|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lj porodnišnica - sprejem, porod
21.8.2007 20:09:17   
diksi
Pozdravljene!
A mi lahko katera pove, kako izgleda sprejem v Lj porodnišnici
- kaj ti naredijo ob sprejemu (papirologija, a mora imeti partner res potrdilo o opravljeni šoli za starše - kje ga dobiš), kaj, če prideš ponoči, kje se javiš (spodaj pri informacijah vprašaš?);
- komu zaupaš želje (roditi na pručki npr.,  kam te namestijo - v porodno sobo ali hodiš po hodniku?)
- kaj moraš imeti s sabo (spalno srajco, copate ?);
- mogoče še kaj, kar veste tiste, ki ste tam rodile???
Grem prvič in si sploh ne predstavljam, kako to izgleda. Prosim za kakršenkoli nasvet.
Hvala!

Dixi
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
21.8.2007 20:22:29   
jooly
Me je kr nasmejal tale post user posted image
Jst sem rodila v Ljubljani (5 let nazaj) in morm rečt, da me nič od tega ni zanimal. Pa se zdele sprašujem, zakaj ne user posted image
No, ampak tkole je blo. Jst sem prišla ponoč, me je sprejela dežurna sestra z jabolkom v ustih user posted image  in ves čas ko sem bila tam, ga je glodala. Potem je poklicala dežurnega primarija, ki je ves tečen in zaspan (se opravičujem ker mi je odtekla voda, g. primarij user posted image ) prilezu dol in me pogledal. Hotu me je celo poslat domov, pa ga je sestra sam kilav pogledala tm izza jabka in sta združno ugotovila, da bi blo bolš, če ostanem not. Sem se preoblekla v lušno rumeno srajčko user posted image  in šla kakat user posted image .

prov zabavam se ko tole pišem....user posted image

Potem ko sem se nakakala, so mi še frizurco nardil user posted image  in smo šli v porodno. Tam sem eno uro lahko še mal Lady brala, pol pa sedem ur trpela. Jaz sem imela svojo sobo in vnaprej dogovorjeno babco, tko da sem bla čist mirna in sem ji popolnoma zaupala. Zvečer ob 20h sem rodila, mal pred polnočjo so naju s štruco prepeljali na oddelek, par dni, pa domov.

Izi k pasulj user posted image

aja, sabo sem pa mela... nič razen Lady. Vse mi je moj prnesu drug danuser posted image  copate, ene dve rezervni spalni srajci (v Ljubljani so sploh bol bogi s tem, pol smo pa vse krvave tm špancerale po hodniku user posted image ), šlauf - ki pa mi ni prov dost pomagu, za tamalega dudico in štunfke za na rokce, da se ni poprasku ves po obrazu. to je pa to...

novembra pa jovo na novo user posted image

_____________________________

Na koncu je vedno dobro. Če ni dobro, še ni konec.

(odgovor članu diksi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
21.8.2007 21:42:01   
moci
IZVIRNO SPOROČILO: diksi

Pozdravljene!
A mi lahko katera pove, kako izgleda sprejem v Lj porodnišnici
- kaj ti naredijo ob sprejemu (papirologija,
mah, nekaj te sprašujejo, pa odgovarjašuser posted image rabiš materinsko s tistimi izvidi, ki jih imaš zraven
a mora imeti partner res potrdilo o opravljeni šoli za starše - kje ga dobiš
res. v babiški šoli, 1. nadstropje, pa plača se), kaj, če prideš ponoči, kje se javiš (spodaj pri informacijah vprašaš?)
pri vhodu je vratar, tudi ponoči;
- komu zaupaš želje (roditi na pručki npr.,  kam te namestijo - v porodno sobo ali hodiš po hodniku?)
verjetno babiciuser posted image nisem imela posebnih želja,
najprej te spedenajo (britje, klistir, tuširanje), potem v porodno,
- kaj moraš imeti s sabo (spalno srajco, copate ?);
- mogoče še kaj, kar veste tiste, ki ste tam rodile???
Grem prvič in si sploh ne predstavljam, kako to izgleda. Prosim za kakršenkoli nasvet.
Hvala!

Dixi

a ti nisi hodila v šolo za staršeuser posted image

(odgovor članu diksi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
26.8.2007 12:55:53   
diksi
Hodila, hodila. Ampak vam, ki ste že rodile, se zdi vse samo po sebi umevno, kako to vse poteka. Nam, ki smo "na poti", pa se poraja 100 in 1 vprašanje.

Npr. od kod naj vem, če lahko gre partner kar zraven (samo v materinski knjižici piše, da sva bila oba v starševski šoli) ali rabiva potrdilo (ki se venomer omenja po forumih) in kje ga dobiti?

