|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mleko iz mlekomata
14.3.2011 10:13:40   
divans1
Evo, še eno temo odpiram....user posted image Zanima me, koliko dni zdrži zaprta steklenica v hladilniku in koliko odprta oz, če skuham cel liter mleka?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mleko iz mlekomata
14.3.2011 10:49:39   
MAŠKA
Dokler se mleko ne usiri.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mleko iz mlekomata
14.3.2011 13:11:17   
K_a_t_i
Ti povem za Planiko - zaprta 5 dni URADNO (če imaš srečo), odprta pa 2 dni (tudi, če imaš srečo).

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mleko iz mlekomata
14.3.2011 13:48:53   
Precious
Nam 2 dni

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mleko iz mlekomata
15.3.2011 20:42:22   
divans1
2 dni zdrži, če je kuhano v hladilniku? Katero je pa boljše, iz mlekomata ali navadno mleko iz trgovine?

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mleko iz mlekomata
15.3.2011 21:11:30   
Felicita
mleka iz mlekomata ne rabiš kuhat, ker je že pasterizirano. imej ga shranjenega v hladilniku (fajn je, da se hladilno verigo čimmanj prekinja, torej tudi da ko ga dobiš iz mlekomata ga ohraniš na hladnem, npr v tisti vrečki za zmrznjene zadeve), dobro pa ni več takrat ko smrdi in/ali ima čuden okus.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mleko iz mlekomata
16.3.2011 9:51:41   
nusi
jaz uporabljam planiko ali bohinjsko - odvisno kaj dobim. Če prav razumem, ve tega otroku date neprekuhanega (sicer piše, da ga ni potrebno prekuhati) samo me zanima če to velja tudi, ko ga date dojenčku?

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mleko iz mlekomata
16.3.2011 11:11:17   
koala
divans, zame je boljše mleko iz mlekomata, ali pa ketero nehomogenizirano mleko iz trgovine, v skrajnem primeru pa kupim sveže mlko, torej ne trajnih mlek.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mleko iz mlekomata
16.3.2011 12:06:30   
divans1
A res, mleka iz mlekomata ni potrebno kuhati, je dovolj, če ga imam v hladilniku, največ koliko dni? user posted image

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mleko iz mlekomata
16.3.2011 16:33:37   
divans1
Ej jst bom doktorirala iz tega mleka, sam žal nimam izkušenj, pa bom še enkrat vprašala. Danes sem gledala v Mercatorju navadno mleko Planika in BOhinjsko in piše, da zdrži 2 dni in da ga ni potrebno kuhati??? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mleko iz mlekomata
16.3.2011 17:12:07   
benika
Ja pa dobr, no, pa kaj za user posted image kompliciraš???? A ti piše na tetrapaku kolk časa zdrži, a ti? 2 dni. No, in kaj zdej hočeš? Če piše, da ga ni treba kuhat, potem ga ni treba. Isto so ti punce povedale za mleko iz mlekomata. Jaz resnično upam, da je večina tvojih postov zajebancija, ker tako splošno nerazgledanega človeka še nisem srečala. Sori, ampak vedno bolj deluješ butastouser posted image

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mleko iz mlekomata
16.3.2011 17:32:12   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: nusi

me zanima če to velja tudi, ko ga date dojenčku?

10-11 mesečni otrok zame ni več dojenček user posted image . Prej pa kravjega mleka nisem uporabljala.
Sicer pa - pasteriziran pomeni, da je že prekuhan. In s tem, da ga še enkrat prekuhaš, ne narediš ničesar.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mleko iz mlekomata
16.3.2011 19:06:54   
nusi
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

10-11 mesečni otrok zame ni več dojenček user posted image .


Ja sej vem user posted image , se tudi meni zdi, da ni več dojenček, samo še malo rabim, da dojamem user posted image

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 10:43:39   
totateja
mi smo stari 6 mesecev in to mleko pijemo že skoraj en mesec....zdrži tud več kot dva dni...ampak če je možno, se naj kupi vsak dan sveže...mi mamo tako priložnost...

