|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   MAJHNE SKRIVNOSTI
13.2.2006 11:48:41   
XANA
ČE KATERA VE ZA KAKO DOBRO MALENKOST, KI SE JE V KUHINJI IZKAZALA ZA KORISTNO, NAJ JO NAPIŠE, PROSIM.
JAZ VAM JIH PODAJAM NEKAJ, KI SEM JIH POBRALA NA TVJU, PROBALA IN DELUJE:
1. NAMESTO, DA OSTANEK VINA IZ STEKLENICE ZLIJEMO V KORITO, GA DAMO V SKRINJO (FORMA KOCKE) IN POTEM TE LEDENE KOCKE UPORABIMO ZA OMAKE.
2. KO TI OLJE ŠPRICA NA VSE STRANI, VRŽI V PONEV ŠČEPEC SOLI. JAZ JO DAM ŽE PREVENTIVNO, PREDEN DAM MESO.
3. VODA ZA ČAJ SPLOH NE RABI ZAVRET. NAJBOLJŠI OKUS IMA ČAJ PRI 60 STOPINJAH.
4. V PRALNEM STROJU NE SPRAVIŠ MAEŽEV OL NITI NA 90, KER ŠE ZMERAJ NE VRE. ZATO LAHKO KOMOT PEREŠ NA 60, UČINEK JE ISTI.

ZAJ PA MI ŠE VI KAJ ZAUPAJTE.


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
13.2.2006 11:49:38   
XANA
SE OPRAVIČUJEM, ČRKA DDDDDDDDD MI NE DELUJE

(odgovor članu XANA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
13.2.2006 12:58:14   
anckabancka
Tega o ščepcu soli v olju pa nisem vedela. Bom poskusila. Ponavadi ravno z veliko muko očistim štedilnik, pol pa vržem kako stvar na olje in je... user posted image

(odgovor članu XANA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
21.2.2006 7:55:46   
balaena
jaz sem pa na BBC gledala eno oddajo, kjer so hodili cistit  hise ljudem, ki so jih zanemarili (houses behaving badly). in je voditeljica vse cistila s kisom - razredcenim, tistim alkoholnim, brezbarvnim. od kopalnice, do kuhinje in otroskih igrac. najprej se mi je zelo cudno zdelo. potem sem pa poskusila in videla, da res deluje.
zdaj imam kar v eni brizgalki, al kako se rece, kis razredcen in spricam na veliko :) je bolj naravno, kot cistila proti vodnemu kamnu, deluje pa enako. vedno me je namrec zivciralo kuhinjsko korito, ki je takoj spet pikasto od zasusenih vodnih kapljic. zdaj pa vsak drugi dan naspricam in zbrisem s krpo (pa se po tisto za ciscenje mi ni treba, vzmam kar kuhinjsko) in se sveti.


(odgovor članu XANA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
21.2.2006 8:00:20   
Anonimen
Moja mami vedno ko peče krofe, da v olje malo korenčka, ker se potem olje ne peni tok.
Če vam zmanjka pecilnega praška, lahko uporabite tudi malo sode bikarbone.

(odgovor članu balaena)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
21.2.2006 8:06:30   
Marogica
1. Kadar se belo perilo "sivo" obarva, ni potrebno dodajati kemikalij, temveč k pralnemu prašku dodate polovico vrečke pecilnega praška in belo perilo dobi svojo "belino" nazaj.
2. Mehčalec(koncentrat) 1l, jaz razredčim z vodo v 5l plastenki in to dodajam k perilu. Perilo je vseeno mehko in prijetno diši.
3. Leseno desko za rezanje vsake toliko časa temeljito operem z sodo bikarbono. Uničijo se vse klice, pa še čista je dosti bolj, kot če jo čistim z sredstvi za pomivanje posode. Vendar pa je treba desko temeljito z vodo splahniti.
4. Umivanje tal s sredstvi za tla imajo manj "razmaščevalca" v sebi, kot pa navaden Pril ali podobno. Torej je čiščenje s Prilom učinkovitejše in hitrejše.
Če se še kaj spomnim, se javim....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu balaena)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
21.2.2006 14:39:36   
XANA
pa okna najlažje spucam s časopisom...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
21.2.2006 21:21:59   
Anonimen
ja to s kisom sm tud jaz probala sam sm pa navadn jabolčni kis uporabla (začetnik kaj čmo) pa ni glih lepu dišalo
ja s časopis papirjem se pa ne upam brisat oken k jih je moja "tašča" pa so bla čist popraskana
pa glede na to da še ni denarja za zavese to glih ne bi zgledalo

(odgovor članu XANA)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
21.2.2006 21:29:41   
india
*Pri cvrtju dam jaz v olje nekaj zobotrebcev, pa se olje ne peni tako močno.

