|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mi smo doma...
21.5.2007 23:49:13   
Liona
Ojla,

8.5. je bil v 34t rojen naš korenjak Svit. Tri dni je bil na opazovanju na EINT-U, ampak ni potreboval nobene podpore, le ogrevano posteljico en teden. Danes sva prišla domov in me zanimajo izkušnje mamic z otročki rojenimi v približno istih tednih. Sicer full lepo je, le včasih se tako zažene in golta, da se mu kar zaleti... Zdaj gremo pa pančkat.

LAHKO NOČ

_____________________________

8.5.2007 se nama je pridružil naš sonček Svit!
2.7.2009 smo postali štiričlanska družina. Dobili smo Mašo!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mi smo doma...
22.5.2007 7:20:55   
emaa
Super, da ste doma. Mi smo sicer 36 tedenski, ampak je pa Luka rabil toplo posteljico dva tedna, ste bili pa kar hitri.

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mi smo doma...
22.5.2007 15:41:59   
crci06
user posted image user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mi smo doma...
22.5.2007 19:54:46   
majas
user posted image da ste že doma in lepo cartanje... 

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mi smo doma...
25.5.2007 11:57:34   
Felicity
Čestitke še tukaj! user posted image  Lepo se imejte!

(odgovor članu majas)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mi smo doma...
25.5.2007 14:43:40   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: Liona

Ojla,

8.5. je bil v 34t rojen naš korenjak Svit. Tri dni je bil na opazovanju na EINT-U, ampak ni potreboval nobene podpore, le ogrevano posteljico en teden. Danes sva prišla domov in me zanimajo izkušnje mamic z otročki rojenimi v približno istih tednih. Sicer full lepo je, le včasih se tako zažene in golta, da se mu kar zaleti... Zdaj gremo pa pančkat.

LAHKO NOČ


Ojla.

Mi smo bili rojeni v 34 1/7 tednov; čez 2 dni bomo stari 7 mesecev in se sploh ne opazi, da je nedonošenka. Če te kaj zanima, kar na dan z besedo.

Srečno. user posted image

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mi smo doma...
26.5.2007 10:32:19   
Liona
Ženkica, sta se vidva dojila?
Če ne, katero hrano si mu dodajala. Jaz imam zdaj Bebo Pre. Se mi zdi, da je imel po Aptimelo Prematil krče. Občasno mu dam tudi malo čajčka Plantex (proti krčem). Sama načrpam mleka za 3-4 obroke, ostalo je Beba. Kako ste se pa vi hranili?

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mi smo doma...
26.5.2007 21:44:43   
Ženkica
Ojla.
Jaz sem Kajo dojila do cca 1,5 meseca (majčkeno več); začela pa je ornk cuzat šele čez kake 3 tedne po rojstvu, prej sem si pumpala, ker enostavno ni imela dovolj moči. Nama pa dojenje nikoli ni steklo ravno 100 % (zato sem tudi kmalu prenehala), ker sem imela očitno zaradi premajhne začetne reakcije premalo mleka. Sem ji morala dodajat.
Sem ji pa jaz dajala Aptamil Pre kar nekaj časa (ni bilo nobenih problemov); potem sva prešaltali na Aptamil Comfort 1 (zaradi slabe prebave), danes pa itak že pridno papava gosto hrano; je pravi jedec, b.p. user posted image

Čajček proti krčem je ok.

Če te še kaj zanima kar vprašaj.

lp

Ženkica

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mi smo doma...
27.5.2007 10:06:34   
Liona
Full lepo, da sta tako napredovali... jaz sem tudi prešaltala nazaj na Aptamil Prematil, saj sem prebrala, da je najboljši za nedonošenčke. Verjetno ni imel krčev zaradi Aptamila. Po moje ga prej zvija po mojem mleku. Ampak mu ga kljub vsemu dajem. Vsaj 3 obroke na dan. Tudi jaz bi mu rada svoje mleko dajala vsaj do 1 meseca starosti. Upam, da nama uspe. Pri meni pa npče vlečt in ga tudi ne silim preveč. Če noče, noče. Bo pa flaška.
Kdaj pa lahko začneš dajat Aptamil Comfort? Sem že slišala, da je dober za uravnavanje prebave.
Aja, pa ti morda veš kako naj malega oblečem. Moj ima dvoje dolge rokavčke (mako majčko in body), v posteljici pa je pokrit s tanko oddejico. Mislim, da ga ne zebe. Ampak res. Tole oblačenje je kar moreče. Ko ne vem, kako ga naj napravim, da ga ne bi zeblo, ali da mu ne bo prevroče...user posted image

Lepo se imej

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mi smo doma...
27.5.2007 12:00:04   
Ženkica
IZVIRNO SPOROČILO: Liona

Full lepo, da sta tako napredovali... jaz sem tudi prešaltala nazaj na Aptamil Prematil, saj sem prebrala, da je najboljši za nedonošenčke. Verjetno ni imel krčev zaradi Aptamila. Po moje ga prej zvija po mojem mleku. Ampak mu ga kljub vsemu dajem. Vsaj 3 obroke na dan. Tudi jaz bi mu rada svoje mleko dajala vsaj do 1 meseca starosti. Upam, da nama uspe. Pri meni pa npče vlečt in ga tudi ne silim preveč. Če noče, noče. Bo pa flaška.
Kdaj pa lahko začneš dajat Aptamil Comfort? Sem že slišala, da je dober za uravnavanje prebave.
Aja, pa ti morda veš kako naj malega oblečem. Moj ima dvoje dolge rokavčke (mako majčko in body), v posteljici pa je pokrit s tanko oddejico. Mislim, da ga ne zebe. Ampak res. Tole oblačenje je kar moreče. Ko ne vem, kako ga naj napravim, da ga ne bi zeblo, ali da mu ne bo prevroče...user posted image

Lepo se imej


Kot si že sama rekla, važno je da dobi tvoje mleko, če ne drugače pa po flaški; jaz sem komaj razumela sorodnikom in okolici, da pač nedonošenčki imajo malce poseben  tretma in sploh kar se dojenja tiče ni enako kot pri donošenih otrocih.

Se pa ne spomnim več točno, ampak se mi zdi, da sem začela Kaji dajat Aptamil Comfort 1 ko je bila stara 3 mesece (korigirano 1,5 m). Ja, je pa dober za uravnavanje prebave, ker po navadnem Aptamilu je bila Kaja zaprta in tudi po par dni ni kakala. No, do danes se je njena prebava uredila in pije navaden Aptamil 2 (3 obroke na dan, ostalo ji dajem jest po žlički).

Za oblečt pa le glej da ne boš pretiravala; ko je zunaj 30 stopinj je po mojem ena majčka z dolgimi in dolge hlačke dovolj (lahek material), če pa je 20 stopinj potem pa mogoče en body s kratkimi rokavi, čez pa body z dolgimi; sicer pa čim več delaj z občutkom pa bo. user posted image

Srečno.

Ženkica

(odgovor članu Liona)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?