|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lažni popadki oz. trd trebuh
11.7.2006 18:16:45   
Teni_
BH ali lažni popadki so v bistvu napenjanje mišičnega tkiva v maternici. Razlika med temi in pravimi popadki je v tem, da se lažni pojavljajo neredno, medtem, ko se pravi popadki začnejo počasi in postopoma postajajo močnejši in pogostejši.

Lažni popadki se kažejo kot otrdevanje trebuha. Trebuh postane trd kot kamen, občutek je ful neprijeten, so neenakomerni. Lažni popadki  niso boleči in se umirijo.

Če se pojavijo več kot 10x na dan, oz. si sledijo zaporedoma (npr. na 5, 10, ...min) je dobro poiskat zdravnika. Proti njim pomagajo tudi šumeče magnezijeve tablete.

Če imate še kakšno vprašanje(ali karkoli za dopolnit), lahko vprašate kar  tukaj, da bo vse na kupu.

Hvala maliki za predlog!user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
11.7.2006 22:30:08   
malika
Tukaj bi rada dodala samo to, da se tudi lažni popadki(oz. otrdevanje trebuha) lahko pojavljajo redno!!!
In če si sledijo redno v intervalih ( na 5, 10, 15,...min) in če trebuh otrdi več kot 10 x na dan ali več kot 3x v eni uri je vsekakor dobro obiskat zdravnika!

Pri otrdevanju pomagajo šumeče magnezijeve tablete, ki se žal ne dobijo na recept, jih pa priporoča vsak dr. v nosečnosti( preprečujejo tudi vse mišične krče), tako da si jih lahko vsaka nabavi.

_____________________________

Izberi si luno za cilj in tudi če boš zgrešil, boš še vedno pristal med zvezdami

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
11.7.2006 22:59:22   
Seven*
Nekaj odgovorov na to temo od zdravnika Pusenjaka.

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=91042&t=90989#reply_91042

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=90726&t=90718#reply_90726

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=89577&t=89538#reply_89577

http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=86558&t=86558#reply_86558



_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
12.7.2006 7:43:46   
Teni_
Hvala  obema.user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
26.7.2006 0:13:13   
siniti
jaz sem po pol ure otrdevanja trebuha ugotovila da se le to ponavlja v intervalih... čez 3 ure sem že rodila... user posted image

sklepam da niso bli lažni, ane?user posted image

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
26.7.2006 13:56:04   
Anonimen
ojla,

sej vem, da je veliko že napisanega o tem, pa vseeno bi vas prosila za nasvet. Sem v 27. tednu, recimo parkrat na dan čutim eno tako čudno napetost v mišicah trebuha, kot bi se hotel trebuh skrčit-od zunaj navznoter. Predvidevam, da bi to bili lahko ti lažni popadki, vendar nikakor ne morem reči, da je trebuh trd kot kamen, bolj je napetost tista, ki me moti. Ravno zato, ker trebuh ni tako očitno bolj trd ne vem ali je to to ali moram k zdravniku ali lahko počakam do torka, ko imam UZ, pa ga takrat vprašam.

Kaj mi svetujete?ne želim delati panike, pa vendar..

hvala in lp vsem

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
27.7.2006 10:52:50   
Anonimen
Kot si rekla, nič ni treba panike zganjat, to so lažni popadki oz. samo otrdevanje trebuha.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
28.7.2006 19:21:37   
***pika***
Jaz sem v 25. tednu in se mi otrdevanja pojavljajo že precej časa, kakne tedne več, kakšne manj. Zdaj praviloma vsaj 3x dnevno.

Medicinska sestra mi je rekla, da ni nevarno, če imam maternični vrat dobro zaprt (kar je pregled pred tedni pokazal), bom pa vseeno povprašala še na g. pregledu drug teden.

V eni knjigi sem brala, da so te krčitve čisto običajne in da se maternica tako pripravlja. Sama niti ne morem reči, da so ravno boleče, so pa manj prijetne in mene vedno potem prime na malo potrebo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
18.8.2006 12:00:15   
ana25
Zdravo,

Še ena sotrpinkauser posted image . Meni otrdeva trebuh od 18 tedna naprej.  Takrat mi je g priporočila Magnesol, 2 na dan. In mi je pomagalo, trebuh  mi je naprimer enkrat na teden ali na par dni otrdel, vendar ni  bil popolni trd, ni bil kot kamen. Zadnjih pet dni pa se je to dogajalo večkrat na dan, med 5-10krat in sem šla na pregled k moji g.

Sem v 27t in sem dobila bolniško, počivanje ter še naprej Magnesol, pa še 2 krat na dan Buskopan.

Tako da boste vedele, kaj se zgodi, če otrdi recimo večkrat na dan. Drugače pa imam maternični vrat še lepo zaprt in otrok je zelo živahen.

