|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mleko in mlečni izdelki
23.11.2007 14:53:10   
andie
oj! zanima me, kdaj ste začele z mlečnimi izdelki, skuto npr. in kdaj začele kuhat z navadnim mlekom?
moja pupa je stara 7,5 mes, pa bi ji počasi začela dajat skuto. kateri mlečni izdelki so še primerni?
hvalauser posted image

< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 23.11.2007 20:12:41 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: MLEKO IN MLEČNI IZDELKI
23.11.2007 14:55:53   
April
jogurt, kisla smetana

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: MLEKO IN MLEČNI IZDELKI
23.11.2007 14:57:26   
N _ B
Jaz sem naši najprej začela v hrano dajat po pol žličke kisle smetane. Potem sva prešli na jogurte in skute. Jaz sem ji dajala navadne in vmes primešala sveže sadje. Dajala sem ji pa polnomastne izdelke, ne "lahke".

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: MLEKO IN MLEČNI IZDELKI
23.11.2007 15:59:29   
blue sky
Jaz sem mojemu user posted image  najprej ponudila jogurt, potem pa še skuto in kislo smetano, ki sem jo vmešala v polento ali v kakšno omako. Večkrat mu dam tudi kakšen kos sira. Navadno mleko mu pa dodam v pire krompir, za druge kašice pa uporabljamo Novalac 2.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: MLEKO IN MLEČNI IZDELKI
23.11.2007 18:04:11   
biga
Živjo, mene pa tole zanima: če vseskozi slišim, da naj ne bi dojenčku do enega leta dajali kravjega mleka, ali druge mlečne izdelke pa lahko (jogurte, skutke ipd.)? V čem je fora? Če bi se pokazala alergija na mleko, bi se verjetno tudi že pri mlečnih izdelkih ali pač? Hvala za vaša mnenja.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mleko in mlečni izdelki
24.11.2007 9:02:31   
kristinaj
naša ima tudi 7,5 in ji dajem skutke od LM kot tudi od fruchtzwerge, kot dopolnilo po mineštrici v katero včasih dam poleg paštke tudi sirček zaradi boljšega okusa. mleko alpsko 3,5 pa uporabljam za pire in gres. drugače za zjutraj in zvečer smo pa na aptamilu2.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mleko in mlečni izdelki
24.11.2007 9:05:43   
Anonimen
Skuta je fajn, zmešana s kakšnim sadjem še bolj.

Navadno mleko  od devetega meseca naprej, še raje pa šele od enega leta.

(odgovor članu andie)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mleko in mlečni izdelki
24.11.2007 10:37:21   
Natali07
biga - naš malček je pri skoraj 11 meseceh prerasdel alergijo na kravje mleko in nam je alergologinja svetovala, da naj mu dam postopno kak jogur ali skuto, da kar bo pa mleka popil naj bo pa še vedno Allernova, ki je za alergike oz čez nekaj časa prilagojeno mleko za dojenčke in šele po 1 letu kravje mleko.

Tudi meni to ni logično zakaj ampak očitno se izdelki lažje prenašajo. Alergija se pa sigurno pokaže že pri jogurtih oz že pri majhnih količinah melka v hrani, to ti pa povem iz lastnih izkušen, ker malčka še dojim in če sem pojedla samo kak izdelek , ki je vseboval mleko je ratal pikast. Sedaj sem si pa privoščila že sir in jogurt in je vse v najlepšem redu. Mleka pa za enkrat tudi sama nisem probala in mi je alergologinja svetovala da tudi sama njprej probavam z mlečnimi izdelki in to navadnimi brez konzervansov, barvil, arom...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mleko in mlečni izdelki
24.11.2007 16:59:39   
Naja30
Moji sem začela mleko dodajat po 11-mesecu. Skute že okoli 7., jogurte tudi, kislo smetano v krompir ali špinačo.

