|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izplačilo nujnega deleža
3.11.2008 17:26:40   
petruc
Pozdravljene!
Rabim vaš nasvet in vašo pomoč. Upam, da mi bo katera lahko pomagala.
Stvar je taka: z možem živiva skupaj z njegovo babico in tudi skrbiva za njo. Sedaj smo se odločili, da bomo sklenili pogodbo o doživljenskem preživljanju, po njeni smrti pa bo vse premoženje podedoval moj mož. Babica ima dve hčerki: tašča se je nujnemu deležu zaenkrat odpovedala v korist moža (njenega sina), druga hčerka (moževa teta) pa zahteva nujni delež. Ne želi imeti zemlje ali karkoli drugega, samo denar. In zahteva zelo velik znesek. Sploh glede na to, da sva in bova midva skrbela za babico in ostale stvari. V hišo sva vložila že okrog 50.000.- EUR. Zanima me ali lahko zahteva samo denar ali ji midva lahko to izplačava v zemlji? Ali je to stvar našega dogovora? Kdo to določa? Midva ji zneska, ki ga je določila ne misliva izplačat, ker se nama zdi prevelik. Ali imava kakšno drugo možnost? Ko bi bila ona izplačana bi pri notarju overili pogodbo, da se ona odpoveduje dedovanju v korist mojega moža. Vsaka vaša pomoč mi bo prišla prav. Hvala vam.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izplačilo nujnega deleža
3.11.2008 18:14:48   
Gina
Vi lahko sklenete pogodbo, ni pa vam treba izplačati nobenega nujnega deleža, dokler babica ne umre. To je vaša interna pogodba med babico in vami. Seveda se vam lahko zgodi, da bo kdo to kasneje, po smrti izpodbijal, ni pa nujno, lahko bo šlo skozi brez zapletov. Če boste nujni delež že zdaj izplačali, morate nekje tudi to podpisati, da je bilo storjeno, ker boste kasneje sicer težko dokazali, da ste nujni delež že izplačali. Najbolj enostavno je sploh nič izplačati zdaj. Počakati, pa se boste kasneje skregali na smrt. user posted image  Če sorodnikom ne bosta želela izplačati nujnega deleža, lahko to od vas zahtevajo po sodni poti, se pa te reči lahko vlečejo še leta dolgo, tako da je za razmislit, koliko živcev imaš za te reči. Je pa tako, da se za vrednost nujnega deleža ponavadi zmenijo dediči med sabo in je vseeno ali v denarju ali v naravi. odvisno kaj jim bolj ustreza. Če se odločite za izplačilo, se dediči skoraj zmeraj skregajo med sabo, ker se vedno zdi vsakemu od njih, da je bil ogoljufan. Tisti ki prodaja, meni da je dobil premalo, tisti ki odkupuje, je prepričan,d a je preplačal vse skupaj. Poleg tega se ti zamalo zdi cel tvoj lajf, da si nekomu prodal prepoceni ali da si preplačal, jaz menda ne bom nikdar pozabila, da sem nekaj na pol zastonj nekomu takole "prodala", samo zaradi ljubega božjega miru. Najboljše je stvar prodati, pa si razdeliti denar, pa so vsi zadovoljni.  

(odgovor članu petruc)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izplačilo nujnega deleža
3.11.2008 18:31:05   
Anonimen
Najbolje je dobiti uradnega sodnega cenilca, oceni hišo, kakršna je bila pred vlaganjem, v pogodbi o dosmrtnem preživljanju pa babica prizna, kaj ste vse že vlagali. Po njeni smrti se izplača samo nujni delež, lahko pa že zdaj, še bolje tako. Če pač zahteva tako, bo dosegla svoje, verjemi. Ker ji pripada. Kdor se pa odpove, se pa tud napiše v pogodbo in tudi podpiše. Jaz bi šla po tej poti, ker pogodbe se da razveljaviti, če niso vsi podpisani. Ni nujno, da dobi denar, lahko zahteva svoj kot v hiši (kar je logično) in imaš solastnika. To pa je še večje sranje.

Lahko tud na ZS, ker mam podobno izkušnjo, še huje, je blo vse skupaj na sodišču.user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izplačilo nujnega deleža
3.11.2008 18:32:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Če sorodnikom ne bosta želela izplačati nujnega deleža, lahko to od vas zahtevajo po sodni poti, se pa te reči lahko vlečejo še leta dolgo, tako da je za razmislit, koliko živcev imaš za te reči.


