|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
11.2.2008 9:57:24   
Mesečnica
Naš mali je star 8,5 mesecev in kaže željo po tem, da bi sam nosil hrano v usta.  Zaenkrat sam je otroške piškote, riževe vaflje, surov korenček (narežem ga na paličice) in jabolčne krhlje. Kaj več mu še nisem dala v rokice user posted image .

Kako ste ve začele?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
11.2.2008 10:00:51   
melanija
Ko smo začeli jesti mineštre, kakšne kašice sem jaz obe hčerki dala v stolček za hranjenje (imela sem tistega, ki ima mizico spredaj), žlico v roke in potem.... Malo packanja, malo z roko, kaj kmalu pa so pogruntale kako z žlico v usta. Seveda sem zraven tudi jaz pomagala, da je kaj pojedla in ni šlo vse okoli.

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
11.2.2008 10:07:33   
tt79
Tudi nasa user posted image je že kmalu po 8 mesecu začela kazat, da se želi sama hranit. No od začetka sem ji tudi jas v roke dajale le kakšne piškote, pa krhelj jabolke...okol desetega meseca sem ji dovolila da je sama z žlico kakšen gost čokolino, pa pire krompir s špinačo....sicer je bila od začetka res kot pujsauser posted image ampak mi ni žal.
Ko je s 14 meseci šla v vrtec je jedla totalno samostojno vse razen juhe, ki se jo je naučila jest okol 15 meseca, nekje od 18 meseca je začela tudi samostojno pit iz kozarcauser posted image

V glavnem js pravim da nikoli ni prezgodaj. Če kaže interes naj je sama, od začetka bo delo s čiščenjem, potem ti bo pa fino, ko boš lahko tudi ti skupaj z njo v miru jedlauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
11.2.2008 10:08:44   
tt79
ravičujem, ker sem govorila v ženskem spoluuser posted image

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
11.2.2008 10:09:26   
rija
jaz nisem začela nikak.
začel je mali sam. brez forsiranja, čisto po njegovih željah in to pri 5, 6 mesecih.

pri 8,5 mesecih se je že trudil uporabljati pribor.....jedel vse, kar smo jedli mi....se mi zdi, da si malce preveč "previdna"

pusti otroku, da dela kar zmore in želi.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Mesečnica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
11.2.2008 11:46:51   
jaša2
naša bo nesldnji teden 9M. do zdaj ravno tako sama je piškotke, krj+hlje jabolk. ko jo hranim, pa včasih seže po žlički in ji jo dam v roke, da jo malo vrti okrog in si jo da v usta, samo si jo hoče kar not potisnit, tak damoram kar pazit. drugač se pa ne obremenjujem s tem. ko bo tak daleč, bo že sama pokazala kajveč interesa. mislim pa, da bo počasi htela že tud kajveč probat. če pa ne, patud prav. vse ob njihovem času.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
12.2.2008 22:36:13   
Mojc
Mi smo pa ravno kontra. user posted image
Stari bomo 11 mesecev in prav nobene težnje ne kaže, da bi rad sam jedel.
Smo mu takoj, ko je začel sedeti, dali žličko, pa še danes raje z njo bobna po nizi, kot pa daje v usta. Potem, kadar sem mu dala krhelj, keks ali kaj podobnega v roke, ni vedel kaj s tem (sem kazala) in je bolj kot ne spustil iz rok oz. se igral s tem (niti blizu ust ni prišlo). Torej, naš se kar malo pusti hraniti.
Kakšen nasvet, kako ga naj le prepričam, da naj da rokico k ustecem?

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
13.2.2008 8:48:42   
mateyka
Smo mu takoj, ko je začel sedeti, dali žličko, pa še danes raje z njo bobna po nizi, kot pa daje v usta.


mogoče bo pa bobnar user posted image

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
13.2.2008 13:41:42   
Mojc
user posted image Mateyka, ja,  bo lačen bobnar!  user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
13.2.2008 15:01:42   
mateyka
Mateyka, ja, bo lačen bobnar!


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mojc)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
13.2.2008 18:27:35   
januskica
naša ima malo več kot 9M in sedaj želi kar vse sama jest. približno pol meseca od tega je želela jemat svari iz krožnika ... in sem ji dovolila. najprej ni vedla kaj bi potem je začela dajat nekako v usta. tako, da sedaj je precej sadja že sama (večina ga ji pokuham, da ga lepo poje in se ne davi ... jabolke, hruške ... banane itak, da ne), kruh z sirčkom, pa tudi sir, ... večina ji dam po majhne koščke na mizico pred stolčkom in si sama daja v usta. medtem, ko jedi z žlico ji naložim, ponudim ročaj žlice in sama pa da v usta. na začetku je dajala bolj v nos, sedaj gre kar že dosti pravilno. user posted image
aja, sem ji pa kupla kot nekakšen ogromen slinček (verjetno, je za risat v vrtcu) in ga ji oblečem pred hranjenjem. tako, da potem kar otresem ostalo hrano. user posted image po moje smo na pravi poti user posted image in tudi, če je sedaj dolgotrajno hranjenje verjamem, da se bo obrestovalo. tako kot je napisala tt79 in rija. lp

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako začeti s samostojnim hranjenjem?
14.2.2008 13:46:41   
rose
Naša ta prva tud ni bila ne vem kako navdušena, da bi sama jedla. je bil pa hec, kako smo se učile. sem ji narezala koščke sadja v njen krožniček in sem ji rekla, zdaj pa primi v rokico in je prijela. pol sem ji pa rekla, naj da v usta. in ona spusti košček nazaj in prime krožniček in ga da v usta user posted image .

srečno  pri hranjenju in kar pusti, da sprobava sam!

(odgovor članu januskica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?