|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Milupa rižolino
16.1.2008 11:34:20   
Anonimen
V soboto pričnem, pa ne vem kako. user posted image
Kupila sem tega http://www.drogakolinska.si/sl/blagovne_znamke/otroska_prehrana/milupa/bio_zitne_kasice/,

ki sem maša samo z vodo. Namreč polno dojim in si ne črpam. Sedaj pa ne vem... Rada bi mu ponudila zvečer (seveda potem tudi joško), toda kako?? Najprej bolj redko, kajne? Po steklenički ali na žličko? Nasvet prosim.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Milupa rižolino
16.1.2008 12:02:51   
manetka
Jest sm ji tud začela dajat rižolino od Milupe, tko po žlički, sam čist mal, sej tko ne bo vedu kaj delat z žlico pa s hrano. Zato od začetka dej sam par žličk v usta eno po eno počasi pa čist mal na žlico, pa na začetku res bolj redko naredi, pa takoj ko mu ne bo všeč nehaj, ne silit. Midve z mojo sva rabili kar en čas da je res pojedla par žlic, ker ji ni blo jasno kako pojest.
Pa res si vzami čas, pa nujno potem ponudi še dojenje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Milupa rižolino
16.1.2008 12:06:27   
rogljicek
Jaz sem user posted image  začela dajat po flaški, zamešala pa sem tako kot piše na škatli, ni gosto, niti zelo redko- ravno prav. Kupila pa sem aventov cucelj, ki ima tri stopnje izliva in gre fajn skozi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Milupa rižolino
16.1.2008 12:24:50   
Anonimen
Rogljiček, si dajala po steklenički tudi če si dojila?

(odgovor članu rogljicek)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Milupa rižolino
16.1.2008 12:42:40   
jessy@
Jaz sem ji pa kupila najprej rižolino od milupe brez mleka, tistega, ki mu moraš dat mleko zraven. Sem pa ji na začetku dala moje mleko, potem, ko sva se nehale dojit, pa smo pričeli z adaptiranim
Na začetku sem ji kašo naredila bolj redko, vendar sem ji od vsega začetka dajala kašo na žličko. Je takoj pojedla, ker sem ji že kapljice in sirup proti krčem dajala po žlički in je točno vedela, da mora pojest.user posted image
V flaško ji nisem dajala nikoli nobenih kašic. Flaško ima le za mleko in čaj (tega zdaj že poizkušamo po lončku).
lp in lepo se napapajte prve kašiceuser posted image user posted image


_____________________________

28.1.2007 se je rodila naša princeska Lia.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Milupa rižolino
16.1.2008 14:23:12   
Anonimen
Hvala vsem za odgovore. Sem pa zgoraj v linku dala napačen rižolino. Kupila sem tega

http://www.drogakolinska.si/sl/blagovne_znamke/otroska_prehrana/milupa/mlecne_zitne_kasice/mlecna_zitna_kasica_riz/

ki se meša samo z vodo.


(odgovor članu jessy@)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Milupa rižolino
16.1.2008 21:16:05   
kristinaj
jaz sem naši najprej dala na žličko. na začetku pojedo zelo malo. naša ne več kot 5 žličk. jaz sem ji začela dajati v sklopu uvajanja gh.

in ko je na žličko jedla polne obroke, sem jo tudi navadila, da mi npr. čokolešnik poje po steklenički, ker ni vedno časa jest na žličko. za stekleničko mora biti bolj redek, da steče skozi cucelj za gosto hrano.

na začetku je malo hudo, ker če je preredko, mu bo teklo iz ustk,če bo pregosto bo to ven pljuval....malo potrpljenja pa bo....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Milupa rižolino
16.1.2008 22:34:24   
baja*
Sem te hotla opozorit, da se rižolino v modri škatli meša z mlekom in ne z vodo pa sem vidla, da si popravila linkuser posted image

Jaz sem z GH takoj začela po žlički, nič po flaši (pred uvajanjem sem polno dojila), imam pa srečo, da mali ful lepo je. Najprej sem mu seveda naredila bolj malo porcijo in je jokal, ko je sfalilouser posted image , zato sva kar hitro prešaltala na polno dozo (ca 150ml vode + 5 žlic kaše). Se pa kar trese od navdušenja, ko zagleda skodelico in na široko odpira usteca, pol pa tak hiti jest, da komaj folgamuser posted image . Boš videla, otrok ti bo sam pokazal, če mu je dobro ali ne in če bi rad šeuser posted image
Zdaj imamo tako rutino: ob 18-ih kaša, ob 19-ih kopanje, ob 19:30-20:00 joška in spat.user posted image

