu mladičku zamrznjeno zelenjavo. user posted image

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?