|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 15:24:02   
xerox
...je to tko normalno? Namreč, ker v aprilu nisem dobila vrtca, sem dala mojega user posted image  v zasebni vrtec. Že takoj nisem bila ne vem kako navdušena nad tem vrtcem ampak nisem nič komplicirala. Zdaj mam pa počasi že dost. Že par dni ko pridemo iz vrtca, takoj po malici, mali joka kot zmešan in sem ugotovila, da je ful lačen in mu dam takoj doma za jest in poje porcijo za odraslega človeka.

Potem je pa mož v vrtcu vprašal, če kaj poje in je vzgojiteljica rekla, da v bistvu ne, mogoče mal kruha, da naj bi to znal sam pojesti, da kosila pa ne zna, da vse skupaj neki razmaže in pomeče po tleh... Pa je mož rekel, da še ne zna sam jesti, ker ni star niti eno leto, da ga doma hranimo mi. In je rekla, da pa ona nima časa se samo z njim ukvarjat, ker ma še veliko drugih otrok za zrihtat.

Jaz razumem, da ne bo sedela zraven mojega otroka in samo njega hranila, ampak vseeno mislim, da bi ga nekako morala nahraniti? Ko sem ga vpisovala v vrtec mi niso rekli, da je pogoj za vpis, da zna sam jestiuser posted image

Potem sem pa klicala ravnateljico in je rekla da bo ona urgirala in me poklicala in še vedno ni poklicala.

Vrtec pa plačujem 385 eur + prehrano še posebaj okoli 100 eur.

Drugi problem pa je da je v vrtcu nenormalno mrzlo, tudi sedaj ko je zunaj že zelo toplo, so otroci še vedno v žabah in hlačah ter dvojnih dolgih rokavih oz nekateri v puloverjih.

Hvala bogu, da sem dobila javni vrtec za september, ampak se mi zdi ful dolga do tja, kaj bo lačen do septembra?

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 7.5.2009 16:27:49 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 15:28:58   
alička
Ojoj, tale je malo huda.
Tudi v javnih jaslih vzgojiteljice pomagajo otrokom pri jedi, kolikor se le da. Standradi so pa isti (mislim koliko otrok je lahko na eno vzgojiteljico). Za ta denar bi ga lahko vsaj pošteno nahranili.

Kaj pa če bi otroka dala do jeseni v privatno varstvo?

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 15:30:12   
PikicaStonoga
Uf, moja je sicer stara šele dobre pol leta, ampk a pri 11 mesecih že vsi smaostojno jejo? Ja jaz tud pričakujem, da kamorkoli bo šla moja miška v varstvo (nismo dobili vrtca), da jo bodo nahrnaila, če še sama ne bo znala ...mislim ...sorry sam sej takrat se pa res otroci že hitor najejo no ....ne morjo bit lačni boščki ...jaz bi kr znorela!!!

_____________________________

Če si užival v izgubljanju časa,
ta čas ni bil izgubljen.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 15:36:31   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: xerox
je vzgojiteljica rekla, da v bistvu ne, mogoče mal kruha, da naj bi to znal sam pojesti, da kosila pa ne zna, da vse skupaj neki razmaže in pomeče po tleh... Pa je mož rekel, da še ne zna sam jesti, ker ni star niti eno leto, da ga doma hranimo mi. In je rekla, da pa ona nima časa se samo z njim ukvarjat, ker ma še veliko drugih otrok za zrihtat.


Samo ta je pa res usekana, sori. A zdaj pa, ker eno leto star otrok še ne zna jest, naj bo pa lačen. Sam si je kriv ali kako. Ko sem jaz v vrtcu delala, smo triletnike "pitali", če niso sami jedli ali pa vsaj, da je šlo vse skupaj malo hitreje na koncu. To pa res ni taka stvar.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 15:38:05   
xerox
IZVIRNO SPOROČILO: alička

Ojoj, tale je malo huda.
Tudi v javnih jaslih vzgojiteljice pomagajo otrokom pri jedi, kolikor se le da. Standradi so pa isti (mislim koliko otrok je lahko na eno vzgojiteljico). Za ta denar bi ga lahko vsaj pošteno nahranili.

