|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 9:31:54   
Anja24
Pozdravljene,

moja situacija je taka - do konca septembra sem še delala preko študentske napotnice (plača nakazana 18.10.), 29.10. sem diplomirala in s tem izgubila status. Pdp imam 31.12., starševsko nadomestilo dobim šele po rojstvu user posted image . Prijavila se bom na zavod, zanima pa me, če mi za 3 mesece pripada kakšno denarno nadomestilo (drugih prihodkov nimam)?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:09:03   
snikolina
Zdravo. Ob prijavi na zavod ti bodo povedali kako in kaj. Pa tudi sama čim več sprašuj. Mislim, da ti pripada socialna podpora. Nekaj v tej smeri so tudi meni govorili, ampak nisem hotela izgubiti statusa zato sem ostala vpisana na faksu. Vsekakor pojdi čimprej na zavod. Pa srečno.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:10:13   
Naja30
Dobiš lahko socialno podporo, tako da pojdi na CSD in se pozanimaj.

(odgovor članu snikolina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:19:55   
Kerensa*
A nimaš statusa še nekaj časa po diplomi? user posted image

- če imaš še status redne študentke, potem se ne moreš vpisati na Zavod za zaposlovanje kot aktivna iskalka zaposlitve. To je namreč pogoj za pridobitev denarne socialne pomoči.
- če nimaš več statusa, potem se moraš vpisati na Zavod za zaposlovanje kot aktivna iskalka zaposlitve. Vendar to ni 100%-no zagotovilo, da boš dobila denarno socialno pomoč.
- če si zadnje tri mesece prejemala štipendijo, visoko cca. 200€ ali več, potem do denarne socialne pomoči nisi upravičena, ker gledajo na dohodke zadnjih treh mesecev.
- enako velja, če si cca. 200€ ali več zadnje tri mesece zaslužila preko študentskega servisa in si denar dobila izplačan na svojo napotnico in svoj TRR.
- če si bila brez štipendije in če si delala preko napotnice koga drugega, kar pomeni, da si bila uradno brez dohodkov, je pa odvisno, kje in s kom živiš. Če si s starši v skupnem gospodinjstvu, potem ti od polne DSP avtomatsko odbijejo 40%. Četudi imate ločena gospodinjstva, ti pa še vedno status, velja enako. Pravzaprav velja v vseh primerih, saj še najemnim pogodbam med starši in otroci ne verjamejo.
- če imaš partnerja, za katerega boš priznala, da je tvoj partner, se bodo upoštevali njegovi dohodki, ne glede na njegov status (študent - štipendija, zaposleni - plača, upokojenec - penzija user posted image ).
- lahko pa dobiš izredno denarno socialno pomoč, katere višina je odvisna od tega, za kaj jo potrebuješ (moraš navesti razlog, po možnosti prinesti predračun in v 15-ih dneh po nakazilu tudi original račun). IDSP se NE odobri za tekoče preživetje, ampak samo za izredne, a nujne stroške.

Skratka - rahlo si v... khm, khm.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:27:30   
Anja24
Status zgubiš z dnem ko diplomiraš. Kot aktivna iskalka zaposlitve se ne morem prijavit, če bom čez dva meseca rodila. S partnerjem pa sva poročena, tako da ga moram priznatuser posted image

Saj se mi je zdelo, da mi ne bo nihče nič dal, ampak sem vseeno vprašala...pa hvala za odgovoreuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:30:50   
katra55
Smem prašati kako imaš urejeno obvezno zdravstveno zavarovanje?

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:31:32   
Kerensa*
- kot aktivna iskalka zaposlitve se lahko prijaviš kljub nosečnosti.
- če si poročena, se upoštevajo poleg tvojih zadnjih treh mesecev dohodkov še njegove zadnje tri plače.
. cenzus za dva je cca. 350€... če sta imela zadnje 3 mesece več dohodka, sta mrzla.
- in če vajin skupni dohodek zadnjih 3 mesecev za več kot 30% presega cenzus, je tudi IDSP vprašljiva.
- in ker je zaposlen, ima šanse povišanega limita, izrednega kredita ali česa podobnega za premostitev morebitne trenutne finančne krize.

Nope... nič ne bo... ko rodiš, pa starševski dodatek, denar namesto paketa (to dvoje deobiš v polni vrednosti, ne glede na vse), IDSP od občine, če jo imate in otroški dodatek, odvisen od dohodkov.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:38:27   
Anja24
Katra, obvezno zdravsteveno zavarovanje gre prek občine al kako...zato si grem tudi zrihtat delovno knjižico in se prijavit na zavod...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:39:24   
Kerensa*
Če si poročena, bo šlo OZZ kar preko službe tvojega moža... na ZZZS te ne bodo zavarovali kot občanko.

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:42:50   
Anja24
Zakaj? A ni to samo v primeru, če te ima kot vzdrževanega družinskega člana? Al to nima veze?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:43:09   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Če si poročena, bo šlo OZZ kar preko službe tvojega moža... na ZZZS te ne bodo zavarovali kot občanko.

Ne gre več tako, so letos nekaj spreminjali. Preko službe lahko zavaruješ samo otroke, partnerja pa ne več.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:45:18   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Anja24

Katra, obvezno zdravsteveno zavarovanje gre prek občine al kako...zato si grem tudi zrihtat delovno knjižico in se prijavit na zavod...

