|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 7:43:13   
zojcolina
Ali mi lahko kdo pove kakšne metode imate proti bruhanju. Naša 3 letnica je namreč zelo občutljiva in vedno ko se peljemo kam dlje bruha. Naj ji dam tableto prosti slabosti, ali bi pomagalo še kaj drugega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 8:02:41   
t5t6
Naša 1.5 letnica tudi. Jaz predvsem pazim pri prehrani preden gremo na pot. Sedaj sem njen stolček postavila na sredino tako, da vidi naprej in je dosti boljše. Animiram jo, da čimveč gleda čez okno. Sicer pa ji gre na bruhanje predvsem zjutraj, ko jo peljem k mami v varstvo, čeprav ni dolga pot pobruha skoraj vedno. V lekarni sem videla ene zapestnice za otroke proti slabosti, imam jo namen kupit, tako da če jo kdo že uporablja, me zanimajo izkušnje.

(odgovor članu zojcolina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 8:17:53   
kristinaj
pejdi  lekarno po tablete dramina in bo spala....

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu zojcolina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 8:21:11   
Nika v službi
Nekaterim pomaga obliž čez popek. Poskusi, pri nečakinji od mojega moža se je zelo dobro obneslo!

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 8:34:55   
ajataja
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

pejdi  lekarno po tablete dramina in bo spala....

Zakaj bi spala?Mi te tabletke uporabljamo že ene pet šest let pa ni niti enkrat še zaspala.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 9:14:21   
Tejči
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

pejdi  lekarno po tablete dramina in bo spala....

Zakaj bi spala?Mi te tabletke uporabljamo že ene pet šest let pa ni niti enkrat še zaspala.



Nama s tamalo je tudi rado slabo na kakšni dolgi poti in takrat vzamema vsaka polovičko Dramine je OK. Ja, pa obe po njej spiva kot top v avtuuser posted image
ajataja: Dramine imajo uspavalni učinek, odvisno pa od človeka koliko te "zadane"user posted image Mene recimo zelo, obvezno zaspim, ko smo pa na cilju pa še tudi kr en čas ne pridem k sebi..sem cela medla..kakor kdo.

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 9:42:29   
kristinaj
mi dramine ne uprabljamo, ker gremo na pot takrat ko spijo... jih pa sestra na svojih otrocih in je zadnjič dala eno nečakinji 13 let, ki sicer ni spala je bila pa kot zadeta, nkr govorit ni mogla :))))

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 10:38:00   
Alfabeta
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

pejdi  lekarno po tablete dramina in bo spala....



tudi mi jih imamo. In triletnica ne zaspi ko dobi polovičko, taveliki 7 letnik pa spi pa če dobi celo ali pol. Pa še cel dan je tečen in omotičen. Je pa super, ker jim ni slabo

Aja, pa tudi jaz vzamem 1.

< Sporočilo je popravil Alfabeta -- 20.5.2011 10:39:56 >

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 11:44:20   
Lunca1
Pri nas je občasno slabo taveliki, kadar gremo na kakšne bolj zavite vožnje, kot je npr. čez Ljubelj ali v Kr. goro. Ugotovili smo da pred vožnjo ne sme jesti mlečnih stvari, kot je npr. jogurt, skuta, piti mleko ipd.

Smo poskusili tudi dramin, ni bruhala, je bila pa čist zadeta po 1/4 tabletke, tako da za to hvala lepa.user posted image

(odgovor članu zojcolina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 14:28:57   
K_a_t_i
Včasih so dali proti slabosti limono.

Čist iz firbca - sem slišala, da naj bi bilo otrokom bolj slabo v karavanih - a mate karavana?

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 15:26:06   
pelin
Tudi jaz sem bila otrok, ki je skoraj že za prvim ovinkom bruhal....za na daljše domače in  šolske izlete so mi tudi doma dajali tablete proti slabosti in sem bila  tudi po njih čisto adijo...Obupno sem se počutila in  cel dan nisem prišla k sebi.Prav zato jih svojim nikoli nisem dajala, pač pa smo se v prvih letih zelo pogosto vstavljali ko smo šli kam dlje z avtom, nikoli nismo jedli v avtu in podobno. Je pa res, da naša dva nista pogosto bruhala in v bistvu ni bilo zaradi tega ne vem kakšnih težav.
Sem pa tudi jaz slišala za to lepljenje popka in bi, čeprav se sliši malo odštekano, zagotovo poskusila to pri svojem otroku, če bi imel te težave...saj škoditi tako ne more..

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
20.5.2011 16:01:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moj otrok bruha v avtu
20.5.2011 16:12:35   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


Sem pa tudi jaz slišala za to lepljenje popka in bi, čeprav se sliši malo odštekano, zagotovo poskusila to pri svojem otroku, če bi imel te težave...saj škoditi tako ne more..



Ja, tudi meni je bilo malce nenavadno, ampak ko sem slišala pojasnilo in videla efekt, se mi ne zdi več tako čudno. Itak pa sem mnenja, da vedno velja poskusit najprej tisto, ki je manj škodljivo. In en flajšter na popek ni nič v primerjavi z Dramino....


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moj otrok bruha v avtu
21.5.2011 7:44:40   
KIKI****
Še ena taka, ki ima dva otročka, ki jima je  (bilo) zelooo rado slabo. Starejši bo dopolnil 8 let in moram rečt, da je tale slabost pri njemu z leti kr fajn izzvenela.
Tamala pa pri 6 letih kljub tabletki še kdaj pojamra da ji je slabo, ampak potem takoj ko je mogoče ustavimo da se malo nadiha svežega zraka in gremo naprej pa je dobro.