Kaj pa če bi otroka dala do jeseni v privatno varstvo?


Ful bi ga rada izpisala in dala v privat varstvo, ampak sploh ne vem kaj naj naredim, ker imamo podpisano pogodbo s sedanjim vrtcem in je odpovedni rok 2 mesecauser posted image . Se pravi če ga takoj dam v privat varstvo bom morala plačevati varuško pa še skor 500 eur vrtca.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 15:38:38   
Anonimen
Ta nima vseh čistih v glavi.user posted image  

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 15:38:57   
Isabellabina
O zasebnih vrtcih sem pa jaz že tudi slišala ohoho čudne stvari,tako ,da ti kar verjamem.V našem vrtcu v jaslih je 14 otrok in dve vzgojiteljici,pa lahko povem kako 11 in več mesečniki jedo.Vsi sedijo okrog  mize,vsak ima svojo žlico  in obe vzgojiteljici jih pitata kot putke.Mislim prav posrečeno jih je bilo videt.Noben ni ostal lačen ne žejen jaz imam same pohvale za ta vrtec,pa sem imela tri otroke v jaslih,za sedanjega pa nisem dobila prostega mesta ,tako da še naprej ostajam doma.
Imam pa jaz tudi že sedaj enoletnika ,ki še vedno ni sposoben jesti sam ,(no sej noben od petih otrok ni znal že pri enem letu čisto samostojno jesti.)..še vedno packamo .

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 15:41:02   
Isabellabina
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

IZVIRNO SPOROČILO: alička

Ojoj, tale je malo huda.
Tudi v javnih jaslih vzgojiteljice pomagajo otrokom pri jedi, kolikor se le da. Standradi so pa isti (mislim koliko otrok je lahko na eno vzgojiteljico). Za ta denar bi ga lahko vsaj pošteno nahranili.

Kaj pa če bi otroka dala do jeseni v privatno varstvo?


Ful bi ga rada izpisala in dala v privat varstvo, ampak sploh ne vem kaj naj naredim, ker imamo podpisano pogodbo s sedanjim vrtcem in je odpovedni rok 2 mesecauser posted image . Se pravi če ga takoj dam v privat varstvo bom morala plačevati varuško pa še skor 500 eur vrtca.



Mislim kako 2 meseca odpovedni rok---pa to je pa že noro...v javnih vrtcih ga lahko vzameš 1 mesec .Danes ga izpišeš in hodi še en mesec v vrtec...a tam pa še dva mesecauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 15:43:09   
alička
IZVIRNO SPOROČILO: xerox
Ful bi ga rada izpisala in dala v privat varstvo, ampak sploh ne vem kaj naj naredim, ker imamo podpisano pogodbo s sedanjim vrtcem in je odpovedni rok 2 mesecauser posted image . Se pravi če ga takoj dam v privat varstvo bom morala plačevati varuško pa še skor 500 eur vrtca.


Mal zaropotej! Madonca ta je pa res močna.
Prej nisem hotela napisat, ker je moja ta hip še v privat varstvu, jeseni gre v vrtec, da včasih tudi ona noče ali pa "nima časa" sama jest in ji nosimo v usta, da ne sedimo celo uro za mizo. Sem si mislila in mi je zdaj Splišni potrdila, da tudi v vrtcu pomagajo, triletnikom če je treba, kaj pa šele takim malčkom kot je tvoj.
Žalostno, denar pa znajo pokasirat user posted image