Na UE, greš po delovno knjižico, potem pa se greš prijavit na zavod. Tam dobiš potrdilo za zavarovanje, ki ga neseš na občino.Oni ti potem uredijo zavarovanje.


< Sporočilo je popravil katra55 -- 5.11.2008 10:46:17 >

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:50:16   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Anja24
Zakaj? A ni to samo v primeru, če te ima kot vzdrževanega družinskega člana? Al to nima veze?

Ja saj SI vzdrževana, če pa nimaš šihta. user posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:57:34   
Anja24

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Ja saj SI vzdrževana, če pa nimaš šihta.





V bistvu ne, ker sem celo leto delala. Če bi me torej mož (prej starši) vpisal kot vzdrževanega dr.člana, bi morala pri dohodnini kar precej plačat. Če pa (oz.ko sem) oddala sama, pa mi ni bilo treba nič.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 10:59:51   
Kerensa*
Na ZZZS ni važno, kaj si imela ti pred 11-imi meseci... če ZDAJ nimaš službe, te mora ZDAJ nekdo vzdrževati... starši, mož, država, pač nekdo... vzdrževana si v vsakem primeru... aja, pa za OZZ preko ZZZS ne smeš imeti premoženja... od mene so zahtevali potrdilo o katastru... mater, še sekret ni name napisan (bil). user posted image

(odgovor članu Anja24)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:03:47   
Anonimen
Sem bila v tej situaciji dobra dva meseca nazaj. Stvar je taka- prijaviš se na zavod za zaposlovanje- tam dobiš delovno knjižico in potrdilo, s katerim si urejaš osnovno zdravstveno zavarovanje(brezplačno, če si na zavodu), dodatno moraš plačati sama. Na zavodu denarja ne boš dobila, ekr moraš biti vsaj 12 mesecev zaposlena za denarno pomoč. Lahko pa se prijaviš na socialno. Tam bodo preverili delo preko študenta za zadnje tri emsece. Kakšne cifre ne smeš preseči, se ne spomnim točno(bom poiskala), mislim pa, da imaš na mesec lahko največ okrog 200 evrov prihodkov(nism ziher!), da si upravičena do socialne pomoči. Če si noseča, bo stvar vrjetno drugačna. Moraš pa dati vlogo za socialno pomoč. Jaz nisem dobila nič. Če rabiš še kakšno info, na ZS.

(odgovor članu Anja24)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:04:16   
katra55
Anja24 ima prav, glede na to, da bo sama koristila olajšavo pri dohodnini ni vzdrževani družinski član.

Sicer pa sem že napisala da je mož ne more več zavarovati, ker so to letos ukinili.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:06:19   
Kerensa*
Delavskih knjižic ne izdajajo na RZZ, pa še ukinjajo se (kartice bodo).
Samo potrdilo z RZZ ni dovolj za OZZ preko ZZZS.
Zaslužek preko ŠS ni edino, na kar gledajo.
Nosečnost nima zveze, dokler otrok ni rojen in če je nosečnica zdrava.
Vlogo moraš pa res izpolniti, ja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:08:27   
katra55
Samo potrdilo z RZZ ni dovolj za OZZ preko ZZZS.


Je pa dovolj, da te na občini zavarujejo kot občana, ZZZS kle nima veze.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:09:07   
Anonimen
Nekaj stvari preberi še TUKAJ.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:10:33   
Kerensa*
Saj za Obvezno Zdravstveno Zavarovanje kot občan ne greš na Občino, ampak na Zavod za Zdravstveno Zavarovanje Slovenije user posted image ... vsaka enota/izpostava ima eno svojo pisarno (v LJ je tudi lokacijsko ločena) za zavarovanja "občanov".

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:11:45   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Saj za Obvezno Zdravstveno Zavarovanje kot občan ne greš na Občino, ampak na Zavod za Zdravstveno Zavarovanje Slovenije user posted image ... vsaka enota/izpostava ima eno svojo pisarno (v LJ je tudi lokacijsko ločena) za zavarovanja "občanov".

Pol je pa pri vas drugače, jaz sem potrdilo nesla na našo občino.Verjetno zato, ker v naši občini nimamo ZZZS.


< Sporočilo je popravil katra55 -- 5.11.2008 11:13:02 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:12:57   
Kerensa*
Zakon je za celo SLO enak.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:13:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Delavskih knjižic ne izdajajo na RZZ, pa še ukinjajo se (kartice bodo).
Delovsko knjižico kupiš na občini, na zavodu ti jo le potrdijo. Jaz sem ob zaposlitvi potrebovala delovsko knjižico, pa če jo ukinjajo, ali ne.
Samo potrdilo z RZZ ni dovolj za OZZ preko ZZZS.
Zavarovanje kasneje s tem potrdilom urediš na občini.
Zaslužek preko ŠS ni edino, na kar gledajo.
Res je. Prinesti moraš izpiske zadnjega leta vseh bančnih računov, ki jih imaš odprte in potrdila/izpiske študenstkega servisa(tisto za dohodnino). Druga jaz nisem imela, tako da nevem, kaj še gledajo.

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mi pripada kakšna denarna pomoč?
5.11.2008 11:14:11   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Zakon je za celo SLO enak.

Že mogoče, samo pri nas to urediš na občini. Sem ravno prejšnji mesec urejala.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?