(odgovor članu Natali07)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mleko in mlečni izdelki
24.11.2007 18:39:44   
SPOKEC
naša je stara 9,5 meseca pa je tudi skutice, jogurt, probale pa sva tudi mleko, saj gre počasi v jasli

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mleko in mlečni izdelki
24.11.2007 21:24:11   
Anonimen
Skutke je prvič jedla okrog 7,5 meseca.

(odgovor članu SPOKEC)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mleko in mlečni izdelki
24.11.2007 21:29:19   
BAMBINA_
So mi ravno predvčerajšnim v posvetovalnici povedale, da se zaradi najnovejših dognanj skutke, jogurti ipd. priporoča šele po devetem mesecu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mleko in mlečni izdelki
24.11.2007 21:30:33   
massylou
Naša ima 7,5m in že je jogurte od 6. meseca. Enkrat je celo zelo silila v moj kozarec z mlekom, in sem ji dovolila, da ga pokusi, pa na srečo ni bi nič narobe.

To s kravjim mlekom pa tudi mene zanima: zakaj mleka ne, mlečne izdelke pa lahko? Sej je isto: jogurt je skisano kravje mleko, skuta je skuhan jogurt, sir pa obdelana in soljena skuta...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mleko in mlečni izdelki
26.11.2007 21:08:29   
kjava
 Jest si pač razlagam, da zato, ker bakterije že deloma prebavijo te mlečne izdelke in so pol lažje prebavljivi. So pa nekateri alergični samo na laktozo- mlečni sladkor, ki ga pa v fermentiranih izdelkih ni več. Mogoče zaradi tega user posted image

(odgovor članu massylou)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mleko in mlečni izdelki
26.11.2007 21:09:32   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

So mi ravno predvčerajšnim v posvetovalnici povedale, da se zaradi najnovejših dognanj skutke, jogurti ipd. priporoča šele po devetem mesecu.


Meni tudi. In mam že poln kufr teh njihovih novih ugotovitev, ker nas samo plašijo user posted image

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mleko in mlečni izdelki
26.11.2007 21:32:32   
felicia
Moj mali je star 6 mesecev in sem mu tudi že parkrat dala skutko sadno tako da ne vem več koga naj poslušam vsak si neki po svoje razlaga!user posted image

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mleko in mlečni izdelki
26.11.2007 21:55:46   
massylou
To gre tud meni na živce. Vsak dan nekdo neki novega pogrunta in naredijo iz tega bavbav.
Pa tud doktrine hranjenja, nege... se na 3 leta menjajo, živi smo pa še vsi, neglede na to, kaj je blo nekoč vse "narobe".

Najbrž je res, kar je kjava napisala, da bakterije že malo prebavijo mlekec in je pol jogurt lažje prebavljiv.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mleko in mlečni izdelki
27.11.2007 11:45:35   
neja24062007
IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

So mi ravno predvčerajšnim v posvetovalnici povedale, da se zaradi najnovejših dognanj skutke, jogurti ipd. priporoča šele po devetem mesecu.


Meni tudi. In mam že poln kufr teh njihovih novih ugotovitev, ker nas samo plašijo user posted image


Se podpišem pod tole. Dva pediatra se ne moreta uskladiti, vsak posebej razlaga o GH. Meni so rekli, da ni problema z mesom bele ribe-naj ji poskusim dati- kolegici pa so rekli ribo izključno ne ker je zelo alergena user posted image  Meni so rekli, ja mleko OK (domače in ne kupljeno-zaradi homogeniziranosti in pasteriliziranosti) okoli 5,5 meseca naj ji probam dat, okoli 5 meseca pa skutke, jogurte,... kolegici pa skutke, jogurtke,... po 7 mesecu in mleko izključno po 12 mesecu user posted image user posted image user posted image

Jaz pravm, da vsaka mama za svojega otročka že ve.
Ampak, saj naši malčki in malčice gredo že s 11 meseci v jasli in tam jih ne bodo ujčkali in jih spraševali, ali so že jedli to ali ono. Ja ne rečem, če ima otroček alergijo na KM, je pač to potrebno upoštevati.
Sicer pa, ima vsako adaptirano mleko za osnovo KM.