Na enem izmed pregledov je rekla moja g, da so nekatere maternice bolj občutljive in da če je otrok zelo živahen otrdijo, oziroma jih zgrabi krč, da pa to otroku nič ne škodi.

Malo informacij še z moje strani.

LPuser posted image

(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
23.8.2006 12:03:00   
asso
Naj še jaz dodam svoje, ki o lažnih popadkih vem zelo veliko.

Lahko se seveda pojavljajo v intervalih, ki jih je dobro nekako prekiniti.

Sedaj je moja druga user posted image  in imam lažne popadke že od 16 tedna naprej. V prvi nosečnosti sem jih tudi imela.

Nekje zadnja dva meseca imam lažne popadke skoraj non stop na 10 minut. Predpisano imam počivanje (prvič strogo ležanje). Pijem magnesol in buscopan.
Dokler popadki ne povzročajo odpiranje so lažni, ko pa se začne odpiranje so pravi.

Za kakršnokoli odtrdevanje večkrat na dan je dobro obiskati ginekologa, ker lahko privede do odpiranja.

Veliko o tem ve tudi Žiža, ki je zelo na podobnem kot jaz.

Sedaj sem v 35 tednu in komaj čakam še 2 tedna, da bom bolj mirna.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu ana25)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
23.8.2006 17:50:11   
žiža
Hahaha asso, ja pa res veliko vem. Pa bi bilo čist vseeno, če bi čim manj.
No iz lastnih izkušenj lahko povem, da je tole otrdevanje trebuha zame ena velika znanstvena fantastika.user posted image  
V prvi nosečnosti se mi je to otrdevanje dokaj pogosto (več kot 10x na dan)začelo pojavljati okoli 28 tedna. Temu v bistvu nihče ni posvečal kakšne večje pozornosti. Čisto po svojem občutku sem malo več počivala in pila mg. tablete. NO do 34tedna je bilo vse ok potem mi je pa kar iz ljubega miru odtekla voda in smo šli rodit. Ob rojstvu ni nihče vedel povedati zakaj se je sprožil porod ali zaradi otrdevanja ali česa drugega. Pač rodila sem in vse je bilo k sreči OK.
No sedaj v drugi nosečnosti se je zgodba ponovila. V posvetovalnici pri 32tednih  sem pač zopet omenila to moje nesrečno otrdevanje. Ginekologinja me je pregledala in ugotovila zmehčan MV in me bolj preventivno kot ne poslala na CTG. Itak je ta čudežni aparat kazal kar konkretne popadke in odprta naj bi bila za en dobr prst. Pristala sem na oddelku. Zabičali so mi strogo ležanje. Vsak dan so mi na CTG-ju merili popadke, ki so ostali nespremenjeni en teden. No potem so mi naštimali neko zadevo v obliki infuzije, ki naj bi zaustavljala popadke, tisto sem imela 3 dni. Rezultat CTG = nespremenjen user posted image  POtem sem ene 4 dni jedla ene podobne tablete, CTG še vedno brez sprememb le otrdevanje trebuha nisem več čutila. No potem sem dobila obliže nitroderem in jih imela mal več kot en teden. Pa tud ti niso prinesli sprememb na čudežnem CTG-ju. POpadki so se risali na 10 min, kao precej konkretni, jaz pa praktično nič čutila. No k sreči se me je potem en g. usmilil in ukinil vso zadevo. Stanje pa je še vedno ostalo enako. No in včeraj po 4 tednih ležanja v bolnici sem imela vsega zadosti in odpeketala domov. Počutim se odlično in preostale nosečniške dni (kolikor jih pač še bo) bom preživela čist sproščeno in v veselem pričakovanju zdravega dojenčka.
Sem se razpisala na dolgo in široko, upam da nisem preveč zatežila.
Čim manj trdevanja vam želim (trebuha user posted image )
žižauser posted image

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
23.8.2006 18:44:23   
krfjolca
Jaz bi še nekaj dodala.
Sem namreč mnenja, da je pri otrdevanju vsaj en vzrok tudi psihosomatskega izvora.
Do pregleda pri ginekologu mi je namreč trebuh otrdeval zelo pogosto, pa gotovo več kot 10x na dan, sicer brez bolečin. Me je skrbelo. G me je pregledal, MV je bil zaprt in me potolažil, da so to pač običajne in pogoste spremembe v nosečnosti. Po pregledu se je otrdevanje čudežno prenehalo in od tedaj (1 teden tega) mi niti enkrat še ni otrdel. Zato se mogoče res ni pretirano za plašit in trest, če je sicer z nosečnostjo vse BP. Ne bom pa nič trdila, to je samo moja "teorija".user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
1.2.2007 21:50:12   
***pika***
no, zdaj ko sem že rodila, naj povem še to, da so pravi popadki bolili čisto drugače kot tista otrdevanja, ki sem jih imela že od 6m dalje.