Pa dober tek!user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Milupa rižolino
17.1.2008 12:13:33   
Lantea
Tud pr nas smo takoj šli na žlico, nč po flaški. Stara je bla dobrih 6m, ko smo začeli s Hippovo kašico za lahko noč. Prvi in drugi dan ni hotla več k 2-3 žličke, tretji dan pa že 15 žličk. Naredim pa tk gosto, da lepo obstane na žlički. Čez dobro uro je dobila še zizo, zdaj pri 8ih mescih pa zize noče več, k se očitno sam kašice dovolj naje (mamo pa tud že čez dan obroke GH).
Veliko užitkov in dobrih obrokov!

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Milupa rižolino
17.1.2008 22:22:32   
sinnerka
eno neumesno vprašanje aliste žečele dajat otroku rižolino po 4tem mesecu ali pa prej naprimer pri treh? ker moj je star dva meseca pa sem mu enkrat dala probat tak čist malo eno žličko pa je bil navdušen in mu ne upam še dajat

(odgovor članu Lantea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Milupa rižolino
18.1.2008 16:48:47   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: sinnerka

eno neumesno vprašanje aliste žečele dajat otroku rižolino po 4tem mesecu ali pa prej naprimer pri treh? ker moj je star dva meseca pa sem mu enkrat dala probat tak čist malo eno žličko pa je bil navdušen in mu ne upam še dajat



GH nej bi se začela uvajat po dopolnjenem 4.mesecu in ne prej...
če polno dojiš pa nej bi se začelo šele po 6. mesecu
če ima katera boljši odgovor, nej napiše
nas so tako naučili v porodnišnici, patronažna in pediatrinja
js polno dojim in bom začela, ko bo enej star nekje 5,5 mesecev



_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu sinnerka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Milupa rižolino
18.1.2008 17:24:52   
Naja30
Začela sem po 5,5m. Rižolino sem naredila kar po navodilih na škatli in ji dajala z žličko.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Milupa rižolino
18.1.2008 17:47:39   
sinnerka
ne midva se ne dojiva in mu je milumil enkica preslaba in pijeva 2ko z okusom vanilije mi je zdravnik rekel če vidim da mu je 1 premalo in ga nenasiti naj mu dam mirne duše 2jko zato sem vprašala za rižolino

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Milupa rižolino
19.1.2008 14:44:49   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: sinnerka

ne midva se ne dojiva in mu je milumil enkica preslaba in pijeva 2ko z okusom vanilije mi je zdravnik rekel če vidim da mu je 1 premalo in ga nenasiti naj mu dam mirne duše 2jko zato sem vprašala za rižolino

po moje bi bilo dobro, da če malo počakaš, saj še nima dobro razvitega črevesja...no nevem, posvetuj se z P-on najbolje veuser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu sinnerka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Milupa rižolino
19.1.2008 18:00:47   
Anonimen
Hvala vsem za odgovore. user posted image

Baja*, ali si črpaš mleko ali daješ rižolino, kateremu dodaš le vodo?

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Milupa rižolino
19.1.2008 21:16:36   
baja*
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Baja*, ali si črpaš mleko ali daješ rižolino, kateremu dodaš le vodo?


črpanje mi ne gre najboljeuser posted image , sem probala pa ni šans, da bi načrpala 150mluser posted image , zato mu dajem kar tistega, ki se meša z vodo. Mi pa rata načrpat nekaj mleka, da ga dodam zelenjavnim kašicam in pireju.user posted image  Pa itak dojim še cca 4-5x na dan, tak da mali še vedno dobi dovolj mojega mlekauser posted image
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Milupa rižolino
19.1.2008 21:26:47   
surya
Baja, bi te še jaz nekaj vprašala, če smem!

Naš bo sedaj dopolnil 5 mesecev in ker je kazal znake, da želi kaj več kot samo mleko, sva ta teden počasi začela. Aja, dojim.
Dopoldan mu dam malo naribanega jabolka. Zaenkrat poje 1 žličko. Danes sem mu pa zvečer dala to isto kašico, o kateri se pogovarjate. Bolj redko, na žličko.

Zanima me, kako "zgleda" vaš dan. Kdaj se dojita, kdaj in kaj jesta od GH?