Nič več lubica. Je vse na prednosti kar se teh pogodb tiče.user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izplačilo nujnega deleža
3.11.2008 18:51:20   
Gina
Ja, lahko podpišejo vsi, s sorodniki vred in potem je najbrž tako, kot praviš. Čeprav nisem zihr, da se take pogodbe ne da izpodbijat, po moje se jo da, če je kdo žleht. Če pa gre npr. za oporoko, pa je tako, kot sem napisala. V tem primeru ni treba izplačevat nikogar pred smrtjo. Ga tudi ne moreš, ker še nič ni tvoje. Pa saj niti pri pogodbi ni tvoje še nič.

A da se ne čaka več? Super. KOliko časa se pa ta hip čaka, mislim od začetka čakanja, ko vložiš na sodišče, pa do končanega postopka z razsodbo in s tem, da se nekomu usedejo na premoženje, ker noče nekoga izplačat?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izplačilo nujnega deleža
3.11.2008 21:15:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Ja, lahko podpišejo vsi, s sorodniki vred in potem je najbrž tako, kot praviš. Čeprav nisem zihr, da se take pogodbe ne da izpodbijat, po moje se jo da, če je kdo žleht. Če pa gre npr. za oporoko, pa je tako, kot sem napisala. V tem primeru ni treba izplačevat nikogar pred smrtjo. Ga tudi ne moreš, ker še nič ni tvoje. Pa saj niti pri pogodbi ni tvoje še nič.

Lahko jo izpodbijaš, vendar neuspešno. Tako je bilo pri nas. Moraš skor pobijat, da se razveljavi. veš, so kar razumni na sodiščih sodniki, ker vedo koliko je ura. Podpišeš v notarski pogodbi nepreklicno.
Oporoka se drugače obravnava kot pogodba o dosmrtnem preživljanju.


A da se ne čaka več? Super. KOliko časa se pa ta hip čaka, mislim od začetka čakanja, ko vložiš na sodišče, pa do končanega postopka z razsodbo in s tem, da se nekomu usedejo na premoženje, ker noče nekoga izplačat?

Pri nas je bilo od začetka (vložena tožba) l.2004 pa do letos, ko je višje sodišče (valda so padale pritožbe) potrdilo nižje in tožnica ni uspela v nobeni zadevi.Se je pa zavleklo zaradi sodne stavke,pa višje sodišče je imelo čas preučitve 1 leto. aja, pa seveda prvo leto so padale valda ponudbe mediacij, pa cenilcev...valda ni nič uspelo, če smo na smrt skregani.user posted image Če to odštejem, je vse skupaj potekalo 2 leti.




(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izplačilo nujnega deleža
3.11.2008 23:17:38   
Kerensa*
  • pokličite (in žal tudi plačajte) sodnega cenilca, ki bo ocenil babičino premoženje - osnovo pred vajinim vlaganjem in sedajšnjo vrednost, po vlaganju. V nujni delež gre samo delež vrednosti pred vajinim vlaganjem.
  • napišite pogodbo z babico in jo overite pri notarju (po možnosti s pričami).
  • ne izplačujte sedaj nikogar - svinjsko, ampak morda bo oseba, ki sedaj zahteva nujni delež, umrla pred babico.

(odgovor članu petruc)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izplačilo nujnega deleža
4.11.2008 15:35:41   
petruc
Spet mi nagaja ta računalnik! Upam, da bo sedaj prijelo: Hvala vsem za pomoč. Sem klicala tudi notarja in mi je razložil situacijo. Sedaj upam, da bomo končno prišli skup in to uredili. Žlahta je res user posted image . Pa en LP.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izplačilo nujnega deleža
4.11.2008 21:42:36   
Gina
Aha, razumem, didlina, v bistvu moraš podpisati pogodbo, v kateri se vse stranke zedinijo, da je to tvoje zaradi tega, ker preživljaš babico ali zaradi česarkoli pač že in zraven morajo podpisat, da se nepreklicno odpovedujejo nujnemu deležu. Kaj pa če potem en tega noče podpisat? Ga moraš najbrž izplačat po smrti, a ne. Ali pa prej, kakor se zmenijo.


(odgovor članu petruc)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?