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 11:29:14   
Katy78
Na mlekomatu piše, da je mleko uporabno 3 dni in jaz se tega kar držim, se je pa že zgodilo, da sem ga porabila šele 4. dan, pa je bilo tudi ok. Če mu delam kosmiče, ga prekuham, ko mu pa na vsake toliko časa naredim čokolešnik, ga pa samo pogrejem.

Malo zdrave kmečke pameti uporabi, pa bo. user posted image

(odgovor članu totateja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 11:44:21   
titanik
Jaz pa z tem mlekom nisem zadovoljna.Oba sina mi bruhata po tem mleku.

_____________________________

Ponosna sem na to ,da sem dobra mama.

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 12:52:36   
m_o_i
dobila sem info od punce, od katere starsi oddajajo mleko za mlekarno. ce mleko ni OK(je v njem prevec antibiotikov, premalo mastno bla bla), ga dajejo v mlekomat...
stestiras pa tako, da poskusis narest jogurt iz tega mleka-ce jogurt ne uspe, je mleko polno "kemije" user posted image

takole med nama je blo receno, da ne priporoca uporabe tega mleka za dojencke(umrli ne bojo zarad njega, ampak ce se ze isce neka bio in naravna in oh in sploh zdrava, neokrnjena hrana-to ni to)

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 14:15:25   
divans1
Pol je bolš, da kupim navadno mleko v trgovini. user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 14:32:37   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

mleka iz mlekomata ne rabiš kuhat, ker je že pasterizirano. imej ga shranjenega v hladilniku (fajn je, da se hladilno verigo čimmanj prekinja, torej tudi da ko ga dobiš iz mlekomata ga ohraniš na hladnem, npr v tisti vrečki za zmrznjene zadeve), dobro pa ni več takrat ko smrdi in/ali ima čuden okus.


od kdaj pa to?

Pri nas na mlekomatu mleko ni pasterizirano,...in ga je potrebno prekuhat. Ker je direkt prelit iz večjega bazena v ta manjši, da gre not v tisto kučo.



(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 14:38:52   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

dobila sem info od punce, od katere starsi oddajajo mleko za mlekarno. ce mleko ni OK(je v njem prevec antibiotikov, premalo mastno bla bla), ga dajejo v mlekomat...
stestiras pa tako, da poskusis narest jogurt iz tega mleka-ce jogurt ne uspe, je mleko polno "kemije" user posted image

takole med nama je blo receno, da ne priporoca uporabe tega mleka za dojencke(umrli ne bojo zarad njega, ampak ce se ze isce neka bio in naravna in oh in sploh zdrava, neokrnjena hrana-to ni to)


1 .ojej, upam da to ni res...ker kokr vem, je mleko iz mlekomata tudi testirano sproti (ne vsak dan) in da so kar hude težave, če te dobijo, da je kaj takega.

2. če je preveč AB in če te dobijo, imaš prepoved oddaje mleka.

3.  če je mleko premalo mastno je samo manj mastno in ne strupeno  user posted image user posted image hotla si verjetno povedat, če ima preveč somatskih celic, se ne zasiri in tudi tu dobiš prepoved oddaje mleka, če je čez mejo.






(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 14:39:25   
sazi
Pri nas na mlekomatu mleko ni pasterizirano,...in ga je potrebno prekuhat. Ker je direkt prelit iz večjega bazena v ta manjši, da gre not v tisto kučo.


Na nam manjbližjem mlekomatu piše, da mleka ni potrebno prekuhat. Torej je zagotovo nekako obdelano. Kako? Nimam pojma - nisem ekspert in nisem šla spraševat.

Mi mleka ne prekuhavamo, ampak tudi dojenčkov doma nimamo več - pije pa mala to mleko od cca 18ih mesecev - neprekuhano. Samo pogreto na pitno temperaturo.


Me je pa malo bolj šokorala izjava:
dobila sem info od punce, od katere starsi oddajajo mleko za mlekarno. ce mleko ni OK(je v njem prevec antibiotikov, premalo mastno bla bla), ga dajejo v mlekomat...


A ne obstaaj nobena kontrola tega mleka? Se lahko res "karkoli" zlije v mlekomat? Malo hude obtožbe, če temu ni tako. Če pa je, pa katastrofa.