Stokrat hvala!

Tianna, oprosti, ker sem vpadla v tvojo temo...

Lahko seveda še katera druga napiše user posted image .

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Milupa rižolino
19.1.2008 23:27:39   
only_me
tianna, jaz tudi kupujem tole milupino riževo kašico, samo tisto, ki jo pripravim z mlekom. Kljub dojenju, naredim 90ml dodatka, kašico not in že jemo. Po flaški ni hotel, na žličko pa je šlo, čeprav je bil star malo čez 4 mesece.


(odgovor članu surya)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Milupa rižolino
19.1.2008 23:30:48   
only_me
surya, mi okoli dvanajstih jemo tole riževo kašico, popoldan pa še hippovo - korenček. Vmes pa se dojimo in dojimo in dojimo...... No, tu pa tam mu dam še namesto korenčka jabolko ali banano.

(odgovor članu only_me)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Milupa rižolino
19.1.2008 23:40:46   
baja*
surya naš dan zgleda običajno tak: zjutraj ga podojim, dopoldan mu naredim sadno kašo (do zdaj hruška, japka, banana), nekje uro zatem ga podojim, mali zaspi na joškiuser posted image . Med 12. in 13. ima kosilo - zelenjavno kašo (mesa še nisem uvedla). Ob cca 15:30 - 16-ih ga podojim, mali spet zaspi. Ob 18-ih dobi rižolino, ob pol osmih - osmih joško. Ponoči se običajno še 1x podoji, včasih 2x, včasih pa sploh ne.

Od zelenjave je do zdaj jedel korenček, krompir, cvetačo, bučko, brokoli, por, grah in koruzo. Najprej sem vsako zelenjavo uvajala 3-4 dni, pol sem jih pa začela mešat, npr. ful ma rad pire s porom pa še ekstra mu zraven naredim koruzo al pa brokoli, bučko... pač nekaj kot kao prilogouser posted image , razredčim pa s svojim mlekom, včasih tudi z malo vode, v kateri se je kuhalo. 
Zelenjavno župco sem naredla iz krompirja, korenčka, brokolija, bučke, graha in prosa (prosena kaša) - to sem vse skup skuhala in nato zmiksala. Dodam pač tisto, kar imam doma. Dala sem mu tud že ajdovo kašo (kašo kuham cca 15-20 min, dodam kako zelenjavo, lahko tud sadje, da popravim okus, pol pa vse skup zmiksam).

to je touser posted image

(odgovor članu surya)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Milupa rižolino
20.1.2008 9:45:28   
surya
Hvala! user posted image

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Milupa rižolino
20.1.2008 17:58:43   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baja*

IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Baja*, ali si črpaš mleko ali daješ rižolino, kateremu dodaš le vodo?


črpanje mi ne gre najboljeuser posted image , sem probala pa ni šans, da bi načrpala 150mluser posted image


Tudi meni črpanje ne gre najbolje, zato vprašam.
Me je pa malo strah, kako bo sprejel to adaptirano mleko v kašici. user posted image  Najbolj se bojim kakšnih krčev.

(odgovor članu baja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Milupa rižolino
20.1.2008 22:01:58   
baja*
tianna naš je čisto ok sprejel, ni imel nobenih krčevuser posted image . Daj mu najprej samo par žličk pa boš videla kako bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Milupa rižolino
21.1.2008 10:57:00   
malimic
Ojla!

Mene pa zanima ali lahko kašico, ki se meša z mlekom (torej svojim ali adaptiramim) pripravimo z riževim mlekom? Je mogoče katera to prakticirala?

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Milupa rižolino
15.2.2008 17:52:10   
soncipunci
Riževo kašico, ki je v modri škatli lahko pripraviš s svojim mlekom, adaptiranim, riževim, mandljevim, s sadnimi sokovi. Najbližje materinemu mleku naj bi bilo mandljevo mleko.
Če katero zanima več:

http://www.pozitivke.net/article.php/20060208124753264/print

Jaz sem to kašico po nasvetu pediatrinje najprej delala samo z vodo, ker je preboleval drisko in ga nismo hoteli še dodatno dražit. Je pa bila popolnoma brez okusa. ni čudno, da mu ni bila preveč všeč...

Zaradi prebavnih motenj sem za dva tedna popolnoma prekinila z GH, zdaj pa se tretji dan spet trudimo...

(odgovor članu malimic)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?