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 15:46:10   
ksenija12
Svetujem ti, da se še enkrat pokličeš ravnateljico in ji pojasniš zadevo. Prav tako se poskušaj pogovoriti z vzgojiteljico. Pojasni jim odkrito vse kar te moti in da pričakuješ, da bodo to izboljšali. Kar se tiče prehrane - naj se potrudijo nahranit otroka- drugače ti svetujem, da prineseš s seboj posodo in rečeš, da glede na to, da hrano plačaš, prosiš, če ti kosilo shranijo, če ga ne poje. Mislim, da se bodo hitro potrudili, da bo vse pojedeluser posted image . V nasprotnem primeru pa imaš pač kosilo že iz vrtca.  Mislim, da se je enostavno treba borit in zahtevat dobre pogoje, ne glede na to ali je vrtec javen ali zaseben. Dokler bodo starši otroka preprosto izpisali, se ne bo nič spremenilo na bolje. Poznam vrtec, kjer niso bili zadovoljni s pogoji (javni vrtec), pa so starši stopili skupaj, se zbunili, napisali pritožbo...ena vzgojiteljica je letela...razmere so se izboljšale..Nihče ne bi smel tolerirat stavkov kot je 'koliko otrok imam še za nahranit, ne samo vašega...' ker to sploh ni stvar staršev.  

(odgovor članu PikicaStonoga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 15:53:28   
FLASK_A
OMG, kaj se vse dogajauser posted image Ubogi otročki...

Jaz bi kar zaropotala, to ne pelje nikamor. Za svojega otroka moraš poskrbet, revež pa ja ne more biti lačen, ker se ga uni ženski tam ne da hranit user posted image Pa naj službo pusti in kaj drugega počne, če je to preveč zanjo! Plačaš pa res zelo velikouser posted image


_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ali jaz kompliciram ali...
7.5.2009 17:18:02   
Anonimen
mislim tole.....absurd....s tem smo tudi privat varuške na slabem glasu....saj naj bi bil (kolikor sem razbrala)privat vrtec....pri nas sta dva 3leta stara pa jima še pomagam včasih...pač potrebujeta svoj čas............pa imam tudi jaz še svojo 15mesečno punčko...ampak treba si je čas razporedit....res ne razumem tegale.....

(odgovor članu FLASK_A)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 18:10:10   
Netopirčy81
O groza!!Če bi jest bla na tvojmu mestu, bi čist popenila. Toliko plačuješ vrtec pa hrano, oni pa tkole. Ni tvoj problem, kako bojo podelale svoj šiht, tvoj otrok je tam v varstvu in majo, da ga zrihtajo kokr je treba!!!

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 19:06:37   
anajmad
Glej,moja je stara več kot tri leta in je zelo navezana na eno varuško in se ful fino zdi,če ji ona daje žlico v usta. In jo hrani,brez problema. Nobenih debat,da mora sama jesti,ker doma sama je. Nič ne komplicirajo. Jst na tvojem mestu bi našla drugo varianto.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 19:15:54   
Anonimen
Banda user posted image .

Ma take bi kar kazensko ovadila zaradi zanemarjanja otroka. Resno. Ker eno leto staremu otroku namerno ne dati jesti, je po moje kaznivo dejanje.

(odgovor članu xerox)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 19:25:18   
mamamajča
Draga moja, ti plačuješ za vrtec toliko, da bi lahko namesto tega ti pustila službo in bila z otrokom doma. In ne bi bil lačen.
Ker sem vzgojiteljica, ti lahko povem, da se to ne sme dogajati!
Vzgojiteljice smo tam zato, da so otroci ob nas varni. In ne, da stojimo križem rok. Tudi sama sem že letala od enega do drugega, da bi mi kmalu odpadle noge, ampak hej! Otrok mora jesti!
Svetujem ti, da ga izpišeš in si najdeš varuško, ki bo ali cenejša, ali pa za tak denar bolj strokovna.
Škoda, da nisi blizu Celja, kjer mi ponujamo varstvo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 19:27:50   
mamamajča
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

Zdaj mam pa počasi že dost.


Z jutrišnjim dnem idi in zahtevaj, da se mu pomaga. ne bo menda cel dan lačen!!!
Ukrepaj in prosim javi, ker zdaj se mi pa otrok zelo smili...

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 19:32:43   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: mamamajča

IZVIRNO SPOROČILO: xerox

Zdaj mam pa počasi že dost.


Z jutrišnjim dnem idi in zahtevaj, da se mu pomaga. ne bo menda cel dan lačen!!!
Ukrepaj in prosim javi, ker zdaj se mi pa otrok zelo smili...