LP!

Dixi

(odgovor članu diksi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
26.8.2007 13:01:04   
mayci
Diksi, meni se zdi pa popolnoma normalno, da te vse zanima! user posted image
Tudi jaz sem imela cel kup vprašanj, saj je porodnišnica za prvorodke pač popolnoma neznano področje. Na šoli za starše tudi včasih zelo na hitro kaj povejo, ker je njim to pač že jasno... Ti kar vprašaj, če se boš še kaj spomnila!
Aja, meni so zelo prav prišle blazinice za v modrček, ker mi je mleko špricalo sto na urouser posted image . Pa modrček za dojenje, pa krema (lanolin) za bradavice, pa kaj za brat.
Želim ti veliko sreče in lahek porod!user posted image

< Sporočilo je popravil mayci -- 26.8.2007 13:02:32 >


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu diksi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
26.8.2007 13:03:53   
lemavrica
Si pa res "predrzna" da si RR forumu upaš vprašat tako stvar glede sprejeme v porodnišnico. Sej tud če še nisi rodila moraš to vse vedet oz. bi se morala z vsem tem vedenjem že rodit.

Zdej pa resno. Potrdilo za partnerja pri porodu dobiš v Babiški šoli ( lesena hiša za staro porodnišnico ) v 1.nadstropju. Plačaš ga 16,69 €, blagajna pa je odprta vsak dan od 8-15 ure. Najbolje pa je da prej pokličeš v P in vprašaš kje lahko dobiš potrdilo, ker mislim da sem zadnjič tam prebrala da bo v sredi avgusta potrebno potrdila dvigovat nekje drugje.
Za v porodnišnico pa rabiš:
POTREBŠČINE
- OSEBNA NEGA (milo, zobna krtačka, pasta, glavnik, krema, vazelin za ustnice, brisača, krema za bradavice)
- NEDRČEK ZA DOJENJE in BLAZINICE
- NOGAVICE
- COPATI (z debelim podplatom, da se lahko zmočijo)
- TEL. KARTICA
- MOBITEL + POLNILEC
- BOMBAŽNI VLOŽKI Vir 80
- KOPALNI PLAŠČ
DOKUMENTI
- NAPOTNICA ZA PORODNIŠNICO
- NAPOTNICA ZA REŠILCA
- IZVIDI: KG-Rh, WaRe (originali!)
- MATERINSKA KNJIŽICA
- ZDRAVSTVENA KARTICA
- OSEBNI DOKUMENT
- POROČNI LIST
- POTRDILO ZA SPREMLJEVALCA, ČE BO ZRAVEN

Komentarji: V porodnišnici dobiš spodnje hlačke, vložke, spalno srajco... Če pa mamica biva tam dalj časa in bi si rada npr. umila lase, se priporoča, da s seboj prinese sušilec za lase, ker ga tam baje ni.


_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu diksi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
27.8.2007 22:10:57   
diksi
Kaj pa termofor ali žele vrečke za lajšanje bolečin ob popadkih - v šoli za starše so nam jih priporočali - a jih neseš s sabo, se da tam kaj dobit? Kje jih pa greješ?

Dixi

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
28.8.2007 11:20:14   
Ajvy
Diksi, jst sem imela za lajšanje bolečin moževo roko...user posted image

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu diksi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
28.8.2007 20:41:25   
felicia
Tud če ne boš nič imela s sabo te bojo ziher sprejeliuser posted image .

Prepusti se toku tako ti bo še najbolje, ne se preveč obremenjevat s takimi stvarmi, zdaj še uživi v svoji nosečnosti pa pripravi se čim bolj psihično na porod!

Scer je pa fajn met s sabo materinsko pa kakšen dokument, vse ostalo ti lahko partner prinese naslednji dan!

Za lajšanje bolečin pa priporočam smejalni plin-men ful pomagu-zakon!user posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
28.8.2007 22:24:32   
MiRaNi
Tako kot pravi felicia - prepusti se toku. Moram priznat, da se jaz nisem toliko spraševala kaj in kako, kaj moram imeti  s seboj,... Mene je bolj skrbelo kako bo z user posted image  .
Jaz sem rodila pred 1m in nisem imela plačane prisotnosti za fanta. Pa smo rekli da bomo plačali naknadno in je šel z mano. Seveda je on na to pozabil in na dan odhoda pride MS in pravi da moramo imeti potrdilo o plačani prisotnosti. ura pa  je že bila 15:15. Tako da sva plačala kar na recepciji pri vratarju - pa smo šli domov.
Jaz bi ti svetovala da vzameš še kakšno dodatno brisačo. Mene so šivali in so mi rekli da naj se večkrat na dan tuširam z mrzlo vodo. Dobiš pa samo 2 brisači - eno zjutraj in eno zvečer. Kako naj se večkrat obrišem s krvavo brisačouser posted image  

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
28.8.2007 23:48:18   
diksi
Hvala za nasvete! user posted image  Takšne sem mislila, kot so npr. brisača ipd. To ti ne morejo povedat v starševski šoli, pač pa ve, ki ste porodnišnico okusile v praksi.