*kadar je goveja juha premastna, popivnam maščobo z vrha z rezino belega kruha

* Za bolj svež vonj v stanovanju dam na okenske police posodice z vodo, v katero dodam rezine limon ali poamranč, včasih pa tudi nekaj kapljic eteričnega olja.

* srebrn nakit očistim z zobno pasto, nato pa ga preprosto obrišem z neno krpo

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
22.2.2006 8:05:55   
balaena
ja, karin24, saj tudi alkoholni kis smrdi :(
tega se nisem pogruntala, kako bi odpravila - ker ce bi etericno olje dodala, se bojim, da ne bo cisto, ampak mastno na koncu?!
 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
22.2.2006 8:32:55   
XANA
karin, saj okna prej pošpricaš, preden jih drsaš s časopisom. jaz zmeraj uporabljam primorske novice, okna so 1 leto stara, zaves tudi še ni gor, čista so pa kot solzica.



(odgovor članu balaena)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
22.2.2006 8:44:29   
XANA
*Če še katera sploh pere posodo na roke: v korito poleg praška vržeš kos limone, da dobi posoda lep sij.
*poleti si lahko za lepo porjavelo kožo omislimo olivno olje (by the way: ga katera kupi?) z limoninim sokom. saj ni tako mastno, ker se hitro vpije.
* za zabave (predvsem poleti) si lahko omislimo ledene kocke za v pijačo različnih oblik. recimo, uporabimo prazno bonbonjero.

(odgovor članu XANA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
25.2.2006 9:31:23   
mama76
Oranžne in rdeče madeže npr.korenček,rdeča pesa ... najlažje speremo , če jih prej namažemo z jedilnim oljem, deluje tudi na stekleničkah in cucljih.

(odgovor članu XANA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
2.3.2006 22:21:59   
Elysabeth
Dodajam še svoj piskerček....:
- robu mleka, ki nastane pri prevrevanju se izognemo tako, da lonec prej splaknemo z vodo
- za tiste, ki pečete kruh...skorja je bolj hrustljava, če se v pečico postavimo lonček z 2 dl vode
- čebula se na vročem olju prej "stopi", če jo solimo
- glede krofov...pomembno je, da jih ne cvremo na preveč vročem olju in da jih dokler jih ne obrnemo, pokrijemo s pokrovko
- kako se znebiti neprijetnega vonja v hladilnikuuser posted image  vanj damo skodelico kuhane kavice (seveda ohlajene) ali limono, prerezano na pol
- mikrovalovna pečica se najbolje očisti, da damo vanjo skodelico vode, vanjo pa rezino limone ali dve, par minutk segrevamo...in skoraj končano...le obrišemo še s suho krpo

...se bom probala še kaj spomniti...tole je bilo bolj na hitro
mi je pa všeč tista o vinu za omake...dobra ideja ko user posted image

Lp!

(odgovor članu mama76)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
10.3.2006 13:39:30   
XANA
Še nekaj: 1.če se poliješ z rdečim vinom, hitro polij čez še radensko, vodo al pa v skrajnem primeru belo vino. v obratnem vrstnem redu tega ne počet.

2. oprane zavese lahko, predvsem v lepem vremenu, obesiš nazaj na okno še mokre. tako se izogneš likanju.

3. za brisanje talnih ploščic uporabljam cunjo iz mikrovlaken (+ voda s čistilom), ker se hitreje posuši kot pa če brišem z viledo.

4. če se vam zdi, da vaši radiatorji al pa klime ne grejejo tako kot bi morali, jih temeljito posesajte.

5. pokakano pleničko vedno zavijem v časopisni papir, včasih jo zaprem še v vrečko (vrečke si naberem v trgovini-sadje,), tako ne rabim laufat zmeraj ven do kante, saj  ne smrdi nič.