  

Tudi jaz tako mislim,otroka ne smejo pustiti lačnega,če ne zna jesti....pa saj ima komaj leto!!!
Bogi otrok,prav grozno mi je bilo tole prebiratuser posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu mamamajča)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 19:37:20   
Ajvy
definitivno tega ne bi dopustila...pa kaj si ti nor..a ta vzgojiteljica je človek, al kuko???

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 19:40:00   
šnucika
bolj razmišljam...bolj mi gre po glavi,da bi tole morala kam prijavit....to je nedopustno in nehumano...

Očitno boš morala tudi ravnateljico pošteno prijet!!

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   [Brisano sporočilo]
7.5.2009 19:45:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu xerox)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 19:52:09   
špelin@
Se strinjam s puncami!

Imam pa še eno vprašanje: kako pa na vse to gledajo drugi starši? Malo se poveži še z ostalimi, najbrž le redki enoletniki jedo sami user posted image


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 20:05:05   
Neža7
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

user posted image  Zaropotaj!! user posted image  Če ne bo zaleglo, pa prijavi.


Se strinjam......


Kako žalostno user posted image  da so otročički lačni, ker ne znajo sami jest user posted image

Prav ta teden so imela malo debato glede tega kako 9mes otrok že jej kosilo s staršem (nimam nič proti) da ne bodo imeli težave v vrtcu. Jaz našo ne moram silit, da bi znama jedla (bo kmalo 10mes stara) ker ima samo 1 zob, vendar ji super gre, ko ji kaj narežem ali kakšen keks ali kruha dam. Jaz še vedno posebej kuham zanjo in jo nahranim. Naša bo kmalo 15mes stara, ko bo šla v vrtec (če dobimo seveda), ker jo bom imela celo poletje doma, ker tudi jaz trenutno nima dela.

Saj ne moram verjet user posted image  Plačujemo mastno za vrtec in potem imamo takšen odnos.
Bomo pač morali dati na "Preverjeno" user posted image  če si ne izboljšuje, ker to je groza.

_____________________________

11.07.2008 ob 10:32 se je nama pridružila najina Neža. Težka 2260g in velika 45cm

09.12.2009 ob 10:58 se je nama pridružil najini Aljaž. Težek 3400g in velik 52cm



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 20:24:01   
Anonimen
OMGuser posted image user posted image
To pa je ena izmed najbolj bolanih kar sem jih slišalauser posted image user posted image

še ne enoletni otrok je LAČEN ker ne zna sam jest??user posted image user posted image user posted image

Pa ima ta vzg. sploh srce, ali kamen tam notri??user posted image user posted image  Kako lahko pustiš tako malega nebogljenega otroka lačnega?? Eto mi že gre na jokuser posted image (malo še nosečniški hormoni zraven)

ZADNJA stvar ki bi sama sebi dovolila je, da bi bil otrok (bilokateri) ob meni lačen, raje jaz 2 dni skup ne jemuser posted image  Se grem stavit, da se ona pri kosilu prav lepo naje p**da ble*avauser posted image user posted image

No naj povem, da moja zlata mami pazi 6 otrok in jim zjutraj skuha, jih nahrani z zajtrkom, dopoldne se igra z njimi, jih neguje, okrog pol dvanajstih pa čisto vse hrani in pri nas še noben otrok ni bil lačen, še tiste neješče smo malo "okrepili", za kar so nam starši hvaležni. Pa ni čisto nič težko, samo navadit se je treba in s srcem bit pri stvari.

Ono ženče pa tega ni sposobno, ZAKAJ že?? In ZAKAJ je vzgojiteljica?? Zato da nas vse druge vzgojiteljice spravlja na slab glas??? Pi*da zdaj sem pa jezna kot že dolgo neuser posted image user posted image

(odgovor članu Neža7)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Lačen otrok v vrtcu, ker ne zna sam jest
7.5.2009 22:38:55   
Najaa
Bogi otroček, da je tako lačen, no...

Daj javi, kaj boš zrihtala. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?