Sem pa opazila, da so otrdevanja pogostejša, če manj počivam, v 8. mesecu pa so se mi intenzivneje pojavljala tudi na daljši vožnji.
Tako, da verjetno ne škoduje, če se ženska, ki ji trebuh pogosteje otrdeva manj napreza in se ne izpostavlja nepotrebnim tresljajem.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
9.2.2007 19:34:52   
nejcko
Z otrdevanjem trebuha imam tudi jaz zanimive izkušnje. 1. otroka  sem rodila brez enega samega svojega popadka, umetne pa sem imela le kakšno uro, potem je sledil CR, sem pa vedela, kako zgleda otrdevanje trebuha.

No, tako nisem i v 2. nosečnosti vedela, kako pravi popadki sploh zgledajo. Ko sem bila že 2 dni čez PDP, sem šla na Ctg k svoji ginekologinji.  Na koncu me je vprašala, če sem občutila popadke, ki so bili kar lepo izrisani, vendar jih nisem, niti nisem občutila nobenega otrdevanjauser posted image . Vseeno me je tokom dneva napotila v porodnišnico. Ko sem odhajala od nje, sem res začela čutiti otrdevanje trebuha - zdelo se mi je čudno, da bi to bili res popadki, ampak zdravniku pač zaupamo.

Z možem sva potem še odpeljala otroka in psa k mojim staršem, meni pa je trebuh čedalje bolj intenzivno in redno otrdeval. Prav počasi sva se odpravila še domov, pa spila doma še eno kavico, meni pa je trebuh še vedno otrdeval. Ker mi je tudi mama zatrjevala, da to pa definitivno ne morejo biti popadki, sem se odločila, da sploh ne grem v porodnišnico, ampak moj mož je bil panik in me je ob desetih zvečer vseeno odpeljal. Otrdevanje trebuha je torej trajalo že celih 6 ur, točno na 4 minute.
V porodnišnici so me priklopili na ctg in sestra je rekla, da so popadki že kar finiuser posted image , le odprta nisem nič. Pa pride dr. Cerar, gleda, posluša in reče, da tole pa že niso popadkiuser posted image , pa še malo počaka, no, mogoče pa le so, kar v porodno z njo.
So me zrihtali, pa v porodno, "popadki" pa še vedno na 4 min, odpiranja nič. Na srečo so mi prihranili umetne, ker si spet niso bili edini, ali so sploh to popadki ali ne, pa ali bi me dali na CR ali bi čakali. Ob dveh ponoči so moža napotili domov. Celo noč sem bila priklopljena na Ctg, niso mi pustili piti (sem hodila skrivaj na wc) in "popadki" so trajali do 6 zjutraj. Potem, kot bi odrezal, so ponehali.

In na hitro štorija do konca - domov me niso spustili, čez da sem po CR in že 3 dni čez rok, ter me poterali na oddelek, kjer sem bila dva dni, in so mi skozi prestavljali Cr. V teh dveh dneh mi trebuh ni niti enkrat več otrdel. Drugo noč, ko so mi povedali, da bom prišla na vrsto za CR šele čez 2 dni, pa sem dobila od vsega hudega svoje popadke - o ja, to pa je bilo tisto pravouser posted image



< Sporočilo je popravil nejcko -- 9.2.2007 19:36:15 >

(odgovor članu ***pika***)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
9.2.2007 23:26:44   
žiža
Jaz bi pa moje otrdevanje lahko primerjala s pravimi popadki s katerimi sem tudi rodila. Seveda so bili pravi precej bolj intenzivni.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
28.2.2007 9:31:36   
Talia
Sprašujem v sestrinem imenu...in sicer je v 39.tednu, njena prva nosečnostuser posted image . V bolnici je že kak teden, ker je CTG pokazal visoke nosečniške popadke (ki pa niso boleči, torej niso porodni), na približno 15 minut. Včasih več, drugič manj.  Odprta je bolj malo.
Zanima me, če to, da ima te visoke nosečniške popadke na kakršen koli način vpliva na otroka.?

(odgovor članu žiža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
28.2.2007 9:46:01   
nejcko
Praviloma naj to ne bi vplivalo na otročka. Tako ali tako pa otrokovo počutje spremljajo na ctg-ju, nosečnica pa mora itak biti pozorna na otočkovo gibanje. Če nosečnica dobro čuti otrokove gibe, potem ti popadki verjeno ne vplivajo nanj, če pa gibov ne čuti, potem pa brž na kontrolo.