A spalno in jutranjo haljo dobiš v porodnišnici,  ne? Vsi seznami jo omenjajo. No, copate že nesem svoje, spalne in halje, se mi pa ne da kupovat, ko ju doma nikoli ne nosim.

LP,
Dixi

(odgovor članu MiRaNi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
29.8.2007 11:36:54   
AnaB.
Nam so v šoli svetovali, da ni potrebe, da bi si nosile svoje, ker se hitro umažejo (čišča), v porodnišnici pa lahko vsak dan dobiš svežo. Jaz sem si tako naštimala samo brisačo in japonke (ker copati prepuščajo, ker je v kopalnicah vedno mokro po tleh).

_____________________________

Mamica sem! Kako lepo!

(odgovor članu diksi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
29.8.2007 13:27:24   
Nika v službi
Potrdilo za partnerja dobiš v materinski šoli, prineseš ga skupaj z materinsko knjižico na sprejem.
Midva sva prišla malo pred polnočjo, sprejel naju je vratar in lepo usmeril do sestre. Po CTG-ju in pregledu klistiranje, britje, sprehodi po hodniku in predihavanje popadkov, potem te sestra spremi v porodno sobo.

Jaz v porodni nisem nič brala, ma, kaki, sem imela toliko opravka s popadki, pa smejalnim plinom, pa malo smo klepetali mož, sestra, jaz in je minilo.

Po rojstvu je partner lahko še 3 ure (tudi kakšno minuto več, če ni ravno ekstra gneče) s tabo v porodni, potem gre on domov, vidva z bejbijem pa na oddelek počivat.

Za plačilo lahko partner poskrbi tudi po porodu, mora biti pa pred tvojim odpustom iz porodnišnice. Moj je šel plačat na dan odhoda domov.

Haljo in spalne srajce dobiš v porodnišnici, če je krvavo, ti zamenjajo tudi vmes, ne samo ob običajnih menjavah.

Copate sem imela jaz tiste anatomske, fly-flot ali kaj že, da niso premočili. Pa kozmetiko za osebno higieno, vazelin (!), kakšen piškotek, čtivo za branje (čeprav smo potem v sobi tako čvekale, da nisem nič brala), nogavice, modrček za dojenje, lanolin, blazinice, tel. kartice nisem kupila, ker imaš pač mobitel in ga normalno lahko uporabljaš povsod, polnilec pa le vzemi, ker je mobi v tistem času hudo aktualna zadeva, vložkov tudi ne rabiš, ker jih imaš neomejeno na voljo v porodnišnici. Skratka, več ali manj vse dobiš tam oz. ti lahko prinesejo domači.
Tudi dudke, črpalko za mleko in ne vem kaj še, se vse da dobit v porodnišnici. Nič skrbet, znajo prav lepo poskrbet za vse.

Pa srečen porod in zdravo detece!!

(odgovor članu AnaB.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
3.9.2007 11:44:33   
birdy
Jaz bi pa vseeno na tvojem mestu vzela s sabo vložke. Če boš šivana tisti v P niso dobri. Jaz sem jih mela samo en dan pa so me tako užulil, pa še vse mi je čez prišlo. Priporočam vatirance od Tosame, taki velki so, iste dobiš tud v porodni. Sam če pa na oddelku prosiš za take jih pa nimajo in jih niti nočjo it iskat. Pač prijaznost sester na C oddelkuuser posted image  Je pa problem dobit te vatirance... Moji so jih povsod iskal, pa so jih dobil šele v Tosamini trgovini. Še dobr da ful bliz živimo.user posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
3.9.2007 11:47:55   
birdy
Aja, pa nč niso vmes dajal srajc pa brisač, vsaj na C odelku ne. Tud mrežaste hlačke priporočam, tud za doma. Vsekakor pa ne dat kakšnih lepih spodnjic nase še ene tri tedne po porodu. Jst sm si dala take zgonene gate, da jim že težko rečeš gateuser posted image . In ko se mi popolnoma preneha čišča grejo direkt v smetiuser posted image

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
3.9.2007 22:38:13   
mala zelena
joj, brišem vsebino posta, sem v napačno temo poslala.....