(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 14:40:51   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Pol je bolš, da kupim navadno mleko v trgovini. user posted image


če imaš možnost pojdi h kakemu kmetu na dom in je stvar rešena. Če pa veš, da oddaja mleko, potem pa te sploh nima kaj skrbet, ker so pod rednim in strogim nadzorom, vsak drugi dan.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 14:46:58   
malibauc
Joj, kakšna nestrpnost, Benika. Čemu?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 14:49:38   
K_a_t_i
Kakšno je mleko v mlekomatu?V mlekomatu se prodaja presno, surovo, sveže mleko. Ni kakorkoli obdelano niti toplotno. Hrani se pri 4°C.
Koliko časa traja?
Če ga hranimo pri 4°C traja tri dni. Takoj po prevzemu lahko pijemo surovo, ostalo pa prekuhamo.

Spoštovani, zanima me če moram mleko iz mlekomata (kmetija Pr***, Celovška cesta) pred zaužitjem nujno prekuhati, oziroma kakšni so standardi. Hvala vam za odgovor in pomoč. Lep pozdrav, Marko
Vezano na čim bolj naraven način prehranske verige, seveda ob enem pa tudi zdrave, vam dajem v vednost, da mleka kupljenega v mlekomatu ni potrebno prekuhavati. Uporaba svežega mleka nam nalaga že sam proces evoluvije, saj smo vsi sesalci-pomeni da zaužijemo s sesanjem sveže mleko-neobdelano. Tudi pri pripravi najbolj oboževanega kislega mleka je pogoj za pripravo le tega sveže mleko-neprekuhano-nepasterizirano, kar pa je najbolj pomembno, da ni homogenizirano. V kolikor pa imate v mislih toplo zavreto mleko, na katerem se lepo naredi smetana ob prijetnem vonju, pa ni noben problem, če mleko zavrete do vrelišča in le takega uporabite v kombinaciji z pravo kavo, kavnimi nadomestni ali kakavom in podobno. Lep pozdrav in veliko kulinaričnih užitkov ob uživanju svežega domačega kravjega mleka.

http://www.btc-city.com/novica.php?ID=5429 :
Čistoča in nadzor kvalitete
Po vsakem  iztočenemu litru  mleka  se točilnica avtomatsko razkuži s paro. Vse dele v sistemu mlekomata, ki pridejo v stik z mlekom – cisterna ali cevka, po kateri priteka mleko iz cisterne do točilnega mesta, dnevno zamenjujejo in čistijo. Temperatura komore, v kateri je cisterna z mlekom, vzdržuje temperaturo 4°C. Nadzor nad mlekomatom je vzpostavljen s pomočjo GSM sistema, ki prek kratkih sporočil sporoča stanje in temperaturo mleka.  Tako mlekomat mleka, ki je starejši od 24 ur, ne natoči, prav tako prekine delovanje v primeru izpada električnega toka ali dviga temperature mleka. Poleg kmetijske in veterinarske inšpekcije, sedaj njihovo mleko kontrolira tudi zdravstvena inšpekcija, ki jemlje vzorce mleka nenapovedano tudi iz mlekomata.

IZVIRNO SPOROČILO: malibauc

Joj, kakšna nestrpnost, Benika.

user posted image

< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 17.3.2011 14:56:34 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mleko iz mlekomata
17.3.2011 18:24:41   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Ja pa dobr, no, pa kaj za user posted image kompliciraš???? A ti piše na tetrapaku kolk časa zdrži, a ti? 2 dni. No, in kaj zdej hočeš? Če piše, da ga ni treba kuhat, potem ga ni treba. Isto so ti punce povedale za mleko iz mlekomata. Jaz resnično upam, da je večina tvojih postov zajebancija, ker tako splošno nerazgledanega človeka še nisem srečala. Sori, ampak vedno bolj deluješ butastouser posted image


sem šla prav zdaj gledat vse poste nazaj, ker se mi je res zdela prehuda izjava. Benika, bravo! Bravo, da imaš jajcauser posted image


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Zgodbe malih junakov: Roditi bi se morala ...
photo
7. 11. 2019, ob 9.34 se je rodila naša Klara, v 25. tednu nosečnosti, težka 730g in velika 34cm. Teh podatkov si nisem m...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?