(odgovor članu Talia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
28.2.2007 10:23:15   
Talia
Danes so ji namerili nosečniške popadke na 3-5 minut, ki pa še vedno niso porodni. Rekli so, da dokler je voda vredu, je tudi z otrokom vse vredu. Z gibi otroka je vse OK.
Če nosečnica nima porodnih popadkov, od katerega tedna naprej  ji lahko sprožijo umetne?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
13.3.2007 23:05:41   
katkaF
A zakaj otrdeva? Lahko je psihosomatsko, lahko je zarad orgazma, lahko pa zarad okužbe z eno bakterijo (ki je vseskozi prisotna v danki in s katero je okužen kar en del nosečnic).

Meni je celo nosečnost otrdeval, celo tako da se je čisto zverižil v eno čudno formo in ne bom rekla da nisem čutila. Ampak kaj je boleč popadek ko se odpiraš mi je pa kristalno jasno ratal preden sem rodila. Drugač je bilo pa vse b.p.

Ja, pa tud v bolnico sem morala zarad tega, pa vsako nedeljo na urgenco, vedno je ctg mal pokazal, sam se je umiril.

Ja, dobro je vseeno urgirat, nikoli se ne ve...

_____________________________

Spet se je tamal zbudu.

(odgovor članu Talia)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
14.3.2007 20:12:42   
šapica
jao jao, meni ni sploh več jasno ali mi dete razgraja ali mi otrdeva trebuh punce! sploh vas ne bom več brala user posted image . sem v  32t in stalno govorim, da meni ne otrdeva, da imam pač divjaka. koliko časa pa traja ta otdevanje lepo prosim punce - ali je to sekunda dve, ali to traja več časa? namreč to kar bi mogoče lahko bilo otrdevanje, je pri meni pač kaka dolga sekunda recimo in mogočemalo, malo boli, pa malček deformacije trebuha je vidno-jaz sem to pripisala pač otročkovi rokici, komolcu ali kar pač že takrat ima tam.

lepo prosim za odgovoruser posted image , pa lepo nosečnost vse do konca želim

(odgovor članu katkaF)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
14.3.2007 20:18:41   
maca24
user posted image user posted image user posted image Tudi meni je mali tako skakal po trebuhu, da več nisem vedla kaj se dogaja. In občutki so bili enaki kot pri tebi šapoca. Pa sem odila šele dan po izračunanem roku. Tako da sploh ni panike. Kar lepo počivaj in se sprosti. Mati narava bo že poskrbela, da boš vedela, ko bo šlo zares.

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu šapica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
15.3.2007 14:45:20   
Cappy96
Meni trebuh otrdeva od 20 tedna naprej. V zadnjih dveh mesecih je od 6 do 12 otrdevanj na dan bolečih (kot pri M), ostala so neboleča.
V večini primerov je otrdevanje povsem normalno, pri meni pa otroček tolk na MV pritiska, da obstaja verjetnost prezgodnjega poroda. Sem v 30 T in imam kontrolo na 7 do 10 dni, danes sem imela tudi CTG. K sreči je vse OK.
Vseskozi pijem magnesol. Najbolj pa pomaga počitek.
Srčno upam, da bo naša pikica zdržala v trebuščku do roka!user posted image
Tudi jaz vam želim čim manj prezgodnjega otrdevanja in lažnih popadkov!user posted image

(odgovor članu maca24)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
16.3.2007 11:02:21   
bincika
Men je pa začel trebuh otrdevatišele pred kakim tednom in mi je ful zoprn,kaj šele vam,ko vam otrdeva skor polovico al pa tretino nosečnosti.

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
29.4.2007 18:33:49   
Ronči
Jaz čutim otrdevanje trebuha od 16 tedna. Takrat mi je ginekologinja pregledala MV in je bil ok. Zdaj sem v 28 tednu, trebuh mi otrduje čez cel dan, najhuje je, ko se vstanem iz stola, postelje ipd... (komaj hodim, dokler ne popusti). Je pa neboleče, le zelo neprijetno. Od 16 tedna dalje mi gin. ni več pregledovala MV, upam, da je vse OK.

(odgovor članu bincika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Lažni popadki oz. trd trebuh
22.9.2007 19:42:48   
bina30
Pozdravljene! Sedaj sem v 30 tednu in trebuh mi res non stop otrdeva. Sem bla na pregledu in mi je rekel naj počivam in pijem Magnesol. Oboje počnem ampak stanje se ne izboljša. Nisem pa nič odprta in maternični vrat je dolg 4 cm (super rezultat). Dajte mi malo povedat svoje izkušnje. Se tudi vam to dogaja? kako reagirate? vas je strah? Ne vem kaj si naj mislim, glede na to , da je stanje "tam notri" pri meni v redu. Bo tako ostalo ali se lahko naenkrat začnem odpirati?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Teni_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?