(odgovor članu Elysabeth)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
11.3.2006 20:25:54   
Grascakinja
  • mravljince odvrne pecilni prašek
  • jajčne lupine posušim in namočim v vodo in z njimi zalijem rože
  • če mehčalec dodaš v pralni stroj tik preden se zažene program mehčanje, in to v posodico, ki je predvidena sicer za prašek, se porabi manj mehčalca in cunje so mehkejše
  • kava, čaj, otroško mleko in še marsikaj je boljšega okusa, če vodo prefiltriraš z Brita filtrom. Pri tem se v grelcu za vodo ne nabira vodni kamen. Pa tudi sama voda je bolj primerna za pitje in okusnejša
  • tudi za ionizator je primerna taka prefiltrirana voda, z njo se izogneš belemu prahu povsod po stanovanju
  • krompir v oblicah skuham z malo soli, da ne razpoka
  • paradižnik ima boljši okus, če ga ne hraniš v hladilniku
  • strjen med se odtali na 40 stopinjah ali v mikrovalovki, kjer lahko super brez žganja stopiš tudi maslo in čokolado za sladice
  • drobtine delam sama iz ostankov kruha, ki jih posušim na radiatorju in zmeljem
  • če nimaš nič krušnih drobtin, ko jih rabiš, lahko tudi v mikrovalovki posušiš kos kruha in ga nato zmelješ v sekljalniku
  • banja, lijak in podobno, se odlično očisti s pralnim praškom, navadnim v prahu
  • namesto palčka zavijalčka pokakane plenice zavijem posamično v najmanjšo velikost vrečk za smeti, smrdi ne nič, pa še mnogo ceneje je
  • metlo očistim s sesalcem, sesalec pa z metlo user posted image
  • če želim, da je zelenjava zmrznjena posamično in se ne sprime (ali pa cmoki, svaljki, koščki mesa) to zložim najprej na pladenj toliko narazen, da se ne sprime, dam zmrznit in naslednji dan zložim skupaj v vrečko ali dozo za zmrzovanje
  • česen se lažje lupi in seklja, če ga sprešaš z noževo širino, da malo poči
  • meso potolčem s kladivom preko plastične vrečke, da ne šprica naokoli in se ne poškoduje, še bolje pa je namesto kladiva uporabiti valjar
  • meso pred paniranjem na več koncih roba malo zarežem, da se med cvrenjem ne zvija
  • če testenin ne bomo jedli takoj, jih ocedim, ne splahnem z vodo, temveč polijem z malo olja in zmešam, da se potem ne sprimejo
  • če omakam ali juham dodajam kislo smetano, se grudicam izognem tako, da kislo smetano najprej možno zmešam v lončku in tekočo dodam omaki ali juhi
  • puding mešam z leseno žlico, ki ima spodaj raven dolg rob, da lahko pomešam čisto po dnu, enako polento in gres
  • riž kuham v veliko vode, stresem ga šele v vrelo vodo kot testenine, da se nič ne sprime in ni nikoli pocast. Nikoli ga ne perem, ker tako odpre pore in gre ves škrob v vodo in postane pocast.
  • zelenjava je najboljša skuhana na pari in brez soli, ima odličen okus


(odgovor članu XANA)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
11.3.2006 20:28:36   
Grascakinja
pa še ta,

v čokoladnem pudingu nastane manj grudic, če prah namesto z mlekom in sladkorjem zmešaš z vodo in sladkorjem.

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
11.3.2006 21:42:59   
spacey
KIS:
-
idealen za čiščenje vodnega kamna
- razkužiti nakit (srebrni) oz. prevreti še z malo vode





_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu Grascakinja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
12.3.2006 10:22:04   
klepetka
če je n pr.golaž preslan mu dodam skorjo kruha ,da se namoči in ga nato vzamem ven.Tako ni več preslano

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
12.3.2006 12:20:43   
Cikica
Mene zanima kako date pecilni prašek,k drugemu prašku in zmešate?koliko ga daste,celo vrečko in koliko krat ko perete belo?Bom probala in nevem kako.To bo prvičuser posted image

_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
12.3.2006 12:37:06   
Primoza
IZVIRNO SPOROČILO: XANA
4. V PRALNEM STROJU NE SPRAVIŠ MAEŽEV OL NITI NA 90, KER ŠE ZMERAJ NE VRE. ZATO LAHKO KOMOT PEREŠ NA 60, UČINEK JE ISTI.


Tale je dezinformacija, čiščenje nima opraviti čisto nič z T vrelišča olja. Potemtakem bi prali vedno pri sobni temperaturi.

(odgovor članu XANA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
12.3.2006 20:05:50   
india
Pecilni prašek dodam jaz prašku kar na začetku, pa je učinek zelo dober!

kar se pa tiče madežev od olja, pa ga jaz pred pranjem polijem z malo tekočega Rexa s soda učinkom, ali pa z Vanishem in gre madež dol.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
12.3.2006 23:37:13   
Aleksandrin
- odrabljen strok vanilije damo v sladkor, tako dobimo vanilni sladkor
- (tole je enkrat ena tu na forumu napisala, mislim, da se je šlo ker al bini ni ratalo
ritke lepo obrisat) malo papirja dam v školjko, ko grem kakat, da se kakica na školjko ne prime user posted image
Tako na hitro.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
14.3.2006 9:01:28   
XANA
Počasi bo treba vse to sprintat, kolk se je nabralo koristnih nasvetov.

Primoža, moje perilo je isto čisto, ne glede na to al perem na 60 al 90. če pereš na 90, to še ni kuhanje....

glede zlepljenih testenin: jaz dam žlico olja že v vodo, ko huha, preden dam testenine not.

(odgovor članu Aleksandrin)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: MAJHNE SKRIVNOSTI
14.3.2006 19:10:14   
Primoza
Stvari niso tako enostavne.

(odgovor članu XANA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?