Jaz jima tudi dam Dramino (sinu samo če gremo na res dolgo pot - morje) pa je res veliko bolje oziroma 99% boljše.

Tudi jaz jima že večer prej in tisti dan ne dajem nobenih mlečnih izdelkov, pa sladkega tudi ne.

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moj otrok bruha v avtu
21.5.2011 7:51:58   
Anonimen
Moja kolegica ima za 15 mesečnega sinčka te zapestnice proti slabosti in ji zdaj že 2x ni bruhal na poti (cca 1h so se vozili v eno smer), prej pa je bruhal ko vidra, skoraj vedno. Stanejo pa nekje 15€. 

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moj otrok bruha v avtu
21.5.2011 23:22:00   
nusi
kaj pa kokakola - pri starejših seveda user posted image

(odgovor članu zojcolina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moj otrok bruha v avtu
23.5.2011 19:11:22   
Alfabeta
Mi smo sprobali skoraj vse. Od surovega fižola zgrist,user posted image zapestnic, kreme,.... Nič ni pomagalo.
Sicer pa imam tudi jaz zelo slab želodec, tako da že po par kilometrih ovinkaste ceste bruham. Mož je enak, tako da ni čudno da imata oba otroka te težave. Sin zato prav sovraži, če mora z mano v mesto, ali pa na rojstno dnevno zabavo. Najprej vpraša kje je. Če je na drugi strani mesta, cca.6-7 km stran noče it, ker mu je do tam že fuul slabo.
In ne, nimamo karavana, ravno zaradi njega pa vozim extra previdno in pazljivo čez ovinke..user posted image

Je pa res zoprno, tako da mi kar Dramino furamo, odvisno od razdalje pa je odmerek. V LJ recimo mu dam samo 1/4, na morje (3 ure) pa celo, pa včasih vseeno ne uspemo priti domov brez da bi user posted image

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
24.5.2011 16:03:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Alfabeta)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moj otrok bruha v avtu
24.5.2011 16:17:55   
Lantea
Jaz sem enkrat slišala tudi za še eno "nenevarno" zadevo. Pod rito si daš časopisni papiruser posted image . Ne vem v čem je fora, poskusla pa še tudi nisem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moj otrok bruha v avtu
24.5.2011 16:19:53   
malaMravljica
mi tudi delamo maratonske voznje in mali mi zna bruhat v avtu. Pred dolgimi voznjami sem uvedla neko dieto, recimo ze zvecer pred voznjo ne vec mlecnih izdelkov, na dan voznje tudi pazim na prehrani, predvsem nic mlecnega in med voznjo samo kaj suhega. V lekarni mi je rekla za pit sam nesladkan caj ali voda, sam moj ze itak drugega ne pije.
Sem pa se uvedla homeopatske kroglice, dam 3 zvecer, 3 zjutraj in 3 pred startom. Vse to nam zaenkrat deluje in upma, da bruhanja ne bo vec.

To z oblizem cez popek mi je pa cisto novo in vredno poskusit.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Moj otrok bruha v avtu
24.5.2011 19:02:05   
AKP
Moji trije user posted image so vsi  user posted image v avtu, pa tudi na ladji. Ta večja dva sta na srečo že prerasla slabosti. Pomagale so jima edino tablete in med vožnjo nista smela nič jest. Tablete Dramina so držale točno 6 ur, potem pa sta potrebovala nov odmerek. Pred rojstvom tamanjše pa smo se preseli v okolico in imamo več vožnje. Že kot 2 mesečni dojenček je začela v avtu bruhat in jokat. Smo kupili te zapestnice proti slabosti in je bilo precej boljše. Je pa zelo občutljiva na to, kako je oblečena med vožnjo. Če ji je prevroče bo skoraj 100% bruhala. Zdaj pri dveh letih ne bruha več. Mislim, da ji je najbolj pomagalo to, da dnevno prevozimo cca. 40 km in se je navadila na avto. So pa vsi trije podedovali te slabosti po mamici in atiju user posted image .

(odgovor članu zojcolina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Moj otrok bruha v avtu
25.5.2011 12:45:23   
Luns
Pri nas je sinu tudi hitro slabo če so ovinki, če gremo na dolgo pot mu dam dramino, pa tudi ne prime vedno. Zapestnice probali tudi bruhal. Zadnjič pa mi je v lekarni priporočila lizike proti slabosti smo jih preiskusili na vožnji iz Idrije in mu ni bilo slabo, drugače mu je vedno. Tko da bomo še probali.
http://www.lekarnaljubljana.si/si/spletna-lekarna/ponudba/lastni-izdelki-lekarne-ljubljana/prehranska-dopolnila/2045/malcek-malcica-liza-potovanje-prehransko-dopolnilo-lekarna-ljubljana

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Moj otrok bruha v avtu
25.5.2011 13:01:58   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: flower

Jaz sem pa danes sprobala to stvar z obližem in je delovala. Sicer ne vem ali je samo naključje ali je res kaj na tem.. peljala sva se po zelo ovinkasti cesti, na kateri je zadnjih 5X, ko sva se peljala bruhal... danes pa ni. user posted image


Super. Upam, da bo delovalo tudi naprej. Pri nas - kot že rečeno - deluje. Itak pa je logično - pravijo, da je tudi v popku nekaj v povezavi z ravnotežjem (podobno kot v ušesu).


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Moj otrok bruha v avtu
5.6.2011 22:37:25   
Klarita
Našemu je tudi vedno slabo na daljšo pot in smo nazadnje probali obliž čez popek in nič ni jamral, da ga trebušček boli, torej nekaj je na tem. Bomo pa sedaj za ziher vzeli še tabletke, ko gremo na morje in šli bomo raje ponoči od doma, da bova lahko skupaj spala. 

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...
BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?