< Sporočilo je popravil mala zelena -- 3.9.2007 22:42:49 >

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
6.9.2007 21:34:35   
Nikki24
Jaz namesto vložkov Vir80 za šivane priporočam Vir Nature - se šiv nima kam zatakniti. Porabila sem pa 1 paket na dan. Tisti plastični vložki v porodnišnici pa niso uporabni za drugo kot za prva dva dni kot podloga, da ne premoči. Za doma pa mrežaste spodnje hlačke (Sanolabor). Pa kakšen obroč za plavanje za napihniti. Jaz sem bila šivana in brez njega ne sediš. Nujno je imeti s sabo tudi nedrček za dojenje in blazinice. Pride prav 2.-3. dan, ko pride naval mleka. In pa Multi-mam lanolin in komprese. Po mojem mnenju boljše kot Bepanthen. Pred dojenjem ni potrebno sprati dol, pa še komprese super hladijo bradavice, ko so že malo uničene. Do tedaj pa lanolin. Jaz mislim, da ne rabiš s sabo nosit svojih brisač, ker vsaj jaz sem se stuširala 2x dnevno (tolikokrat dobiš sveže), drugače pa sem vsakič na wc-ju se spodaj z wc papirjem in vodo dobro umila in osušila, ter potem nov vložek.

(odgovor članu mala zelena)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
8.9.2007 17:29:18   
jako
Pozdravljena dixsi! Tudi sama imam ista vprašanja kot ti, zato te čisto razumem, če si pa nekatere tako nerazumevajoče pa njihov problem..user posted image  mislim da si vsaka bodoča mamica poraja nešteto vprašanj, ki jih morda že ve, a vendar poslušati še ostala mnenja je pa še kako dobrodošlo,...saj zato pa je ta forum...da si pomagamo a ne?user posted image  Sama imam rok čez dva tedna in moram reči, da me je kar malo strah...vsega...

(odgovor članu diksi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
18.9.2007 12:52:09   
malamalinca
-Vazelin
-copati
-Vatiranci (jih dobiš v lekarni, namesto tistih plastičnih vložkov, mera pribl.10 X20)-to je fuuul dobro, če si šivana, jih lepo zatakneš za tiste mrežaste hlačke, so mehki, prijetni in te ne peče toliko
-mobitel+polnilec ne pozabi in vso osebno higieno (krtačka, kolondont,glavnik,.....)
-duda (če jo boste uporabljali)
-modrci za dojenje
-kakšni štumfki tudi prov pridejo
-deodorant za pod pazduho, ker po porodu blazno švicaš ene tri dni in če ga nimaš -smrdiš

Brezveze je jemat brisače, ker zarad čišče itak ne smeš nikol dvakrat iste uporabljat, raje reci, saj ti dajo

Fen ti bo že tvoj prinesel, če si boš mogla pod mus glavo oprat

In ne pozabi mat.knjižice, zdravstvene, osebne izkaznice in poročni list, če ga imaš

Pa babicam naroči, da naj ti že v porodnišnico nosijo kompot iz jabolk-je zelo dober za mleko delat

_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu jako)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
19.9.2007 14:02:56   
Nika v službi
Ej, pa saj kompot dobiš v porodnišnici pri kosilu. Ne pretiravat, da ne bodo celega doma znosile v porodnišnico!

Ja, deodorant in logiš vsa ostala osebna kozmetika (mleko za telo je meni ful dobro delo) je nuja, vse ostalo (brisače, fen, ipd. zadeve) pa po mojem mnenju povsem nepotrebno. Kje sem pa imela čas, da bi si še glavo umivala, pa fenirala.... Sem že med tuširanjem slišala mojo princesko, kako joka...user posted image

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
20.9.2007 10:02:07   
malamalinca
J, Nika v službi, dobiš kompot, ampak ene dva deci ob kosilu, ostalo pa nosijo čaj in mlek.


_____________________________

Moji fantje in mala princeska so moj največji zaklad!

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Lj porodnišnica - sprejem, porod
20.9.2007 11:02:41   
Nika v službi
No, ja, kompot lahko dobiš tudi ekstra, če prosiš. Sicer pa najbolj priporočajo vodo.  Te pa imaš v izobilju v avtomatu. Pa še čaj je odličen. In Donat tudi Dobiš. Za spodbujanje mleka je potrebna tekočina.

Sicer pa - vsak po svoje, a ne?

(odgovor članu malamalinca)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





3 pogoste stvari, ki pri nosečnici povzroč...
Pretirano nekritično sprejemanje informacij v nosečnosti lahko vodi v razvoj tesnobe. Kako preprečiti, da se pojavi stra...
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?