Tudi jaz nisem več pametna. Ja poslušam nasvete, ampak, če se jih pa točno držim, je pa druga pesem. Sem se že navadla, da preden vstopim v ordinacijo nadanem na obraz prelep nasmeh in samo kimam. Vsak nasvet je dobrodošel, če ga bom pa upoštevala je pa to izključno moja stvar.

Se mi zdi, da se tukaj na forumu veliko več izve (izkušnje) kot pa pri P ali preko patronažnih sester - zato user posted image user posted image user posted image  za forum in izkušnje mamic.

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE:
28.11.2007 13:33:22   
neja24062007
.

(odgovor članu neja24062007)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mleko in mlečni izdelki
28.11.2007 16:42:59   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: neja24062007

IZVIRNO SPOROČILO: kjava


IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

So mi ravno predvčerajšnim v posvetovalnici povedale, da se zaradi najnovejših dognanj skutke, jogurti ipd. priporoča šele po devetem mesecu.


Meni tudi. In mam že poln kufr teh njihovih novih ugotovitev, ker nas samo plašijo user posted image




Zato pa naj vsaka naredi po svojem obcutku.user posted image

(odgovor članu neja24062007)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mleko in mlečni izdelki
28.11.2007 21:32:35   
buša
in vsaka mamica pozna svojega otroka in naj tako tudi z njim ravna .P pa nam itak svetujejo iz knjig .Moj dojenček je že pri 8 mesecih poskusil kuhano rapo z prežganjem in proseno kašo pa še danes živiin mu ni nič.user posted image

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mleko in mlečni izdelki
29.11.2007 19:21:19   
mojcapr
Jaz mu pri 7 mesecih dajem žlico ali dve pasirane skute v zmiksano sadje. Pa v pire sem tudi dala navadno mleko in ni bilo nič.Vsaka naj ravno po svojem občutku, to je najboljše.

(odgovor članu buša)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: MLEKO IN MLEČNI IZDELKI
29.11.2007 22:10:53   
nežek
Živjo, mene pa tole zanima: če vseskozi slišim, da naj ne bi dojenčku do enega leta dajali kravjega mleka, ali druge mlečne izdelke pa lahko (jogurte, skutke ipd.)? V čem je fora? Če bi se pokazala alergija na mleko, bi se verjetno tudi že pri mlečnih izdelkih ali pač? Hvala za vaša mnenja.
IZVIRNO SPOROČILO: biga

Fora ločevanja mleka od mlečnih izdelkov dojenčka je v tem, da dojenček popije zelo veliko mleka, lahko do 0,5l + še mlečni izdelki, kar je zelo veliko za tako majhen želodček. Namreč, tudi pri odraslem človeku se lahko razvije alergija na kravje mleko, če bi popil in pojedel zelo veliko mlečnih izdelkov. Poznam namreč eno punco, ki je imela zelo rada jogurte, skute, itd. in se ji je razvila alergija. Ravno zaradi tega uvajamo vso to hrano zelo počasi, še posebno alergene zadeve.
Lp

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: MLEKO IN MLEČNI IZDELKI
10.12.2007 23:46:32   
mami_miki
jaz sem mu pri 5 in pol dala fruchtzverga...pa mu je bilo dobro...tako občasno dobi...zdaj je 6, pa bom poskusila s kislo smetano ali jogortom...mleko pa bom nekje pri 8 mesecih uvedla,,,,tako pač čutim...

(odgovor članu nežek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: MLEKO IN MLEČNI IZDELKI
11.12.2007 0:12:05   
massylou
Ravno včeraj sem  dala skutko za probat (navadno, pol pa še s cukrom). Mi je dala vedet, naj tega še kak mesec ne poskušam več user posted image .

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?