|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mi smo zmagali!!
21.5.2008 11:45:25   
Afnica
Našo zgodbo tako najbrž poznate. Ampak jo bom napisala za tiste zaskrbljene starše, ki še bodo prebirali te vrstice.
 
V 29. tednu sem bila sprejeta v bolnico zaradi hude preeklampsije in hipertenzije. V moji 7m trajajoči nosečnosti sem se, zaradi nabiranja vode, zredila 33kg. Večino tega v zadnjem mesecu. Ob sprejemu sem dobila injekcije za razvoj pljučk. Zbijali so mi pritisk in se trudili, da bi moje telo zdržalo čim dlje. No, pa je bilo malčkoma dovolj in sta si sama določila datum rojstva.
V 31. tednu sem naravno rodila dvojčka. Porod se je začel spontano z razpokom mehurja.
Lana je bila hudo zahirana in rojena s težo 1140g, 36cm. Lan 1750 in 41cm.
Zadihala sta sama, a se je po 30ih ura začela dihalna stiska in sta bila priklopljena na respirator. Kaj vzpodbudnega mi takrat zdravniki niso povedali.
Pojavile so se bakterije, infekcije, možganske krvavitve, Lana ni prebavljala, šum na srčku, imela sta hudo zlatenico...v glavnem ni da ni. Grozni dnevi. Sploh našemu fantiču niso obljubljali nič pozitivnega, kjub precej večji teži. No, pa se je s časoma vse uredilo. Uspešno so ju odklopili iz respiratorja, antibiotiki so prijeli, možganske krvavitve so se ustavile. V bolnici sta preživela 40 dni. Zadnjih 7dni sem bila z njima. V tistem času sta se naučila jest po steklenički, jaz sem se naučila rokovanja z njima in komaj sem čakala, da gremo domov. Lana je zapustila bolnico le z 1770g, Lan 2560g. Nihče ju sploh ni upal prijeti.
 
Po odpustu smo imeli še veliko veliko pregledov- večina vzpodbudnih. Le na Lanovem UZ glavice, je rekla (preden ga je pregledla), da če ne bomo pravilno rokovali z njim, da ne bo hodil oziroma ga bo nosilo v eno stran. Imel je namreč krvavitve na delu za gibanje. Jaz sem mislila, da bom umrla. Grozna novica.
No, pa da povem- Lan je začel plazit pri 5 mesecih (korigiranih), vstajal ob opori pri 7 mesecih in shodil pri 9 mesecih. Prejšnji teden sta imela prvi r.d.. In Lan že skorajda teče. Lana naredi do 10 korakov.
 
Lan je s svojo težo, gibalnim razvojem čisto primerljiv z vrstniki. Gibalno nekatere celo prehiteva. Po korigirani starosti je pa nadpovprečen. Lana je gibano sicer kak mesec za njim, a ima precej nizko težo. 7400g, 66cm pri 1 letu starosti. A če pomislim, da je skoraj 7x težja kot ob rojstvu....
 
Pri nas je precej živahno, a sem vesela, da ju imam živa in zdrava. Hvaležna sem, da je kljub začetnim težavam sedaj vse na mestu.
 
Upam, da sem s to zgodbo spodbudila malo upanja pri novopečenih starših nedonošenčkov. Ni vse tako črno kot se zdi na začetku!!!

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 11:48:08   
Lunc_a
user posted image user posted image user posted image ,ker si delila vašo zgodbo z nami.
Obilo sreče,zdravja vsem vam.

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 11:49:34   
cmokec
Iskrene čestitke za tako pogumne in borbene sončke. Bravo. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 11:51:43   
ada2
user posted image user posted image user posted image

kako pa je to fajn prebratiuser posted image

le tako naprej user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Besedo KONTRA s proti razložimo in CEPCIJA je jasna brez vprašanj, tako se s kontracepcijo borimo, da bi bil na svetu kakšen cepec manj!

Ada vas ´ma rada!

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 12:00:12   
Afnica
Sam tole še dodam...en posnetek našega 'miganja'. Slike so pa tako v albumu.

user posted image

Pa hvala vsem za lepe želje v naprej!

_____________________________

Prodamo opremo in oblačila (primerno tudi za dvojčke)
http://oblacilaigrace.moj-album.com/

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 12:00:44   
Netopirčy81
No, samo da se je srečno izteklo. Bravo user posted image user posted image

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 12:03:13   
srki
U, Afnica, kako fajn je prebrat kaj tako vzpodbudnega. Uživajte in se veselite vsakega dneva še naprejuser posted image .

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 12:06:20   
mayy
Ni lepšega kot prebrat zgodbo s srečnim koncem.user posted image user posted image user posted image
Nekaj podobnega se je godili moji sestri, le da je rodila v 27 tednu, punčka je imela le 700 g. Ker je tudi imela krvavitve so se bali da bo poškodba možgan in kaj še vse, tudi dihala ni dolgo časa sama. In sedaj ko bo kmalu stara 5 let, je svoje vrstnike dohitela, če ne prehitela, edino bolj suhcana je.

Upam da je še veliko takih srečnih zgodb.


< Sporočilo je popravil mayy -- 21.5.2008 12:07:15 >


_____________________________

Biti to kar smo in postati to kar smo zmožni, to je edini cilj življenja!



(odgovor članu ada2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 12:14:02   
Aja32
Bravo Lana in Lan... user posted image user posted image user posted image Tile naši pikci so res eni veliki borci.


(odgovor članu mayy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 12:47:56   
mojčca
Ja, to pa je lepa zgodbica s srečnim koncem. Sta pa ful luštkana, tudi filmček sem si pogledala in lahko rečem samo user posted image user posted image .

_____________________________

**************************************
Bodite prijazni z vašimi otroki,
kajti oni so tisti,ki vam
bodo izbrali doma za ostarele

**************************************

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 12:52:37   
kristinaj
solze sreče :=)))).....

bravo bravo bravo..... kar tako naprej in vsaka čast pogumni mamici.....

da bi otroci vedno zmagali!!!

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 13:03:44   
pety78
To je pa res lepa in vzpodbudna zgodba in krasna otročka. user posted image user posted image user posted image

Bravo za celo družinico!user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 13:07:54   
Janya
Čudoviti ste. Bravo, bravo in še  enkrat bravo user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 13:09:03   
Mišni
user posted image user posted image user posted image , vau, sem vesela za vas. Super.user posted image

(odgovor članu Afnica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 13:10:10   
Volga
To je pa res lepo. bravo za vse user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 13:15:09   
*kinnie*
user posted image obilo sreče!

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 13:40:09   
Sonnja
hvala za tvojo zgodbo! sem dobila kar kurjo kožo. lepo je slišat kako naši mali borci napredujejo. in seveda slišat kaj tako vzpodbudnega.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *kinnie*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 13:42:31   
bačko
Vsaka ti čast!user posted image user posted image user posted image user posted image Lepo naj rasteta še naprej!

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 13:53:24   
lelčy
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  obilo sreče še naprej!

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 14:36:32   
lex
Prava cukra stauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu lelčy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 15:29:55   
oktoberka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Čestitke!!! Sem zelo vesela za vas! Bravo!

Mala dva sta pa taka srčka!!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 15:50:52   
neisha80
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu oktoberka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 16:13:19   
biba 78
Bravo.... Zelo lepo ju je videt, kako že tekata na okrog, sploh ko se ju spomnim, kako sta bila majhna, ko smo bili skupaj v bolnici...  Vesela sem za vas in upam, da se kmalu vidimo na tem našem "srečanju štajerk". Pozdravček vsem vam.

Lp

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 16:22:28   
kaja02
user posted image user posted image user posted image  čestitke Lana in Lan ter user posted image  mami verjetno si v user posted image

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mi smo zmagali!!
21.5.2008 16:23:31   
Davana
user posted image user posted image user posted image

Sem se kr malo razjokala ob branju.
Ampak glavno je, da se je lepo izteklo.
Naši malčki so pa res pravi borci.

user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Pošlji MALIBORCI (brez presledka!) na 1919 in podari 1 € Društvu za prezgodaj rojene otroke Maribor.
Velja za Si.mobil-ove uporabnike.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Izbira imena: 5 stvari, ki jih je dobro ve...
Ena mama je delila zapis o izbiri otroškega imena oziroma o stvareh, ki bi jih rada vedela, preden se je odločila za otr...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?